Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) rayoliviero válasza Bubukain (#36798) üzenetére


rayoliviero
veterán

Más rom alatt jó, nem a telómnak van baja. Csak van, akinek feltűnik a rossz hangminőség, van akinek nem.
De már nálam is jó a hangminőség, miután Flex fájlokat belemásoltam. De a visszhang megmaradt. És a külföldiek is írták, szóval biztos úgy van.

Bubukain :Akkor úgy látszik tényleg szar a telóm, mert nálam csak 4 órát megy 40%-os fényerőn, nagyon jó esetben ötöt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36802) Bubukain válasza DroiDMester (#36799) üzenetére


Bubukain
senior tag

Akkor nálam pont normál használattal ment a telefon 7 óra 45 percet :D

(#36803) Illusion1010 válasza noxon (#36795) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nekem a hívás befejezésénél nagyan sokára kapcsol be újra a kijelző. Lehet hogy csak nálam jelentkezik, de ez az egyetlen dolog benne ami zavar.

(#36804) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Többen kerestek meg privátban a gyári KK rendszerről való custom rom telepítésével kapcsolatban.
Készítettem egy viszonylag rövid leírást, amit bemásolnék ide.
Közben kérnék egy utólagos engedélyt az 1 hsz készítőitől, hogy a root részt "koppintottam"...
Jelenleg a DroiDMester romot tartom jónak, így annak linkjét tettem be a "leírásba".

Íme:

1.

2.

3.
Ha megvan, akkor ezt töltsd le és tedd a TELEFONRA.

4.
A PLAYről a REBOOTER nevű programot tedd fel.

5.
Ezzel a rebooter nevű programmal indítsd el a telefont recovery-ben. (utolsó alsó sor. A root kérdez, de te ok.-zol)

6.
Itt nyomj rá az install-ra, majd keresd ki a twrp -t, ami a 3.pontban van és húzd el a csúszkát alul.

7.
Ha kész, keresd ki a a backup-ot és csinálj egy komplett (minden rész előtt pipa) mentést. ( Ha végzett a jobb alsó sarokban lévő back gombbal tudsz visszalépni a menüben)

8.
Reboot.

9.
Töltsd le a romot innen és tedd a telefonra. (vagy töltsd le a telefon segítségével, és akkor a download mappába kerül egyből)

10.
Indít a rebooter nevű programmal recovery-ben. Itt wipe menüpont, és advanced wipe rész. Kijelölöd a Dalvik Cache, a Cache, a Data és a System részt (pipával), majd csúszka elhúz.

11.
Ha kész, akkor, Install rész, kiválasztod (kikeresed, a download mappából) a romot, és csúszka elhúz.

12.
Ha végzett wipe dalvik és cache, majd reboot.

Ennyi!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#36805) fery02 válasza Bubukain (#36802) üzenetére


fery02
addikt

Ilyen kijelző idők előtt 100%-os töltöttségnél szoktad lehúzni a telót töltőről?
Csak mert nálam is volt már (számomra) hihetetlen kijelző idő, de eszembejutott, hogy akkor előtte való legutolsó töltésnél kb 80%-on húztam le és gondolom nem reset-elte az értékeket akksihasználatnál, hanem folytatta a statisztikázást mindenféle nullázás nélkül.

(#36806) DroiDMester válasza fery02 (#36805) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom te is bedőlsz nekik.......... :D

8-9.óra kijelző idő csak úgy van meg ahogy leírtam!

leveszi 0% fényerőre a kijelzőt, és bekapcsolja a képernyő bekapcsolva tartása opciót! Majd fogja és leteszi az asztalra a telót, és nem nyúl hozzá csak akkor ha már 5% ot mutat az aksi ikon!

Ha használja (főleg 3G/4G -n) aktív netezésre(3,5-4.óra) akkor nagyon-nagyon max 5.órát lehet kihozni belőle, a leg jobb Kernel/Rom párossal is!

Vagy az van amit te is írtál, felteszi tölteni 20-30.% nál feltölti 80-85% -ig, és ilyenkor nem nullázódik a számláló, így el lehet menni 15.órát is vagy amennyit akarsz!

Szóval nem elhinni az esti mesét a 8-9.órákról! :C

[ Szerkesztve ]

(#36807) fery02 válasza DroiDMester (#36806) üzenetére


fery02
addikt

Nem dőlök be neki, csak próbálom megérteni mi lehet a háttérben. Én is tudom, hogy ez lehetetlenség normál használat mellett.
Valami logikus magyarázat viszont tuti van és én azt tartom lehetségesnek, amit válaszoltam neki, mert úgy már nekem is nekem is volt magas kamu-kijelző idő.

Szóval én pont, hogy nem dőlök be neki. :)

Illusion1010 (#36803):
Hívás utáni későbbi kijelző ébredés kb minden létező Rom-ban (nem csak ennél a telónál) jelen van, csak van aminél még nem zavaró mértékben, meg van olyan, amit te is tapasztalsz.

Érdekes, hogy ez a jelenség nincs feltűntetve a hibalistán, meg mások sem említették még itt.

[ Szerkesztve ]

(#36808) jilian válasza DroiDMester (#36806) üzenetére


jilian
addikt

Nagy szar ez az 5.3- as Dori kernel, ugyan úgy beragad a max. órajel....

(#36809) DroiDMester válasza jilian (#36808) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Dorimanx kernel mind ilyen, és ilyen is marad szóval ebben ne várj javulást!

De leírtam múltkor hogyan lehet HASZNÁLHATÓVÁ tenni! Faux nál a per app nál a kezdőlap alkalmazáshoz csinálsz profilt!
Ha nem a gyári Launcher -t használod, akkor ahoz csinálod a profilt amit éppen használsz! :K

így ahogy én!

És ha ez megvan ahogy vissza lépsz a főképernyőre(úgyis itt landolsz, ha kilépsz valamiből nem?) vissza állítja magát a gyári 300-2265.MHz -re! :K

[ Szerkesztve ]

(#36810) fery02 válasza jilian (#36808) üzenetére


fery02
addikt

Per App-ról beszélsz?
Ha igen, ha nem, nem lepődök meg. :)

(#36811) szabyka95


szabyka95
őstag

ezzel a teloval nem lehet elerni 8-9 oras kijelzoidot normalis hasznaalt mellet, de van mar 5000 mAH s telo is, azzal valszeg lehet

(#36812) Harcsai


Harcsai
senior tag

Átlagos userként, telefon/gps/viber/fotó-ra használt telefon esetén érdemes gondolkodnom egy dm romra cserében? Gyári 20d-m van, pár hetes a telefon, garis, se root se más piszkálás eddig nem volt.
Komolyan kérdezem. Izgat a gondolat, xperiam szetromoltam korábban, ennek még nem álltam neki. Miben lenne más?

Mondjuk nekem a CM romok is bejottek a sonyn. Nem tudom, g2-n milyen lehet..

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#36813) TayRol


TayRol
veterán

Gondolom ha a headset távirányítója nem működik (hang fel-le) akkor érdemes kicseréltetni a szervizben...

Szerk: na most tövig nyomtam, működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#36814) fery02 válasza Harcsai (#36812) üzenetére


fery02
addikt

DroidMester Rom-jában nem egyszerű csalódni. Ha picit is izgat a dolog és képben is vagy Rom-olás ügyben, akkor mindenképpen ajánlott számodra a kipróbálása (átlagfelhasználatra tökéletes).

Vissza tudsz keresni eme Rom-ok leírásaira, sorrendben haladva akár a változatok közt (így tájékozódva a változatok közötti módosításokról) DroidMester hozzászólásaira szűrve, megtoldva mondjuk egy "DroidMester" kulcsszóval. :)

[ Szerkesztve ]

(#36815) iOnizer válasza Harcsai (#36812) üzenetére


iOnizer
tag

Itt a CM nagyon felejtős. Bugos, lassú

Alá bizony

(#36816) Harcsai válasza fery02 (#36814) üzenetére


Harcsai
senior tag

Köszi!

iOnizer, neked is!!

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#36817) iOnizer válasza rasotamas (#36730) üzenetére


iOnizer
tag

Hosszan nyomsz rajta, és ott van. Akku kímélése= cella alapú, nagy pontosság=GPS

Alá bizony

(#36818) mouzrr


mouzrr
őstag

Ugye ez a v20d gyári rom, viszont a telefonom nem független, Telenornál vásároltam. Ha felteszem, akkor náluk garanciavesztéssel jár? :R

(#36819) akooos válasza mouzrr (#36818) üzenetére


akooos
veterán

Körülbelül 3 perc alatt állítható a telefon gyári állapotba, ha esetleg baj lenne. Ennyi idő alatt tudod felrakni rá a korábbi ROM-ot. Bár megjegyezném, hogy Magyarországon csak a Telekomnak van szolgáltatós ROM-ja, a Voda és Telenor international LG ROM-ot ad ki.

(#36820) Athaualpa válasza mouzrr (#36818) üzenetére


Athaualpa
csendes tag

Szia,

Állítólag nem de ha esetleg parázol, akkor egy ugyanolyan huszáros mozdulattal vissza is teheted az utolsó szolgáltatósat. Amúgy nyugodtan felteheted, én is telnros vagyok és az enyémen is ez van.

Nem tudja valaki, v20d-nél hogy a pi..ba lehet megszüntetni a kamerahangot? Volt erről szó még november környékén, de ott sem oldódott meg - vagy nem találtam. Valamit törölni, átnevezni vagy bármi?

[ Szerkesztve ]

(#36821) mouzrr válasza Athaualpa (#36820) üzenetére


mouzrr
őstag

Abban már ART van? És csak a sistergést javították benne, vagy van pár extra?
Ja és a gyárit hogy tudnám visszatenni? Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#36822) DroiDMester válasza Athaualpa (#36820) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tedd fel az Xdabbeb 3.2 kamera módot ott lehet ki-be kapcsolni a hangot!

(#36823) Gaberking válasza Athaualpa (#36820) üzenetére


Gaberking
senior tag

Csináltam a "xdabbeb's camera/video v3.2.0 - for all stock KK ROMs" -ból teljesen csendes verziót, a fényképezőnél ki lehet kapcsolni a hangot, videofelvétel indításnál, megállításnál pedig nincs pittyenő hang, ha kell írj privátot és feltöltöm valahova neked!
Vagy tedd fel azt, amit DroiDMester javasolt, az az "eredeti" viszont abban a változatban a videofelvételnél mindig lesz pittyenő hang.

[ Szerkesztve ]

(#36824) HarryDEC válasza Gaberking (#36823) üzenetére


HarryDEC
tag

Szerintem ugyanarról beszéltek mindketten. XDA -n fent van, link feljebb.

Korán keltem, hol az arany?

(#36825) renee7 válasza DroiDMester (#36806) üzenetére


renee7
tag

Őőőő.

Nekem dereng, hogy tavaly, a G2 hivatalos bemutatása után egyetlen helyen, (mit ad ég, nem a mobilaréna volt) olvastam, hogy ez a kütyü tartalmaz egy másodlagos, nagyon kis teljesítményű grafikus chip-et, ami akkor kapcsol be, hogyha sokáig statikus a kijelzőtartalom, pl. valaki egy e-book-ot olvas, és akkor nagyon visszaesik a fogyasztás. Fogalmam sincs már, hogy hol olvastam, egy éve volt. Ez nem lehet magyarázat arra, hogy páran nagyon jó kijelzőidőről számolnak be?

Mert ha tényleg így van, akkor simán elképzelhető, hogy valaki pár órát rá tud tenni az átlagos üzemidőre.

[ Szerkesztve ]

(#36826) Tybike81


Tybike81
őstag

Gyári független 6HU kódos telóra milyen gyári romot érdemes vissza tenni: 10e vagy 10f és hagyni hogy utána magától OTA-n frissüljön, vagy mehet egyből 20b vagy 20d?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#36827) Gaberking válasza HarryDEC (#36824) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szerintem meg nem!
Az xda-n, hol láttál a xdabbeb's camera/video v3.2.0 quiet -et? Biztosan lesz, de még nincs. Én megcsináltam és azt ajánlottam fel a fórumtársnak!

(#36828) Antibá


Antibá
tag

Sziasztok!
Hol kell G2 a MAC address címet válltoztatni,esetleg van hozzá valami app?
Köszi

(#36829) djoei


djoei
tag

sziasztok lenne egy kérdésem KitKat baseband-ot g3 rom felrakása előtt kell felrakni?
köszi

(#36830) tutaj01 válasza djoei (#36829) üzenetére


tutaj01
tag

Telepítés után, reboot előtt.

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#36831) DroiDMester válasza Antibá (#36828) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért nem jó a gyári MAC cím?

Root nélkül SEHOGY nem fogod tudni ha van root a telón akkor már könnyebb :K

Kikeresed a /data/misc/wifi/config fájlt és vagy kimásolod gépre vagy ott rögtön a telóban megnyitod szöveg szerkesztővel!

ezt(vagy hasonlót) kell majd látnod!

btc_mode=1
country=GB/6
vlan_mode=0
mpc=1
wme_auto_trigger=0
wme_apsd_trigger=290000
roam_off=0
roam_scan_period=10
roam_delta=20
roam_trigger=-80
PM=2
assoc_listen=10
assoc_retry_max=7

ide kell beírni kézzel egy sort az alábbi formátumban => cur_etheraddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx az x -ek helyére a MAC címet írd!

Tehát így kellene kinézni szerkesztés után!

btc_mode=1
country=GB/6
vlan_mode=0
mpc=1
wme_auto_trigger=0
wme_apsd_trigger=290000
roam_off=0
roam_scan_period=10
roam_delta=20
roam_trigger=-80
PM=2
assoc_listen=10
assoc_retry_max=7
cur_etheraddr=12:34:56:78:90:ab

Ha a telón csinálod a módosítást, akkor csak menteni kell, ha PC -n és azt másolod fel a telóra akkor a fájl jogait is be kell állítani!

[ Szerkesztve ]

(#36832) Antibá


Antibá
tag

Gyors kérdés!
Van értelme a G3 rom telepítésnek?
Milyen előnyei vannak?
Köszi

(#36833) Tybike81


Tybike81
őstag

Mivel lehet eladásra kerül a G2 erre [link] a kérédsemre valaki?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#36834) DroiDMester válasza Tybike81 (#36833) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

KDZ -vel tedd fel az összefoglalóban lévő V20D romot az majd frissülni fog OTA -n ha jön frissítés!

(#36835) Tybike81 válasza DroiDMester (#36834) üzenetére


Tybike81
őstag

Köszi, ha lesz biznisz akkor rom csere lesz ma, ha nem akkor marad a te romod.
Amúgy G3 romon nem töröd még a fejed?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#36836) djoei válasza tutaj01 (#36830) üzenetére


djoei
tag

köszönöm a segítséget :R

(#36837) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a camera mod 3.2.0-át a jelenlegi stock T-mobilos 20C-re. Se root se recovery nincs rajta jelenleg. Root az elkerülhetetlen a modhoz de recoveryt nem szeretnék rakni most rá. Próbálta valaki a telepítős kamera modot feltenni apk-ból? Felment simán? Ha valami gebasz van visszaállítható az eredeti állapot?

Köszi!

(#36838) pestibenji válasza DroiDMester (#36806) üzenetére


pestibenji
senior tag

Azért te is butaságot beszélsz. Normál használat mellett nekem 2 napot és 5 óra kijelzőt bír, netezéssel, játékkal, 80% fényerőn. Kis odafigyeléssel, játék nélkül, normál fényerőn simán lehet 6-7 óra... JB alatt meg 8-9 óra is bőven összejöhet.

(#36839) Azharel válasza Looserke (#36837) üzenetére


Azharel
aktív tag

Én ma raktam fel, minden simán ment. Nekem előtte a 3.1.0 volt fent, ezt vissza állítottam gyárira, majd utána a 3.2.0 minden hiba nélkül fel ment. Tud az apk verzió is backupot csinálni, elméletileg vissza állítható bármikor. De ha nagy gond lenne mondjuk bootloop akkor meg kdz és viszlát.

(#36840) Bubukain válasza pestibenji (#36838) üzenetére


Bubukain
senior tag

Köszönöm :R
Én nem fogok leállni vele (meg senkivel sem) vitatkozni.
Tegnap éjjel is 5 óra 45 perces kijelző használat után dugtam a töltőre, és még 20%-on volt az akku. De nem is akartam beírni mert csak lehazugozzák az embert.

(#36841) Looserke válasza Azharel (#36839) üzenetére


Looserke
őstag

apk-ból raktad fel?

(#36842) Azharel válasza Looserke (#36841) üzenetére


Azharel
aktív tag

Igen. Azért tartottam a bootlooptól így rendesen felkészülve mentettem minden fontos dolgot a telefonról, ezt javaslom neked is.

(#36843) tutaj01


tutaj01
tag

Emlékeim szerint ez az Eco mód nem volt stock kk-en. Ennek mi lenne a funkciója, mert beállítás sincs hozzá!

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#36844) twon


twon
tag

Sziasztok!

Tenném fel a 20D romot csak régebben volt olyan problémám, hogy 49% megállt a rom telepítés!
Nem emlékszem, hogy mit kellett tenni az ügy érdekében, hogy ne akadjon meg!
Melyik beállítást kell módosítani?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#36845) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
Tudnátok nekem linkelni egy TWRP-ből felrakható, frissebb gyári romot?
Amit ha felrakok, teljesen gyári, szűz telóm lesz, root nélkül! Szolgáltatófüggetlen a telefonom! Köszönöm! :R

(#36846) zazenke válasza Looserke (#36841) üzenetére


zazenke
őstag

De ha neked is baj van a videó felvétel hangjával azt nem javitja meg. Önmagában nekem nem sokat ért. De meg a root is kevés hozzá. Ha ilyen gondod is van akkor csak rom csere segít

[ Szerkesztve ]

(#36847) Corgan82


Corgan82
aktív tag

(#36848) Krisz79


Krisz79
őstag

Sajnos nem találok használt G2-t.
Ajánlanátok megbízható üzletet,ahol a hétvégén 100e alatt megvehető lenne 1 új készülék és tartozékai.
Gyári független, feketét szeretnék.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#36849) Gaberking válasza Corgan82 (#36847) üzenetére


Gaberking
senior tag

Már fel is raktam!

(#36850) SoulReaver válasza Krisz79 (#36848) üzenetére


SoulReaver
veterán

Itt Amúgy nem hiszem, h van 100 alatt itthon.. max a 16gb-os..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.