Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) z123456z


z123456z
senior tag

Pici...
Nem is olyan régen még a 21" 4:3 philips szupersarkitottat bámultuk, meg picivel előtte a 4 lábas videotont, ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#52) Segal válasza stellaz (#50) üzenetére


Segal
veterán

A 48-as is 500-ról indult. Egyszerűen nincs konkurencia, így első körben extra sarcot kérnek érte, aztán fél év és beáll az ára.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#53) stellaz válasza Segal (#52) üzenetére


stellaz
addikt

Arra számolnak, hogy sok ember fog többet fizetni egy kisebb tévéért?

(#54) Segal válasza stellaz (#53) üzenetére


Segal
veterán

Az LG semmit sem veszít, ha így kezdi árulni mert ha csak hármat adnak el ilyen árral is extra profitit termeltek...
Ha te szeretnéd akkor ugyanúgy meg fogod venni csak nem most hanem pár hónap múlva...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55) stellaz válasza Segal (#54) üzenetére


stellaz
addikt

bocs, de nekem ez nem logikus
Egy új technológia esetén értem, de itt semmi újdonság nincsen, egyszerűen csak kisebb. Kisebb tévét meg nagyon kevesen vesznek azért, mert az annyival szuperebb, mint a nagy és ezért még többet is fizetnek. Ha meg csak hármat adnak el tripla áron, miközben eladhattak volna 30 ezret reális áron... hát nem tudom mi ebben a biznisz, de az LG szerencsére biztosan látja azt a célközönséget, ahol a kisebb tévét lehet drágábban eladni.

(#56) Segal válasza stellaz (#55) üzenetére


Segal
veterán

Eleve ezt sokan monitornak fogják venni és minimum 2 ok is szól a magas kezdés mellett.
Ugye eleve mint írtam páran tutira megveszik így is, mert türelmetlenek. Aztán persze nem egyből 350-ért fogják adni, hanem apránként csökkentik az árát így egyre többet gondolják majd hogy ez már elfogadható ár.
Végül év vége felé jöhet a másik ok amikor már kezd útban lenni a raktárokban, akkor lehet elkezdeni kiakciózni blackfriday, karácsony meg év eleji mindenféle leárazással és itt a lényeg hogy ha 500 a kezdőára akkor nagyobb a %-os leárazás és így jobban hangzik a spórolós vásárlónak hogy 40%-os akcióban vette mintha valami 5-10%-os akció lenne rá, holott az ár ugyanannyi lesz amit kifizet akkor érte...
Végeredményben ugyanúgy el fog fogyni a te példáddal élve a 30000 tv, csak a többsége nagyobb profit mellett, míg a végén kevesebb haszonnal.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#57) stellaz válasza Segal (#56) üzenetére


stellaz
addikt

"Ugye eleve mint írtam páran tutira megveszik így is, mert türelmetlenek."

De kik várnak türelmetlenül egy 42 colos tévét?

(#58) kukulec válasza stellaz (#57) üzenetére


kukulec
őstag

felejtsed el a magyar piacot. senkit nem érdekel, sry de ez van. ezeknek az eszközöknek a nagy felvásárlóerővel rendelkező nyugati országok az elsődleges piacai. ott meg amikor bemondják, hogy mondjuk ez 1350 euro megjelenéskor, annyira nem esnek hanyat a népek (tinédzserek rohangálnak ennél nem sokkal olcsóbb szifonokkal). beesik 1000 euro alá, aztán viszik mint a cukrot. hogy kik? pl a benelux államokban van egy rakat kis lakás, amiben jólkereső fiatalok laknak. oda nem feltétlenül fér be egy 55/65-ös batár. ha nem lenne ilyen gány talpa, akkor fél év múlva engem is érdekelne. szóval lesz rá kereslet, max nem nálunk.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#59) kovsol


kovsol
titán

Anno még a 48"-asnál hallottam egy interjút ahol az LG-től egy fejes mondta, hogy hiába kisebb, mint az 55" nem tudják hatékonyabban kivágni a panelt, szóval ugyan annyiba kerül mint egy 55" -t legyártani. Lehet a 42" nél is hasonló a helyzet.

May the Force be with you!

(#60) #72042496 válasza stellaz (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem (csak) a kisebb tévéért, hanem egy új tévéért. Minden évben mindegyik gyártónál drágán nyit az aktuális sorozat, tökmindegy, hogy milyen az előző évihez képest. C2-n belül a 42-es a legolcsóbb.

#59 kovsol
A 77-esek mellől vágták őket, de ez már változhatott, vagy nőtt annyit a kihozatal, hogy nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#61) ablack válasza stellaz (#57) üzenetére


ablack
senior tag

Pixelsűrűsége nagyobb, mérete pedig kisebb, így szerintem sokan megveszik gamer monitornak, pc mellé mondjuk, vagy ha valami tartalomkészítéssel foglalkoznak. Szöveg is élesebb rajta.

Ami eddig volt 48" OLED már nem íróasztalra való méret szerintem, de tudom sokan vették azt is emiatt.

Konkurencia is drága, ráadásul tele van hibával az a VA panel, amit használnak és képminőségben is eléggé le van maradva. Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62) MrPetya19 válasza sutszi (#30) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg ugye mi van ha pont a TV-nél nincs wifi, vagy szar a TV antennája....
Amúgy én USB-s adaptert használok LG tv-n és működik, annyi hogy a tv menüje szint nincs net, de igazából van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#63) Redneck válasza z123456z (#51) üzenetére


Redneck
veterán

Igen, sokat változtak az igények, de a lényeg, ma is megtudtam valami újat. A 42 col már monitor méret. Pár hónapja cseréltem a 40-es TV-t, 55-ösre. :D
Én is emlékszem arra, mikor a 82cm-es képcső már nagynak számított. A képen szereplő Videoton TV teniszhez is volt szerencsém.

Persze ettől még nem bánom a fejlődést. A következő egy 65" OLED lesz. ;]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64) AxBattler


AxBattler
félisten

Rtings: LG OLED C2 Review
Nem lesz ezzel baj, G2 felárát biztos nem fizetném meg.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65) Luck Dragon

Sajnálom hogy ezt a fajta kialakítást kapta, nem lehet forgatni .. Azért is kár , hogy a hangrendszer sem sikerült acélosra ebben az ár szegmensben .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#66) #72042496 válasza Luck Dragon (#65) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyik LG OLED-et sem lehet forgatni, hacsak nem úgy érted, hogy a talppal együtt. Én a C8-am hangját is meglepően jónak tartom ahhoz képest hogy tévé, az újakat nem hallottam.

(#67) g@bo


g@bo
nagyúr

500e és ocsmány design, talpazat.

a 6 éves samum fémlába izgatóbb. :F

(#68) hajbel válasza Segal (#56) üzenetére


hajbel
addikt

Ez ok, csak pár héttel előbb megjelent az Alienware AW3423DW, ami egy WQHD QD-OLED monitor. Báre igaz, hogy csak WQHD, de 1300 dollár. A monitoros piaci résnek szerintem egy elég nagy részét lefedi. Szerintem gyorsan lesz ezen "zárcsökkentés".

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#69) Drenadar válasza hajbel (#68) üzenetére


Drenadar
veterán

hát én előbb vennék egy ilyet, mint egy Tv-t a PChez... :)

tv maradjon meg a film/sorozatfogyasztáshoz

[ Szerkesztve ]

(#70) ablack válasza hajbel (#68) üzenetére


ablack
senior tag

Csak elég kicsi, 2 ablak épp elfér egymás mellett.
34" UltraWide ugye egy 27" 16:9 monitor magassága csak.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#71) Segal válasza Drenadar (#69) üzenetére


Segal
veterán

Itt nem a tv-n van a hangsúly, hanem az oled technológián.
Én még a 48 col-t is bevállaltam másfél éve monitornak és toronymagasan a legjobb monitorom, pedig volt előtte 4:3-tól kezdve 21:9-ig mindenféle kialakítás és méret.
Itt viszont ugyanaz a játék mintha az adott rész folytatása lenne, annyival szebb az oled megjelenítés végett.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#72) hajbel válasza ablack (#70) üzenetére


hajbel
addikt

Közeről szerintem pont praktikusabb a wqhd kialakítás, mint egy magas monitor.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#73) stellaz válasza ablack (#70) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem 34"-os ultrawide monitorom van, közvetlenül előtte ülve már konkrétan mozgatnom kell a fejem, mert egyszerre nem látom be az egész felületét.

(#74) Segal válasza stellaz (#73) üzenetére


Segal
veterán

Akkor nem te vagy a célközönség. :N
Én 35 colos 21:9 monitorrol váltottam, tehát a kialakítás és a méret is más volt, de kb 1 napig volt fura. :K
Most meg már a 3x col lenne egérmozi :DDD
Pedig játékból főleg multi fps-re használom :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#75) ablack válasza stellaz (#73) üzenetére


ablack
senior tag

Attól függ mekkora távolságra ülsz a monitortól, amit persze korlátoz például az asztal mélysége.
Nekem legalább 38-40" ami ideális lenne 21:9 UltraWide kijelzőből.

[ Szerkesztve ]

(#76) stellaz válasza ablack (#75) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, az asztal is szűk, filmezéshez közelről pont jó.

(#77) #72042496 válasza ablack (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamiért az volt bennem, hogy 32" 16:9-es magasságú. Hmm, egyre jobban tetszik. :) Érdekes lesz élőben, hogy a szöveg, főleg az apróbetűs milyen rajta. A pixelstruktúra miatt zizisebb mint amúgy lenne, és nincs (még) ehhez passzoló Clear Type se, HDTVTest Vincent videója alapján.

Ha a kettő "monitor" közül kéne választani, akkor én is az Alienware mellett döntenék. Még úgy is, hogy hajlított, ami nekem nem tetszik.

#78 ablack
Cool, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#78) ablack válasza #72042496 (#77) üzenetére


ablack
senior tag

Itt lehet összehasonlítani képernyőméreteket/arányokat könnyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#79) Kansas válasza hajbel (#68) üzenetére


Kansas
addikt

Nem WQHD, nem tudom honnan veszed ezt... a WQHD az a 2560x1440, és 16:9-es képarányú. Egyesek 2K-nak is csúfolják, pedig ha már K akkor 2,5 nem 2.
Ez a monitor 3440 x 1440, aminek a neve UWQHD amiből az U mutatja azt, hogy nem 16:9 hanem ultrawide(21,5:9).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#80) hajbel válasza Kansas (#79) üzenetére


hajbel
addikt

A QHD az 1440p és a WQHD a 3440 x 1440. Az 16:9 mitől lenne wide?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#81) #72042496 válasza hajbel (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért wide, mert szélesebb, mint a régi 4:3 vagy 5:4. A QHD és WQHD ugyanúgy 2560x1440-at jelent. Az LG-ről tudom, hogy UW-QHD-nak hívja a 3440x1440-et, és más rövidítést nem is láttam erre.

(#82) hajbel válasza #72042496 (#81) üzenetére


hajbel
addikt

99-ben még biztos annak számított. Szerintem nézz szét a neten.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#83) #72042496 válasza hajbel (#82) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól még ez az eredete baszki. Szétnéztem egyébként, és mindenhol az szerepel, hogy a (W)QHD az 2560x1440.

(#84) hajbel válasza #72042496 (#83) üzenetére


hajbel
addikt

[link] Szvsz manapság már alap, hogy a QHD a 2560x1440 a WQHD pedig a 3440x1440.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#85) #72042496 válasza hajbel (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wikipedia
ASUS
TFT Central
+ Samsung 34" SJ55W Ultra WQHD Monitor

Tőled is várok egy Wiki szócikket, egy monitorgyártót és egy elismert review oldalt, vagyis nem olyat, ami szerint az UW 1440p (ami szintén egy elég khmm... eredeti jelölés) rövidítése tulajdonképpen WQHD. :DDD Az már jó kezdet lehet, ha legalább egy dátum is szerepel a cikkek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#86) hajbel válasza #72042496 (#85) üzenetére


hajbel
addikt

Ezek pont azt bizonyítják amit én mondok. Adott 3 darab több éves cikk és a Samsung hivatalos oldala, ahol a WQHD 3440x1440.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#87) #72042496 válasza hajbel (#86) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még alá is húztam, de most meg is vastagítom, hogy Ultra WQHD a Samsung 3440x1440-es monitora. A többiben pedig mind az áll, hogy a QHD vagy WQHD az 2560x1440.

A Wiki oldalt csak az idén 28-szor szerkesztették. Ebből az látszik, hogy frissen tartják, nem mintha a rövidítések jelentése meg szokott volna változni az idővel. Mondjuk a 21:9-es oldal, vagy valamelyik hasonló meg a Wikin is hülyeséget hoz. De tessék, két újabb TFT Central:
- Samsung Odyssey G8QNB "ultra-wide quad high definition (UWQHD)", gyakorlatilag ennek a testvérmodellje az Alienware QD-OLED
- Alienware AW2721D "features a 2560 x 1440 WQHD resolution"

[ Szerkesztve ]

(#88) tipuka válasza alaves (#14) üzenetére


tipuka
addikt

Milyen széked van? Tetszik. :DDD

(#89) alaves válasza tipuka (#88) üzenetére


alaves
addikt

Csak egy példa volt, nem az enyém, netről van a kép. Nálunk az LG OLED55C1 funkciónál PC monitorként is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#90) hajbel válasza #72042496 (#87) üzenetére


hajbel
addikt

Legyen úgy :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#91) david368


david368
aktív tag

Komolyan fél milláért akarnak eladni egy eszközt, ami se Tv-nek se monitornak nem megfelelő méretű? Csak gratulálni lehet ehhez. :C Ennyiből már majdnem 65' C12-őt veszel és hangyafa+nyi a különbség köztük.

(#92) Kendek válasza david368 (#91) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne aggódj, el fogják tudni adni, rengetegen meg fogják venni, főleg monitornak. Nem az ára miatt, hanem mert a 65" az bőven túl nagy lenne, szóval az fel sem merülhet helyette.

<-ƘƘ->

(#93) sakal83


sakal83
addikt

:DDD Mosolyogva olvasom hogy eddig miert nincs kisebb oled mert akkor tuti vennek, most meg jobban megeri megvenni a nagyot mantra:)

Aki meg ennel is kisebbet akar ott a telefon :N

(#94) sakal83


sakal83
addikt

Egyébként meg Philips 27 oled

(#95) #72042496 válasza sakal83 (#94) üzenetére


#72042496
törölt tag

TBH, én a 60 Hz-es panel miatt netezni se venném ezt meg, főleg nem úgy, hogy a JOLED monitorok árából kettő, ha nem három ilyen tévé, vagy lentebb beszélt QD-OLED monitor is kijön. Az utóbbi amúgy is sokkal közelibb helyettesítőnek tűnik.

LG-féle JOLED monitor egyébként hónapok óta kapható itthon is, a 32-es biztos, de már a 27-es is feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#96) sakal83 válasza #72042496 (#95) üzenetére


sakal83
addikt

Tehat mindenki vehet amit akar. Szeles a kinalat, de evek ota minden oled hirnel jönnek a nyafogok, kritizalok stb. :DDD

(#97) #72042496 válasza sakal83 (#96) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK.

(#98) stellaz válasza sakal83 (#96) üzenetére


stellaz
addikt

Itthon nincs tévé, de egy 42 colos oled már elgonolkoztatna. Mondjuk az 55-ös árának 80 százalékáért. Nem drágábban. Amúgy inkább az a ciki, hogy szerinted egy termék esetében a fórumban nem lehetne kibeszélni, hogy az árazása az véleményünk szerint milyen.

[ Szerkesztve ]

(#99) sakal83 válasza stellaz (#98) üzenetére


sakal83
addikt

Evek ota megy a siram egy jol korulhatarolhato körtől. Ez nem kibeszeles hanem oktalan nyafogas. Van olcsobb van dragabb van kisebb es nagyobb oled is. Es azt sem lehet mondani h dragak az oledek. Sokszor kapni 280-300e ftert is olcsobban mint a jobb led qledek. Es a fizukhoz kepest mar boven megfizethetoek. Nem dragabbak mint a 10 evvel ezelotti led tvk a fizuhoz kepest.

Ez nem kibeszeles:

"Komolyan fél milláért akarnak eladni egy eszközt, ami se Tv-nek se monitornak nem megfelelő méretű?"

[ Szerkesztve ]

(#100) tozso001


tozso001
csendes újonc

Az új LG tv-kben mindig az a jó, hogy az előzőek végre megfizethető áron vevőre találhatnak.

Üdv, Zsolti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.