Hirdetés

2019. október 24., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-10 17:05:29

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#151) furio

furio
(aktív tag)

Azt mondjátok meg nekem srácok, hol lehet ezt megvenni 130 ezer forint körüli áron?!

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#152) Roxbury válasza furio (#151) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Szolgáltatóknál kártyás csomagban, amikor megjelenik.

(#153) stbtamas

stbtamas
(aktív tag)

Ha ez tényleg ennyi lesz vagy egy 10-es több, akkor megvan a következő telefonom! Nekem atomúl bejön!

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T

(#154) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Sok helyen eléggé előkelő helyen végzett amúgy a kamerája. Más telefonokhoz viszonyítva is csak akkor derül ki a különbség, ha ugyan olyan vényviszonyokkal, ugyan azt fotózzuk le többször, ugyan azokkal a beállításokkal.

(#155) w333 válasza Bog (#147) üzenetére

w333
(félisten)

A Hátlap leszedhető ! próbáljátok valahogy leszedni :C
Valami visszajelzést írj kérlek, mert jó lenne ha cserélhető lenne ! :R

iPhone X & iPhone 5S

(#156) atike válasza tzsolesz (#154) üzenetére

atike
(nagyúr)

Jogos... Viszont mivel többnyire csak az adott telefonról szól az adott teszt, így ezt nehéz kivitelezni... :)

Más (természetesen külföldi) oldalakon amúgy időnként szoktak ilyen kamera összehasonlító tesztek lenni... Ennek is el fog jönni az ideje... :R

;] ...viszont a vényviszonyokról lehet a rendelőkben kellene tájékozódni... :D :D :P :DDD

(#157) Morph33 válasza w333 (#155) üzenetére

Morph33
(tag)

Már többször le volt itt írva, hogy abban a videóban egy koreai verziójú G2 van, annak pedig le lehet szedni a hátlapját, sőt mi több, még microSD foglalat is van benne, de az akksija jóval kisebb.

(#158) Speedricsi válasza Bog (#134) üzenetére

Speedricsi
(tag)

köszönöm! érdekes...:)

(#159) helixP válasza w333 (#155) üzenetére

helixP
(veterán)

Olvass vissza: van megbonthatós verzió is. Nálunk nem az lesz.

(#160) w333

w333
(félisten)

Köszi a választ mindenkinek, szóval akkor 2 fajta G2 létezik ! :R

iPhone X & iPhone 5S

(#161) BenHans

BenHans
(addikt)

"LG G2 - tapogatnivaló hátsó" :))

Jó cucc ez. A kamera is jobbat fog produkálni, ha nem 13mpx-en használjuk. Az UI csereérett viszont.

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#162) Morph33 válasza w333 (#160) üzenetére

Morph33
(tag)

Még annál is több, pl. az amerikai Verizon nevű szolgáltatónak gyártott verzió még formatervben is más, ill. a kezelőfelület is.

(#163) FragMaster válasza w333 (#155) üzenetére

FragMaster
(addikt)

Nem szedhető le, ez a koreai változat.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#164) bb0t

bb0t
(senior tag)

most ez komoly hogy a kijelzője se nem IPS sem amoled? sima tft-lcd? amúgy tök jó lenne

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#165) maggi1886076 válasza w333 (#155) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

olvass vissza egy kicsit, vagy kereső...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#166) w333 válasza Morph33 (#162) üzenetére

w333
(félisten)

Igen azt én is láttam hogy kicsit másképpen néznek ki a hátsó gombok !

Jó lenne ez a telefon de nekem ez az 5.2 túl nagy = kényelmetlen ! :U
Én maradok a max 4.7 kijelzőnél, nálam ezt a lélekhatár ! ;]

(#165) maggi1886076

Köszi ! már tájékoztattak :R

[ Szerkesztve ]

iPhone X & iPhone 5S

(#167) Bog válasza atike (#156) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Izé, nem akarok ünneprontó lenni, de nálunk is időről-időre vannak összehasonlító kameratesztek, most is így lesz ez.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#168) fateless válasza maggi1886076 (#56) üzenetére

fateless
(veterán)

A ZTE Blade mint példa? :F
A kemény 2M eladott darabszámmal?
Az egy dolog, hogy nálunk felfutott a Blade, mint a "szegények okostelefonja" (pedig jó kis készülék volt a maga előnyeivel és hátrányaival), de távol sem ért el nagy sikereket.

Az LG jóval többet szeretne eladni ebből, mint amennyi a Blade-ből fogyott (amit reklámozott bőségesen a T-mobile). Ha az S4 harmadát-negyedét elérné, akkor már sikernek könyvelnék el LG-nél is - de ehhez vödörszám kell önteni a pénzt a marketingbe, mert addig hiába olcsó, nem lesz sikertermék. Ha most a boltba besétál Átlag Vásárló (vagy lehet Kovács Béla is), és látja az S4-et 140-ért meg ezt 130-ért (már ha annyi lenne sufniéknál), az esetek többségében a Samsungot választja. Mindez a reklám miatt. Pedig 130k-s indulóárnak ez nagyon jó lenne. De még ha 110-120k-s ár lenne erre írva, akkor is nagyobb eséllyel veszi meg Mr Átlag Vásárló a Samsung készüléket, mert arról hall a tévében, azt látja másoknál, arról hall a beszélgetések közben. Ha pedig barátunk egy szolgáltatóhoz megy be (márpedig a készülékek nagy hányada a szolgáltatókon keresztül kel el), akkor pár tucat vödörnyi pénz nélkül biza nem az LG-t fogják ajánlani az eladók, hanem a Samsungot.

Nem, az ár még nem adja el a készüléket, ez nem az a világ. (Persze, ha 50.000Ft-ért adnák, biztosan fogyna, de nem a kifacsart értelmezésről beszélünk, legalábbis remélem) Ha nincs mögötte erős marketing, akkor lehet bármilyen jó a készülék, nem lesz sikertermék. Ez nem von le semmit az adott mobil értékeiből, csupán egy tükröt tart társadalmunk elé...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#169) w333 válasza Bog (#167) üzenetére

w333
(félisten)

Azt elárulod hogy milyen készülékek lesznek a tesztben ? köszi :R

iPhone X & iPhone 5S

(#170) fateless válasza bb0t (#164) üzenetére

fateless
(veterán)

Igen, ez komoly.
Sőt, az is komoly, hogy tök jó a kijelző, pedig se nem IPS, se nem AMOLED (vagy talán épp azért jó, mert nem AMOLED ;] )
Nehogy elhidd, hogy csak IPS és AMOLED lehet jó kijelző... :U (főleg, hogy az IPS is TFT)

külön írtam az előzőtől, mert teljesen más téma... ha valaki nyafogna

[ Szerkesztve ]

(#171) vontor

vontor
(csendes tag)

Egy ilyen jó kis cumót így eltolni ... gondolom belehalnak ha szétkapható&bővíthető lett volna. :(((

(#172) Dominó85

Dominó85
(veterán)

Engem nem nyűgözött le. Azok a betekintési szögek és a kijelző színei,* nos... xar? Ennyi pénzért is többet várna el az ember szerintem. Én személy szerint a Lenovo K900 európai debütálására várok. Biztos nem lesz olcsó, de az legalább okosan van összerakva. LG-éknél megint elgurultak a jobb alkatrészek...

* - nekem a képek alapján egy mezei TFT-nek tűnik, de ha tényleg IPS és a valóságban nagyon jók a színek és a betekintési szög akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#173) dave_gahan válasza bb0t (#164) üzenetére

dave_gahan
(aktív tag)

+ fateless:

Ti elolvastátok a tesztet?

"A kijelző egyébként is megérdemli a figyelmet, az LG ezen a fronton hagyományosan erős versenyző. A technológia ezúttal (is) True HD-IPS, a felbontás 1080 x 1920 pixeles, a betekintési szög végtelen, a fényerő nagyon combos, a tükröződéseket egész jól kiirtották, direkt napfényben is olvasható tud maradni a panel."

LG G2 black THA 32 GB stock v20a

(#174) w333 válasza fateless (#170) üzenetére

w333
(félisten)

De a Sony miért nem tud ilyen szép kijelzőt belerakni a csúcs szériába ?

(#173) dave_gahan

Így van ! ez nem sima TFT hanem egy 1080p -s True HD IPS ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone X & iPhone 5S

(#175) F-ECT$ válasza Dominó85 (#172) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Érdekes fogalmad van a "xar"-ról. Lehet, hogy nem tökéletes, hanem csak jó, de szarnak nem mondanám...

Dive ever, work never.

(#176) Nigér

Nigér
(őstag)

Csecse telefon ez!
És ha tényleg 130 ezer lesz prepaid-ban, akkor emelem kalapom...
... és azzal a lendülettel megyek a Blahára összekalapozni a teló árát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177) atike válasza Bog (#167) üzenetére

atike
(nagyúr)

Én kérek elnézést... :D Mostanában nem keresgettem ilyesmit, nem maradt az meg, hogy itt is volt és van és lesz... :)

(#178) helixP válasza w333 (#174) üzenetére

helixP
(veterán)

Ajjajj, most nagyon belenyúltál a méhkasba :D

(#179) dave_gahan válasza atike (#156) üzenetére

dave_gahan
(aktív tag)

Már kijöttek ilyen kamera összehasonlító tesztek a G2-vel is:

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-Comparison-LG-G2-vs-Samsung-Galaxy-S4-iPhone-5-HTC-One_id3405

http://www.gsmarena.com/lg_g2_vs_samsung_galaxy_s4-review-984p7.php

(utóbbi egy full összehasonlító egyik fejezete)

(#180) FragMaster válasza Bog (#103) üzenetére

FragMaster
(addikt)

Ez jól hangzik!

Szerk.: manapság egyre kevesebb telefon kerül tesztelők kezébe végfelhasználók számára is elérhető formát tükrözve :D

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#181) w333 válasza helixP (#178) üzenetére

w333
(félisten)

Nekem nagyon is bejönnek a Sony -k ! :K
Csak 1 dolog miatt nem veszek ilyen telefont ... a kijelzőjük miatt ! :U

iPhone X & iPhone 5S

(#182) Dominó85 válasza F-ECT$ (#175) üzenetére

Dominó85
(veterán)

A képek alapján az első szériás Blade-mnek szebb volt a kijelzője... És igenis mások az elvárások a felső szegmensben. Ez ott vacaknak számít, de mint írtam, ha tényleg csak a cikkbe rakott képeken ilyen homályos és rossz a dolog, akkor no problemo. :N

* Péter - 06302461862 *

(#183) oceanrush válasza bteebi (#133) üzenetére

oceanrush
(senior tag)

Snapdragon 800-zal nem nehez elpicsazni egy Snapdragon 600-as telefont. :o

(#184) fateless válasza dave_gahan (#173) üzenetére

fateless
(veterán)

:F
Ugye tudod, hogy azt mondod, amit én?
:U

Domino85 #182
"az első szériás Blade-mnek szebb volt a kijelzője"

Túlszaturáltabb? Mesterségesen kontrasztosabb? Természetidegen?
Igen

Szebb?
Nem mondanám...

Elfogadom, hogy neked az AMOLED technológia jön be, de attól még az nem jobb (számomra pedig kifejezetten rosszabb), mint ez a kijelző.
Nem akarlak meggyőzni arról, hogy akár az IPS-t, akár ezt kedveld, de olyat ne mondj, hogy ez a rosszabb, csak mert ez nem olyan mesterséges...
Mások az igények - én azt szeretem, ami élethű, te azt, ami kiemelten kontrasztos.

maggi1886076 #185
Pontosan mit nem értek? Azt amit leírtam? Már bocs, de én írtam le, hogy a marketing adja el a telefont, anélkül nem fognak vele sikereket elérni. Te reagáltál ezek után erre, hogy nem számít a marketing, mert az ár eladja, amire hoztál egy olyan példát, ami nem ért el nagy eladásokat. Pontosan mit nem értek? Mert erre nem adtál magyarázatot, csak vagdalóztál a szavakkal. Kérlek, értelmezd akkor az én hozzászólásomat, amire te reagáltál, mert úgy látszik, nem vagyok képes megérteni azt, amit magam írtam :(

[ Szerkesztve ]

(#185) maggi1886076 válasza fateless (#168) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

nem érted.itt maga a marketingről volt szó.nem az eladási számról és a telefon minőségéről és kategóriájáról. szöveg értelmezés 1-es. ülj le! ;)

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#186) dave_gahan válasza fateless (#184) üzenetére

dave_gahan
(aktív tag)

Akkor lehet, h vmit félreolvastam, én csak arra reagáltam, h "pedig se nem IPS".
Mindegy, lényegtelen. :D

(#187) maggi1886076 válasza fateless (#184) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

én meg pont azt írtam, ha jó áron adják, akkor a marketing nélkül is el tudják adni. a marketing költsége nagyot dob a telefon árán!

(#188) dave_gahan válasza maggi1886076 (#185) üzenetére

dave_gahan
(aktív tag)

Pedig fateless is a marketingről írt és egyetértek vele.
100k alatti készülékeknél a konkurensnél olcsóbb ár valóban eladatja a cuccot, 100k felett viszont (de főleg a zászlóshajóknál) nem minden az ár, kell a faszányos marketing is...amiben a Samsung nagyon ott van (természetesen az Apple-el együtt, nem hiába vannak az első két helyen).
Az LG a G2-vel minőség, technikai paraméterek és remélhetőleg felhasználói élmény tekintetében nagyot dobott, de a roppant ütősnek tűnő ár/érték arány mellett muszáj lesz a marketingbe is többet invesztálnia a szokásosnál, ha azt szeretnék, hogy megközelítsék az S4 sikereit.
Meggyőződésem, h az 1 éve piacra dobott előd Optimus G-ban is nagyobb potenciál lett volna, de a kutya sem ismeri az átlagvásárlók közül...

[ Szerkesztve ]

(#189) bteebi válasza oceanrush (#183) üzenetére

bteebi
(addikt)

Ez világos, csak az a meglepő, hogy már ennyi telefon elveri nem kis különbséggel - pedig azért az se egy régi konstrukció, kb. 5 hónapos. Amúgy meg tegyük hozzá, hogy a generációváltás még nem feltétlenül jár nagyon nagy teljesítménytöbblettel, legalábbis az asztali CPU-k terén nem (pl. Core i7-3770K -> Core i7-4770K).

Amúgy az SGS4-ből is lesz (vagy már van is) S800-zal szerelt változat, de tény, az alapmodellben még "csak" 600-as van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#190) maggi1886076 válasza dave_gahan (#188) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

ha 130k-s kártyás ár, az 100 vagy az alatti előfizus ár.ha nem adja el magát, akkor az LG kösse fel magát.persze kétséges az ára.mert nem annyi lesz az biztos!

(#191) Strengar válasza fateless (#184) üzenetére

Strengar
(tag)

azért az a 8200 feletti színhőmérséklet, amit mértek a g2-n a srácok, már mindennek nevezhető, csak színhelyesnek nem. Nekem már ez is olyan mintha ráhánytak volna egy halom színes zsírkrétát a kijelzőre. lényegében minél közelebb van ez az érték a 6500-hoz annál jobb. De ugye valahogy ellensúlyozni kell a vérszegény fényerőt. Erre meg a túlhúzott színeket találták ki....

(#192) fateless válasza maggi1886076 (#187) üzenetére

fateless
(veterán)

Akkor most olvasd el, amit írtam másodszorra. Mert ott leírtam, hogy a jó, piacképes ár még nem fogja sikerre vinni a terméket. Nem baj, ha nem fogadod el ezt, de pontosan arra reagáltam, amire azt mondtad, hogy nem arra.

Viszont kérdezz meg más embereket - lehetőleg ne kisiskolásokat, barátokat, munkatársakat, hanem - közgazdászokat, Sales manager-eket és más, e téren járatos embereket, miért költenek a cégeik marketingre, miért nem adják el az egyébként jó termékeiket reklám nélkül, vagy minimális reklámmal. Ha megtetted, kérlek, oszd meg velünk a válaszaikat, hadd okuljunk belőle.

Persze lehet, hogy én - és az e téren dolgozó - emberek is mind tévednek és neked van igazad... De azért kérdezd meg őket!

(#193) Bog válasza w333 (#169) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

G2, Z1, 5S, 1020, 808 PW, Note3, SGS4, Huawei P6

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#194) maggi1886076 válasza fateless (#192) üzenetére

maggi1886076
(addikt)

kiforgatod a szavamat.nem azt mondtam, hogy szükségtelen, hanem azt, hogy lehetséges. a kettő nem ugyanaz.még egy példát is írtam.egy annak idején( a mobiltelefon gyártók között) nevetlen gyártó megcsinálta.harmad, fele annyiba került, mint a többiek telefonja! egyáltalán nem értek egyet veled.egy csúcskategóriás telefont venni 100ért nem rossz.

(#195) w333 válasza Bog (#193) üzenetére

w333
(félisten)

Köszi ! :R ezt nagyon várjuk már :C

iPhone X & iPhone 5S

(#196) atike válasza Bog (#193) üzenetére

atike
(nagyúr)

Na ez tényleg várós lesz.... :R

(#197) dave_gahan válasza maggi1886076 (#190) üzenetére

dave_gahan
(aktív tag)

Igen, ebben én is kételkedem, kizártnak tartom, h 100k körül lesz az előfizus ár, amikor perpill az Optimus G-nek 2 év hűséggel 120, az Optimus G Pro-nak pedig 135 - első körben ezek fognak 100 körülre esni, de már az is jó ár a G2-nek, ha 130 lenne az előfizus ára...meglátjuk.
(természetesen nem arról beszélek, amikor - elvileg - brutál kedvezményes áron adnak készülékeket, de horribilis havi költségű tarifahűségekkel)

[ Szerkesztve ]

(#198) core2trio

core2trio
(tag)

Az IPS is TFT de a Tn+Film is az... a cikkíróknak javallott lenne ezt vagy épp ilyesmit átfutniuk. Halmazelméleti kérdésről van csupán szó, de félrevezető a mostanában felbukkanó slendrián megnevezési gyakorlat :(

vagy leegyszerűsítve a kérdést:
- gagyi: TN+Film
- okés: jóformán minden más IPS, PVA, MVA, Oled, satöbbi
- más kávéház: e-ink
- szemzúzó: crt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#199) tzsolesz válasza Strengar (#191) üzenetére

tzsolesz
(nagyúr)

Azért 400nit nem nevezhető kevésnek már bocs.

[ Szerkesztve ]

(#200) Strengar válasza tzsolesz (#199) üzenetére

Strengar
(tag)

De igen az még épphogy csak több a lószerszám kategóriánál :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.