Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jeanne d'Arc

Tetszik ez a teló, de a G a szívemhez nőtt nagyon. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#2) jooker82 válasza Jeanne d'Arc (#1) üzenetére


jooker82
nagyúr

Jaja,verhetetlen a G. Az s4-ről váltók is csak lesnek.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3) Saccco


Saccco
nagyúr

Ez nem olyan, mint a Nexus gépeken a sphere?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) slayer93 válasza Saccco (#3) üzenetére


slayer93
tag

Szerintem igen.
Nekem is van ilyen opcióm a nexus 4en

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5) daniel909


daniel909
addikt

meg mint wp-n a photosynth

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8) jooker82 válasza halkow (#7) üzenetére


jooker82
nagyúr

én még nem fogtam azt a telót
mért kérded?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Nem rosszak ezek a funkciók, de tényleg sok idő és türelem kell hozzá. Ahogy látom azért van hova fejlődnie, de kifejezetten jó az irány, bár vannak hiányosságai a képeket elnézve.Érdemes úgy csinálni a képeket, hogy több sorban oda vissza, de a jobb programok bármit összeraknak amin vannak kapcsolódási pontok. (ami zavaró lehet, az a villanyvezeték pl, azt az ilyen progik nehezen illesztik, illetve ha fúj a szél és mozognak a fák ágai, vagy a felhők gyorsabban úsznak az bezavarhat.

Én PC-n már évek óta az ingyenes (a demo ingyenes, de tökéletesen működik) Autostitch-et használom, egyetemi fejlesztés, volt már, hogy 46 képet fűztem össze, nagyon jól dolgozik.

(#10) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Nem tudtok egy olyan programot androidra amivel lehet ilyen panorámát készíteni? :)

(#11) gabancs


gabancs
addikt

Biztos bennem van a hiba, de kinek kell egy ilyen fénykép? Borzalmasak.

(#12) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem sok értelmét látom, persze biztos vannak, akik látnak benne fantáziát.

(#13) Zsohi válasza gabancs (#11) üzenetére


Zsohi
őstag

Ez a kép is ilyen technikával készült, csak egy Nexus 4-en 10+ képből. Nem haszontalan ez, csak tudni kell használni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#14) daniel909 válasza Zsohi (#13) üzenetére


daniel909
addikt

az a baj h az éggel sokszor nem tud mit kezdeni és nem tudsz teljes egészet fotózni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#15) Dany007 válasza Zsohi (#13) üzenetére


Dany007
veterán

És ez a linkelt kép is 360 fokos? Mert abszolút nem látszik. Sima panorámának tűnik, vagy még annak se. Meg a mérete is kicsi ahhoz szvsz.

Csak mert nekem is u.a. a véleményem mint az előtted szólónak.
Itt a cikben linkelt képek finoman fogalmazva is csúnyák. Nem a készítők miatt, hanem mert ez ilyen. Egy kör alakban fotózol az átlagos körülmények között nem lesz teljesen sík. Már hagyományos 180 fokos panorámánál is érezhető ugye ez a torzulás, lesz egy kis ív a képben. Ami még elmegy. Az összhatást nem rontja le nagyon. Na de ennél már egy kicsit túlzás.
És ha már életszerű körülmények. V.színű állvány nélkül nem tudod olyan pontosan tartani a kamerát, mint ahogy azt kéne. Itt 360 foknál ez meg mégjobban meglátszik. Ráadásul a szoftver is elég csúnyán rakja össze a képeket. Ez is jól látszik a tesztfotókon.

Ergo érzésem szerint ez most az amit sok Apple fícsörre is mondani szoktam, parasztvakítás. Tök jó meg szép meg lehet vele vagizni, de a valóságban semmi gyakorlati haszna nincsen, mert 10 képből talán egy lesz értékelhető vagy az sem.

Én azt hittem, hogy legalább olyan panoráma mód lesz ami kihasználja a komplett kamera felbontást és panoráma mód esetében összeadódnak a pixelek. És akkor egy bazinagy kép a vége. Asszem az i5 már így fotóz ilyet. Na ennek lenne értelme. Hiszen a panoráma képeken általában jó nagy teret rögzít az ember. Amit érdemes lehet nagyméretben is kinyomtatni, vagy épp megnézni közelről a részleteket is.
Viszont pl az én Xperia P-m olyan panorámát készít, ami csak 1080p magas és 4912 széles. Sokkal jobb lenne ha mondjuk a 180 fokhoz szükséges 5-6 képet teljes 6-8Mpx-el fotózná majd azokat rakná egymás mellé.

(#16) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Én jókedvel készítek panoramáképeket a HTCvel és nagyon jók! Persze inkább tájképek azok jó messziről kattintva. Így elsimulnak a képösszerakási hibák és igazán élvezhetők! Nem is értem hogyan tudtok élni panorámafotózás nélkül!!! :))

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#17) halkow válasza jooker82 (#8) üzenetére


halkow
őstag

gondoltam tudod ,a g-nek hol val ?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18) kameraman77 válasza Dany007 (#15) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Lényegében az ilyen programnak az lenne az előnye, hogy nem kell odafigyelni, hogy állványról készítsd a képeket. Csak körbeforogsz. De ha fejlődnek és szerintem fognak, akkor ott a lehetőséged, hogy több síkon elkészített fotót illessz össze - sajnos ezt a konkrét programot nem ismerem amit itt bemutattak, lehet, hogy ez is tudja - tehát nem csak egy síkon körbeforogsz, hanem alatta és felette is egy síkot fotózol, és azt is hozzáilleszti. Nyilván a pontos képet távoli - tájképeken lehet megcsinálni. Minél közelebbi a téma, annál nagyobb torzítás lép fel, de van értelme az biztos, hogy ilyen módon készülhetnek fotók. Én teljes értékű 6 mpx-eles fotókkal dolgozom és általában 8-10000 pixel magas képeket fűzök össze :D ha panorámát csinálok, mondjuk hegyekről, vagy jól belátható tájról, mert kihasználom az előnyét, hogy több síkot kezel egy ilyen program.

Gyorsan csináltam egy tesztet, 19 kép 3mpx-esek, (Magát a képet úgy állítottam be, hogy 3000pixel magas legyen, hogy ne legyen nagy méretű), de választható a programban bármennyi) csak telefonnal, szóval a képminőség olyan-amilyen (Nokia C7) amint megpróbálom bemutatni, hogy több fotósíkot tud illeszteni egy hasonló program, direkt hagytam kevesebb képet az alsó síkokra, de gyakorlatilag bármennyi képet képesek összeilleszteni, tehát egy témáról összevissza is lőhetsz képeket, összerakja. Így, hogy kihagytam a síkokból a széleket látszanak a képek szélei melyeket összeillesztett a program.

Látszik a jobb szélen felül amiről beszéltem, hogy ha faág bemozdul, akkor azt mossa, illetve a villanyvezetékekkel érdemes figyelni, illesztés és mozgás szempontjából is, mondjuk tényleg egy 180 fokos tájképnél ilyen gond nincs. Ez kicsit több, mint 180 fok, a torzulást azzal érzékeltettem, hogy az út túloldalán álltam, tehát ilyen közelről nyilván egy ilyen "tág" magasságú panoráma nem lenne elérhető, csak halszemmel. De a lényeg, hogy ha van egy témád akkor nem kell precízen körbemozogni, hanem fogod lősz egy halom képet és a program összerakja (persze azért valamilyen szinten kellenek átfedések) - elvileg a fent bemutatott is ezt az irányt képviseli, szerintem jó az irány, ilyen képalkotási programokra táj-panorámánál biztosan van igény. Persze mindenképpen kell az utómunka, ott már esetleg el lehet tüntetni valamelyest a torzulást, meg vágni a széleket.

A képet az Autostitch nevű ingyenes programmal csináltam, a demoja ingyenes de 100%-on működő. Látszik, hogy jól illeszt, kivéve a mozgó dolgokat pl villanyvezeték a szélben, illetve a faágak bemozdulhatnak.

Tesztkép: tesztkép

[ Szerkesztve ]

(#19) jooker82 válasza halkow (#17) üzenetére


jooker82
nagyúr

mivel nem lehet szétszedni,igy sajnos nem tudom. :N

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20) HawerKing


HawerKing
őstag

eleg idetlenul sikerultek azok a panorama kepek

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#21) danikollar


danikollar
őstag

Van valami értelmes szoftver, amivel jól visszanézhetőek ezek a képek?

(#22) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Jó kis móka ez, nexus készülék régóta tudják.(kép) :K

[ Szerkesztve ]

nexus5

(#23) blackydan


blackydan
senior tag

Tényleg érdekes és jópofa, bár én asszem maradok a g2 megvásárlásánál :K

(#24) Kasya


Kasya
nagyúr

Ilyen minoseg mellett nem latom ertelmet.

(#25) Xaels


Xaels
félisten

Ennek a funkciónak nincs sok gyakorlati haszna. Viszont a kisebb a panorámának lehet ha nagyobb csoportokat kell fotózni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) Paul119


Paul119
addikt

kulsore jo kis ctrl c ctrl v :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) more


more
tag

magyar (vodás) megjelenésről tudtok valamit? vagy van valakinek tippje?

(#28) QbHead


QbHead
aktív tag

speciális panorámamód hát megnéztétek a végeredményt? szerintem nagyon gyalázatos lett :(

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#29) Riuko


Riuko
senior tag

Én részegen szoktam pont ilyen képeket készíteni, nem kell ehhez G PRO :C

(#2) jooker82: azért mindig mindenhol próbálsz belerúgni a Samuba, kicsit gyerekes már, persze nem tudom, hogy hány éves vagy de ha 82-ben születtél, fel kellene már nőni...vagy nem ?

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#30) Carlas válasza jooker82 (#2) üzenetére


Carlas
senior tag

Be vagy rugva :) eletembe nem kellene ez a ... . LG meg foleg. meglatjuk mennyire lesz update stb. ezt mar reg ota sokkal jobban tudja a Photosynth, sztem ez nem valami jo ahogy kinez. Az S4-em meg meg reszegen se jutna eszembe becserelni erre.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#31) Paul119 válasza jooker82 (#2) üzenetére


Paul119
addikt

"Jaja,verhetetlen a G. Az s4-ről váltók is csak lesnek.." s3at sem ad senki egy lgert nem hogy s4et...made my day :D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#32) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Engem ezek a képek inkább zavarnak. Olyan rossz értelemben véve szürreálisak.
Nincs véletlenül olyan nyílt szabvány képeknél, ami támogatja a virtuálisan körbeforgatható megoldást? Mármint olyasmi, mint a Google Street View, csak kisebben. Itt lenne az ideje, nem ilyen trehány tákolmányokkal kéne vakítani a népet. Eddig főleg csak Flash-ben láttam olyat (kivétel a Street View, az HTML5 talán?), de biztos meg lehetne oldani kevésbé erőforrás-igényes módon is. Annak már lenne értelme, de ennek... nagyon sok türelemmel és persze kellő tehetséggel művészképek biztosan készíthetők, de másra nem alkalmas. Fejfájás kiváltására esetleg még, illetve tengeribetegeknél talán szédülést és hányingert is okozhat, ha túl sok olyan képet mutatnak nekik, mint amilyenek itt a cikkben is vannak.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#33) kameraman77 válasza Rickazoid (#32) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Volt már több ilyen működő próbálkozás, ha jól emlékszem a Quicktime csinált valami körbeforgatható dolgot , amit videóformában is le lehetett menteni, talán a VR volt (volt hozzá talán kamera is), meg van sok érdekes elgondolás, pl a Kaidan 360 -as, amit volt szerencsém használni. De neked szerintem a Pano2Vr-re lenne szükséged, mozgatható, zoomolható panorámák.

(#34) jooker82 válasza Paul119 (#31) üzenetére


jooker82
nagyúr

Itt keresgélhtsz,hogy hányan és milyen véleménnyel váltottak S3-ról,
De van jópár S4-ről váltó tag is [link] [link] [link] [link]

Itt pedig a Gpro vs s4

Szóval nem kell itt támadni az LG-t láthatjuk,hogy már tudnak ők is...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#35) #82471168


#82471168
törölt tag

Nekem tetszik.Jó kis készülék. :DD

(#36) Švejk válasza jooker82 (#34) üzenetére


Švejk
őstag

Rájuk annyira büszke vagy, hogy könyvjelzőbe vannak mentve ezek a hsz-ek ;] :DDD

(#37) jooker82 válasza Švejk (#36) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mivel naponta olvasom a G topicot,igy csak tudom,h ki mit ir oda. ;)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#38) Dany007 válasza kameraman77 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv.

Csak most vettem észre, hogy van nekem címzett írás. :)

Szóval ja, biztos, hogy fejlődni fognak és én sem ismerem a programot amit bemutattak, csak láttam az eredményt és azt szóltam le. Azt hiszem jogosan. :)
Ahogy mondod, itt az lenne a lényeg, hogy körbeforogsz és a végén kapsz egy szép képet. Csak itt a torzítások mértéke már akkor, hogy csúnya lesz a kép a végén. Hiába 360 fok ha nem szép. Lehet 720 is. :D

Amit te csináltál az kellemesen jó. Elég nagy méret, hogy lehessen látni a kisebb részleteket is kinagyítva és nincs csúnya torzulás.

A cikkben szereplő képeken nem csak az ívelt torzulások (mert több is van) ami rettenet erős és csúnya, hanem az, hogy a tárgyak helyenként hullámosak... Gondolom az összeillesztő program műve ez... De akkoris.
Nálad még a középen lévő tűzcsap is egyenes ahogy lennie kell.

Egyébként nekem alapból sem tetszik a 360 fokos kép. Láttam már profi képeket külön tükrös szerkezettel és profi géppel készült képeket is (tele van vele a net). Egyszer megnézi az ember, mert érdekes, de amúgy vizuálisan nem nyújt akkora élményt, mint egy sima fotó. Amolyan természetellenes. Elvégre te magad a valóságban sose láthatsz ilyet. A 180 fokos még az elmegy kategória...

Egyébként én manuálisan, Phostoshopban szoktam összerakni panorámaképeket még régebben. Pofon egyszerű módszer, fotózok mondjuk hármat balról-jobbra aztán kész. PS-ben meg megkeresem az illesztési pontokat és átmosom a képeket. A végén általában tökéletes eredményt kapok. Még egy kis kamera mozgás is belefér, ergo szintén működik állvány nélkül is a dolog. Csak bizony időigényes rendesen. :)
Szal ezeknek a szoftvereknek épp az lenne a lényege, hogy ne kelljen pöcsölni a szép végeredményért. Ha viszont nem szép a végeredmény akkor semmit nem ér az egész...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.