Hirdetés

2021. március 6., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-10 17:05:29

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#42051) Laca0 válasza redbiro (#42048) üzenetére

Laca0
Topikgazda

Had forrja ki magát az a Win7... amúgy is, előbb még a Vista-t kell telepíteni... :D
A múltkor hoztak egy gépet, hogy nézzem már meg, lehet-e valamit fejleszteni, mert sok minden nem megy rajta. Bekapcsoltam. Win98 köszönt vissza! :DDD ...már nem is emlékeztem, milyen gyors is volt... :U
Mondtam, hogy ezt szépen el kell tenni otthon emlékbe, 50 év múlva lehet, hogy értékes lesz újból :)
Viccet félretéve: nem rossz az az XP még mindig! Nem egy hétköznapi gépnek való, de célszámítógépnek (FTP server, Torrent, médiatár, fájlmegosztó, video streamer) ma is azt telepíteném. Kici ócó hardveren is elfut, konnyu esz egyertelmu a konfigurálása. :))

Redmi Note 8 4/64 | Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#42052) Magnat válasza Laca0 (#42051) üzenetére

Magnat
veterán

Valójában az egyetlen dolog ami aggasztó lehet, ha rááll vmi hacker program, h kihasználja vmelyik már nem javított sebezhetőségét a jövőben, egyébként én is tudok pl olyan pénztárgépet, ami idei (német) fejlesztés és xp alapokon működik. Persze a netre nem látnak ki.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42053) Zoja™

Zoja™
őstag

Pont most gondolkozom egy házi cloud szerveren, de még nem döntöttem el, hogy xp vagy linux legyen rajta.
Egy kibelezett linux disztrót jobban el tudnék képzelni erre a célra, mert kisebb a hardverigénye, mint az xp-nek, de a mérleg másik oldalán áll a tény,hogy sík vagyok a linuxhoz.
Ráadásul megnehezíti a dolgot az is, hogy dinamikus ip-m van és nem szeretnék havi cirka 8k-t fizetni a szolgáltatómnak a fix ip-ért.

(#42054) Misi1980 válasza szab.tam (#42047) üzenetére

Misi1980
senior tag

Én a helyedben feltennék egy win7-et.Sokkal jobb mint az xp és megoldódna a kompatibilási probléma.Az xp-re már ugy sem jön semmi frissítés meg borzasztóan elavult.

(#42055) Magnat válasza Zoja™ (#42053) üzenetére

Magnat
veterán

Tegyél fel egy Xpenologyt ([link]), így a Synology mobil alkalmazásaival is eléred.

(#42056) alex devil válasza alex devil (#42034) üzenetére

alex devil
senior tag

A T-Mobilos bootanimáció hangját nem sikerült kilőni...

Kikeresem a system/media/audio/ui mappából az összes Power_off és Power_on hangot és mindet töröltem a gyári (Power_off_LG, Power_on_LG) kivételével. Ennek eredményeképpen kikapcsoláskor van még T-Mobilos hang, bekapcsoláskor nincs semmi. Mit a bibi? Nem is azokat a hangokat használja?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi9

(#42057) perge666 válasza VOLTCRAFT(1) (#42050) üzenetére

perge666
addikt

Már töröltem a próbaverziót,és különben is írtam hogy nem fülessel próbáltam. :U

“ Doki, figyeljen! Nem kell más, csak egy kis plutónium. “

(#42058) jolti05

jolti05
őstag

Sziasztok.

Hardveraprón találtam egy hirdetést (G2), ahol egy srác ezt írja:
"Eredetileg T-s, viszont véglegesen függetlenített még 17 hónap garancia van rá."
Rákérdeztem nála, hogy ezmiez, azt válaszolta, hogy:
"A garancia az IMEI szám alapján szól, ami nem változott a függetlenítés során."

A függetlenítés nem jár garanciavesztéssel?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#42059) spuros válasza jolti05 (#42058) üzenetére

spuros
őstag

Dehogynem! Szoftveres beavatkozás.. Esetleg ha a szolgáltató csinálta akkor lehet maradt a gari.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro user... Instagram: @spuros

(#42060) Misi1980 válasza jolti05 (#42058) üzenetére

Misi1980
senior tag

Lehet vásárolni a szolgáltatóknál hivatalossan függetlenitökódot x összegért amiröl kapsz hivatalos dokumentumot.Ha úgy van függetlenitve hogy ezt valamilyen hivatalos papirral nem tudja az eladó bizonyitani akkor abból azt lehet kikövetkeztetni hogy sufni függetlenitésröl van szó.VIGYÁZZ mert ha ez a telefon szolgáltatós és elöfizetésben vették és nem fizetik a számlát le is tilthatják.Ne menj bele kétes üzletekbe akkor sem ha az ár csábitó.

[ Szerkesztve ]

(#42061) jolti05

jolti05
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Tehát ha van róla papírja, hogy a T függetlenítette, akkor minden rendben, ha nincs, akkor viszont látásra :)

Szerk.:
Ha már így, ezt sem értem:
"Még van rá fél év teljeskörű, és másfél év készülékgarancia."

Készülélgarancia? :F

[ Szerkesztve ]

(#42062) alex devil válasza jolti05 (#42061) üzenetére

alex devil
senior tag

A szolgáltató a készülékre 2 év, a tartozékokra (fülhallgató, töltő, asszem az akksira is)1 év garanciát ad.
Tehát a fél éves telefonra maradt még: "...fél év teljeskörű és másfél év készülékgarancia"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi9

(#42063) Zoja™ válasza Magnat (#42055) üzenetére

Zoja™
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#42064) Misi1980 válasza jolti05 (#42061) üzenetére

Misi1980
senior tag

Ha T-nél csináltatta a függetlenítést amiröl papírja is van akkor rendben van.Ha nincs papír akkor azt mond amit akar.A garancia szerintem rendben van ahogy az elöttem szóló is írta.

(#42065) jolti05

jolti05
őstag

Ismét köszönöm! Egyelőre nincs több kérdésem :)

(#42066) Pigmeus_1

Pigmeus_1
tag

Sziasztok!

Tegnap a T-mobile-os 220c 4.4-es androidot lecseréltem a 220d-re, és mindeddig tökéletesen működött is, de reggelre azt vettem észre, hogy úy merül a telefon mint a Titanic.
A google play szolgáltatások akadt be, és nem is nagyon tudtam vele mit kezdeni.
Leállítom, de ugyan úgy visszajön, és meríti a telefont.
Most ott tartok, hogy 28%-os akkuhasználata van csak ennek, de reggel mielőtt újraindítottam 40% felett volt.

Volt már másnak is ilyen jelensége a google play szolgáltatásokkal, vagy csak én rontok el valamit?
(Persze, ha letiltom, akkor meg nem frissít semmit a letöltött alkalmazásokból.)

Csak egy lelkes felhasználó...

(#42067) coleen

coleen
aktív tag

Sziasztok,

Az szerintetek mitől lehet, hogy X megvesz egy telefont szürkeimportból, és a telefon hardvere mintha gyengébb lenne, spontán fagyogat, stb. míg Y hivatalos forrásból veszi meg, esetleg szolgáltatótól és mintha egy teljesen más készüléket használna: stabil, gyors, stb.

Létezhet, hogy a szürkeimportos példány hamis és nem ugyanaz a hardver van benne?

üdv:
Coleen

(#42068) Misi1980 válasza coleen (#42067) üzenetére

Misi1980
senior tag

Én még nem hallodtam olyanról hogy a G2-öt hamisítanák.Ha fagyogat a rendszer az nem biztos hogy hardveres gond lehet a rajta lévö szoftver miatt van.A szürkeimportos telefonok más régios romokat használnak mint a hivatalossan magyarországon forgalomba helyezett telefonok és lehet hogy ebböl adódik a külömbség a két telefon között.

[ Szerkesztve ]

(#42069) Pigmeus_1 válasza coleen (#42067) üzenetére

Pigmeus_1
tag

A felkapott telefonok esetében (S3, S4, S5, iphone, stb) tele van a piac hamis példányokkal.
Van amelyik megszólalásig hasonlít az eredetire (akku, feliratok, töltő, doboz, minden), de gyengébb a hardver benne.
Szóval szerintem nagy az esélye annak, hogy a szürke importos hamis. De elvileg egy antutu kiírja, hogy mik vannak benne (CPU) és a kettőt összehasonlítva ki lehet szúrni a hamisat.
(samsung esetén egy csomóan a szoftver verzióból és a kernel számból is rögtön megmondják, hogy mi a turpisság vele.)

(#42070) Misi1980 válasza Pigmeus_1 (#42069) üzenetére

Misi1980
senior tag

Teljessen igazad van mert az internet tele van samsung klónokkal amik a megszólalásig hasonlítanak az eredetire.G2 klónnal még nem találkoztam.Te igen?Linkelnél esetleg egyet?Kiváncsi lennék rá hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#42071) Pigmeus_1

Pigmeus_1
tag

Most néztem az aliexpress-t és van ami elég gyanús volt.
300$ alatti áron és a fehér készülék oldala olyan ezüstös kerettel volt ellátva mint amilyen az S4-en van.
Itt van előttem a G2-őm és annak nagyon nem olyan az oldala.

de szerintem mindent hamisítanak amire van esély, hogy el lehet adni.

(#42072) Pigmeus_1 válasza Pigmeus_1 (#42071) üzenetére

Pigmeus_1
tag

http://www.aliexpress.com/item/G2-100-Original-Unlocked-LG-G2-F320-D802-Smartphone-Qual-core-5-2-2G-RAM-16GB/1997537252.html

Ez volt furcsa.

De lehet, hogy csak bebeszélem magamnak. :-)

(#42073) mouzrr

mouzrr
senior tag

A play aruhaz minden telepites elott 941es hibat ir ki. Uritettem cache t es adatokat is toroltem, aztan mar töröltem a play frissiteseket is, de meg igy sem valtozott a helyzet. Mit tegyek?

(#42074) david_97 válasza mouzrr (#42073) üzenetére

david_97
senior tag

Nekem is gyakran csinálja mostanában,de 2x már felmegy :F

(#42075) perge666 válasza mouzrr (#42073) üzenetére

perge666
addikt

Szerintem valami szerver hiba lesz,mert kb 2 napja nálam is csak minden második nekifutásra kezdi el letölteni....

(#42076) szab.tam válasza Magnat (#42055) üzenetére

szab.tam
nagyúr

köszi! :R

csak én ebből most egy árva kukkot sem értek.
honnan, hová, hogyan, miért... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#42077) mouzrr válasza david_97 (#42074) üzenetére

mouzrr
senior tag

Pontosan ez van velem is.

(#42075) perge666
Reménykedjünk hogy hamar megcsinálják mert eléggé idegesítő tud lenni amikor épp visszalépek és utána írja ki hogy hoppá mégsem tölti.

(#42078) perge666 válasza mouzrr (#42077) üzenetére

perge666
addikt

Én mindig megvárom hogy elkezdje letölteni,de ettől függetlenül idegesítő. :K

(#42079) fery02 válasza Pigmeus_1 (#42072) üzenetére

fery02
addikt

Ne ehhez a képhez hasonlítsd a te telódat! :)

Ez Verizon modell (amerikai szolgáltatós), ami pont, hogy különbözik kinézetben a szokásos G2-ktől.
Ha jól megnézed ennek másak a hátulján a gombok is, plusz ebben van vezetéknélküli töltés is.

A Google Play Szolgáltatós problémádra meg úgy tűnik nincs egyszerű megoldás (én is felvetettem már a témát itt is és a Mélyvíz topikban is és nem érkezett rá válasz), nekem is ez a problémám jelenleg.

Szerintem ha nyomsz egy HR-t, valameddig talán megint jó lesz.
Én is "hasonlóan" fogok cselekedni.
Azért az időzőjel, mert én komplett másik ROM-ot tervezek majd telepíteni, természetesen tiszta telepítéssel.

(#42080) mouzrr válasza fery02 (#42079) üzenetére

mouzrr
senior tag

Már 2 gyári visszaállításom volt, nem tette helyre a dolgot. Félreértés ne essék, nem emiatt volt a visszaállítás.

(#42081) quby válasza fery02 (#42079) üzenetére

quby
őstag

Google services probléma nekem is meg van....sajna és figyelnem kell, ea ah kell akkor lelövöm. Idegesitö. Megvolt más romoknál is.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#42082) laverdadb válasza david_97 (#42074) üzenetére

laverdadb
tag

Azt hittem egyedül vagyok ezzel a problémával G2-őn... úgy látszik nem. Édesanyám telefonján ami Samsung ugyanez a hiba jelentkezett, ez valami szerverhiba lehet. :W

iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11” 2018

(#42083) mouzrr

mouzrr
senior tag

Amikor neha teljes képernyőn akarok YouTube ot nezni, az ertesitesi savrol minden eltunik csak az ido es a toltottsegi ikon nem, es a gombok helyeb pottyok maradnak. Ritkan fordul elo, lehet ezzel valamit kezdeni?

(#42084) thomeef válasza ttimeea (#41992) üzenetére

thomeef
őstag

Gagyi anyag, semmit nem véd, kopik és rohadt kényelmetlen állandóan nyitogatni. Én inkább egy erősebb teknő tokot ajánlanék hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#42085) Magnat válasza szab.tam (#42076) üzenetére

Magnat
veterán

Ööö ... de nem is neked volt címezve a hsz... amit nem azért mondok, h akkor nem olvashatod el v ilyesmi, csak h te is otthoni cloud szerver beállításán gondolkozol-e vagy tévedésből válaszoltál rá? :)

(#42086) Magnat válasza laverdadb (#42082) üzenetére

Magnat
veterán

Ismerősöm Lenovoja is ezt csinálja.

Szerk.: és a saját Nexus 7-em is.

[ Szerkesztve ]

(#42087) gretzky77

gretzky77
addikt

Sziasztok az volna a kérdésem, hogy ugye van egy kamera mod amivel elérhető az Uhd videó meg a 120 fps!
Ez létezik sima apk-s telepíthető formában vagy jobban bele kell nyúlni a gépbe? Köszönöm csak mert van aki ezt mondja van aki mást! Köszi

Asus Zenfone 7 Pro & Final Sonorous II & Marshall Major II Bluetooth!

(#42088) Danny365 válasza gretzky77 (#42087) üzenetére

Danny365
őstag

Van apk telepitő, ami a modot felteszi (x darab drivert, stb-t is telepit, tehát nemcsak a kamera appot), de ehhez értelemszerűen root szükséges a zárójeles rész miatt. Illetve a legújabb 5.0-hoz nincs ilyen telepitő, csak a korábbi verzióhoz, bár 120fps-t az is tud.

(#42090) gretzky77 válasza Danny365 (#42088) üzenetére

gretzky77
addikt

Leszedem az apk-t és ha root van akkor tudom telepíteni root nélkül pedig nem? Root amúgy van esetleg merre keressem azt tudod? Köszi

Asus Zenfone 7 Pro & Final Sonorous II & Marshall Major II Bluetooth!

(#42091) mckayals

mckayals
csendes tag

Sziasztok.
LG G2-őm van és lett egy kis problémám vele.Csináltam egy gyári visszaállítást és utána elkezdett szarakodni a telo.Kezdődött azzal hogy nem volt kép bekapcskor.Vagyis hát volt de alig lehetett észrevenni.Lámpánál tudtam kivenni a betüket rajta.Nagy nehezen eljutottam a beállításig,kijelzőnél levettem 39-ig akkor jött elő a kép.Elég tompán és a képek negatívként jelennek meg rajta.Efölött sötétség....A fényképezőnél is ua. volt a helyzet de az átállítottam negatívra és így lett jó....Az a gond ha ezt minden kibekapcsnál el kell játszani akkor inkább felgyújtom.Nem tudtok valami megoldást erre?Nem vagyok egy buherabajnok és sajnálnám a telot de így szinte használhatatlan..Előre is kössz... :R

[ Szerkesztve ]

Érvelni lehet,de a tények makacs dolgok :D

(#42092) bounty123 válasza mckayals (#42091) üzenetére

bounty123
őstag

Gari?

(#42093) Danny365 válasza gretzky77 (#42090) üzenetére

Danny365
őstag

Igen, csak rootolva tudod telepiteni - bár custom recovery nélkül szerintem kicsit rizikós, mivel éppen aktiv rendszer cuccokat is kicserél az apk, igy ha valami közbejön, csak kdz-vel tudod rendbehozni.
Viszont nem láttam még, hogy valakinek ilyen gondja lett volna, szóval gondolom használható.
Az összefoglalóban le van irva linkkel, mindennel, hogy lehet rootolni, illetve van a Towelroot nevü app (google első találat, ha rákeresel), azzal elvileg egy gombnyomással lehet rootolni, csak utána PlayStore-ból le kell szedni hozzá a SuperSU alkalmazást.

@mckayals
Nézd meg, hogy a Beállitások > Kisegitő lehetőségeknél nem kapcsoltad-e be ezeket:
- Ellentétes szinek
- Képernyő-árnyalatok

Ezek tudnak olyat csinálni, amit leirtál.

(#42094) mckayals válasza bounty123 (#42092) üzenetére

mckayals
csendes tag

Garanciális problem?

(#42095) Meggyi001

Off topic: ez de gáz :)

https://hardverapro.hu/apro/ryzen_5_1600_box_uj/friss.html

(#42096) mckayals válasza Danny365 (#42093) üzenetére

mckayals
csendes tag

Uhh köszi nagy király vagy.Viszont a fényerőelállítódás ahogy olvasom egy topikban gyári hiba.Eddig hogyhogy nem volt ilyen baja.Meg ez a 39%-os fényerőmax Egyébként azon se lett állítva amit írtál s lám.....

[ Szerkesztve ]

(#42097) neo_xperia válasza Meggyi001 (#42095) üzenetére

neo_xperia
aktív tag

:)
Letöltöttem volna,de "Az ön országában nem elérhető "
Amugy viszik mint a cukrot.Letöltések száma: tobb mint 1 :)))

P30 Pro

(#42098) darnyi válasza Danny365 (#42093) üzenetére

darnyi
tag

Már semmi. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#42099) Meggyi001 válasza neo_xperia (#42097) üzenetére

Lol :D

https://hardverapro.hu/apro/ryzen_5_1600_box_uj/friss.html

(#42100) Bolond^^

Bolond^^
tag

Üdv mindenkinek! :)
A minap én is kézhez kaptam a 32 GB-os fekete G2-met. 2 évig iOS volt a társam, most ismét Android, és mondhatni elvagyok veszve :)
Lenne pár kérdésem, ami lehet, hogy számotokra nevetségesnek fog tűnni. De én most ezeken kattogok a leginkább!:D
Nos, van pár (jó sok) telefonszám ami feleslegesen rá lett importálva a készülékre. Van rá mód, hogy többet kitudjak jelölni és utána törölni és ne kelljen egyesével?
A kamera tényleg ennyire csúszik vagy késik, vagy hogy is mondjam, úgy értem, hogy iPhone-nál elég valós időbe ment minden ha mozgattam a készüléket, itt meg észrevehetően le van maradva a kis pajtásom :)
Ami kicsit off, és inkább android, de, viberen hogy lehet kikapcsolni azt, hogy ne az arcomba tolja egyből a kapott üzenetet és ne oldódjon fel a telefon?
Köszönöm :)

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.