Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) szabyka95 válasza Misi1980 (#35750) üzenetére


szabyka95
őstag

xda s leiras szerint siman megy :)

(#35752) kisnyilas


kisnyilas
újonc

Tisztelt Mindenki!

LG G2-es T-Mobile-os telefonom jelzett, hogy új operációs rendszer (kitkat) frissítés áll rendelkezésre 20b verzióval, viszont azt olvastam, hogy sok ember tapasztalt hibát evvel a verzióval és az lenne a kérdésem, hogy van-e már frissebb szovftver amiben ki lettek javítva a hibák? Tehát ha drissítem 20b-re utána van újabb frissítés?

(#35753) Harcsai válasza kisnyilas (#35752) üzenetére


Harcsai
senior tag

Az enyém független 4.4.2 20b szofttal használtam eddig. Én hibát nem vettem észre. Csak a Knock Code hiányzott.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35754) toto0569


toto0569
addikt

Nem rég a lányom LG 4X HD telóját kellett újra raknom.Ott a mai napig zökkenő mentesen lehet KDZ-vel telepíteni.Nincs variálva semmi.
Ki érti ezt?
Mit baromkodott az LG a G2-nél?

(#35755) DroiDMester válasza Misi1980 (#35750) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pedig el kell hogy szomorítsalak, nálam elsőre HIBÁTLANUL működik bármennyiszer próbálom, és másik 198.kollégánál is! :K

Akinél nem működik 1100% hogy USER error van, vagy csak FOS a gépe/oprendszere, vagy magához a winfoshoz nem ért!

Arról nem én tehetek hogy nem tudtok feltelepíteni meg beállítani NORMÁLISAN egy fos windózt!

Ha minden program/driver telepítve van, meg rendszergazdai fiókkal és NEM RENDSZER GAZDA KÉNT FUTTATVA VAGYTOK A RENDSZERBEN, AKKOR MŰKÖDIK MINDEN SZÉPEN!

Aki hozzáfog egy KDZ -s telepítéshez előbb legyen tisztában a windóz működésével, amíg ez nem tiszta felesleges erőlködni!

Ahogy látom RENGETEG embernek már az több napos problémát jelent hogy a g2 telefonjához lévő USB drivert feltelepítse a gépére pedig az egész művelet nem tart 2.percnél tovább újraindítással sem, meg esetleg a telót download módba téve sem!

Szóval van még mit tanulni akinek még ez is több napot vesz igénybe!

u.i. : nem csak kimondottan neked szántam ezt a mondanivalót, hanem mindenkinek aki nem boldogul egyedül egy driver telepítéssel!

Tehát nem megsértődni senkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#35756) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Van egy kis zipem, ami arra szolgál, hogy tele lehet pakolni apk programokkal, melyeket aztán egyszerre recovery-ből fel lehet telepíteni. A data/app mappába fognak települni nem rendszerappként, tehát el lehet távolítani a szokásos módon.

A teendő csak annyi, hogy a telepíteni kívánt apk-kat belemásoljátok a zip fájl app mappájába. Szóköz, speciális karakter ne legyen a .apk előtt, pl. buildpropeditor.apk. Root és recovery szükséges a használatához.

A legtöbb romban alapból nincs data/app mappa, tehát rom telepítés után közvetlenül nem szabad használni. Meg kell várni még feltelepül a rom, bebootol, utána fell kell tenni valamilyen programot, ezután lesz ilyen mappa. Utána már mehet recoveryben a telepítés, ahogy írtam.

Köszönet a segítségért Danny365 fórumtársnak, aki segített a script írásban és letesztelte a zipet.

DroiDMesternek is köszönöm, hogy felhívta a figyelmem arra, hogy .apk előtt a program nevében nem szerepelhet szóköz és speciális karakter és egyéb segítségeket nyújtott.

Itt tudjátok letölteni.

(#35757) Harcsai válasza DroiDMester (#35755) üzenetére


Harcsai
senior tag

Márpedig mindent a leírás szerint tettem, és ha fogalmam nem lenne a fos rendszeremről, akkor nem tudtam volna megoldani a problémát ;)
Ettől függetlenül jónak találom a leírást, és a manuálishoz képest jóval egyszerűbbnek a programot is! Amit külön köszönök neked!
Csak arra próbáltam reagálni, hogy a winhez nem vagyok anyira láma. A telefonhoz igen, de minden fellépő probléma még a telefon csatlakoztatása előtt jött elő. Utána ment szépen olajozottan, hiba nélkül.
Mégegyszer köszi a leírást és a frissítőt is!

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35758) szala86 válasza rayoliviero (#35756) üzenetére


szala86
aktív tag

Ez nagyon nagy! :R
Köszönjük nektek!!!

(#35759) pit450


pit450
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy ha dm 3.2 romjat használom és fel szeretném rakni a legújabbat akkor hogy tudom a mostani appjaimat lementeni és újra felrakni az újra hogy ne keljen újra belakni a telót? Vagy ilyenkor jönnek elő a hibák ?

(#35760) rayoliviero válasza szala86 (#35758) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen, mehet első hozzászólásba, ha akarod. :)

(#35761) DroiDMester válasza pit450 (#35759) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

twrp ben telepítés előtt a DATA -t nem wipe -olod akkor csak a rendszered(system) fog frissülni! És minden feltelepített programod/beállításod megmarad! Hozzáteszem én NEM szeretem az ilyen fél megoldásokat és az sem kizárt, hogy ettől esetleg lehetnek előre nem várt hibák, vagy némelyik feltelepített program nem fog megfelelően működni!

telepítés végén a Cache&Dalvik WIPE azért legyen meg! :K

[ Szerkesztve ]

(#35762) zolka1977


zolka1977
tag

Sziasztok!

Sikerült feltennem a 20D-t(két nap után), nagyon frankó lett a T-s után....
Nem izgulok a gari miatt, anno az S3-nál a központi szervizt nem érdekelte hogy milyen rom van a telón, gondolom az LG-nél is u.a., a lényeg hogy ne a szolgáltatóhoz vidd......
Kérdésem csak annyi hogy ha jön OTA-n update, akkor feltolhatom -e?

Köszönettel:Zolka

[ Szerkesztve ]

(#35763) Just_Reboot válasza rayoliviero (#35756) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Titanium is tud ilyet. Menü>kötegelt műveletek>helyre állító mód>update zip létrehozása.

(#35764) rayoliviero válasza Just_Reboot (#35763) üzenetére


rayoliviero
veterán

De ez nem a már felinstallált porgramokat fűzi össze, mint a Titanbium és itt pc-n lehet bele pakolgatni a fájlokat.

Szerk: Most már értem mit írsz, a Titanium is ugyanolyan update zipet csinál elvileg, amibe aztán ugyanúgy lehet pakolni, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#35765) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Az miért lehet, hogy fb messengertől 3x annyira melegedik a telefon mint akár egy játéktól? Van valami megoldás (azon kívül hogy ne használjam...)?
Előre is köszi! :R

(#35766) rayoliviero válasza Just_Reboot (#35763) üzenetére


rayoliviero
veterán

A telefonra már feltelepített appokból csinálja az update zipet, jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#35767) Just_Reboot válasza rayoliviero (#35766) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen a feltelepített és a mentett apk ból + ha akarod az adatairól is. Azért mondtam a titánt mert én ezzel szoktam.

(#35768) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Újabb elég súlyos hibát véltem felfedezni a készülékemben! (Most először fordul elő ilyen!!)
Ha nem tartom a számtól a telefon mikrofonját (víszintesen) 3mm-re akkor semmit nem hall a másik fél! DM 3.4 van rajta fenn lehet szoftveres hiba vagy ez hardveres? :W
Előre is köszi! :R

(#35769) toto0569 válasza reflxx (#35768) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem a DM3.2 lite verzió van telepítve.(mármint anyának),ha beszélgetünk nagyon rosszul hallom,tiszta a hangja de roppant halk...Senkivel sincs problémám csak az ő hangjával.

(#35770) rayoliviero válasza Just_Reboot (#35767) üzenetére


rayoliviero
veterán

De az enyém pont, hogy nem az előre telepített appokból csinál zipet. Hanem Pc-n lehet használni, megpakolni az apk programokkal, amikből bármikor lehet törölni és hozzáadni. Tehát a zipben gyűjtöd az éppen számodra fontos alkalmazást.

(#35771) reflxx válasza toto0569 (#35769) üzenetére


reflxx
aktív tag

Azért furcsállom, mert eddig semmi baj nem volt. Aztán valaki panaszkodott hogy sz@rt sem hall és azóta próbáltam hívni több embert de semmi. Ha rendesen a fülemhez teszem a telefont SEMMIT sem lehet hallani... Kitisztítottam nagyjából a lyukat de semmi :(((

(#35772) toto0569 válasza reflxx (#35771) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem most Sony Z2 van,és tényleg alig hallom a feleségemet ha beszélünk.Mindenki más oké.Viszont ha ő beszél valakivel akkor símán hallom,hogy miről tárgyalnak olyan hangos a G2...Ez rom hiba...

(#35773) Harcsai válasza toto0569 (#35772) üzenetére


Harcsai
senior tag

Z2 rom se lehet tökéletes :)) (igen, tudom, h nem erre gondoltál :DD )

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35774) toto0569 válasza Harcsai (#35773) üzenetére


toto0569
addikt

Mindenki mást jól hallok.De az asszonyom mintha egy szekrényből beszélne olyan halk...
Egyébként el sem tudod képzelni,hogy egy natur Sony rom milyen akadás mentes tud lenni... :C

[ Szerkesztve ]

(#35775) Just_Reboot válasza rayoliviero (#35770) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Értelek, ezért is töltöm le a zipedet!

(#35776) Harcsai válasza toto0569 (#35774) üzenetére


Harcsai
senior tag

El tudom ;) SXSL-em volt előtte. Aztán raktam rá cm11-et, ég és föld. Aztán vettem g2-t.. jobb, de úgy nem tűnt fel. Aztán tegnap kirándultunk, gondoltam inkább az xperiát viszem, és... húúúha... :) Naggyon lag a g2-höz. Persze messze nem z, főleg nem z2!
Csak azért írom, tudom mi a sony. Most is sonym lenne, ha nem szivatnak be a szervízzel.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35777) toto0569 válasza Harcsai (#35776) üzenetére


toto0569
addikt

Nem ismerem a Sonykat de ezt jól össze rakták,és van mihez hasonlítanom mert itt a G2 mellettem. ;)

(#35778) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Hogyan kell hard resetet csinálni, és mik fognak eltűnni? Miket érdemes lementeni? Ugyanis ma történt egy olyan, hogy a telefon az értesítő sávban mutatja, hogy csatlakoztatva van a füles, holott nincs, és ez által így nem tudok telefonálni. A telefon a zsebembe volt, nem telepítettem semmi programot jó pár napja. Ki-be kapcs megvolt, és dugtam rá fülest is, de nem tűnt el a jel az értesítési sávból. Ez mitől lehet, vagy valaki járt már így? Gyári 4.2 van rajta, semmi mókolás.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#35779) badmad válasza toto0569 (#35777) üzenetére


badmad
senior tag

Nagyon halkan jegyzem meg mint telefonokkal foglalkozó ember a sony sp telefonok az utóbbi időben katasztrófálissan szarok szoftveressen,ezt még a telkom ügyfélszolgálat is elismerte...A z2 persze egy sokkal komolyabb kategória ...

[ Szerkesztve ]

(#35780) toto0569 válasza badmad (#35779) üzenetére


toto0569
addikt

[link] :U
és itt nem csak "én" panaszkodok...

[ Szerkesztve ]

(#35781) badmad válasza toto0569 (#35780) üzenetére


badmad
senior tag

Nem trolkodni akartam csak a tényeket közöltem meg azt amit tapasztalok nap mint nap... ;)

(#35782) toto0569 válasza badmad (#35781) üzenetére


toto0569
addikt

Én erre reagáltam...[link]nem azt mondtam,hogy a Sony fergetegesen jó,csak én is észre vettem a hibát.Szerintem az idézett hozzászóló sem csak Sony-s ismerősökkel rendelkezik...
Ugye, ebben egyet értünk...

[ Szerkesztve ]

(#35783) szala86 válasza neo-geo (#35778) üzenetére


szala86
aktív tag

A hardresetre fent az összefoglalóban megtalálod a választ. A fülest sajna nem tudom.

(#35784) Misi1980 válasza DroiDMester (#35755) üzenetére


Misi1980
senior tag

Teljessen igazad van.De ki gondolná az összefoglalót olvasva hogy ha probléma van akkor ilyen magas szintű PC és rendszer ismeret kell.A driver telepítéssel kapcsolatban csak annyit hogy ha újra tudok telepíteni egy windowst akkor valószínü hogy egy telefon driver telepítése nem jelenthet gondot.Szerintem kompatibilátisi probléma lehetett mert a driver telepítése után nem tudta letölteni azokat a dolgokat amit lekell ahoz hogy jó legyen.Egyébként írtam ide a fórumba képekkel mellékelve nem nagyon jöttek az ötletek hogy mit is kéne csinálnom.Mindegy már nagy nehezen tudom használni az offline telepítőt.A fos gép és fos rendszerről annyit hogy fogalamad sincs hogy milyen PC-t és rendszert használok és már kiljelented hogy fos.Azért ez nem szép dolog....

[ Szerkesztve ]

(#35785) neo-geo válasza szala86 (#35783) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Igen köszönöm, már átolvastam. Épp mentettem a képeim meg amiket kell wi-fi-n, és megnézem , hogy végzett-e, és eltűnt az értesítési sávból a fűl hallgató ikon, és jó a telefon :Y Ki érti ezt :C

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#35786) horimiki72 válasza neo-geo (#35785) üzenetére


horimiki72
aktív tag

Megijedt...

Kawasaki ZX12R

(#35787) Quqesz válasza neo-geo (#35785) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szal azt sosem szabad elfelejteni,hogy ez is csak egy os...nekem múltkor hívásindításkor nem hívta azt akit kijelöltem,csak másodszorra sikerült mindég a hívás...na mondom restart(480h után)...jólett,de a csendes üzemmód szarakszik megint(pedig addig no problem v20c alatt),megint restart és most jó minden..szóval lehet kell neki 2-3 restart egymás után,hogy minden rendben legyen.

Kdz
Az első 4x-en 2 óra volt,a többi 10 perc...egyszer kell megtanulni...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#35788) DroiDMester válasza Misi1980 (#35784) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most ezen nem akarok vitatkozni, de egy Windows felrakásához kb semmilyen tudomány nem kell(a 8.éves kersztfiam is telepített már win7 et a gépére), csak a tovább gombokat kell nyomkodni!

ahoz már nagyobb tudomány kell hogy pl a C meghajtónak pl egy mappájára(vagy ahonnét futtatod a offline frissítőt) hogyan adjál teljes hozzáférési jogot!
És kb itt szokott lenni a gond az offline frissítővel, mert ahol ez nincs ott többnyire nem is fog működni!

Driver telepítésnél meg ha feltelepíted az összefoglalóban lévő LG USB drivert akkor már SEMMIT nem kell letöltenie a gépnek, hiszen pont ezért telepíted fel mert maga az a driver, és ne kelljen neki neten keresgélnie meg letöltenie! :C

Tehát mégis csak igazam van hogy mégsem értesz te annyira a PC -hez! :K

De jobb ha befejezzük a témát, mert nem akarom szét offolni a tropikot... :R

[ Szerkesztve ]

(#35789) badmad válasza toto0569 (#35782) üzenetére


badmad
senior tag

Természetessen egyetértek...sajnálattal látom sokan veszekednek ebben a topikban is...sokkal szívesebben látom ha tapasztalat megosztások vagy hasonlokról beszélgetünk. :K

[ Szerkesztve ]

(#35790) toto0569 válasza badmad (#35789) üzenetére


toto0569
addikt

Megbeszéltem DM-el,hogy holnap felrakom a 3.4 -et teljesen tiszta telepítéssel.Meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#35791) Misi1980 válasza DroiDMester (#35788) üzenetére


Misi1980
senior tag

Már kezdem érteni azt hogy páran miért írták azt hogy itt csak a te véleményed fontos.Akkor csak nálam van olyan hogy a driver telepítés után ha rádugom a gépre a telefont akkor keresgél még eszközillesztőt.Nem tudom minek az a sok rendszergazda ha már 8-éves gyerekek windowsokat telepítenek driverek és minden egyébbel együtt.Ha szerinted csak abból áll egy PC-újratelepítése hogy a tovább gombot kell nyomogatni akkor te sem vagy 100-as windows téren.De szerintem is hadjuk ezt nincs sok értelme vitázni.

(#35792) Harcsai


Harcsai
senior tag

Ne veszekedjünk, srácok! Tényleg nem erről szól a topic.
Bár az kétségtelenül fura, és még véletlenül se szánom ezt itt egy forumtársnak se, csak úgy általánosságban tartom furának, hogy egy telefon szoftvercsere miatt rendszerszinten kelljen belenyúlni a windowsba. Rendszerkönyvtárakat buzerálni, jogokat osztani stb. De nyilván ez nem miattunk/miattatok van, hanem így működik. Fura.

Akkor is állat ez a Knock Code! Egyenlőre nagyon tecc :))

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35793) Quqesz válasza Misi1980 (#35791) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kb nem értem a dolgot abban,hogy a laptopom kb 4 éve nem volt újrahúzva (win7 64bit)és mikor bedugtam először a G2-öt pár perc alatt megvolt az illesztő progi telepítése autómatán...4X esetében szintén(ázsiai volt) majd az LG oldaláról telepítettem a B2c drivert(mindég ell,mert frissítik) és ment a kdz...abba a hibába ami neked volt akkor futottam,mikor nem az lg oldalról szedtem le a drivert,hanem összefoglalóból(régebbi volt),de én mindég a régit letöröltem,majd csak utána tettem fel az új drivert szűzen.

Harcsai
Nekem is tetszik,de jobban tetszene ha nem a kezdőlapra hanem a zárt képernyőre dobna,akkor használnám is(májne állatság),de sztem jobb és egyszerűbb mint az ujjlenyomatos parasztvakítás

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#35794) Misi1980 válasza Harcsai (#35792) üzenetére


Misi1980
senior tag

Igen én is így gondoltam és nem ,,veszekedni"akarok. :K

DroiDMester:Lehet hogy nem ártana az összefoglalóba részeletessen leírni hogy milyen előkészületei vannak az általad készített frissítőnek.Sok embernek segítene.

[ Szerkesztve ]

(#35795) Harcsai válasza Quqesz (#35793) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nekem az tetszett az xperián, cm11-el, hogy lezárt képernyőről félkörben alkalmazásokat lehetett direktbe indítani. Itt is van hasonló, de ugyanazt, valami g3 moddban csak "reklámokkal teletűzdelve" találtam. De még nem adtam fel. Az jobb volt még a knock codenál is.

Misi1980: Tulajdonképpen igazad van, a leírással kapcsolatban. Ezzel csak az a baj, amit sajna nekem is el kell ismernem, pedig nekem is segíthetett volna, hogy akinek gondot okoz(mint én is :) ) jobb ha neki se áll. :(

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35796) Sabika


Sabika
tag

Sziasztok,

Ajánljátok cm11-et most jelent meg snapshot verziója amit nem tudom mit jelent és miért csaK 200 mega?
LEszedem és recoveryből kell ezt is telepíteni? vagy nem értem hogy kell?

Sabján László

(#35797) Harcsai válasza Sabika (#35796) üzenetére


Harcsai
senior tag

cm romokat recoveryből szoktunk (xperias tapasztalatom van csak). Azért ekkora, mert nincs benne semmi felesleg. Meg lennék lepve ha lenne benne pl knock knock, vagy knock code stb. Xperian még a google appokat is külön csomagban kellett felrakni. A fenti romot még nem ismerem, és garanciaidőn belül nem is fogok közelebbi ismeretségbe kerülni vele :(

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#35798) alolamkrem


alolamkrem
csendes tag

szasztok!tudom hogy az összefoglalóban ott van h kell hard resetelni, de nekem a fizikai gombokkal nem sikerül v20c alatt,sem az első sem a 2. módszerrel.tud valaki ötletet adni vagy segíteni mit csinálhatok rosszul?

(#35799) r3dwo0d válasza alolamkrem (#35798) üzenetére


r3dwo0d
tag

Elképzelhető, hogy nem jókor nyomod meg másodjára a gombokat. Eléggé el kell kapni a pillanatot és 20C alatt csak az újabbik módszerrel fog menni. :)

(#35800) alolamkrem válasza r3dwo0d (#35799) üzenetére


alolamkrem
csendes tag

Siker vagy 30ikra :D köszi a pontos infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.