Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) maggi1886076 válasza iMaverick (#49) üzenetére


maggi1886076
addikt

valóban, vmi gikszer van ott.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#52) Morph33


Morph33
tag

Igen, a koreai verziónak leszedhető a hátlapja, kisebb az akksi, van microSD bővítési lehetőség. Csakhogy ez hivatalosan nem fog eljutni Európába sajnos.

(#53) fateless


fateless
veterán

Minden téren nagyon tetszik (csak nem két kártyás...)

Most már csak a legfontosabb hiányzik: egy hatalmas marketing kampány - különben hiába jó a készülék, nem lesz körülötte hype, így nem lesznek nagy eladási volumenek. Hiszen tudjuk, hogy hiába lenne akár a létező legjobb készülék, akkor sem azt veszik, ami jó, hanem ami a köztudatban van...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#54) athos07m


athos07m
újonc

Az iPhone-oknál valahogy soha nem gond, hogy 16GB-ot adnak 200 rugóért. Az ujjlenyomatolvasós fényes hátlap biztos átmeneti intézkedés amit az igazi ujjleolvasót be nem teszik a G3-ba :)

(#55) gabesz839


gabesz839
senior tag

Honnan van ez a 130000 forintos ár? Gondolom a 16 gigás, és 2 éves hűséggel.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#56) maggi1886076 válasza fateless (#53) üzenetére


maggi1886076
addikt

nem feltétlen kell reklám kampány, elég egy jó ár és eladja magát! zte blade milyen reklámot kapott?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#57) M3oH


M3oH
addikt

Tetszetős készülék, csúcsmodellhez képest nem rossz ár. (Bár nekem még mindig sok: P )

(#58) csubííí


csubííí
senior tag

Ha jól tudom az USB aljazata képes OTG kapcsolatra. Vagyis ha adathordozót egy rövid átalakítóval rácsatlakoztatunk akkor oda-vissza mehetnek a képek,zenék,adatok és videók. Ha ezt tényleg így van,akkor a tárhely RAM bővíthetősége mégis valamilyen szinten megoldott lehet. Egyébként már nagyon várom a kártyafüggetlen hivatalos megjelenését. Már nagyon régóta készülök vásárolni egy számomra jó készüléket,hát most megtaláltam LG G2 személyében,és az ideje is eljött a cserének.

[ Szerkesztve ]

(#59) iMaverick válasza fateless (#53) üzenetére


iMaverick
addikt

egy hatalmas marketing kampány

Valóban! Ha valakit megkérdek, hogy mi jut eszébe az Android kapcsán, akkor biztos nem az LG-t fogja mondani... Samsung, HTC, SE...

(Az SE szétcsúsztathatós telefonjának az 1 (2?) évvel ezelőtti hype-ja olyan jól sikerült, hogy az unokahúgom (akkor 10 évesen) addig nyaggatta az anyját, hogy megvette neki... (65 ropi) Én hiába "pofáztam", hogy mekkora hülyeség... Aztán fél év alatt el is törte a kijelzőt... Ekkor meg javítás helyett már olcsóbb volt venni egy Samsung Y-t. (Ezt meg kilopták a táskájából a KÖKI terminálon... Pöpec.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60) maggi1886076 válasza csubííí (#58) üzenetére


maggi1886076
addikt

képes, de felesleges a swap. tmobile pulse-n használtam még, ahol 256mb ram volt összesen!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#61) Csapoati válasza sheep (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, akkor oke! A lottoszamokat is igy mondod meg elore hogy ezt es ezt KELL kihuzni? A multitasking miatt nem art tobb memoria. Gondolom senki se szereti, ha elindit egy appot visszavaltana egy masikra, de azt mar ujra meg kell nyitni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62) iMaverick válasza csubííí (#58) üzenetére


iMaverick
addikt

akkor a tárhely RAM bővíthetősége mégis valamilyen szinten megoldott lehet.

Ezt kifejtenéd?

Az OTG-vel a "ROM" bővíthetőségét lehet megoldani. A RAM (az a 2GB) az fix... (Vagy elírtad?)

(#60) maggi1886076: Azért nehogymár elkezdjük swap-pelgetni itt droid alatt is! A végén még jön az isteni szikra: tegyünk bele SSD-t mert az gyorsabb, mint a beépített memókártya... ;]

Ráadásul ha nem elég a 2GB, akkor felesleges is...

(A swap-pelgetés alatt most a RAM bővítésre gondolok. Ha jól tudom, a droid alatt gyárilag van swap partició, mint úgy általában Linux alatt is.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#63) kisgergely80


kisgergely80
tag

A HTC One miért nincs benne soha egy hasonlító tesztben sem?

(#64) maggi1886076 válasza iMaverick (#62) üzenetére


maggi1886076
addikt

régen használtuk! én is ezt írom, hogy 2 giga rammal felesleges, nehogy ne legyen elég, ami benne van! de 600 mega akkor is kevés bootolás után!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#65) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azért az vicc hogy alapból a 2 gigás memóriából csak 600 érhető el. És akkor még semmi nem fut a háttérben. Ha nekem ilyenem lenne akkor alapból cserélném a Launchert valami konszolidáltabbra, mert szemrákot kapok ettől a UItól :D

All→M8

(#66) #03372544 válasza iMaverick (#62) üzenetére


#03372544
törölt tag

ROM biztos nem akart lenni, az ugyanis read-only memory azaz csak olvasható memóriát jelent.
Nem tudom miért terjedt el ez a hülyeség, hogy a tárhelyet ROM-nak hívják.
Ha ROM lenne nem lehetne írni.

(#67) Morph33


Morph33
tag

Ha valakinek van itt SGS4-e, vagy HTC One-ja megnézné, hogy neki egy friss bootolás után mennyi az elérhető memória? Nekem a Nexus 4-emen 1.2 Gb elérhető bootolás után.

(#68) oszi666 válasza Reaper (#50) üzenetére


oszi666
őstag

Azert neha vicces, hogy mar a desire-re is azt irtak, az 1GHz es proci meg a fel giga ram bosegesen eleg mindenre :) most ha azzal jonne ki egy telefon menne a fintorgas

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#69) Male


Male
nagyúr

Tehát hogy ne foglaljon helyet, eltüntették az előlapról a(z érintő) gombokat... cserébe a képernyőből foglalnak el folyamatosan legalább ennyit a "gombok"... tehát elérték, hogy a kijelző valóban nagy a befoglaló méretekhez képest, de annak a használható része már nem... zseniális.

Lehet, hogy én értek valamit félre, de a képek alapján nekem ez jött le.

(#70) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az ár az nagyon-nagyon jó. Végre egy csúcsmodell, ami nem 180-200k-n kezd! A kijelző az valószinűleg elég ütős darab. Az LG elég komoly paneleket szokott összerakni, megkockáztatom visz mindent. De ezt a hátlai gombokat nem értem. :U

Male: szoftveres gomb, tehát elméletileg az van ott, ami éppen kell, és ha nem akkor el is tűnhet, pl filmnézés, képek nézegetése stb...

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#71) dikan válasza #03372544 (#66) üzenetére


dikan
tag

Kábé 800 mega. Teljes visszaállítást nem nyomtam, csak egy sima rebootot...

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#72) ollie válasza margithid (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak slot, hanem vezérlő áramkör is kell hozzá. Na meg az is lehet, hogy nem volt rá elég hely.

(#41) maggi1886076: nem fog akadni semmi. Az Android nem windows, teljesen máshogy kezel a memóriát.

[ Szerkesztve ]

***

(#73) gabesz839 válasza Morph33 (#67) üzenetére


gabesz839
senior tag

A említett készülékek gyári kezelőfelületei nagyon sok ramot esznek a sense legalább 400 mega.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#74) Bog válasza Male (#69) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A virtuális gombok eltűnnek multimédiás tartalmaknál, netezésnél. A menüben meg ott vannak. Az miért zavar?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#75) Gyula88


Gyula88
tag

Hat jobb lett a teszt mint amire szamitottam...marmint pozitivabb velemenyt alkottak rola mint amire szamitottam!
A 2 negativum amit irt Bog nalam nem annyira zavaro mert a 32gb verzio meg egy kis dropbox boven eleg lesz...a kepek meg nem rosszak, ugysem posztereket nyomtatok ki...
Ebbol kovetkezoen ez nalam kulonosen ajanlot egyenlore...

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#76) Hitch válasza Morph33 (#67) üzenetére


Hitch
aktív tag

Szia!
Neked mitől ilyen 'kevés", hiszen az enyémnek 1,4 gb mikor bekapcsolom?
Nexus 4

(#77) Wajk


Wajk
addikt

szép készülék, nagyon bejön ez a majnem "kijelző akészülék" kialakítás,
de a 600MB-os kiindulási szabad RAM a 2GB-ból azért elég vékonyka :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#78) oceanrush


oceanrush
senior tag

130e Ft-os ar eleg hihetetlen.

(#79) M3oH válasza Wajk (#77) üzenetére


M3oH
addikt

Majd jön rá egy jó kis főzet és gond letudva :)

(#80) gabesz839 válasza oceanrush (#78) üzenetére


gabesz839
senior tag

Dettó. Ha tényleg annyi akkor nálam tuti vétel.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#81) Wajk válasza M3oH (#79) üzenetére


Wajk
addikt

az igaz, biztos az LG nyomta tele, mert azért egy szűzies 4.2 azért nagyon nem kérne ennyit ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#82) knyitogato válasza oceanrush (#78) üzenetére


knyitogato
őstag

Valszeg doboz és tartozékok nélkül, töltővel, zacskóban, Afganisztánba szánt darab értendő 130 ezres ár alatt, bolti garanciával. Edigitalnál 180-nal indul, rendelésre.

(#83) kengyel


kengyel
nagyúr

Azért igen jó lett összerakva :) Most így a tegnapi adás után, a képek minősége lehetett volna jobb is :U

kengyel

(#84) Graphics


Graphics
Jómunkásember

G2 jó, tetszik is, 130-ért azt mondom azonnal is venném, kérdés mennyire szokható a hátlapi gomb

de az epilepsziarohamos Magenta színű reklám miatt majdnem be is zártam a fenébe...

Nincs valami konszolidáltabb reklámuk? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85) Male válasza Cyberpunk (#70) üzenetére


Male
nagyúr

Gyakorlatilag meg az idő 90%-ában ott foglalja a helyet. Amikor nem a képernyőből foglal el a szoftveres gomb, akkor is ugyan úgy változhat(na) a funkciója, ha szükséges, ellenben nem a drágán mért és sokat fogyasztó LCD-t pazarolják rá (lásd pl Sony Xperia P... csak pötty van ott, szóval mégcsak nem is kavarja meg a felhasználót, ha épp más funkciója lenne).

Bog: Amiatt, amit itt írok. Illetve menüben is feleslegesen foglalja a helyet... nem beszélve arról, amikor mégsem tűnik el bizonyos programokban (még tabnál jött ki ICS frissítés, ami után ott virított pl könyv olvasásnál is az a három hülye szoftveres gomb, teljesen feleslegesen és eltüntethetetlenül).
Szóval negatívuma van, de pozitívumát én nem láttam még egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#86) Cece04


Cece04
tag

Ha tényleg ilyen jó áron lesz prepaidben, akkor az nagyon ütős ajánlat lesz :K

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#87) ollie válasza Csapoati (#61) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont azért ilyen kevés a memória, mert sok appot előre betölt a memóriába, így villámgyorsan indulnak, vagyis jobb multitasking élményt nyújt. Amint elkezd fogyni a hely, elkezdi kilőni azokat az appokat a memóriából, melyek a legrégebb ideje voltak indítva. Ez a vas soha nem fog lelassulni.

(#65) noxwill: lásd fent

(#69) Male: 4.2-es Android óta kb minden telefon ilyen, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

***

(#88) Apika


Apika
Közösségépítő

A specifikációnál ez olvasható:

Memória bővíthetősége: microSD (SD/SDHC/SDXC)

Ez javításra szorul...

(#89) bulikavagyok válasza knyitogato (#82) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Prepaid ár lesz 130e, -ami kártyafüggő ár, de hűség nélkül. Nyilván kártyafüggetlenül sokkal drágább...
De ez mág mindig nagyon kedvező. Anno én 185-ért vettem az S4-et vitamaxal, és akkoriban 220e volt az Edigital nyitó ár..

[ Szerkesztve ]

(#90) Wajk válasza ollie (#87) üzenetére


Wajk
addikt

ok, az rendben van, én is hasonló beállítást alkalmazok, de induláskor akkor is van 1.2GB és onnan indul a visszaszámlás az appok indulásával.

Próbáltad a G2-t?, automatikusan elindul sok program és azért kevés a RAM vagy önmagában a services és az egyéb folyamatok emésztik a RAM-ot app indítás nélkül. Én kétlem, hogy sok appot betöltene pl számológép, fájlkezelő (hogy csak a fontosabbakat említsem) induláskor. :N

de ha mégis, akkor jó 5tlet, azon a véleményen vagyok, hogy ha van RAM használjuk ne álljon üresen :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#91) babosmiki


babosmiki
addikt

Ez komoly lett! Jobb mint az S4! Samu, felkötheti a gatyáját, jó lenne már ha fejlesztenék az ui-t...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#92) razzorr


razzorr
őstag

Szép-szép,de akkor inkább egy G Pro,aminek kissé meg fog csúszni az ára és még jobb vétel lesz mint ez. Ez a szabad RAM dolog eléggé elkeserítő, bár frissítéssel biztos javítani fognak rajta.
Durva ez az android, lassan 2gb se lesz elég a rendszernek,főleg meg ha a gyártók telepakolják minden ínyencséggel.

(#93)Wajk: jaja,de lassan csak így lehet eladni a kütyüket,ha a gyártó teletömi mindenfélével,mert már annyira egyformák leszenek (már most is azok) a hardverek.

[ Szerkesztve ]

(#93) Wajk válasza razzorr (#92) üzenetére


Wajk
addikt

".... 2gb se lesz elég a rendszernek, főleg meg ha a gyártók telepakolják minden ínyencséggel."

én inkább az utóbbit okolnám ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#94) falijja


falijja
őstag

nem gyenge cucc az már tuti de kár a Samu kopizás miatt....

(#95) Eli577


Eli577
senior tag

:C
A kameraképeknél az a ködösödés 1-2-nél az vajon mi miatt lehet? Egyik másik tesztben sem láttam idáig hasonlót.
Egy 30 fps-ses felvételelt is linkeljetek már légyszi, mert ami van a tesztben az 60 fps-ses.

(#96) konyi79


konyi79
addikt

Troll on:
Három évvel az N9 után WP-n meg droidon is megjelenik a koppintásos ébresztés. Még egy év, és droidon is lesz készenléti kijelző.
Szóval ezt nem ezután kellene mindenkinek átvenni, már rég át kellett volna..

T. Off.

(#97) Cyberpunk válasza razzorr (#92) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Note 3 már 3GB-al jön.:P Jövőre meg nem lepne meg a 4 GB sem.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#98) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Én is csak azt tudom mondani amit a többiek 130-ért nagyon jó vétel. Kérdés, hogy tényleg annyi lesz e?!

(#99) maggi1886076 válasza gabesszg (#98) üzenetére


maggi1886076
addikt

azért csak nem hisszük el...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#100) Male válasza ollie (#87) üzenetére


Male
nagyúr

Aha... én Lenovokat nézegetek, azok szerencsére nem ilyenek. ...de ott vannak a Samsungok, jah, várjál azok sem ilyenek, hirtelen ránézve egy Huawei bemutatót láttam még meg itt a mobilarénán, az sem ilyen... akkor mégis melyik az a kb minden telefon ilyen?

Amúgy meg, jah, a gyártó tudja mi a jó nekem, ugyhogy kuss és tessék örülni?

Azon a rohadt nagy LG feliratos részen lazán elférne az érintő gomb, és máris a kijelző 100%-a lenne használható mindig... ez biztos rosszabb megoldás lenne. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.