Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Simán meg lehet mondani előre is hogy mocskosul drága...
Mindenesetre a 48 colos is ennyiről indult anno, aztán kb fél év alatt helyreállt az ára. Aki türelmetlen az meg fizesse be az extra hülyeségadót...
Én 48 colosról nem fogok váltani, de ez már tényleg az a méret aminél sok ember elgondolkodhat hogy leváltsa a monitorát.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) bteebi


bteebi
veterán

TV-nek és monitornak is drága. A kettő közül mondjuk inkább az utóbbinak kellene.

Ha tényleg félmillát kérnek érte, akkor kb. feleáron nem is lenne rossz vétel - elsősorban monitornak. Pont tegnap láttam pár OLED TV-t, azt hiszem már volt 320k-ért 55"-os. A 48-as meg vagy pont ugyanannyi volt, vagy még drágább is, mint a legolcsóbb 55-ös.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Monitornak még ezt is nagyollom, de az RGB kezelése már rendben van a netes infók alapján és már azért HDMI 2.1-es források is elérhetőek hozzá. Persze, megvannak a maga tipikus hibái, de lesz piaca szerintem, ha megnézzük az akár 4-500 ezres gamer monitorokat is - felhős-bleedes transformerdizájnú IPS retkek, tisztelet a kivételnek.

Főleg, hogy a cikkbeli kb. 500 ezer forint csak nyitóár.

[ Szerkesztve ]

(#4) kalmani


kalmani
tag

Biztos sokan vásárolják majd monitornak. Pár év alatt kiderül mennyire bírja a statikus tartalmat. Gyártónak is értékes tesztidőszak lesz.

(#5) Zsombors97 válasza #72042496 (#3) üzenetére


Zsombors97
tag

Én is úgy gondolom, hogy TV-nek kicsi, monitornak nagy. De hát kinek mi, én tökéletesen elvagyok egy 27"-os monitorral is. A tesztet olvasva nem éreztem késztetést, hogy elgondolkodjak a vásárláson. Szerintem a C1 jobb vásár, a jelenlegi árak mellett egészen biztosan.

(#6) Drenadar


Drenadar
veterán

és akinek "felesleges" vagy egyszerűen nem tudja hova tenni a 55"-t?

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy maga a tévé az EVO, mert az LG szerint az nem a panelra utal - ami optimális esetben már WBE lenne, de itt WBC -, hanem különböző technológiák összessége; úgy mint a képalkotó algoritmus, az Alpha 9 Gen5 AI processzor, és maga az OLED panel. Fontos tudni, hogy mindegyik panel ugyanazt a képminőséget nyújtja. Ez a hivatalos álláspont. [link]

<-ƘƘ->

(#8) #72042496 válasza Drenadar (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekik van nyilván a kisebb, csak adott eetben az drágább. De úgy vagyok vele, hogy ennél nagyobb probléma sose legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Pro Koryak válasza Segal (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Mindenesetre a 48 colos is ennyiről indult anno, aztán kb fél év alatt helyreállt az ára."
Az a nem mindegy, idén a 48"-os drágább lesz vagy ennyi vagy olcsóbb, mint a 42"-os?
Mert szerintem megszívjuk, a 42" kerül majd annyiba, mint eddig a 48"-os. :C

(#10) #72042496 válasza Pro Koryak (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

1800 euró a 48C2.
Ez 150 euróval több, mint a 48C1 volt induláskor. A többi is drágább az idén.

[ Szerkesztve ]

(#11) Duree


Duree
veterán

Én naív azt hittem , hogy olcsóbb lesz mint az 55", de tévedtem, drágább.

duree54

(#12) Zsombors97 válasza Drenadar (#6) üzenetére


Zsombors97
tag

Én nem azt mondtam, hogy nincs értelme, vagy hogy ne lenne rá piac, mert biztos hogy van. Én csupán arra utaltam, hogy számomra ez a méret sehová nem tehető.

(#13) hajbel


hajbel
addikt

Szerintem ez a TV monitor helyettesítőnek készült, erre a szempontra kellett volna fókuszálni a tesztben. Nem adtam volna neki plecsnit, mert nagyon drága, ráadásul még a hangrendszer is rossz. Egy Philips 48OLED806/12 sokkal jobban megéri 330-ért. Nyilván nem jönnek ki panelt cserélni, de másfélszer olcsóbb és van Ambilight (akinek igénye) és egy tűrhető hangrendszered + vállalható a design.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#14) alaves


alaves
addikt

Céltalan a vita, mert mindenkinek mások a felhasználási igényei és praktikuma. A 42"-es OLED is sokak igényeit pontosan lefedi majd. Nálunk 55"-es OLED az optimális kijelző PC monitor-nak + TV-nek + film-nek.

...és van akinek pedig ez optimális (két 75"-es):

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#15) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Hmm...Kicsit drága, nem? Na majd meglátjuk év vége fele mennyi lesz. Lehet még ennél is drágább :P

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#16) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Konzol mellé el tudnám képzelni, jelenleg is egy 42-es van, tökéletes képátló számomra. Az ára viszont háromszorosa a Series S-emnek, úgy már nem igazán jó deal, képminőség ide vagy oda. Monitornak nem tartom megfelelőnek, a PC-mhez egy 38 az ultra wide van társítva, 75 Hz-cel. Ha jelentőset esik az ára, megfontolom, csak azt nem tudom, hova rakom a jelenlegi TV-m...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Frankó cucc, de magamnak inkább választanék ugyanennyiért egy Philips 65OLED706-t... vagy egy Sony KD-43X85J-t, feleennyiért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#18) #72042496 válasza AxBattler (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem fura, hogy az egyik alternatívád egy több, mint kétszer akkora tévé. :)

(#19) Duree válasza AxBattler (#17) üzenetére


Duree
veterán

Valóban így van én egy 55" Philips Oledet vettem 380 ezerért, és maximálisan elégedett vagyok vele, soha többé Lg.

duree54

(#20) Gausz


Gausz
aktív tag

"A külső feliratokat megjeleníti, a szöveg eltolható, ha szinkronizációs probléma lépne fel, és a karakterek kódolása, valamint mérete is megváltoztatható. Mivel a betűk körül vékony keret van, ezért azok mindig jól olvashatóak maradnak."
Ez tuti így van? Eddig minden TV-n lehetett a felirat színét is változtatni.

(#21) AxBattler válasza #72042496 (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát Neked fura, hogy inkább vennék
- ugyanannyiért kétszer akkora TV-t, vagy
- feleannyiért ugyanakkora TV-t?

Nekem inkább Te vagy fura. :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#22) #72042496 válasza AxBattler (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így egy mondaton belül igen, mert annyira más készülékek. :) Nem csak méretben, persze, de elsőre az a legszembeötlőbb.

Én másnak is furcsa vagyok, nem csak neked. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) UnA válasza AxBattler (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem is, fura, ha csak az ára miatt vesz valaki egy bazi nagy tévét ;)

(#24) AxBattler válasza UnA (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha csak az ára miatt venném, akkor valami belépő, 82"+ méretű Samsungot írtam volna. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#25) _Atesz válasza alaves (#14) üzenetére


_Atesz
addikt

Az durva. :D
Nem kicsibe nyomja a programozást az arc.

[ Szerkesztve ]

(#26) sutszi


sutszi
veterán

Az ethernet még mindig 100Mbps max?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27) #72042496 válasza sutszi (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen.

(#28) sutszi válasza #72042496 (#27) üzenetére


sutszi
veterán

:(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) alaves válasza sutszi (#26) üzenetére


alaves
addikt

Azért nincs benne gigás ethernet, mert 5 GHz-es wi-fi-n tud nagyobbat, amelyet egy TV-nek szükséges és indokolt tudnia, nálam pl. 215 Mbit/s le, 85 Mbit/s fel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30) sutszi válasza alaves (#29) üzenetére


sutszi
veterán

Csak még mindig ott tartunk, hogy a drót magabiztosabban hozza mint a levegő.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31) kovsol válasza sutszi (#30) üzenetére


kovsol
titán

Egyik gyártó se rak gigabites lan portot TV-be.

May the Force be with you!

(#32) sutszi válasza kovsol (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Szomorúan tudomásul veszem... vettem eddig is. Ha ilyen téren akarok előrelépést, akkor veszek egy alkalmas box-ot, aztán rácsapom HDMI-n... Csak vagyok olyan perverz, hogy amúgy kedvelem az LG rendszerét...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) #72042496 válasza sutszi (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Filmlejátszáshoz szerintem ne játékkonzolt vegyél/használj, de a te döntésed. Nem biztos, hogy előrelépés akár csak a beépítetthez képest. Bár ne így lenne, adnám is el a Shieldet.

#34kovsol
Ohh, igazad van, én meg tényleg XBOX-ot láttam banyek. :(
Pihenni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#34) kovsol válasza #72042496 (#33) üzenetére


kovsol
titán

Box alatt nem hiszem, hogy Xboxra gondolt volna. :N

May the Force be with you!

(#35) Kendek válasza sutszi (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet venni USB-s adaptert, van amelyik tévével működik. [link]

<-ƘƘ->

(#36) cszn válasza AxBattler (#17) üzenetére


cszn
őstag

Én pont az utóbbit vettem tavaly, amikor elhatároztam, hogy nem várok tovább a 42"-es oledekre. Nem bántam meg, mert csodálatos monitornak, élvezem. De azért most árgus szemekkel figyelem, hogy melyik gyártóé lesz majd a legjobb ajánlat, aztán ha mérséklődik az ár, akkor lecsapok kíméletlenül. Az LG szimpatikus a gsync, freesync miatt, de a Sony google tv platformja rohadtul fekszik. A többit meg még nem ismerem...

(#37) #72042496 válasza cszn (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hatalmas választék nem lesz az idén ahogy kinéz, gyakorlatilag LG 42C2 és Sony 42A90K. Utóbbinál a 120 Hz-es módok és a VRR működése lehet érdekes kérdés, ha játszol is. Ill. jön az ASUS PG42UQ monitor, de valószínű drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#38) cszn válasza #72042496 (#37) üzenetére


cszn
őstag

Komolyan nem is jön más? Az azért elég szomorú. A játék sokadlagos, szóval esélyes, hogy a Sony-nál maradok.

(#39) AxBattler válasza cszn (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a 48" is belefér, akkor még jönnek a Philips modelljei is (OLED707, OLED807).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#40) #72042496 válasza cszn (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem az idén ennyi lesz, többről legalábbis nem láttam híreket.

[ Szerkesztve ]

(#41) cszn válasza AxBattler (#39) üzenetére


cszn
őstag

Áhh, ha jó lenne, akkor már vettem volna korábban oledet. Ez a 42 ez még épp jó, a nagyobb már zavaróan nagy lenne.

#40Balika911
Azt hittem csak én maradtam le a többiről... :((

(#42) #72042496 válasza cszn (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nope, de legalább a Sony tévéje is egy ígéretes példány, a kommentedből passzolna is ahhoz, amire használnád.

[ Szerkesztve ]

(#43) AxBattler válasza cszn (#41) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenesetre, ha meg akarsz válni a Sony-tól, csak írj rám. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) cszn válasza AxBattler (#43) üzenetére


cszn
őstag

Hehe. Valószínűleg megtartom, de azért észben tartom. ;)

(#45) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

" A surround anyagok közül csak az E-AC-3 és a Dolby 5.1 fájl kezelésére volt képes, aminél ma már azért többet várunk. " Persze, hogy többet várunk. Nyílván ennek licensz okai vannak, de hogy miért nem lehet ezért a pénzért beletenni és elvárni, hogy pl egy DTS-anyagot is trükközések nélkül meglehessen szólaltani rajta...

@kalmani: Túl van ez egy kicsit tolva már. Ott vannak a Linus és az OLED-es ázsiai (UK-ban élő) csóka videói, ők már csináltak nem egy videót a témában, hogy már nem kell tartani (annyira) a beégéstől.

@Balika911: "ha megnézzük az akár 4-500 ezres gamer monitorokat is - felhős-bleedes transformerdizájnú IPS retkek, tisztelet a kivételnek." Szívemből szóltál!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#46) stellaz


stellaz
addikt

Ide görgettem elsőnek:

Fogyasztói ár kb. 500 000 forint

és itt abba is hagytam a cikk olvasását.

(#47) Victorio


Victorio
aktív tag

Én terveztem, hogy veszek egy ilyet monitornak. A 42" még épp emészthető méret lenne. 32" lenne az igazi, de abból csak IPS/VA monitor van értelmes áron. Az OLED miatt meghoznám ezt a kompromisszumot a mérettel.
De ennyiért nem fogok venni.
Az előző generációs C1 sorozatból a 48"-os kerül 320eFt-ba. Ha a C2 42" 300 alá jött volna, máris mennék érte.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#48) #72042496 válasza Victorio (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha megnézed, a 48C1 570 ezer forinton kezdett tavaly. Egy év múlva a 42C2 is biztos lényegesen olcsóbban lesz, talán 300 ezer forint alatt is. A nyitóárak mindig magasak.

[ Szerkesztve ]

(#49) _Atesz válasza stellaz (#46) üzenetére


_Atesz
addikt

Újdonság = drága. Lesz ez olcsóbb is.

(#50) stellaz válasza _Atesz (#49) üzenetére


stellaz
addikt

Ugyan már. Semmi új nincsen benne, csak kicsit kisebb, mint, amit eddig árultak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.