Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) DroiDMester válasza jilian (#36100) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van, de nézd meg jobban, ez csak 4.2.2 alapú! :K

(#36102) jilian válasza DroiDMester (#36101) üzenetére


jilian
addikt

Mégis hozza a 4.2.2 szintet... ;)

Remélem valaki meg tudja erősíteni, hogy rendben van a ROM. Szívesen kipróbálnám, csak nem akarok bele futni valami telepítési kellemetlenségbe...stb..

(#36103) general válasza DroiDMester (#36099) üzenetére


general
addikt

nekem ez van ott a legalsó sorba írva: D80220b-216-01
v20a/b-t nem látok benne...
(Android 4.4.2)

(#36104) szala86 válasza general (#36103) üzenetére


szala86
aktív tag

D80220b. Tehát neked 20b szoftver van rajta. A D802 a telefon típusa, a 20b utána a szoftver típus.

[ Szerkesztve ]

(#36105) general válasza szala86 (#36104) üzenetére


general
addikt

igen, köszi,közben rájöttem. :-)
és hogyan kell frissíteni? Vagy ilyenkor az androidot frissítem? Vagy a készülék firmware-jét kell?

(#36106) Bubukain válasza RAYBOMB (#36080) üzenetére


Bubukain
senior tag

Én a google kamerát használom mahdi alatt

(#36107) DroiDMester válasza general (#36105) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom szala86 kolléga már segített kideríteni!

a frissítéssel kapcsolatban meg csak magamat tudom ismételni! OLVASD EL és ÉRTELMEZD az oldal tetején található téma összefoglalót! Abban elég sok mindenre választ kapsz én nem kell ilyen felesleges köröket futnod mint most! :R

(#36108) fery02 válasza general (#36105) üzenetére


fery02
addikt

Firmware és Android verzió összefügg, nevezhetjük talán ugyanannak. Ha frissítessz Android-ot, akkor lényegében firmware-t frissítessz.

A frissítés menetérő pedig tényleg fent az "Összefoglaló" alapján tudni fogsz megfelelően tájékozódni, kellően szájbarágós. :)

Szerk.: DroidMester kolléga megelőzött közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#36109) general válasza DroiDMester (#36107) üzenetére


general
addikt

Ok, igyekszem. :-) Erdekes, hogy az update app a telon nem talal frissitest, szerinte a legfrisebb van fent...

(#36110) fery02 válasza general (#36109) üzenetére


fery02
addikt

Azzal ne foglalkozz! Ha PC frissítőszoftverrel kerestetsz rádugott telefon mellett, az nagyobb eséllyel kínál fel frissítést, de ha azzal se vagy előrébb, nyugodtan rápakolhatsz kézzel mondjuk egy friss 20D-t telefontípustól függetlenül.

Részletek az Összefoglalóban. :)

(#36111) belua27


belua27
tag

Sziasztok, Frissítették az auto hide soft keys es azota nem működik. Valaki tud rá alternativát az ultimatr dynamic navbaron kívül. V20b van a telón!

(#36112) Gaberking


Gaberking
senior tag

Tölthető a Dorimanx-V5.1.

(#36113) fery02 válasza Gaberking (#36112) üzenetére


fery02
addikt

Pont most készültem kipróbálni az 5.0-át, de akkor ez lesz. :)
Köszi! :R

belua27 (#36111):
Nem tudok alternatívát, de próbáld ki, hogy törlöd az adatait, majd újraindítva a telót és próbáld ki hátha megy!
Végső esetben írj rá a fejlesztőre!

[ Szerkesztve ]

(#36114) Gaberking válasza fery02 (#36113) üzenetére


Gaberking
senior tag

Előbb állítottam vissza a yoda-s mentésem. Semmit nem változtattam a kernel beállításain de mindig újraindult a telefon antutu közben. Nálam nem működött ez a dorimanx kernel. :(

(#36115) fery02 válasza Gaberking (#36114) üzenetére


fery02
addikt

Az nem jó jelnek néz ki. Bár én Antutu-t pont nem használnék, de akkor lehet várható lenne komoly játékok alatt is az instabilitás.
Fél napot várok akkor vele, addigra xda-n is összegyűlnek a vélemények róla.

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataid!

(#36116) Gaberking válasza fery02 (#36115) üzenetére


Gaberking
senior tag

Az antutuval a rendszer stabilitását ellenőrzöm, a pontszámok nem hoznak lázba. 3x lefuttatom egymás után az antutut és ha nincs hiba, akkor valószínű, hogy stabil a rendszer.
Adj egy esélyt a Yoda kernelnek, nem fogod megbánni! ;)

(#36117) fery02 válasza Gaberking (#36116) üzenetére


fery02
addikt

Soha sem használtam, az akksi használattól félve. Állítólag gyakran járattatja mind a 4 magot.
De akkor ha többen használjátok, csak nem lehet olyan rossz tényleg. Melyik a legújabb verzió belőle?

Igényelne valami plusz, extra beállítást vagy elég ha felrakom és hagyom menni?
Max annyit szeretnék, hogy megtaláljam neki FauxClock-ban a megfelelő alulfesz értéket és kész. :)

(#36118) adamcsik válasza szala86 (#36104) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Nekem a telón "10e" szoftver van. Ezt érdemes frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#36119) Gaberking válasza fery02 (#36117) üzenetére


Gaberking
senior tag

Innen tudod letölteni.
Az alulfeszelésen kívül én mást nem állítottam.

(#36120) Mankó válasza Gaberking (#36119) üzenetére


Mankó
veterán

Nektek mennyit bir az aksi yoda kernellel? Nekem szuk masfel napot keves jatekkal es keves wifivel, kb 4 ora kepernyo es fel ora telefonalassal. Igaz ez volt az elso toltese. Varhato, h jobb lesz nehany nap mulva, vagy akkor inkabb kezdhetek alulfeszelni?

(#36121) horimiki72 válasza adamcsik (#36118) üzenetére


horimiki72
aktív tag

Ha átlagos felhasználó vagy akkor nem sokat fogsz érezni belőle mivel a v10e az egyik legjobb verzió.A v20a,b vel csak rontasz rajta v20d már jó de aksit egy 5-10% százalékkal többet leszív nap végére.

Kawasaki ZX12R

(#36122) Gaberking válasza Mankó (#36120) üzenetére


Gaberking
senior tag

Nekem, folymatos wifi, vagy adatkapcsolat, kb. 20 - 30 perc telefonálás, jó pár fénykép készítése, böngészés, snapszer játék minimum 30 perc, viber -en kb. napi 1 óra üzenet küldés/fogadás, tehát átlagos használattal, 6.20 -kor leveszem töltőről, akkor másnap estig simán, de gyakori a 64 - 68 órás akkuhasználat is.
Az alulfeszelés ajánlott és én, a leggyakrabban használt programokhoz profilokat hoztam létre, amiben szabályozva van a maximálisan használható CPU és a GPU frekvencia is.

[ Szerkesztve ]

(#36123) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. Én telenoros vagyok, nekem 20b van rajta. Akkor ha jól értem én is rá rakhatom az euro open 20d t? És az jobb mint a telenoros 20b? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36124) bardo


bardo
tag

egy kis kiegészítés DroidMester autó KDZ-s scriptjéhez:
csak úgy működik hogy cmd-vel command promptban lépsz a könyvtárba és onnan indítod a start.cmd-t megszívtam anélkül én is :), de utána tökéletesen működik

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#36125) DroiDMester válasza Gaberking (#36114) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam pedig megy jól! -37.5.mV al!

semmit nem állítottam csak a Governor volt HYPER -re téve!

(#36126) Gaberking válasza DroiDMester (#36125) üzenetére


Gaberking
senior tag

:)
felteszem még1x, hátha...

(#36127) Szakiii


Szakiii
addikt

Nem tudom nekem nem jött be a dorimanx kernel, pl alvó állapotból felélszetésnél lagol a teló meg már nekem túl sok módosítást tartalmaz nem bírom követni. :)

(#36128) bardo válasza Andrew10 (#36123) üzenetére


bardo
tag

Erre én is kíváncsi vagyok, mert a telenoros 20b-t raktam vissza . Elvileg az a gyári és majd azt lehet OTA-n frissíteni, ha jól tudom

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#36129) DroiDMester válasza bardo (#36128) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olyan hogy Telenoros ROM nem LÉTEZIK! :)

itt Magyarországon csak a TeleCOM -nak van saját ROM -ja! Vodkafon és a TeleNOR az OPEN EU romokat használja!

v20B -t totál felesleges volt feltenned KDZ -vel! mert várhatszt még vagy 2.hónapot mire OTA -n felfogja ajánlani a jelenleg is elérhető Open V20D romot! :C

(#36130) Andrew10 válasza bardo (#36124) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Bocs de én ezt nem értem, nem irnád le priviben bénáknak mint nekem hogy mit is kell még csinálni. Mert akkor lehet, hogy rá raknám én is a 20d-t. Nem várok míg a telenor kiadja. Köszi.

(#36131) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Használja valaki a Profile Scheduler programot?
Samsung Tabon jól működik, viszont G2-őn nem akarja kilőni a mobilnetet. A Wifi meg a Bt kikapcsolása megy hiba nélkül.

(#36132) general válasza DroiDMester (#36099) üzenetére


general
addikt

Van egy régebbi Samu tabom, amin gyárilag van egy elég frankó navigáció (Navi). Nem lehet azt valahogyan lementeni és átmásolni a G2-mre?

(#36133) Andrew10 válasza general (#36109) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Ezt nem értem te tudnál segíteni, hogy mit kell még csinálni? Köszönöm szépen előre is.
Bocs Droid Mesternek szántam!!!!!

"egy kis kiegészítés DroidMester autó KDZ-s scriptjéhez:
csak úgy működik hogy cmd-vel command promptban lépsz a könyvtárba és onnan indítod a start.cmd-t megszívtam anélkül én is :), de utána tökéletesen működik"

[ Szerkesztve ]

(#36134) rasotamas válasza fery02 (#36058) üzenetére


rasotamas
veterán

Még lenne egy kérdésem, most akkor a "Philz és TWRP recovery telepítése" vagy a "TWRP telepítése" részt kell végigtolni, higy le tudjam menteni a rendszert és felrakni a DM3.4-et? Mi az a philz?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#36135) DroiDMester válasza rasotamas (#36134) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha STOCK 4.4 rom van jelenleg a telóbon csak 1.féle képen tudsz rá varázsolni CustomRecovery -t mégpedig az összefoglalóban lévő AutoREC megoldással! Ha nincs Root sem akkor még előtte azt is megkell csinálnod az ioroot25 -el!

Ha ezek megvannak már lesz működő TWRP 2.7.0.0 a telón onnét meg már nem nehéz a további lépések!

(#36136) Szmeby


Szmeby
tag

Sziasztok G2 tulajok!

Akinek még gyári rendszere van, és nem hekkelte szénné custom romokkal, mesélne a telefonról?
Elsősorban a felmerülő problémák és esetleg megoldásaik érdekelnének, mint pl. ez a sistergő zene. Ami a tesztekből és marketing anyagokból kimaradt.
Alapvetően nem akarom törni a telefont, nem akarom buzerálni a lelkét. Úgy vélem, az ember azért vesz prémium(?) telefont, mert nincs kedve/ideje turkálni benne. Egyszerűen csak működjön, és kész. Ha meg nem működik, akkor a support oldja meg.
Apropó. Milyen az LG hozzáállása, milyen a támogatottság? Gyorsan érkeznek a frissítések? A bejelentett hibákra tudnak gyors megoldást nyújtani?

Tényleg 1,4 GB-ot eszik a memóriából? A fennmaradó 600 MB elégséges? Számomra felfoghatatlan, hogy a gyengébb hardverrel szerelt telefonokon kvázi ugyanaz a rendszer hogyan képes egyáltalán futni. A 4 GB RAMmal szerelt gépeken meg majd 3 GB-ot eszik? :)
Ugyanez igaz a tárhelyre is. Hogy lehet az, hogy a 32GB-os változaton több helyet foglal mint a 16, vagy egy 8GB-os kütyün?

Le lehet-e tiltani/törölni előretelepített felesleges alkalmazásokat? Ez mennyire befolyásolja a stabilitást? A belinkelt lista egy másik LG készülékről szól, és ott sem volt eléggé meggyőző fazon.

Bekapcsolt mobilnettel, folyamatos szinkronizálással átlagos használat mellett mennyi ideig bírja az akksi? Tudom, az átlagos használat relatív, de igazából csak annyi érdekel, hogy a kezdeti érdeklődési időszak után, amikor már nincs mit kipróbálni a kütyün, amikor már csak használja az ember, akkor milyen gyakran szorul töltésre.
Vagy pl. egy hosszab úton a bekapcsolt GPS autós töltő használata nélkül mennyi idő alatt húzza le a feltöltött akksit? Ugyanez mobilnettel kombinálva? Hátha akad valaki, aki kipróbálta.

MicroSIM-nél nagyobb kártyát nem tud fogadni?

És egy kicsit off:
Az ExtremeDigital 130e-ért adná el a 16GB-s változatot, míg pl. az xxlgsm 111e-ért a 32GB-osat. Mi a tapasztalat az utóbbival? Mi indokolja a ~20e forintos eltérést?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#36137) rasotamas válasza DroiDMester (#36135) üzenetére


rasotamas
veterán

De rootolt 10B van rajta recovery nélkül. Akkor hogy kezdjem?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#36138) Soltee


Soltee
tag

Valaki tudja mi a bánatot takar az h "Médiakiszolgáló"?????
7óra alatt leszívta az akksit. Folyamatokban semmit nem látok.
Semmit nem raktam fel csak DM TWRP downgrade -ét. De gondolom nem amiatt van...

(#36139) rasotamas válasza rasotamas (#36137) üzenetére


rasotamas
veterán

Elkezdtem fölrakni a twrp-t, de daemon started succesfully után nem történik semmi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#36140) Quqesz válasza Szmeby (#36136) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gyári rendszeren vagyok.
1.v20c/d alatt tökéletes
2.támogatottság: 1 év alatt kb 6-7 frissítés
3.igen kb 600mb,de dinamikus ram kezelésnél ez nem fontos,vmint az egyedi ui foglal helyet
4.root kell hozzá és gyorsabb lesz,kivéve ha fontos dolgot törölsz...
5.nekem 5gmail,3 mail,2 időjárás widget megy folyamatosan 2g-n,kevés netezés-hívás és így 3-4 nap
6.gps gyors és kb fél-egy óra töltő nélkül, de ez függ a navitól is(pl navigon lekapcsolja a kijelzőt ha nincsen utasítás-->hosszabb idő)
7.microsim....ennyi
8. Edigitál magyar garis full csomag--xxlgsm lehet gyári/bolti garis is(olcsóbb ár) és csak a teló ára,nincsen benne a töltő,füles..az külön még hozzájön(+3-4e fotying)

soltee
Zene/fotó/video az androidban

Krisz79
Xxl,b-tel

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#36141) Krisz79


Krisz79
őstag

Adnátok tippet hol érdemes jó áron G2-t venni?
Lecserélném az Optimus G-t.

(#36140) Quqesz
[link]
Itt rákerestem.
Van esetleg olyan üzlet ezek között aki tartozékok nélkül adja?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#36142) Harcsai


Harcsai
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy bekapcsoláskor "Sajnos a kezdőlap leállt" és sehogy se tudok tovább menni. Újrainditások után ugyanez... Gyári 20d rom, se root semmi..

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#36143) rangersanyi


rangersanyi
tag

Krisz79!!

Én innen rendeltem, 12 hó gyártói garival, ingyenes kiszállítással pick pack pontra.

[ Szerkesztve ]

IPhone 14 pro

(#36144) darnyi válasza Krisz79 (#36141) üzenetére


darnyi
tag

Time office-nál 98 guriga, tartozékokkal 1 év gyári garival.

(#36145) Soltee válasza Quqesz (#36140) üzenetére


Soltee
tag

És azt hogy lehet kikapcsolni??? Már újraindítottam...
Nincs olyan progi ami részletesebb alkalmazás futást mutat és lő ki?
És mitől ragad be? Ilyet még nem csinált sosem... :(

(#36146) DroiDMester válasza rasotamas (#36139) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vagy nincsenek MEGFELELŐEN telepítve az LG USB driverek!

Vagy pedig nem engedélyezted a fejlesztő opcióknál az usb hibaelhárítást!

Vagy nem MTP módban van a telefon csatlakozva!

Vagy nem a főképernyőn van feloldott kijelzővel a telefon miközben elindítod a twrp telepítését, és nem látod a hozzáférés kérelmet a pc felől!

Ha ezek mind megvannak van alternatív megoldás a TWRP felrakására ennyiből szerencsésebb a JB rendszer! :)
---------------------------------------------------
u.i. :

attól függ, melyik verziómat tetted fel? a 3.4.1 sLite vagy a a v3.4.2 Public verziót? az sLite nál kell telepítés végén Cache&Dalvik WIPE a 3.4.2 Public nál nem, mert ott magától megcsinálja a telepítő!

[ Szerkesztve ]

(#36147) rasotamas válasza DroiDMester (#36146) üzenetére


rasotamas
veterán

Sikerült, csak nem a 2.7.0-s twrp-t hanem egyel régebbit, viszont az lehet a hiba hogy nem volt feloldva a képernyő.
Most raktam fel a 3.4-es romodat, reboot előtt állok. Kell wipe cache/dalvik?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#36148) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Tölthető a v3.4.2 Public ROM -om! :))

Letöltés => LG-G2_DroiDMester_v3.4.2_Public.zip

MD5: c66c7476787e13b35d404d31bce10d86

Akik kértek engedélyt a v3.4.1 Public letöltéséhez, azok automatikusan megkapták itt is! :K

Változások: Kivettem belőle a G3 Billentyűzetet mert valami nem teljesen okés vele és jobban merül miatta a teló mint a korábbi romjaimnál! Meg néhány apró módosítás még!

Akik pedig még nem próbálták :

Miután letöltötték található a zip -ben egy data/ app mappa, ide lehet beletenni saját alkalmazásokat értelem szerűen apk formátumban, és ezek feltelepülnek a rom telepítése közben! Nem rendszer alkalmazások lesznek, hanem pont olyanok mindha simán Play -ről telepítettük volna őket!

Amire figyelni kell : az apk fájl nevében nem lehet ékezet, szóköz, és speciális karakter sem!

[ Szerkesztve ]

(#36149) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok !

Szeretnék venni egy LG G2-t de G2 ből van ez a három tipus:

LG G2 D802
LG G2 D802TA
LG G2 D803

Mik a különbségek az egyes tipusok között???

Vagy ha már volt itt róla szó akkor linket küldenétek ?

A segítségeket előre is köszönöm!

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#36150) SoulReaver válasza Krisz79 (#36141) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én innen rendeltem, egy nap alatt megjött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.