Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szerintem is nagy jövője van ennek az iránynak. Nekem minden esetre tetszik, sőt. :)

(#2) TH448


TH448
csendes tag

Arról valaki tudna mondani néhány szót, hogy mondjuk nekem van egy Nexus 4-em (720p körüli felbontás), akkor valamelyik technológiát használva android 4.2-vel a tv-re 1080p-s képet küldeni lehetséges?

Gondolok itt arra, hogy valószínűnek tartom, hogy DLNA-val küldhetek 1080p-s folyamot (igaz?), de Miracast valószínűleg ha tükrözi a kijelzőt, akkor a felbontás marad. Jól gondolom? Mert hiába nyomom ki a nagy képernyőre, ha ott meg nem natív felbontás miatt csúnya lesz a kép.

UI.: Hogy törne le a keze, amelyik úgy tervezte meg a Nexus 4-et, hogy ne legyen MHL kompatibilis, hanem helyette SlimPort szabvány, csak éppen ahhoz itthonról kábelt sem igazán lehet szerezni, pedig ahogy olvastam, majdnem ugyanaz...
És valószínűleg ugyanezzel van kapcsolatban (nem ad le áramot az usb csatlakozó), hogy az OTG funkciót sem támogatja egy friss felső kategóriás modell, aminek nem bővíthető a memóriája. Nevetséges...

(#3) nismoka


nismoka
addikt

Idén a Sony TV modellekben is van Miracast,MHL,NFC stb, most erre mennek rá a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#4) válasza TH448 (#2) üzenetére



őstag

Az N4 nem támogatja a MHL-t? Hmmm. Youtubon pedig láttam, majd megkeresem. Slimport lenne az igazi de 10-szer annyiba kerül.

(#5)



őstag

Miracast, wireless egér, billentyűzet, QI (vezeték nélküli töltő) és kiváltja a PC-t fizikai csatlakozások nélkül :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.