Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Amennyiben 4.4.2-es rendszer van a telefonon, és ellenőrizni szeretném, hogy rootolva lett vagy sem, honnan tudom meg? Összefoglaló szerint van ugye a hibajelenség, hogy azt írja rooted, közben mégsem...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47202) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nem igazán értem mi ez a félelem, hogy rootolt vagy nem rootolt a telefon mintha az valami hátrány lenne vagy valami :) ( kedvencem a hirdetések amikbe ki van hangsúlyozva, hogy sosem volt rootolva :DDD Még ha igaz is, egy factory reset és bárki mondhatja ezt ... Sose tudod meg. Amit most meg az OTA frissítéssel szenvednek páran az is vicces. Minek szórakoztok OTA-val meg unroot amikor KDZ-vel vagy recovery-s flasheléssel ugyanazt éritek el, sőt akkor már legalább tiszta rendszert kaptok. (Bár én még mindig nem láttam egy normális changelogot, nem hiszem, hogy túl sok minden változott volna...)

Ne bánccccsatoklécci :D

(#47203) Real_Necro válasza SUPREME7 (#47202) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gari miatt és mert van aki nem akar azzal szórakozni, hogy ha valami van a készülékkel, akkor kell e bajlódni visszaállítással vagy sem. De ez esetben akkor lehet a legjobb megoldás használt készülék vásárlásakor egy factory resettel indítani?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47204) SUPREME7 válasza Real_Necro (#47203) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most ezt konkrétan nem neked írtam. Neked Play-ről egy root checker megmondja. De ha használt telefont veszel akkor persze, factory reset és belső tárhely takarítás.

[ Szerkesztve ]

(#47205) Mike81 válasza tibbike01 (#47198) üzenetére


Mike81
senior tag

Szerintem a legfontosabb hogy ne legyen letíltva. Azt hogy szolgáltatós vagy független nem tudom hogy meg lehet e nézni valahogy szervízkóddal. De az alap dolgok azok amikat leírtál. Bár szerintem a hátlap recsegés olyan dolog, hogy a garancia sem érvényes rá. Viszont ha tokban van akkor meg tök mindegy hogy recseg vagy nem. Úgysem recseg😀

[ Szerkesztve ]

(#47206) DroiDMester válasza SUPREME7 (#47202) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A Hard Reset NEM TÜNTETI EL A ROOT -ot!
Ezt a marhaságot honnét vetted? Ez pont olyan hülyeség mint az aki töröl a redszer alkalmazásokból(pl nemrég volt valaki aki a gyári zenelejátszót törölte) valamit majd rájön hogy marhaságot csinált, és bőszen nyomkodja a hard resetet hogy majd az helyre állítja a hibát!

A hard reset KIZÁRÓLAG A DATA PARTÍCIÓT(ide kerülnek a beállítások és az utólag feltelepített dolgok), ÉS A BELSŐ MEMÓRIÁT(SD.t) TÖRLI!

A SYSTEMHEZ NEM NYÚL, és a root pedig ide íródik be! És ugye a rendszer alkalmazások is itt találhatók :)

A többi dologban 1et értek, nem kell parázni a root végett, 10.perc alatt gyári állapotba hozható bármilyen root/rom van a telón!

[ Szerkesztve ]

(#47207) SUPREME7 válasza DroiDMester (#47206) üzenetére


SUPREME7
őstag

De KDZ-s telepítés eltünteti, nem? Recovery-s factory reset + egy system wipe is ...

(#47208) GZoli7 válasza SUPREME7 (#47207) üzenetére


GZoli7
senior tag

A recovery-s factory reset sem tünteti el, a system törlés után meg nem lesz rendszer a telefonon. :W

(#47209) SUPREME7 válasza GZoli7 (#47208) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nyilván nem magában system wipe :DDD hanem utána egy zip-es rendszer telepítése ...

(#47210) GZoli7 válasza SUPREME7 (#47209) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez már jobban hangzik. Nehogy félrevezessük az embereket. :D

(#47211) kerpok válasza Nordik (#47166) üzenetére


kerpok
tag

nem, tökéletesen passzol, nagyon patentül áll rajta... sehol semmi baj nincs vele, kemény 240ft volt kínábol ;)

(#47212) randras válasza SUPREME7 (#47202) üzenetére


randras
veterán

Hogy ne vesszen el a berakott rendszerem. Nem fosom az időt sajnos, hogy finoman fogalmazzak. :(

(#47213) Kurzuh válasza KERiii (#47200) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Telóba meg azt írja, hogy még nincs regisztrálva? :)

(#47214) kerpok válasza Nordik (#47166) üzenetére


kerpok
tag

Sorry, előzőt már nem tudtam szerkeszteni!
Képek erről a vékony tokrol, hogy hogy is áll a telón ;)

(#47215) kiskacz válasza kiskacz (#47188) üzenetére


kiskacz
senior tag

Nem hiszem el, hogy még mindíg a root leszedés a probléma... tegnap este szóltam!!!

[link]

NÁLAM 100%-ig működött/működik!!! 4.42 - D - F és G verzión is... :K

(A d-t még rootolja is, a többit már csak eltünteti, de folyamatos fejlesztés alatt van a program...)

Huawei Mate 8

(#47216) fery02 válasza Nordik (#47126) üzenetére


fery02
addikt

Szerintem hagyd az egyszerű vacak tokokat és ruházz be te is egy Nekeda félére! :)

Igaz a 300 Ft-os hajszálvékonyhoz képest ez picit vastagabb, de legalább ez tok.
Jól néz ki, véd, prémium érzet és nem is vág földhöz anyagilag.
Szubjektív, de fehér telóhoz fehér vagy fekete nagyon jól mutat.

felali (#47195):
Szia!
Elvileg függetlenekre elérhető már a 20G. Ha OTA-ról nem talál, akkor LG PC Suite-tal kerestess frissítést!
Attól is függhet persze az egész, hogy milyen régiós rendszer van jelenleg a telódon.

Real_Necro (#47201):
Szintén Összefoglalóba le van írva, hogyan léphetsz be Download módba.
Ha szerviz miatt érdekel a root dolog, akkor ott tudod a legkonkrétabban ellenőrizni.
De igazából lényegtelen az egész, mert KitKat telepítés esetén minden esetben root-oltnak jelzi a telefonod, amiről egyébként az LG tud is, szóval nem gáz, ha esetleg úgy küldöd szervizbe a telót.

Root eltüntetés, OTA, frissítésről általánosságban:
Root-ot eltüntetni legtisztábban úgy érdemes, ha két Hard Reset között újra flesh-elünk valami gyári rendszert.

OTA-n még mindig nem frissítünk root-olt telót, mert csúnya lehet a vége (bár az utóbbi hsz-ok szerint már nem is engedi)!
Root-olt telót egyéb frissítési módok esetén is előtte egy Hard Reset-tel kezdjünk!

Előtte-utána Hard Reset akkor is javasolt frissítésnél, ha teljesen gyári, belepiszkálatlan rendszerről szeretnénk azt végezni, függetlenül annak módjától (OTA, kdz, Pc Suite).

[ Szerkesztve ]

(#47217) PHARD válasza fery02 (#47216) üzenetére


PHARD
tag

Már nem rootolt a telo,de nem megy fel a 20g.Probáljam pc suittel?

[ Szerkesztve ]

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#47218) klaci89


klaci89
tag

Semmi reklám, csak annak segítenék aki venne még mostanában LG G2-t . a Tér-erő.com áruházról szólnék 1-2 dolgot:

Ajánlom a boltot!!
Arra viszont fel kell készülni, ha nincs raktáron felejtsd el vagy várj 2-3 hetet.
Hiányos a weblapjuk abból a szempontból, hogy nincs feltüntetve, hogy lehet más színük is a telóból.
Azt mondják-írják, hogy 2 év gyári gari van a telóra, ez hülyeség (mivel központi LG szervízzel beszéltem és kisvállalkozóknak csak 1 évet adnak), a következő évet más szervizben kapod.
Ja és természetesen külföldről hozzák be a telót (német garancialap, és használati utasító)
Mind emellett ajánlom őket, segítőkészek rendesek. és ha van raktárak másnap ott a telód, amennyiben Budapesti vagy.

Ma kaptam: fehér 16gb, 82200 Ungarise forint

(#47219) HUTCHDB válasza klaci89 (#47218) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

én nem tudom ezek milyen árak...de nekem nem nagyon túnik hitelesnek... :(
pl.:[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47220) MFalcon válasza HUTCHDB (#47219) üzenetére


MFalcon
tag

ez G3 mini...

Defy+ ---> Razr i ---> G2 ---> M4 Aqua ---> G3 ---> Honor8 ---> P20

(#47221) eladogeppc válasza HUTCHDB (#47219) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hajjajj, és az hardveresen a "harmath" kategória :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#47222) HUTCHDB válasza MFalcon (#47220) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

bocs, igazatok van, elnéztem! :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47223) fery02 válasza PHARD (#47217) üzenetére


fery02
addikt

Ha IMEI checker (Összefoglalóban megtalálod) szerint a 20G a legújabb hivatalosan elérhető szoftver a telódra, akkor PC Suit is meg fogja találni és tudni fogsz vele frissíteni.

Ha pedig ez nem sikerül, letöltesz egy 20G kdz-t és flash-eled (ha mindenképp szeretnél 20G-t).

[ Szerkesztve ]

(#47224) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Én is megkaptam életem első androidos készülékét. DE zavart érzek az erőben! A kiválasztható hálózatokban nincs 4G (LTE) ! csak GSM, WCDMA és Automatikus. Itt hiányzik nálam a felső: [link] (a kép nem tőlem származik)

A teló adatai:
Android verzió: 4.4.2
Alapsáv verzió: M8974A-AAAANAZM-1.0.190084
Kernel verzió: 3.4.0
Cikkszám: KOT49I.D80220c
Szoftver verzió: D80220c-AME-XX

Azaz ez valami korai 20c verzió. Lehet hogy ez csak egy bug amit a 20g -ben már javítottak?
VAGY vigyem vissza a boltba hogy ez nem 4G képes telefon? (1héten belül szabadon visszavihetem)
Az LG support tool nem jelez frissebb verziót.

[ Szerkesztve ]

(#47225) fery02 válasza Doky586 (#47224) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Tunéziai ROM van a telódon, ami nem LTE képes.

Megoldás:
Flash-elsz kdz-vel valami magyar vagy eu open féle 20G Rom-ot (ez a legújabb, szóval egyúttal szoftvert is frissítenél) és így LTE-d is lesz és a jövőbeli frissítéseket is jelezni fogja a telefonod és a Pc Suite is.

Összefoglalóban megtalálsz minden további segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#47226) KERiii válasza Kurzuh (#47213) üzenetére


KERiii
tag

Ilyet hol kellene látnom?

(#47227) #07400704 válasza Doky586 (#47224) üzenetére


#07400704
törölt tag

Melyik szolgáltatónál vagy?

(#47228) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Mától én is boldog G2 tulaj vagyok. :))
Szeretnék hozzá rendelni üveg fóliát és egy kihajthatós "kis ablakos" tokot valamint egy egyszerű tokot is.

Tudnátok ajánlani jó minőségű tokot és fóliát?

Ebay és aliexpressz játszik, rendeltem már több mindent ezen oldalakról.

Első nekifutásra ezt és ezt találtam.
Az egyik toknál oldalt van egy kiugró rész...az gondolom a mágnes zár. Az jó vagy nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#47229) laverdadb válasza fery02 (#47225) üzenetére


laverdadb
tag

Javítanám, hogy a jövőbeni frissítéseket kdz-vel tudja majd felrakni. Nekem is AME verzióm volt én is kicseréltem az EUR verzióra LTE miatt. IMEI szám alapján kapjuk a frissítéseket. De ezzel nincs baj, ha jön új verzió szépen leszed és Normal Flash kdz.

(#47230) fery02 válasza tibbike01 (#47228) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Grat! Jó választás volt teló téren! :)

Én üvegfóliának egy Nillkin 9H-t rendeltem innen, ahogy többen is választották ezt és mindenki megvan elégedve, minőségi fólia.
Egy picit a széleken nem tapad rendesen a telóhoz (mint ahogy egyéb üvegfóliák sem ehhez a telóhoz), de sok nap elteltével a magam esetében úgy vettem észre, hogy egyre jobban oda simul mégis, mostanra már alig látni azt a vékony kis fehéres sávot a széleken.

Kis-ablakos tokokra nem tudok linkeket adni (nem használok olyanokat), de a topikban elhangzottak alapján itt is a Nillkin a menő és vele együtt a gyári, LG féle tok.
A Nillkin-ekkel annyi hátrány van, hogy nincs kivágva gyárilag lyuk az értesítési lednek, a gyári tokkal meg hogy az ablaknak a fém kerete képes kikezdeni a kijelzőt, vagy ha fólia van, akkor azt.

Egyszerű tokra meg pl IMAK vagy esetleg szintén Nillkin.
Ha pedig picit komolyabbra gondolsz, ami határozottabban véd, mégsem lesz bumszli a telefonod, akkor csak is Nekeda.

[ Szerkesztve ]

(#47231) fery02 válasza laverdadb (#47229) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a javítást!

Így hogy mondod nekem is rémlik már, hogy IMEI alapján jönnek a frissítések és nem sok köze van hozzá az aktuális Rom fajtájának.

(#47232) #07400704 válasza laverdadb (#47229) üzenetére


#07400704
törölt tag

Lehet, hogy a nyalókával lesz az AME, ARE, stb. régiósoknak is LTE, mondjuk engem annyira nem zavar, hogy nincs mert az előfizetésem alig tartalmaz net szolgáltatást, és egyébként is szinte mindig csak wifit használok.

[ Szerkesztve ]

(#47233) tibbike01 válasza fery02 (#47230) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszönöm szépen a hozzászólásod!
Sokat segítettél. :R

Úgy látom ilyen rendes emberek a G2 tulajok :C

(#47234) fery02 válasza tibbike01 (#47233) üzenetére


fery02
addikt

Igazán nincs mit! :)

Igen, általában az úgy van, hogy LG-s gyerek, faszagyerek. :D

(#47235) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Megjelent:
OptimusG3 Rom V1.4.1 2014.10.31 :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#47236) snow2014


snow2014
aktív tag

az elso hozzaszolasban sajnos nem mukodik az a firmware oldal esetleg tudna valaki masik oldalt ajanlani. akar imei szam alapjan hogy le ellenorizzem a telefonomat !! kartyafuggetlen de azert szeretnem tudni hogy honnan jutott a kezembe :) melyik orszagbol :)

Mindég legyetek rosszak ;)

(#47237) Doky586 válasza fery02 (#47225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi!
KDZ file (D80220G_00.kdz) módszerrel lecseréltem.
Mostmár D80220g-EUR-XX a szoftververzióm. Van LTE és arra csatlakozik a másik menüpont szerint. Tehát rendbejött ! :R

(#47238) tibbike01


tibbike01
őstag

Na már a kis ablakos tokot és az üvegfóliát megrendeltem.

Már csak egy sima tok kellene, de nem tudok dönteni az IMAK és a Nillkin között...

Mindkettő jól néz ki igazából, ti melyiket ajánljátok? Melyik jobb?

(#47239) fery02 válasza Doky586 (#47237) üzenetére


fery02
addikt

Ügyes vagy és szívesen! :)

snow2014:
Ha az LG firmware letöltő oldalára gondolsz, akkor az azért nem működhet nálad pl, mert korábban már telepítettél kdz-vel és benne maradtak a host fájlodban az lg-s sorok, amik tiltják az oldalt.
Kitörlöd azokat a sorokat és helyrejön minden.

Firmware ellenőrző link megvan? Az is benne van az Összefoglalóban. Linkbe beágyazva az IMEI-d szépen kilistáz a telefonodról hasznosságokat.

tibbike01:
Nehéz dönteni a kettő között, mert állítólag nagyon jó a fogása mindkettőnek, egyáltalán nem csúszik ki a kézből a teló egyikből sem.
Talán a Nillkin kevesebbet véd így képek alapján, pl a teló teteje és alja elég védtelen vele.

De eséskor mégis ugyanannyi esély lehet szerintem mindkettővel teló sérülésre, az ilyen egyszerű tokok inkább a jobb fogásra vannak, nem elsősorban a védelemre.

[ Szerkesztve ]

(#47240) snow2014 válasza fery02 (#47239) üzenetére


snow2014
aktív tag

sikerult az xxxxx helyere beirtam az imei szamom de en abbol nem igazan tudok meg semmit :(

Mindég legyetek rosszak ;)

(#47241) szoja válasza tibbike01 (#47238) üzenetére


szoja
tag

Nekem mind a kettőből van. Egy hajszállal jobb az Imak.

(#47242) snow2014 válasza snow2014 (#47240) üzenetére


snow2014
aktív tag

esetleg ha segitene valaki megfejteni amit a firmware check kiadott halas lennek

Mindég legyetek rosszak ;)

(#47243) #84221696


#84221696
törölt tag

Na, itt is v20g. Sok mindent nem vettem észre. :D
Ja, germány a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#47244) iceQ! válasza eladogeppc (#47235) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem az 1.4-el sincs semmi bajom!

Elég penge a rendszer + most a 8.6-os Dorimanx van rajta + saját beállítás

Elég karaj! :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47245) fery02 válasza snow2014 (#47242) üzenetére


fery02
addikt

Ja végülis azt írtad téged inkább csak az érdekelne elsősorban, hogy milyen régiós a telefon.
Ahhoz végülis nem is kell az a link, telefonod Beállításaiban megkeresed mit ír Szoftver adatoknál, beírod ide pontosan azt a sort és megpróbálunk válaszolni!

(#47246) eladogeppc válasza iceQ! (#47244) üzenetére


eladogeppc
veterán

Rendben, de a fórumozók írták, hogy kevesebb az UI redraw azaz a widgetek újratöltögetése. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#47247) iceQ! válasza eladogeppc (#47246) üzenetére


iceQ!
addikt

Dirty flash-el jó ha feltolom?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#47248) snow2014 válasza fery02 (#47245) üzenetére


snow2014
aktív tag

az nem gond ha mar nem gyari firmwre van rajta

Mindég legyetek rosszak ;)

(#47249) #07400704


#07400704
törölt tag

Egyébként visszatérve kicsit az LTE témához, nem is értem, hogy pl. Tunéziába vagy az Arab Emirátusokba szánt készülékekre, vagy egyáltalán arab földre, miért nem olyan szoftvert tesznek, ami tudja az LTE-t, holott éppen ez lenne az egyik legnagyobb erősségük ezeknek a kütyüknek, a gyors mobilnet, vagy nincs náluk kiépítve a 4G.?
Remélem csak ebben tér el a szoftver, másban nem :F

[ Szerkesztve ]

(#47250) eladogeppc válasza iceQ! (#47247) üzenetére


eladogeppc
veterán

Fingom sincs mi az a dirty flash ? :D
Mi az ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.