Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) retrom válasza pestibenji (#19848) üzenetére


retrom
csendes tag

Én is utána olvastam már és a Telenor is alkalmazza a telefon letiltást. Ami egyébként teljesen jogos sajnos. :(

(#19852) jdirteen válasza retrom (#19835) üzenetére


jdirteen
tag

Szia

Ugyan nekem szerencsére el ne kiabáljam ilyen tapasztalatom nem volt de belegondolva azt a telefont már rég nem fizetheti az illető mert ha a februári számlát nem fizette be akkor még szerintem nem tiltják a telefont márciusban. Nem tudom, hogy megy ez de szerintem ehhez kell pár befizetetlen számla amiért gondolom kapott felszólítást gondolom utána tiltották a sim kártyát és ezek után tiltják a telefont. Mondom nem tudom ennek a pontos menetét de nem hinném, hogy egy vagy két számla esetén tiltják. Viszont ha ez így van akkor ő előre megfontolt szándékkal csapott be szerintem ezt már alapból másként kezeli a hivatalos szerv- LEhet, hogy most oltári nagy faszságot írtam de szerintem ennek is érdemes utánanézni

[ Szerkesztve ]

(#19853) szebev válasza Sragi (#19358) üzenetére


szebev
senior tag

Én is dolphin-t használok. Nagyon jó használni. Bár az elején majdnem töröltem, mert nem tudtam, hogy kell konyvjelzobe menteni. Az utolsó nekifutásra jöttem rá.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#19854) Fail3D! válasza jdirteen (#19852) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ezalapjan, ha eladta a telot, decemberbeb, akkor nem sok fizetesi szandeka lehetett.

(#19855) jdirteen válasza Fail3D! (#19854) üzenetére


jdirteen
tag

Hát ez az! :(
Remélem azért szerencsével jár! Senkinek nem kivánom ezt

(#19856) drmotto


drmotto
őstag

Tiltás téma:

A telefont elvileg nem tiltja egyik szolgáltató sem, ha nem fizeted a részleteket. És miután az előfizetést már nem tilthatják le a készülékrészlet elmaradása miatt, elég hamar (2-3 részlet) után már át is adják a behajtónak, és a vásárló feketelistára kerül, amit viszont mindhárom cég figyel. Tehát ha Vodásként nem fizetsz, akkor T-s telefont se nagyon fogsz venni egy ideig.

(#19857) fery02


fery02
addikt

Javítsatok ki ha tévedek legyetek szívesek, de ha jól értem azért érdemes pl sima fólia helyett üveg fóliát rakni a telefonra, mert jó eséllyel teló ejtés esetén ez törne össze a kijelző helyett.

Csak olvastam itt többeket is, hogy szerencsétlen ejtésnél az üvegfóliának lett annyi, míg a kijelző megúszta a dolgot. Persze lehet csak szerencséjük volt.

Na meg ezek zsírtaszítóbbak is, mint a sima fóliák, ha ezt is jól vettem ki (lehet sima fóliákból is vannak ilyen félék, nem tudom).

(#19858) apaszka válasza fery02 (#19857) üzenetére


apaszka
veterán

Tanács!

Ne Glass M et vegyél a honlapjukról, mert csak várni lehet, felrakni nem.

Én azóta várom.
Bukta
Ebayen rendeld, ott vissza kapod a pénzed, itt nem!

info@theglass-m.com

  Date 12/26/2013

  Shipping address
    D...... xxxxxxx
    ,
    Hong Kong

  Billing address
    D.........A........
Mór........
    ,
    Hong Kong

1x Glass-M Premium Tempered Glass Screen Protector for LG G2 - Nano Slim - 0.2mm (Available to ship: 1-3 days) for $16.99 each

Subtotal  : $16.99 USD
Shipping  : $0.00 USD
Total     : $16.99 USD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#19859) kali válasza drmotto (#19856) üzenetére


kali
legenda

elvileg és gyakorlatilag is tiltásra kerülnek a telefonok (is).
csak egy példa az elméletre; link
7.5.2.4. Mindaddig, amíg a Díjfizetési határidő letelte után a tartozását nem fizeti meg, a Szolgáltató az Előfizetői (SIM) Kártyát nem kapcsolja ismét a Szolgáltatásába, valamint a Készüléket annak IMEI száma alapján felfüggesztheti.
még az sem kell, hogy részletre legyen vásárolva a készülék és a részletekkel maradjon el az előfizető, elég csak a számlákkal elmaradni, hiába nem részletre lett vásárolva a készülék, akkor is tilt(hat)ják a hűség intervalluma alatt.
a gyakorlatra meg elég sok témában találsz példát itt a fórumon is, több szolgáltató esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#19860) apaszka


apaszka
veterán

Semmi nincs a telefonon, még is tűnik el a hely?

Még nem volt ilyen telefonon ami nem volt bővíthető!
De szerintem aggályos!

http://i.imgur.com/8ZIkYQb.jpg

Szerintem, hogy nem bővíthető a tárhelye, egy nagy érvágás!

Többé nem veszek ilyent. Inkább legyen gyengédebb vas alatta, de lehet 4K s videó felvétel lehetőség benne,,,,, de mit tud felvenni? Három percet? Vicc ez kérem!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#19861) gusthy válasza apaszka (#19860) üzenetére


gusthy
veterán

Ez nem egy videokamera.
Ez egy okostelefon.
32GB helyre elég sok videó felvehető.
Szerintem aki Pistike ballagását 4k-ban akarja rögzíteni másfél órán át, az ne a telefonnal tegye.

(#19862) Csillag01


Csillag01
aktív tag

En sokszor olvastam mar ilyet h letiltas elleni garancia,irasba foglalja,meg a masik "bevalt"szoveg (mar aki ezt elhiszi) hogy ceges telo,es azt arulja (es ot sosem rugjak ki).de mint itt a pelda h kirugjak melobol es nincs mibol fizetni a 0ft kihozott xl dijcsomagos telot.
Es most ilyenkor mivan?eloszeded a kis papirod (kezzel irt letiltas ellen) ,bebagtatsz a birosagra,feljelented es polgari peres uton megprobalod a penzed vissza szerezni?er az a papir valamit,ami garantalja h nem fogjak letiltani (kozbe megis)?
En azt tanacsolom h senki ne vegyen csak fuggetlen telot mert nem eri meg.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#19863) Looserke válasza apaszka (#19860) üzenetére


Looserke
őstag

Keress rá a clean master progira a play áruházban. Ingyenes.

(#19864) FGyula30


FGyula30
aktív tag

Letiltják Vodánál is a készüléket 100%. Tapasztalat.

(#19865) drmotto válasza kali (#19859) üzenetére


drmotto
őstag

A telefont nem tilthatják a számlák miatt, és fordítva. Tavaly nyár óta van rá szabály is.
Az egyik cégnél dolgozok, mobilokkal is foglalkozok, tudom miről beszélek...

(#19864) FGyula30
Persz, ha a telefonnal tartozol. Ha ahavi számlával, akkor nem teheti.

[ Szerkesztve ]

(#19866) Csillag01 válasza drmotto (#19865) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Ha nem tiltjak a telefont akkor a karosult hasznalhatja a telefont gond nelkul barmeddig? Gondolok arra hogy aki elofizetesre vette pl 2evre es nem tud fizetni sosem ,a penzt nem tudjak behajtani rajta mert pl hamis munkaltatoival vette es csak ideiglenes lakcimmel rendelkezik? Szal a szolgaltato a telefont nem kovetelheti vissza ha masra nem megy?

Asus Rog Phone 6

(#19867) torreador22


torreador22
aktív tag

Nincs lényege ha a telefon teljesen kivan fizetve akkor is letiltják ha az elöfizetést nem fizetik!Mivel a szerzödésben benne van hogy azért kapja meg kedvezményes áron a készüléket mert vállalja 2évre a tarifa fizetését.

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19868) torreador22


torreador22
aktív tag

A letiltás elleni garancia meg fejlövésre vietnámi balzsam kb ennyit ér!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19869) drmotto válasza Csillag01 (#19866) üzenetére


drmotto
őstag

(#19859) kali:
Bocs, félreérhetően fogalmaztam, ráadásul kevertem a home/mobil oldalt. Home oldalon egész másképp megy. :)

Erre van a mobilelőleg, ami akár a telefon árának 100%-a is lehet. Befizeted, és majd jóváírják a számlákból.
Ha nem fizeted a részleted, akkor a szolgáltatást nem kapcsolják ki, viszont átkerülsz behajtásra, és szépen vagy valamelyik behajtócég, vagy a MOKK, vagy a bíróság behajtja rajtad a tartozást.
Erre tavaly nyáron hoztak törvényt vagy rendeletet, vagy valamit. Nyugodtan lehet rá guglizni. Ettől eltérő gyakorlat az tkp törvényszegés.

Hogy a topikhoz kapcsolódó hozzászólás is legyen. Van valami lényegi változás a 10e-hez képest a frissebb kiadásokban? Vagy felesleges vele foglalkozni, várjam inkább a csokit?

[ Szerkesztve ]

(#19870) snorbi82


snorbi82
senior tag

Ezzel a tiltasos dologgal ne szemeteljuk tele a topicot!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19871) Sragi válasza szebev (#19853) üzenetére


Sragi
őstag

Pedig ott van szem előtt,csak az ember nem gondolná,hogy pont előtte van :DDD

(#19872) Koktail


Koktail
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ázsiai LG G2 32GB-os modellnek van valami hátránya, vagy valami különbség az európai változatok között? Mert a gsm boltban ilyet tudnak szerezni, bár úgy tudom hogy gsm boltokban szinte mindenhol ilyet árulnak. Ma végre megrendelem! :DD elvileg holnapra megjön! :))

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.:

Gábor

(#19873) torreador22 válasza drmotto (#19865) üzenetére


torreador22
aktív tag

Rosszul tudod én felhivtam az ügyfélszolgálatot mielötz vettem volna egy ilyen készüléket kéz alatt mert az eladó mondta hogy együtt bemegyünk és a vételárbol befizeti a fenmarado törlesztöt a telefonra de közölte az ügyintézö hiába mert akkor is kilövik a telefont mert 2évig a kártyát is fiz kell. Max ha befizetsz mindent+ködbér +kártya .

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19874) salvadorE51


salvadorE51
tag

A letiltás miatt ennyire nem kellene aggódni szerintem, mivel számtalan fórumban le van írva, hogy ilyenkor vennie kell 500 forintért egy telefont, a megfelelő szoftver segítségével átírni az új telefonba az imei számot, oszt lehet örülni. Bár én még sosem próbáltam, de biztos működik! :D

Hungarian Fanatec Fanatics facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/hungarianfanatecfanatics

(#19875) zragon18 válasza salvadorE51 (#19874) üzenetére


zragon18
tag

Persze.. milyen egyszerű is az...:) Ha olyan könnyű lenne akkor senki nem aggódna a letiltás ellen szerintem.

(#19876) torreador22 válasza salvadorE51 (#19874) üzenetére


torreador22
aktív tag

Működik csak amiről te beszélsz az imei szám átírás ami meg már büntetőjogi kategória !

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19877) Sragi


Sragi
őstag

Ne offoljuk már szét a topicot!

(#19878) salvadorE51 válasza torreador22 (#19876) üzenetére


salvadorE51
tag

Nem vagyok jogász, elképzelhető. De józan paraszti ésszel belegondolva, ha valaki kifizette az ellenértékét a telefonnak akkor az övé. És ha már az övé, hadd csináljon már vele azt, amit akar. Földhöz is vághatja, ha úgy érzi jól magát az illető. Ezért is megbüntethetik? Aki felelősséget vállalt az a tulajdonos, neki kellett tisztában lenni vele mit írt alá. Persze a törvényben ettől még lehet, hogy az ellenkezője van. De senki sem mondta, hogy a (magyar) törvények logikusak és életszerűek. Részemről befejeztem az offolást :)

Hungarian Fanatec Fanatics facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/hungarianfanatecfanatics

(#19879) Bandus99 válasza salvadorE51 (#19878) üzenetére


Bandus99
őstag

Mennyit is fizetett ki mint telefon ellenerteke? Listaarat? Netan egy kedvezmenyes arat, amit azert kapott, mert vallalta a az elofizetesre a huseget?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#19880) rayoliviero válasza salvadorE51 (#19878) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy veszel egy kocsit és mivel az a te tulajdonodban van, az alvázszámát kedvedre módosíthatod... Ez nem így működik.

(#19881) Diamond500 válasza Bandus99 (#19879) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ott a pont!

(#19882) #08010496


#08010496
törölt tag

Sziasztok!

A készülékház recsegése mennyire jellemző még?
Hogy jelentkezik? Normál használatnál is, vagy ha tekergeti valaki a telefon? Mert utóbbit nem tervezem.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19883) torreador22 válasza salvadorE51 (#19878) üzenetére


torreador22
aktív tag

Nem érdekli a szolgáltatót hogy a telefon tehermentes a számlának is annak kell lennie benne van a szerződésben a kisbetűs részben amit senki nem olvas el! :D

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19884) gusthy válasza Bandus99 (#19879) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy úgy.

A dolgoknak van egy ára. Ezt lehet szeretni, vagy se. Ha hivatalos forrásból veszed, akkor annak nincs olyan kockázata, hogy az eredete bizonytalan.
Ha olyan helyről veszed, ahol feltűnően olcsóbb, akkor ennek a nyereségnek ára van. Általában az ár a kockázat, így itt is: kockáztatod azt, hogy a készüléked eredete problémás. Ha nem az, nyertél. Ha az, vesztettél.

Na, befejeztem az offolást.

(#19885) firemanus82


firemanus82
senior tag

Megoldottam az sms hang problémát. A feleségem adta a megoldást. A Beállítások/Hang/Hangértesítéseken belül ki kell kapcsolni az Üzenet Feladó adatainak kiolvasását! És máris custom csengőhangja lesz az sms-nek. :Y

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#19886) blt.62


blt.62
őstag

firemanus82 Mi volt a gondod az sms hanggal?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#19887) Csillag01 válasza #08010496 (#19882) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Szia

Nem recseg . Enis amiatt vacillaltam meg vegyem e ,anno h mi lehet ez a recseges amirol itt irtak a g2-rol. En ha ossze vissza nyomorgatom se ad ki semmi fele recsegest.gondolom annak recseg aki leejtette.

Asus Rog Phone 6

(#19888) firemanus82 válasza blt.62 (#19886) üzenetére


firemanus82
senior tag

Már semmi, eddig nem tudtam semmilyen sms hangot beállítani. Csak egy ding hang jött ki a telefonból. Most hogy kikapcsoltam a felolvasást, máris a custom csengőhang csereg :C

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#19889) Saccco válasza Csillag01 (#19887) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem recseg, pedig nem ejtettem le. Viszont hátlapra pattintható tok van rajta, így nem zavar.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#19890) kali válasza drmotto (#19869) üzenetére


kali
legenda

először pláne nagyon rosszul írtad, de sokan mások is keverik azzal, hogy a telefon részletével történő elmaradáskor már nem lehet az előfizetést is felfüggeszteni - ez lett megtiltva, ezt részletezted utóbb, amikor részint korrigáltad a korábbi hozzászólásodat -, hanem csak a telefont, viszont a hűség alatt nem csak a telefon részetével történő elmaradáskor tiltják a készülkéket, hanem akkor is, ha csak a számlákkal marad el az előfizető!
jól látja Bandus99, a hűségért cserébe a készüléket adták olcsóbban, de az előfizetésre lett aláírva a hűség, ezért ttiltják a készüléket is, ha csak az előfizetés számláját nem fizeti valaki, hiába lett kifizetve a készülék teljes kedvezményes ára akár, és ezért nincs jelentősége a mobil előlegnek sem, hiszen a listaár és a kedvezményes ár különbözete akkor is adott.
nem véletlenül linkeltem az egyik vonatkozó szabályozást.

letiltott g2-t sem egyet láttam már, pedig nem is mindegyik lett részletre vásárolva, csupán csak túl drága díjcsomagra írt alá 2 év hűséget az előfizető, mert úgy nagyon olcsó volt a telefon, de aztán olyan anyagi helyzetbe került, hogy hónapokon át nem tudta fizetni...

(#19891) Illusion1010 válasza Koktail (#19872) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nincs semmi hátránya, maximum nem EU szabványú töltőt kapsz hozzá, hanem egy plusz átalakítót. Nekem is HGK régiókódos van, első percben rátettem egy német ROM-ot és kész is. De a rajta lévővel sincs gond, csak bántotta a szemem :B

[ Szerkesztve ]

(#19892) blt.62 válasza firemanus82 (#19888) üzenetére


blt.62
őstag

Ha az sms-nél értesítési jelzést állítasz be akkor nálad ad ki hang jelzést? Mert nálam nem ad csak kiírja egy pillanatra, hogy "kézbesítve". Mit nem állítottam be?

MegtorloXp

(#19893) Damage401


Damage401
senior tag

Mellesleg nem egy 1 hó elmaradása után fognak, tiltani hanem minimum 3 hónap. Meglehet érdeklődni.

Én viszont elégedett vagyok magammal, hogy jó döntést hoztam a G2 kapcsolatban, mert amit most sorakoztattak fel MWC az számomra kevés.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#19894) INFINITYzz válasza Damage401 (#19893) üzenetére


INFINITYzz
tag

telenornal masodik szamla kierkezte utan ~5 nappal kuldik az smst, hogy 15 napod van befizetni. tapasztalat

en is igy vagyok vele, tokeletes valasztas volt a g2. johetnek a nyolc magosok, magasabb felbontasuak, 3gb ramosak, nagyobbak. nem kellenek ;]

(#19895) Looserke válasza INFINITYzz (#19894) üzenetére


Looserke
őstag

röhej, hogy a monitorom kisebb felbontású mint a telefonom... a QHD felbontásúakat meg már nem is említem...

[ Szerkesztve ]

(#19896) INFINITYzz válasza Looserke (#19895) üzenetére


INFINITYzz
tag

nekem is nagyobb a telefonom felbontasa, de tobbet is hasznalom :DDD
jo dolog a QHD is (3gb ram mar teljesen felesleges szerintem, nagyobb kijelzo meg izles kerdese), de nem eri meg azt a +50-60 ezret, vagy akar tobbet is.

(#19897) jilian válasza INFINITYzz (#19896) üzenetére


jilian
addikt

nagymacif@szát...öszintén, mire jó ez a QHD???
Amikor még Full HD-ben is elég gyalázat a felvétel.
Ahelyett, hogy dolgoznának egy normális kamera szoftveren, ilyen szarokkal akarják egymást dobálni.
Kenjék a hajukra a felbontást. :(((

(#19898) INFINITYzz válasza jilian (#19897) üzenetére


INFINITYzz
tag

ha mar a kameraszoftvert nem csinaljak meg, legalabb QHD legyen :DDD
amugy annyi ertelme van, h igy fejlodik a technika

en annyit varok el, hogy legyen egy jo szoftver a g2 ;]

(#19899) torreador22


torreador22
aktív tag

Szerintetek mi a reális ára most egy 3 hónapos karcmentes G2-nek független ,gyári garis karcmentes? Esetleg van valaki aki S4 röl váltott G2 -re tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#19900) horimiki72 válasza Koktail (#19872) üzenetére


horimiki72
aktív tag

csak előnye van.nyugi.üdv.

Kawasaki ZX12R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.