Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsip


ricsip
addikt

Annyira a falra szánták ezt a modellt, hogy hagyományos talp nem is jár mellé, de azért nem kell erről sem lemondani, hiszen vásárolható hozzá ilyen kiegészítő.

--> Jah, persze. Technikailag biztosan létező kiegészítő, de hogy fél óra guglizással, árukereső-zéssel, LG.com/hu/szapport turkálással sem lehet találni róla semmit, nem hogy az árát! Ne legyenek senkinek illúziói, alaphangon 100 ezret majd biztosan legombol az LG arról, akinek valami miatt szüksége lenne arra a rohadt talpra.

A DTS audió kódok hiánya miatti némafilm jelenségről is cinikusan hallgat a cikk, pedig ez egy nagyon fájó pontja ennek a drága vacaknak, és aki nincs ezzel tisztában, majd nagyokat les otthon, mikor az MKV-nak nem lesz hangja....

[ Szerkesztve ]

-

(#2) slezsi válasza ricsip (#1) üzenetére


slezsi
csendes tag

200Eur ahogy korábban is volt a G talpak:
https://www.lg.com/hu/tv-kiegeszitok

[ Szerkesztve ]

(#3) #72042496 válasza ricsip (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem az első keresésem (LG G2 stand) kiadta a nemzetközi oldalt és a termékszámot, a termékszám alapján pedig az előbb írt magyar oldal lett meg egyszerre.

A DTS-ért kár, de mindennel együtt az egyik legjobb idei tévé.

[ Szerkesztve ]

(#4) belashx válasza ricsip (#1) üzenetére


belashx
senior tag

Ha valaki ilyen tévét vesz, talán futja külön médialejátszóra is, de egyetértek, meg kellett volna említeni a cikkben, hogy az LG-nél nem divat a DTS támogatás. Biztosan alig tudták nullszaldósra megcsinálni a tévét, nem fért bele a DTS licensz ára.
Szegény LG.. ;]

Amiért kimaradhatott:
A tévé tesztelős cikk sablonban nem szerepelt ilyen... ;]
Nem is értem. Persze, nehéz dolog lehet ugyanarról a témáról 1000 különböző cikket összehozni, de még a látszana is hiányzik az erőlködésnek...

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#5) slezsi válasza belashx (#4) üzenetére


slezsi
csendes tag

Nem újdonság, kb 3 éve nincs LG tvben DTS. Más kérdés hogy előtte már évekkel korábban megszűnt a samsungnál is pl és annak se volt nagyon visszahangja. Puffogni jó rajta de valójában kevés embernek hiányzik, akinek meg mégis talál megoldást. Plex, medialejátszó, letölti újra a filmet más hangformátummal stb :) (esetleg de csak halkan merem írni megveszi a filmet lemezen, vagy streamingel pénzért nem "lopja" a filmet :DD )

(#6) ricsip válasza slezsi (#2) üzenetére


ricsip
addikt

Akkor tévedtem, "csak" 80 ezer forint egy talp hozzá.

-

(#7) ricsip válasza slezsi (#5) üzenetére


ricsip
addikt

Alkalmas lenne ez az itteni gagyi fórummotor szavazás indítására, és megkérdeznék az ÁTLAG tvt-venni-szándékozót, hogy tudja-é mifán terem a DTS, hogy melyik tvgyártó tv-jéből van kispórolva, és mi lesz a következménye, jópáran itt eszmélnének rá erre. Mert nem mindenki cseréli a 2éves-is-aligvan CX-et, az átlag kb. 5 évente (ha cserél egyáltalán ilyen sűrűn). Addig pedig bizony NEM olvassa napi szinten hol jár a tudomány. Az utcán (nem kell h. nyugdíjas legyen, v. már látszatra is hozzánemértő) se tudná 100-ból 95 ember, eszik-e v. isszák a DTS-t, holott mindenkinek van otthon (lehet h. csak crt) tv-je.

[ Szerkesztve ]

-

(#8) slezsi válasza ricsip (#7) üzenetére


slezsi
csendes tag

100ból 95 nem tudja mi az 90 pedig sose veszi észre a hiányát mert letölteni se tud kb. :)

(#9) belashx válasza slezsi (#5) üzenetére


belashx
senior tag

Nem írtam, hogy újdonság. Azt viszont minden alkalommal le lehet írni, hogy mennyire f.s az Android TV. Ennyi erővel meg lehetett volna ezt említeni.
Számomra nincs jelentősége, mivel hifi(sztereó) láncon megy a hang.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#10) mad823 válasza belashx (#4) üzenetére


mad823
őstag

Akinek futja egy ilyen tévére, annak illene előfizetnie normális streaming szolgáltatásokra, nem pedig torrenteznie. Na nálunk pont lényegtelen, hogy van-e DTS támogatás vagy nincs.

(#11) z123456z


z123456z
senior tag

Én kezdem azt hinni, hogy a müszerük hibás. Minden tévé tesztben ezt a 19 százalékot mérik. Amúgy sem hiszem el, hogy egy 1 gurigás tévét nem homogén közeli állapotban dobnak piacra. Kamu.

(#12) persil


persil
nagyúr

Rettento igenytelen az taviranyito. :S Biztos nagyon jo, nem volt meg ilyen a kezemben, de az otodennyibe kerulo hisense-emhez fenyevekkel igenyesebb/stilusosabb/elegansabb a taviranyito.
Annyit meg nem fogdosom, hogy a legnagyobb problemam az ergonomia legyen egy taviranyitonal.

Ez total szubjektiv, de na, ez ronda.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#13) belashx válasza mad823 (#10) üzenetére


belashx
senior tag

Kb. ugyanarra gondolunk végeredményben. :) Az alap lejátszók amúgy is elég finnyásak; külön lejátszóval több a lehetőség.
Nem tagadom, én is szoktam virágboltozni, pedig van élő streaming előfizetésem. Általában inkább letöltötm azt is, amit nézhetnék valamelyik appban, mert az Androidos box (ami nem certified a streaminghez) van rákötve a hifire, és így megspórolok egy forrás váltást. :DDD Tudom, hogy nem szép dolog, de van előfizum, így nem érzem magam rosszul a töltögetés miatt. :)
(Youtube premium előfizu mellett is másik alkalmazást használtam, mert ott több volt a beállítási lehetőség.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#14) #72042496 válasza z123456z (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "színhelyes" gyári profilok viszonylag pontosak szoktak lenni ezeken. Az itteni tesztekben elvileg monitorként kalibrálják a tévéket. De valami az összes tesztben gyanús, itt az az 1270 nit is rögtön vagy 20%-kal több, mint amennyit máshol mértek.

***

HDTVTest LG G2 review, egy korrekt összefoglaló 12 percben.

[ Szerkesztve ]

(#15) fecke78 válasza mad823 (#10) üzenetére


fecke78
senior tag

Én nem is értem az itteni komákat milyen dts ről beszélnek tv-n minek ?
Erősitő , mélyláda , legalább 5.1 de 5.1.2 inkább és akkor dts , egy tv nek nálam a képminőség az elsődleges a többit megoldom cél eszközzel :médialejátszó stb ....

(#16) valakky válasza ricsip (#1) üzenetére


valakky
aktív tag

mert ugye a dts sávot tartalmazó disket simán lejácca... janem, bocs, ahhoz lejáccó kell. máson min van dts sáv, a virágbolti verziókon kívül? és szerinted warez majd mérvadó lesz az lg-nél?

[ Szerkesztve ]

(#17) poli27


poli27
veterán

Ennek az elődje ketyeg nálam szeptember óta, az is elég hibátlan :) Nem gondolnám hogy ez sokkal többet adna, de tuti ez is jó :D

(#18) #72042496 válasza fecke78 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többiek nevében nem tudok nyilatkozni. Én azért tervezem a tévére kötni a médialejátszót, mert az erősítőn keresztül HDCP problémák fordultak elő (többféle kiépítést próbáltam), ill. a CEC is hajlamos hülyülni, amikor a láncban kettővel lejjebb van a vezérelt eszköz. Rendszertől is függhet, én az enyémekben ezeket tapasztaltam. Az a koncepció sem tetszik, hogy a hangnál egy nagyságrenddel több sávszélességet igénylő képet egy köztes eszközön is átküldjem.

Nekem mondjuk nem a képminőség az első, hanem a méret, majd a funkciók, ezért a 83G2 a legesélyesebb vétel. Vagy várok tovább, hátha frankó lesz a Pentonic chip, a Sony pedig kiad egy erre épülő 80" fölötti DTS-képes OLED tévét.

Alapból a DTS-hez teljesen fölösleges az 5.1.2. A Neural:X (talán még így hívják) fölkeveri, ami amúgy nem nagy szám. A DTS:X más, az inkább megszólal rajta. :)

#17 poli27
Finomítottak near-black kezelésen, fejlesztettek az interpoláción, fényerőben több, meg van belőle 83-as. BFI meg nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) fecke78 válasza #72042496 (#18) üzenetére


fecke78
senior tag

Én értem ,de milyen DTS -t akartok egy tv hangszórókon ?
Hány cm hangszórók vannak benne 4 , esetleg 6 . Tv nél nem a képminőség az első , erre nem tudok mit mondani . Ok

[ Szerkesztve ]

(#20) Duree


Duree
veterán

Korrekt kis tévé, szerintem nem annyira vészes az ára.

duree54

(#21) powerup2 válasza persil (#12) üzenetére


powerup2
addikt

Egyik legjobb tv távirányitó :) és a fogása is jó. Bár véleményt akkor érdemes egy adott termékről mondani ha láttad tapogattad.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#22) powerup2 válasza fecke78 (#19) üzenetére


powerup2
addikt

Tv hangszóróit vétek használni kb egyik sem szól értelmesen. Ha valaki picit is igényes akkor rendes házimozi.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#23) Viktor81 válasza powerup2 (#21) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Attól még igaza van. Nekem is ezen akadt meg a szemem. Az a távirányító borzalmas. Anyagminőségben is olyannak tűnik, mintha hulladékból lenne rossz arányban újra fröccsöntve. Pénteken vettem egy 65"-os Panasonic TV-t 150 ezerért, na annak van ilyen szintű távirányítója. Sajnos ez egy trend, a mobilos applikációk miatt kihaltak a "szép" távvezérlők, de egy milliós TV-től ez akkor is ocsmány. Aki régi motoros az AV technikában emlékszik a 2000-es évekre, hogyan nézett ki pl. egy Pioneer táv. De már a 80-as években (bocs, inkább 90-es, az volt az aranykor) is a minőség és a kategória szintjelzője volt LCD kijelzővel, háttérvilágítással. Nem fogom lefényképezni, milyen a Panasonic plazmám, Blu-ray lejátszóm, Yamaha erősítőm távja, de dizájn és "lélek" több van bennük, mint itt az egész TV-ben...

[ Szerkesztve ]

(#24) powerup2 válasza Viktor81 (#23) üzenetére


powerup2
addikt

Maga a kezelhetősége jó :) lég egér funkció kiváló ezen kivül jól ki van súlyozva. Amit hiányolok a háttérvilágitás.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#25) persil válasza powerup2 (#21) üzenetére


persil
nagyúr

Olvasd el figyelmesen ujra, amit irtam.

Ahhoz, hogy megallapitsam, hogy borzaszto szarul es igenytelenul nez ki, semennyire nem kell kiprobalnom es tapogatnom.

A szemem mukodik egy kep alapjan is.

Azt meg kulon irtam, hogy mivel nem hasznaltam soha, ezert elhiszem, hogy baromi jo. Design-rol beszeltem.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26) persil válasza Viktor81 (#23) üzenetére


persil
nagyúr

:R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) #72042496 válasza fecke78 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem a tévé hangszóróján, én az erősítőnek akarom átküldeni eARC-on a hangot.

Egyszerű pedig, csökkenő hozadék. A négy éves 65C8-amnak eleve brutáljó képe van. Viszont kicsinek tartom, ill. megköti a kezem a HDMI 2.1-es funkciók hiánya, ezért inkább ezekben keresem az előrelépést. Én azt furcsállom, hogy ha neked a képminőség az első, akkor hogyhogy egy 82"-os (!) UN85-öt vettél?!

#22 powerup2
Némelyik tévének magában sincs rossz hangja. Soundbarok közt is vannak normálisak. Egy rendes mozi anyagiakban és helyfoglalásban sem fér bele sok helyen, teljesen abszurd ezt igényességhez kötni.

(#28) #72042496 válasza persil (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Signature távok közt van komolyabb (például ez), de nem tudom, bármelyik működik-e a mostani modellekkel.

(#29) poli27 válasza powerup2 (#21) üzenetére


poli27
veterán

Egy baja van recseg... lehetne normálisabb műanyagból is...

(#30) poli27 válasza #72042496 (#28) üzenetére


poli27
veterán

egyik se... visszafelé megy előrefelé nem !

(#31) fecke78 válasza #72042496 (#27) üzenetére


fecke78
senior tag

Azért mert az oledre nincs pénzem , ebben a méretben

(#32) #72042496 válasza poli27 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kár, ha ez így van. Nem tudom, a Z2-höz milyet adnak. De tippre ugyanezt, ahogy szerintem az tévésorozt se változott semmit.

Sajnálom, hogy a Harmony-t megszüntették. Szerettem amikor működött, de már látszott rajta a kor, és a béna szoftvere is sokszor fölcseszett. Egy ráncfelvarrt verziót szívesen használtam volna még tovább.

#31 fecke78
De miért kellett ekkora méret, ha te magad írtad, hogy a képminőség az első? Abból a választásból az látszik, hogy neked inkább egy marha nagy tévé kellett, a képminőség pedig nem volt annyira fontos. Na, én éppúgy nem akarok egy 60%-kal kisebb tévét, legyen annak akármilyen képe is.

[ Szerkesztve ]

(#33) fecke78 válasza #72042496 (#32) üzenetére


fecke78
senior tag

Full hd projektorom volt 100 “ vàszonnal lg 55 “ oled tv -m , ezeket eladtam , és a mostani a tv- t 5 év garival vettem , remélem amire levàltom az egy oled lesz de min 80” méretben elérhető àron . Egyébként ennek a tv nek is szép képe van , persze közel sem oled , de azt mint irtam nem tudom ,akkarom megfizetni .Nàlam a cec egyébként kikapcsolva mert bekavart , és az earc is csak nyüglödőt. , ezért van erősitő és egy dune médilejàtszó , így nincs semmi gond ,dv is szépen megy

[ Szerkesztve ]

(#34) Squirrel


Squirrel
őstag

Én is ezzel szemezgetek, a 2014-ben vett panasonic plazmát váltaná, bár annak a képével teljesen meg vagyok elégedve, csak hát nem okos meg kicsi. 83g2 lenne. A pana viszont szépen küldte a dts hangot a cambridge erősítőnek. Van egy cambridge bluray lejátszó, az elvileg media player is, de ez se támogat minden hangsávot már. Ha rákényszerülök egy mediaplayerre, merre nézelődjek? Dune van még? Régen volt oppo is, rémlik, de egy jó ideje nem nézegettem lejátszókat.

(#35) #72042496 válasza fecke78 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gondolom, elégedett voltál a projektorral, és azt a képet hozza a tévé, nem annyival kisebb méretben. Én is csak úgy vagyok, hogy ha a mostani képminőség marad, akkor már OK. Jó lenne viszont a nagyobb kép és hogy minden opciót bepipálgathassak a játékkonzolokon. Alapvetően a Silksong megjelenésére szeretnék valamit újítani. :)

CEC és eARC miatt lehet szívás sajnos.

#34 Squirrel
Dune van még, Oppo Digital négy éve megszűnt. Létezik még HiMedia, Zidoo, vagy "smart" vonalon a Shield és Apple TV. Nyilván még ezer másik is, csak az "A listások" közül nekem ezek jutnak eszembe, de ajánlani nem merek.

[ Szerkesztve ]

(#36) Squirrel


Squirrel
őstag

Egyébként mi a különbség a G2, G29LA és G26LA között? Mert van hogy ugyanabban a boltban a G2 4800 euro, a G29 meg 5800. Vagy a29La 5800chf, a 26 meg 7200...

[link]

(#37) Felesbandi válasza ricsip (#6) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Aki ezt veszi a C2 helyett, hogy aztán talppal használja, az talán meg is érdemli. Vagy legalábbis sajnálni nem kell, ha már van annyi pénze, hogy különösebb utánajárás nélkül kicsengessen 1 misit TV-re.

(#38) Bird válasza powerup2 (#21) üzenetére


Bird
addikt

Egyetértek, nekem c1-em van gyakorlatilag ugyan ilyen távirányítóval. Teljesen megvagyok vele elégedve. Ellenben fikázni olyan jó, azt amit életünkben nem láttunk, fogdostuk eddig. :DDD Ungarn....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#39) b. válasza #72042496 (#3) üzenetére


b.
félisten

Még azért reméljük a hamarosan bemutatásra kerülú Philipsek gurítanak azért. Azok is új EVO panelt kapnak és ott azért teljes körű a támogatás mind kép mind hangformátumban.+ ugye az Ambi lés reméljük jobb árazás.kontra Lg nél 4 HDMi 2.1 a Philips 2 darabbal szemben.
Itt azért a mért 1200+ nit, ezzel kapcsolatban vannak kétségeim,de a tv természetesen jó. nem tudom van e benne panel hűtés akkor elképzelhetőnek tartok 1000 nit körüli értékeket , mint Rtings mérte is, de az 1270? hát nem tudom... lehet kifejezetten tesztkészüléket kapott a Ph ami a tesztekre van szánva,de normál out of the box G2nél :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) #72042496 válasza b. (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azokat is a Mediatek SoC fogja meg (szerk: HDMI 2.1-es dolgok), hacsak nincs valami újabb. Nekem ez épp fontos sajna, pedig tetszene a Philips. Naluk van normális táv ráadásul, mert igen, az LG-é szerintem is szar. ;]

Az 1200 nit lehet, hogy Vivid módban mért pillanatnyi érték, nem tudom. Színhelyes profillal sehol nem láttam ennyit, max. 1000 körül.

[ Szerkesztve ]

(#41) b. válasza #72042496 (#40) üzenetére


b.
félisten

Mit fog meg rajt?
jah jött hozzá frissítés, jelenleg monitor beállításban megy a teljes értékű 4K / HDR 120 Hz VRR . kalibrálták a HDR monitormódot így nem hiányoznak különösebben a részletes beállítások, hasonlóan működik mint ahogy a Sony megoldotta. Most ha összenézem a HDR Dolby vision világost, ahogy használom és a Ps5 VRR monitor módot nem látok különbséget szerencsére, jól sikerült.
Persze ebben még mindig az LG viszi a prímet,de már használható szépen a Philips is konzol ficsőrökkel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) powerup2 válasza Bird (#38) üzenetére


powerup2
addikt

Sajnos ránézésre mondanak véleményt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#43) emre33


emre33
addikt

Talpat hol lkehet hozzá venni?
Én nem tudom falra felrakni és C2 és G2 között gondokodom.

De talapt nem találok sehol hozzá.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#44) Squirrel válasza #72042496 (#35) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszi, megnézem akkor ezt a Dune-t.

(#45) fecke78 válasza Squirrel (#44) üzenetére


fecke78
senior tag

Nálam ez megy :Dune Pro Vision 4K Solo
Nem mondom , hogy nem kell neki néha egy restart , de egyébként nincs gond vele

(#46) persil válasza #72042496 (#28) üzenetére


persil
nagyúr

Azert mennyivel szebb/elegansabb, amit linkeltel.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#47) persil válasza Bird (#38) üzenetére


persil
nagyúr

Tovabbra sem ertitek.

Az ertoolvasas hianya sokkal inkabb "ungarn".

Senki nem mondta, hogy nem lehet baromi jo, siman elhiszem. Ha azt irjatok, hogy a piacon a legjobb, azt is elhiszem.

De KURVA RONDA ES IGENYTELEN a design. Ehhez sem megvenni, sem ismerni, sem fogdosni, sem hasznalni nem kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#48) persil válasza powerup2 (#42) üzenetére


persil
nagyúr

Miert a kulcsinrol velemeny-alkotashoz mi kell...? Megkostolni...?

Eszem megall.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#49) Bird


Bird
addikt

Hát itt most jól ki lett osztva mindenki. :DDD :DDD :DDD

Tekintetes főúr bocsánatáért esedezem!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#50) powerup2 válasza persil (#48) üzenetére


powerup2
addikt

Erre van egy baromi jó megoldás nem kell venned ilyen tv-t és nincs gond :) . Vegyél olyan régi készüléket aminél számodra a távirányitó is megfelelő. Bár én nem a távirányitót nézem hanem a tv-n a képet nem tudom ki hogy van ezzel.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#51) persil válasza powerup2 (#50) üzenetére


persil
nagyúr

Asszem feladom, egesz egyszeruen nem erted, amit ir az ember. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#52) ForRedGlory válasza persil (#47) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akarod mondani, hogy szerinted ronda és igénytelen, ugye? Remélem nem okoz szívritmus kihagyást, ha más nem ért vele(d) egyet.

(#53) slezsi válasza emre33 (#43) üzenetére


slezsi
csendes tag

javaslom a második kommentet.

(#54) emre33 válasza slezsi (#53) üzenetére


emre33
addikt

Lg,com oldalon csak g1 -hez van állvány....

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#55) persil válasza ForRedGlory (#52) üzenetére


persil
nagyúr

Ugyes vagy, jar egy keksz, de a biztonsag kedveert olvasd el azt is, amit eloszor irtam.
Mikor beleugat az ember, akkor jol jon, ha erti, hogy egyaltalan mirol beszelgetnek masok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56) #72042496 válasza emre33 (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ott vannak a lista legelején a G2-höz valók is:
SQ-G2ST55
SQ-G2ST65
SQ-G2ST8377

A középső kivételével elvileg meg is lehet venni őket.

(#57) Noukoum válasza persil (#55) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván azért ugat bele mert nem érti. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sose fogom megérteni ezt a minél vékonyabb tv fétist: én szemből nézem, a 65C9 fali tartón bőven eláll a faltól, de nem látom, ha nézem, sőt, nem is érdekel, illetve nincs is olyan élethelyzet, amikor előnyként jelentkezik, hogy nézz oldalra, na látod, hogy nem látod!

A vékonyságért cserébe meg vannak kompromisszumok és a magas árcédula, hogy ha korábbi ledes korszak esetében "született" edge led borzadályokat ne is említsem.

Squirrel : amlogic vonalon nézelődj, coreeleccel verhetetlen, mindent megeszik és olcsó, én is azt használom.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59) Squirrel


Squirrel
őstag

Köszönöm az ajánlatokat medialejátszóra.

Eddig kb. mindent a panasonic beépített lejátszójával néztem, streaminget nem próbáltam. Az hogy megy mondjuk ha dtreamingnél a tv nem támogatja a hangsávot? Vagy a hdmi-vel rákötött erősítőre a jelet azért kiküldi es úgy lehet dts hangom?

(#60) #72042496 válasza Squirrel (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Streamingnél ne aggódj a hangsávok miatt. Ott Dolby Digitalt (2.0, 5.1), ill. Dolby Digital+ kódolású Atmost használnak, ezeket pedig kezelik a tévék. DTS sávok a filmeken vannak (és sokszor ilyenkor nincs mellettük normálisan masterelt Dolby sáv), vagy ha valamiért mindenáron arra állítanád a játékkonzolt.

[ Szerkesztve ]

(#61) Squirrel válasza #72042496 (#60) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, köszönöm. Ahhoz tudsz valamit mondani, amit fenn linkeltem? G2, g26la, g29la közötti különbségről? Elvileg csak régiókat kéne jelenteni, de pl egy német boltban listáznak g26la- t és g29la-t is 1000 euros különbséggel

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) #72042496 válasza Zirowe (#58) üzenetére


#72042496
törölt tag

Falra simulva még az árnyékot is másként veti a tévé (szinte nincs is árnyék), egy pillanat alatt kiszúrni. De szerintem az ilyesmi dolgokra vagy fogékony valaki, vagy lehetne napestig magyarázni, fölöslegesen.

A G2-nél én semmi vékonyságból fakadó kompromisszumot nem látok a C2-höz képest, sőt, a G2 egy jobb tévé. Az, hogy talp helyett fali konzol van a dobozban, nem a vékonyságból fakad, hanem üzleti döntés. szerk: A G2 hangja talán gyengébb, nem hallottam őket.

#61 Squirrel
Ezeket nem tudom sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#63) alaves válasza Squirrel (#61) üzenetére


alaves
addikt

A 9-es végűek évek óta 'twin tuner'-esek.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#64) alaves


alaves
addikt

A G-széria nemcsak csúcsfényben, hanem képfeldolgozásban is jobb a C-szériánál (elvileg azonos az alpha9). Hasonló mint a 706 vs. 806 vagy A80J vs. A90J.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#65) Zirowe válasza #72042496 (#62) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sötétben nézem a 65C9et, semmilyen árnyékot nem látok, de nappal se azt figyelem, hanem a műsort.
Tehát továbbra se értem ezt a fétist.

Kompromisszum pl:, hogy a kábelt el kell tüntetni+ahogy néztem az élvezetes hátul se olyan törésbiztos+gipszkarton esetén lehetnek gondok, ha épp nincs jó helyen a tartó elem.

De akinek van pénze rá, hát hajrá, de én inkább az eggyel olcsóbb, de nagyobbra szavazók ennyiért, mert a képernyő méret mindig is fontosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#66) Squirrel válasza alaves (#63) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, köszönöm! Nekem akkor elég a nem 9-es végű :)

(#67) Squirrel válasza Zirowe (#65) üzenetére


Squirrel
őstag

Nálunk pl. a nappali falsíkja pontosan egybeesik az étkező asztalpozíciójával és onnan nézve zavaró, ha a tv nem simul a falra. Ha konzolon van, akkor kb 15-20 centire kiáll. Kipróbáltam kartonnal, hülyén néz ki. Talp nem jön szóba, mert alá kerül a center. A g2 panelje jobb, ez is amellett szól, de ha a c2 jönne falra simuló design-nal, azt venném, ha sokkal olcsóbb. De nem jön.

(#68) jabed válasza powerup2 (#24) üzenetére


jabed
csendes tag

Az LG ezt a taviranyitot talalta el legjobban. 1generacios varazspalca.

(#69) powerup2 válasza jabed (#68) üzenetére


powerup2
addikt

Erre már nem is emlékszem :) bár azt hozzáteszem az arcam távirányitója jobb anyagból van és van háttérvilágitása de ennek ellenére az lg is nagyon jó

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#70) #72042496 válasza jabed (#68) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos, hogy ez egy távirányító? :))

(#71) fecke78 válasza jabed (#68) üzenetére


fecke78
senior tag

Hát én szerintem ha 3 x nyultam a távirányitohoz ,akkor is csak arrébb raktam

(#72) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

usb3 rettentő felár lett volna

(#73) gyurica úr válasza #72042496 (#70) üzenetére


gyurica úr
tag

Biztos, hogy az, mivel a 7 éve vett LED tévémhez a hagyományos távirányító mellett egy ilyen is volt a dobozban.

Nagyon bejött. :N

(#74) Gabesz84 válasza Bird (#38) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nekem is C1 van, és nem csak ránézésre egy kalap szar minőségre a távirányító. Fröccsöntött örökre egybe ragasztott eldobhatós, kitisztítani se lehet ha véletlenül összekenem. Nem értem egyáltalán az elem miért cserélhető benne, ha amúgy se bír ki fél évet.
A gyárinak az iránybillentyűi voltak kezdettől fogva érzéketlenek, a cseredarabnak meg az OK gombja nem veszi néha a nyomást. Egyelőre nincs kedvem megint cseréltetni.
Funkcionalitásra egyik legjobb, de ennyi.
Van amúgy prémium táv plusz pénzért amit régen talán csomagoltak is a G szériához. Azt meg nem merem megvenni, mert ahhoz túl drága hogy netán az is ilyen minőségű legyen

[PM21GA]

[ Szerkesztve ]

(#75) Saccco


Saccco
nagyúr

Nekem volt ilyen, telefonom! :DDD :DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#76) sunyijanika válasza Gabesz84 (#74) üzenetére


sunyijanika
tag

Nem vagy egyedül.. nálam a power on/off gombra kell ráfeküdnöm h bevegye.

(#77) #72042496 válasza sunyijanika (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számgombokra és appok gombjaira is bekapcsol, talán néhány más parancsra is. Tudom, hogy ettől még vacak marad a táv, de hátha segít.

(#78) alaves válasza Gabesz84 (#74) üzenetére


alaves
addikt

Nekem semmi bajom a C1 távjával, rendben működik. A B7 távjánál annyival jobb, hogy nem borul fel és kisebb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#79) ForRedGlory válasza alaves (#78) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Itt is teljesen rendben van a távirányító.

(#80) powerup2


powerup2
addikt

Ha már távirányitó sony kinálat :)

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81) arcsin válasza Saccco (#75) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem van is :) Rendszeresen jön rá Lineage update. Nyaralós, fesztiválozós mobilnak használjuk.

(#82) Zanik válasza ricsip (#7) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor már lehetne kicsit összetettebb a szavazás, nem csak arról lehetne szavazni hogy ki tudja eszik-e vagy isszák a DTS-t, hanem hogy a virágboltból milyen minőségű, hangformátumú verzióban szedik le a filmet az átlagemberek. Meg lennék lepve, ha a 'DTS-fogalmatlanok' nem SD vagy 720p-tökmindegymilyenhang verzióban szednék le a filmeket.
A DTS codec hiánya egy TV-ből nem fogja zavarni az átlagemberek többségét. Aki meg annyira igényes a hangra, és DTS hangú anyagot vesz a virágboltban, meg fogja valahogy oldani, hogy célhardveren megszólaljon az a film.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#83) jabed válasza Zanik (#82) üzenetére


jabed
csendes tag

Eljen a Dolby :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.