Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HThomas


HThomas
senior tag

Nem értek valamit: ez egy belépő modell majdnem 900 ezerért, miközben a papíron jobb 65C11 elvihető 560-ért... hogy van ez akkor?

[ Szerkesztve ]

(#2) Protezis


Protezis
őstag

Én is csak nézek. Szerintem elírás lehet. 55-ös B8-at vettem kb 3 éve fele ennyiért. Vagy így elszálltak az árak?!

(#3) Croissant


Croissant
aktív tag

Angol LG oldalon 2200 font az ára, tehát nem elírás. Az oka más kérdés.
LG magyar oldalán én pontosan ugyanezt a típust (OLED65A26LA) nem is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#4) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Engem az érdekelne,hogy az A-szériában ugyan olyan minőségű OLED panel van mint a C2-ben? :U
Vagy a "gyengébben" sikerült panelekből lesznek az A és B-s tv-k? :F

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#5) #72042496 válasza HThomas (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A C1 tavalyi, lassan kifutó tévé. Azok mindig olcsóbbak. Mellé a PH!-n hozott árakról érdemes gyanítani, hogy külföldi árat váltottak át, aztán a magyar üzletekben vagy annyi lesz vagy nem, de inkább nem.

Az LG OLED tévék kezdőárai (euróban is) egyébként emelkedtek az idén.

[ Szerkesztve ]

(#6) Duree


Duree
veterán

Sajnos van egy nagy hibája amire az Lg-nek sincs magyarázata Hálózatról lejátszott filmeknél a külön felirat file nem látszik, tehát nem rakható be alája. Usb-röl ilyen gond nincs. Az Lg vevőszolgálat azt válaszolta , hogy kihagyták ezt a funkciót.

duree54

(#7) kovsol válasza 69Raizen69 (#4) üzenetére


kovsol
titán

Meglepne ha ugyan olyan panel lenne, mivel ezek nem tudnak 120Hz -t.

May the Force be with you!

(#8) Gomez86


Gomez86
őstag

Hát én ezt akkor sem értem - :(

Alig hat nappal ezelőtti az itteni teszt egy Philips OLED TV-ről [link] . Az 55-ös volt tesztelve. A teszt eredménye az volt hogy ajánlot. Azt a TV-t mindenféle keresgélés nélkül MM-ban (ez az első javaslat a philips oldalán) 65-ös méretben 540k-ért lehet megvenni. [link]

Hogy a fenébe van ideírva ennek a cikknek a végére hogy ennek a terméknek - ami nem értem hogy tud többet a Philipsnél - az ára "nem túlzó". Hát akkor mi? 350k a két készülék közt az árkülönbség. Az majdnem a kisebb philips ára.

(direkt nem arról beszélek hogy sok-e az 500k, vagy a 900k, hanem az arányokról)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#9) nemlehet válasza Duree (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért elég nevetséges, hogy a belső médialejátszó ennyire gagyi ennyi év után is. Nem csak az LG-nél, kb mindenkinél. Valami tuti hiányzik belőle, olyan funckiók amiket a plex tudott 10 éve is. Besz*rok komolyan...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) #72042496 válasza Gomez86 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

A bevezetőáras A sorozat szerintem ár/értékben is a leggyengébb "hétköznapi" OLED.

[ Szerkesztve ]

(#11) Raymond


Raymond
félisten

Az utobbi hetekben akcios volt az A1 es meg kell mondjam nem egyszer elgondolkodtam rajta (par napig nyitva volt a tab) hogy veszek. A 77-es volt 1700EUR-ert, a 65-os ha jol emlekszek 900EUR korul/alatt volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) forumpista válasza Duree (#6) üzenetére


forumpista
tag

Nekem működik a hálózatról a felirat lejátszás, igaz eggyel régebbi tévém van (55B9PLA).
A trükk csak annyi hogy pont úgy kell hívni a felirat fájlt ahogy a videót.
pl.
valami.mkv
valami.srt

(#13) Chaser


Chaser
titán

ez a cím sehogy nem jó, ez 100% nem a legolcsóbb lg oled idén
ha hivatalos árakat nézünk a 65-ös kategóriábgyan, akkor lehet - nem tudom mennyiért mennek -
de ez így finoman fogalmazva sem igaz:
LG A2: leteszteltük a legolcsóbb idei LG OLED tévét
éppen elég lg oled van amiknek a hivatalos ára ennél jóval alacsonyabb volt idén IS

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) kovsol válasza Chaser (#13) üzenetére


kovsol
titán

A friss modellek közül az A2 a legalja a palettának. Persze van olcsóbb, de azok nem a 2022-es modellek.

May the Force be with you!

(#15) A.K.


A.K.
tag

#13
idei = idei modell

[ Szerkesztve ]

(#16) Chaser válasza kovsol (#14) üzenetére


Chaser
titán

az a2-ből csak 65-ös van? akkor nem szóltam
de amennyire tudom a 42-es modell idén jött ki, és az is olcsóbb ennél - jóval -
tehát ez a cím akkor sem állja meg a helyét

A.K.
azt sikerült összeraknom... : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Chaser válasza Chaser (#16) üzenetére


Chaser
titán

ph teszt is van a 42-esről, idei modell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) kovsol válasza Chaser (#16) üzenetére


kovsol
titán

Itt a szériáról van szó, árakat azonos méreten belül szokás összehasonlítani.
Kötekedésből biztos jelesre vizsgáztál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19) rainman72 válasza Gomez86 (#8) üzenetére


rainman72
nagyúr

Viszont ha vki kicsit utána néz akkor látja hogy akciósan másik boltban
[a 65Oled806 kereken 500e.] :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#20) Chaser válasza kovsol (#18) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom hol kötekedtem
nincs kiírva a címben, hogy melyik méret, ennyi van:
LG A2: leteszteltük a legolcsóbb idei LG OLED tévét

nem ez az idei legolcsóbb lg oled, innentől zárható a "kötekedésem"
ha az lenne a címben írva, hogy teszteltük az idei legolcsóbb 65-ös lg oled-et - és a hivatalos ára annak a legolcsóbb -, másról beszélünk
a 42-es idei, egész biztos olcsóbb listaáron is szóval ez a cím nem fedi a valóságot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

A magas ár talán azért van, mert kizárólag egyetlen webshopból rendelhető idehaza.

Egyébként...
OLED65B2 - 850k HUF
OLED65C2 - 950k HUF
65OLED706 - 450k HUF
65OLED806 - 500k HUF

Mocskosul túl van árazva az LG, Philips mellett eszembe nem jutna tőlük venni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) Seirei válasza AxBattler (#21) üzenetére


Seirei
tag

Igen, csak a philipsnek a vevőszolgálata milyen?

Most gondolkodom én is egy 65ös 706 beszerzésén, cserélve ezzel a meglévő 55-ös B9-t, de LG-től egy ügyfélszolgálat felé intézett mail után 2 héttel már jöttek is a csíkozódott panelt cserélni, illetve a garancia is újraindult +2 évről.

Philipsnél is így van, ugye? :U
Félek a panel lottótól.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chaser válasza Seirei (#22) üzenetére


Chaser
titán

oled topikban kérdezd meg
anno én is ezért választottam lg-t, itthon kiemeleten kezelik az oled tulajokat
többi gyártónál nem tudom hogy van, de gyanítom nem így - ugye lg-nek van panele mivel ő a gyártó, a többiek pedig tőlük veszik és gyaníthatóan nem túl olcsón -
de ha több százezer forintnyi a különbség akkor azért elgondolkoztató mit vegyen az ember

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Raymond válasza AxBattler (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mar volt tema par honapja is hogy hogy lehetnek mas marka keszulekei olcsobbak mint az LG ha LG panel van bennuk. Es erre az LG azt mondta hogy az LG TV premium termek, az hogy mas gyartok akik veszik az LG Panel kijelzoket mennyiert adjak a TV-iket nekik mindegy, ok nem fogjak az LG TV markat devalvalni.

Szerk: ha jol emlekszek az egyik HDTVtest videoban volt rola szo.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) AxBattler válasza Seirei (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Parancsolj, tapasztalatok. Idézem:
"Philips (TP Vision + Szerviz Kft) az OLED TV szervizeléséhez másképp áll hozzá (mint az LCD-hez), mert prémium terméknek számít. Nagyon is korrekt (már-már LG szintű) szolgáltatást nyújtanak. Pl. egyik kollégám által nehezményezett (és a frissítések során nem javított) szoftverhiba miatt csereutalványt kapott.
Annyi, hogy nekik is ki kell várni a 30 napot."

#26 Balika911
Valóban, inkább ez lehet az ok. :K
OLED65B1 - 500k HUF
OLED65C1 - 530k HUF

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) #72042496 válasza AxBattler (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tavalyi tévék jó, hogy sokkal olcsóbbak. Philipsből a 707 és 807 az idei.

(#27) Cassi


Cassi
senior tag

Nyugi, minden évben magasról indulnak az új OLED tévék. A C2 hamarabb megjelent, és aránylag sokat esett már.

A QD-OLED-es 65-ös Sony most 1,6 millió HUF, na az tényleg drága :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) JoeYi


JoeYi
őstag

ha megnézitek a https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/oled65a13la-p653796459/ árgrafikonját, akkor látszik, hogy tavaly az is 800K-n kezdett, most meg 460K MM-ben.

[ Szerkesztve ]

(#29) rainman72


rainman72
nagyúr

BF-ra valszeg esni fog az A2-B2 ára,a C2 nem vszinű hogy ugyanakkora mértékben.
Tavaly a B1 novemberben akcióban volt 460e környékén,azota se,most lett még 500e.
Szóval türelem,a 65A1 is volt tavasszal napi akcióban 354e is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#30) #21346560 válasza Cassi (#27) üzenetére


#21346560
törölt tag

OLED körkép: Nem mi vagyunk drágák, ti kerestek keveset! ;]

(#31) Seirei válasza AxBattler (#25) üzenetére


Seirei
tag

Hát, néhány oldalt átnyálazva olvasva a panaszokat meg az ügyfélszolgálat hozzáállását, még ha drágább is, de inkább maradok az LG-nél :C

(#32) Arminocska


Arminocska
csendes tag

Kedves LG! Rongyos 900ezer Ft-ba nem fért volna bele egy nyomorult Hdmi 2.1??? Értem én, hogy fix 60 Hz, meg nem Gamer tv kategória. Vagy én vagyok eltévedve és ehhez a panelhez felesleges lenne? Most már millió fölött lesznek azok a tévék amin majd játszani is lehet (4K 30 Fps-el...)???

"Nem a munkaórát fizeted meg, hanem a gépesített szaktudást, amit el kellett sajátítani és áldozni rá."

(#33) AxBattler válasza Arminocska (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

2.0-án tudtommal megy a 4K@60Hz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) L3zl13 válasza Arminocska (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Troll on: Emékeim szerint HDMI 2.0 szabvány már nincs, csak HDMI 2.1, ami vagy tartalmaz bizonyos feature-öket, vagy nem. Szóval belefért a 900k-ba az HDMI 2 .1! :P

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Chaser válasza Arminocska (#32) üzenetére


Chaser
titán

ez beugró széria és nyitóár
aki 65-ös oledet akar venni talál jobbat és olcsóbban, náluk is
a 4k@30-at és 60-at biztos tudja, más kérdés vrr nélkül nem épp gamer barát ez a tv - és jelenlegi árán semmi értelme, itthon biztos -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) NemMo


NemMo
őstag

900 ezer forint a belépő szintű tv? Azt a mindenit!

(#37) Kansas válasza AxBattler (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Kivéve ha HDR-t is akarsz, azzal együtt már csak chroma subsamplinggel.
Tudom hogy film vagy játék esetén a subsampling ritkán/kevéssé számít, de akkor is...nem mintha azt a párezer forintot ne tudnák 100%-ban a vevőkre hárítani anélkül hogy bárki észrevenné...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) tutitibi válasza NemMo (#36) üzenetére


tutitibi
senior tag

egy szemét ez, nem tv

(#39) Nyersszotyi válasza tutitibi (#38) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Egyetértek, 3 hónapja vettem egy LG-t de nagyon megbántam. Egyedül a képe 10 a funkciói 0-1. :W

Ez a tv kompletten úgy hulladék ahogy van. Mindjárt úgy indult, hogy az első nap mehettem venni hozzá egy univerzális távirányítót amiről nem hiányoznak az alap funkció gombok.
Egyedül az vígasztal, hogy filmnézés közben, ha éppen olyan kedve van és nem dobálja el a dekódert akkor szép a képe. Nem ismerem a többi márkát, nem akarok véleményt mondani, hogy hol helyezkedik el, de van egy sejtésem. Az meg gondolom mindent elmond, hogy vissza kellett hozni a szobába a Philips képcsövest.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#40) kola.11 válasza Nyersszotyi (#39) üzenetére


kola.11
tag

+1
Nálam is a C1 ment vissza, Philips 55OLED806 lett belőle. Nem bántam.meg (minden hangkodek benne van pl., még a DTS is).

(#41) GreatL


GreatL
őstag

Appok... nem tudom. én nem találtam semmi jót, minden ilyen hülye fizetős TV-stream-app. Nincsenek játékok, Chrome, semmi. Szerintem is szar a C1 menüje, funkciói.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#42) #76500480


#76500480
törölt tag

60Hz :( Az, hogy forgatható egy tv szerintem már felejtős kategória. Kapott egy normális formát, vékony kávát :R Sajnos a lényegi dolgokon is spóroltak, 600e bevezető ár talán reálisnak nevezhető. Olyan érzésem van, hogy az LGnek jobban megéri a panelek értékesítése, saját tv gyártásnál meg legyen magas protfitrata max nem veszik.

(#43) tobias88888


tobias88888
őstag

"A termék 890 000 forintba kerül, ami a jelenlegi körülmények között nem számít sajnos túlzónak. Nagyon elszaladtak az árak a televíziós szegmensben is, így egy 2022-es, 65 hüvelykes OLED modellért ez az összeg jelenleg teljesen reálisnak tűnik." - Ezt nem is értem. Tudásra a tv bőven elmarad egy 65OLED806-tól vagy egy LG OLED65C12LA-től (120hz-es jobb panel, több fényerő, stb), igaz 2021esek. A valós ára októberre úgy is lemegy 500 ezer alá, akkor lesz reális.

[ Szerkesztve ]

(#44) GreatL válasza tobias88888 (#43) üzenetére


GreatL
őstag

C1 is lement rendesen... én még drágán vettem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#45) LordyDaVidra


LordyDaVidra
csendes tag

Nekem is C1 van, egy PiHole segítségével megszabadítottam a végtelen reklámtól és más szarságtól, mert a képe szép, a tévé meg nehéz és nem volt kedvem visszavinni a boltba.
Amúgy a menüje egy kalap szar, konkrétan 80%-ban direkt és indirekt reklámokat nyomat, kikapcsolhatatlanul. Ha előre tudom, hogy ennyire ilyen, akkor viszont inkább más készüléket veszek eleve.

(#46) Chaser válasza #76500480 (#42) üzenetére


Chaser
titán

azon én is pislogtam mit akar a szerző a forgathatós panellel, van még olyan egyáltalán?
monitoroknál van persze, de azok egy picikét kisebbek : )
a 48c11-emet sem lehetett forgatni, és az "csak" 48", nem 65, és eleve c széria ami jobb

tobias88888
ez nyitó és hivatalos ár, csak egy adat
ennyiért nyilván semmi létjogosultsága, amíg a régebbi és jobb modelleket jóval olcsóbban lehet kapni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) sakal83 válasza Nyersszotyi (#39) üzenetére


sakal83
addikt

Sok OLED fikázást láttam mar OLED hir alatt szimpla irigy/megkeseredett stb embertől, de a te hszed üde és egyedi színfolt e szürke és unalmas világban. Meg soha senki nem irta hogy az OLED helyett inkább kepcsoves TVt használ :DDD az univerzális távirányító megjegyzés pedig valami brutális sztori a Magic Remote helyett.

Kapsz egy képzeletbeli 5*ot :C

Ui. : Be is égett a kepernyő? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza sakal83 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Magic Remote-ot én is szívesen cserélném egy masszív, háttérvilágított típusra, amiben nincs légegér. Csak ezek miatt hiányzik picit a Harmony Elite. Így ezzel a részével együttérzek. :)

(#49) sakal83 válasza #72042496 (#48) üzenetére


sakal83
addikt

En meg egy PRECISION 2000re a tvt:) Annak a tavja is korrekt volt :DDD

(#50) nexplo


nexplo
őstag

Kicsit hatásvadász cím:
""LG A2: leteszteltük a legolcsóbb idei LG OLED tévét""
Ez biztos nem a legolcsóbb darab a plettából... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.