Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papelado


papelado
aktív tag

[link]
Lehet azért csemegézni LGn tú is..

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

No, igen! A telefonok hangminősége méltatlanul mellőzve van. Nem csak a felhasználók által (jaj, legyen szép, faltól-falig tizennyóckilences kijelző, jó sok kamera) de a legtöbb tesztelő is letudja annyival, hogy jól szól v. nem szól jól. Ez gáz! És most ne jöjjön senki azzal, hogy aki minőségi zenét akar az majd úgyis vesz külön lejátszót. Perpillanat ezek a lejátszók és a mai átlag telefonok ugyanis a képzeletbeli skála két végén vannak. Simán elbírna a piac (sokkal) jobb minőségű telefonokat az előbb említett két szélsőség közé.

(#3) Bossyy


Bossyy
tag

Nálam az LG elvágta magát ott, hogy a G6 európai kontingenséből kihagyta a Sabre DAC-t (és a Qi-t is), míg már földrészek megkapták. Ez olyannyira védhetetlen hozzáállás, hogy leginkább a pofátlan szó jutna róla eszembe.
Hangminőségben egyébként nálam még mindig a majd 3 éves HTC A9 a csúcs, az valami döbbenetesen szól! Hangerőben és hangminőségben is sokkal jobban, mint a kortárs S6 osom, vagy a legutolsó telefonom az S8.
Ott a HTC valamit nagyon eltalált.

(#4) thebear007


thebear007
aktív tag

Szerintem észrevehető, hogy milyen DAC van a telefonban, teljesen másképpen szólnak BT-n is. Én kocsiban is és fülesben is BT-n keresztül hallgatom. Van még egyáltalán, aki használ Jackes fülest mobillal? Szerintem ez egy olyan szűk réteg, hogy erre alapozni telefont nem kifizetődő.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#5) bjames válasza thebear007 (#4) üzenetére


bjames
aktív tag

Ha BT-n hallgatod, akkor nem megy keresztül a jel a telefon DAC-ján, nálad valószínűleg más miatt szól az a teló jobban. Lehet hogy támogat vmi Aptx vagy LDAC kódeket.

(#6) milkabrams válasza thebear007 (#4) üzenetére


milkabrams
őstag

Én pl. most is jack csatit használok.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#7) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Én tök hülye vagyok ezekhez a Dac es tarsaihoz,de van egy samsung S7-em meg egy Lenovo tab3 plus-om. Az s7 vezetékes (jó minőségű) fulessel és BT fulessel(JBL) is siralmas!!! A tablet meg mindkettővel olyat szól,hogy le a kalapal.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) papelado válasza Bossyy (#3) üzenetére


papelado
aktív tag

Kiküszöbölték ezt a hibát...Szerintem más gyártó is csinált már régionként eltérő cuccot ne vedd magadra.

Drágaszágom....

(#9) <Adamsky> válasza milkabrams (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én is! Amíg nem muszáj, nem térek át. Egyszerűen egy BT-s megoldás még mindig többe fáj (azonos minőséget feltételezve), mint egy vezetékes.Tudom, hogy a vezetéknélküliség kényelmesebb, de engem jobban zavarna az ergya üzemidő, ill. az ebből adódó állandó töltögetés.

(#4) thebear007
"Szerintem észrevehető, hogy milyen DAC van a telefonban, teljesen másképpen szólnak BT-n is."
... szerintem meg nem olvastad el a cikket. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) babosmiki válasza Bossyy (#3) üzenetére


babosmiki
addikt

Valószínűleg nem tudtak annyi alkatrészt legyártani ami minden piacra elég lett volna ezért megvizsgálták, hogy hol nagyobb az igény ezekre a szolgáltatásokra és oda szállították. ;)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#11) kutyek válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


kutyek
senior tag

Poweramp alpha build. Részletes beállítások hamarosan az S7 topikban. Persze jó füles sem árt...

(#12) <Adamsky> válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"TB-8703F"-ed van? Nem tudom, hogy ez a 6 vs. 8-as Android vagy a stock (-hoz közeli) vs. szétfaragott (Emui) rendszernek köszönhető-e, de míg a Lenovo-n ugyanaz kis BT-s hangszóró hangereje szinkronban van a készülékkel, addig a P10-en nem. Egyébként itt-ot elég sok sztorit olvasni, amiből az kezd kikörvonalazódni, hogy a BT sokszor önmagával sem kompatibilis. :(((

(#11) kutyek
Milyen az alpha? Mennyire "bugzik"? Érdemes rápróbálni? Mik az "alpha" tesztelés feltételei?

[ Szerkesztve ]

(#13) kbyte1024 válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja nézd. Olyat szól a Bluetooth JBL fulessel,hogy letépi a fejem;) a vezetékes Sony fulessel is jól szól! De a samsung s7 egy botrany!!!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) kbyte1024 válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

Illetve ez ugye

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#15) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Illetve az itt levő sakik biztos tudjak a valaszt rá,hogy pl a gyári youtube lejátszóval hasznalva sokkal hallkabb mint pl a TubeMate lejátszval.Az utobbi hangosabban,teltebben játsza le a tartalmakat.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#16) <Adamsky> válasza kbyte1024 (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jaja, ilyen van nekem is. Na, most már kipróbálom. :) Eddig úgy voltam vele, hogy ez úgyis csak egy kis "gagyi kínai" tablet, de kíváncsivá tettél. Mondjuk a pici Anker SoundCore 2-vel és a Viper4Android-al eddig is egész szépen (nyilván, ahhoz képest.. ) szólt. A Dolby hangzás / effekt be van nálad kapcsolva?

Viszont kérdeznék egy - könnyen lehet, hogy - szőkenőset. :)
Egy ilyen BT-s fülesnek (feltételezve, hogy egyik eszköz se támogat extra BT-s átvitelt) nem tök egyformán kéne szólnia? Ha, igen, akkor hogy lehet, hogy az S7 így elmarad a tablet-től?

[ Szerkesztve ]

(#17) kbyte1024 válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


kbyte1024
addikt

Probald ki;) de elotte a TubeMate-t szedd le es azzal;)nincs bekapcsolva efekt semilyen. Szerintem a dolby atomos cucc miatt szol sokkal jobban a tablet.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) milkabrams válasza kbyte1024 (#7) üzenetére


milkabrams
őstag

Kipróbálhatod a neutront is, bár csodát ne várj. A zenéket meg .flac-ben szedd le.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#19) Juhaszatti válasza kbyte1024 (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pont ugyanilyen van nekem is egy S7 Edgel. Egy vezetékes Fiio fülesem van még mellette, azzal kifejezetten jól szól, ezzel elmarad kicsit attól, de ezzel sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#20) kbyte1024 válasza Juhaszatti (#19) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hat nem tudom az edge verzaban mi van,de a sima s7 borzalom.Bar a fülestől is függ nyilvan de a vezetékes fulesem se szar,egy középkategóriás Sony,es az s7azzal se remekel.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) GMalik


GMalik
tag

Emberek!
Könyörgöm azoknak, akik samsung s7/s7 edge et használnak:
UAPP lejátszót vegyétek meg, hiszen pár hónapja bejelentett saját hi-res drivert alkalmaz, ami egyedüliként kiküszöböli az android rendszer átkaként elkönyvelhető 48khz 16bit sample-t.. tehát elkerülvén ezt, nem resample történik a lekorlátozott android rendszernél, hanem saját driveren keresztül az adott zene mintavételezését dolgozza fel a dac chip elsőként. Ez volt a baj a külső dac egységeknél is, amit hasonlóképpen működtet, hasonló audio élménnyel gazdagodva.
Pár éve használom az UAPP appot a neutron óta, és a driver hi res frissítés óta megdöbbentően tisztán szól, pontosabb, gyorsabb és részletesebb a produktum.. kihasználja az s7 edge ben lévő DAC nyers erejét! Ajánlom!
Nem vicc..

(#22) kutyek válasza GMalik (#21) üzenetére


kutyek
senior tag

Poweramp alpha ugyanezt csinálja. Ld. ezt a HSZ-t. Én is hirdetem az igét, mert ezek a hi-res megoldások fényévekkel szebben szólnak, mint a gyári lejátszó...

(#23) VivienR válasza kutyek (#22) üzenetére


VivienR
tag

Nah, majd kipróbálom. Anno egy Lumia 930-ról váltottam S7 Edgere, azt hittem földhöz vágom ezt a hulladékot. Az OS hulladék, a zene hulladék... Az OS valamennyire megszokható (kényszerből), zeneileg meg megváltás volt a Sennheiser PXC 550-ese, így most relatív elvagyok...

(#24) Zé.


Zé.
tag

Egy felejthetetlen, életre szóló élményt kaptam anno az ORION gyár mérnökeitől,
az 1981. évi őszi Budapesti Nemzetközi Vásáron! Akkor mutatták be a nagyközönségnek
az ORION Hi - FI tornyot, ami akkor itt professzionális minőségnek számított...
Több cikk foglalkozott már a mai multimédiás, tenyérnyi eszközünk képességeivel.
Ha belegondolunk, hihetetlen technológiai fejlődés volt, szinte egy varázsdobozka ez
a készülék!... Ha akkor elővehetem volna, úgy néztek volna rám, mint aki a Marsról jött...
[link]

És akkor még csak az AUDIO részéről beszélünk... Rejtély számomra, hogy az LG
miért adta fel pl. a 3D mobil fényképezést? Abba hagyta a 3D - TV t, pedig már most is térhatásúban nézhetné otthonában az LG tulajdonosok a fényképeiket...

A közeljövő lehetőségei még fantasztikusabbak...

,, HANGZÁSHŰSÉG FELSŐFOKON --- ORION HI - FI TORONY! ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.