Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Helmoras


Helmoras
őstag

Elég korrekt ára van így elsőre, bár mostanában nem követem a TV piacot, én még 200 ért kb. 5 éve egy samsung le40c650-et kaptam, halad a technológia szépen :)

(#2) varmi2


varmi2
nagyúr

Nem rossz az ára. A következő tv vásárláskor ő lesz, vagy az utóda az egyik befutó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Az a baj ,hogy inkább 230 az ára :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#4) rnyk


rnyk
tag

Szimpatikus a WebOS TV-n boltban jatszodtam kicsit vele, egesz meggyozo es logikus a rendszer. Van egy majdnem smart Sony-m amire mar van skype meg ilyenek de az azert nem ennyire kezes. Lehet a kovetkezo valami LG lesz bar tovabbara is japanokat preferalom tv-bol...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#5) alevan


alevan
őstag

Ám .ts-t használnak még manapság valahol multimédiában?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

lemaradt a fotó a távvezérlőről

(#7) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ekkora méretben már nem vennék Full HD-t, már egész jó áron mennek a 4k-k is, várni kell még egy kicsit de 120 centis FHD-t venni 2014 végén nem jó ötlet.
Ettől függetlenül jó kis készülék, ez a WebOS Lg exkluzív dolog?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) #52815360 válasza GeryFlash (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

55 col alatt semmi értelme az UHD TV -nek (kivéve ha monitornak kell).

(#9) Derrewyn válasza GeryFlash (#7) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A WebOS az LG okostévé op.rendszere.

(#10) GeryFlash válasza Derrewyn (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Köszi, tudtam hogy ők használják a legjobban, de ha jól emlékszem ezt még a HP fejleszettte ki és végül nem kezdett vele semmit, nem voltam benne biztos csak az LG használja.

xRagna: Szerintem, rendes forrásanyagnál én speciel 42-es tévén is látom a Fhd vs Uhd különbdéget 2,5-3 méterről.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) kcsa válasza GeryFlash (#10) üzenetére


kcsa
veterán

nem "használja" hanem megvette az egész hóbelevancot a HP-tól.

(#12) Akula


Akula
őstag

"...körülbelül egy centi széles kávák kikapcsolt állapotban láthatatlanok"
Kikapcsolt állapotban nem látható a káva? Hát ez nagyon jó hír! :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Köszi a tesztet! Ebből hoz egy 42-est az idei Jézuska! :-)

Pixel 8 Hazel

(#14) Zanik


Zanik
addikt

Höhö, 49ers-Rams MNF meccs. Csúnya verést kaptak a Kosok.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#15) elefant válasza gekkoXT (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia!

hát linkeltem a webos bemutató cikket, ott vannak

de csináltam ezekről is képet, ezek itt vannak

[ Szerkesztve ]

(#16) vg


vg
addikt

Úgy két hónapja van ilyen tv-m, nagyon szeretjük (kb ennyi lenne a "tesztem" róla). :K TV adást még nem látott, mert játékra(xbox) és filmezésre(pc) használjuk. Magyarországi LG supportal is van tapasztalatom: Megvásárlás után pár héttel észre vettem, hogy a képen, majdnem középen van egy pár centis fekete folt, de csak homogén képeknél látható igazán. Azonnal cserélték a panelt. :R

(#17) TaylorPro válasza vg (#16) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez igen! Házhoz mentek és a helyszínen cserélték?

Pixel 8 Hazel

(#18) elefant válasza TaylorPro (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

na ez engem is érdekelne, hogy pontosan hogy is volt.

(#19) vg válasza TaylorPro (#17) üzenetére


vg
addikt

Aha! Csináltam is képet a szétszedett tv-ről emlékbe. :D szerk: Felhívtam telefonon a lg magyarországi számát, elmondtam a hibát, aztán visszahívtak még aznap, hogy megrendelték a panelt. Egy hét múlva hívtak, hogy jönnének cserélni. Kijött egy tök normális szerelő és szépen kicserélte a kanapén, úgy fél óra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#20) PetX válasza elefant (#15) üzenetére


PetX
aktív tag

Ennél a típusnál jár hozzá a magic remote is? Ugye egy időben csak külön lehetett hozzájuk beszerezni.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#21) Döglött Róka válasza GeryFlash (#7) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mar egesz jo aron, 400-rol indul az ertelmesebb 4k. Csak tartalom nincs ra. 5 ev mulva talan lesz ertelme a 4k-nak. Es 47"-os 4k tv-t hol veszel?

Leszallhatnal a foldre...:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22) elefant válasza PetX (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

jár-jár.

mindkét távirányító jár mellé alapból (tavaly olyan volt, hogy sok modellhez csak a magic remote-t adták, szerintem az nem volt annyira jó döntés)

(#23) TaylorPro válasza vg (#19) üzenetére


TaylorPro
addikt

Le a kalappal! Hol vetted a TV-t?

Pixel 8 Hazel

(#24) mirtex


mirtex
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem meg ennek a kistestvérét, egy 42LB670V-t.
Nagyon jó lett ez a WebOS, de még van mit csiszolni rajta, hogy pl elérje a 2-3 évvel ezelőtti LG tv menüjének logikusságát.

Pl.:- A DLNA-t macera elérni, mert nem a rendes bemeneteknél van, mert ott csak a fizikai látszik, így nem lehet 2 gombbal előhozni a szervert.
- A médialejátszó helytelenül jeleníti meg az UTF-8-as feliratokat.
- Nincs gyorsmenü a nyelv/képbeállítások/képarány váltására. Mindig turkálni kell a beállításokban.
- A digitális csatonák mozgatása maga a rémálom. Szerencsére egy nem régi frissítés óta már lehet exportálni a listát, amit PC-n sokkal könnyebb szerkeszteni.
- Egyedivé tett csatornalista esetén az auto frissítést ki kell kapcsolni, mert önkényesen, előzetes figyelmeztetés nélkül újrarendezi a csatornákat.
- Végül az egész WebOS felület a MagicRemote távirányítóra van kihegyezve. A hagyományossal mindent jóval macerásabb kezelni (a 2 éves LG tv-n a távirányítóval sokkal egyszerűbben lehetett kezelni a TV-t).

Összességében ennyi a fika. A tv nagyon nagyon jól néz ki, a 2.1 is egy TV-hez képest nagyon jól szól (nyilván nem olyan jól, mint egy hifi, de arra tökéletes, hogy brummogtassa a TV-t), a Magic remote elve nagyon jó, szinte azonnal megszokható.
Bízom benne, hogy a pár probléma egy-egy software frissítéssel megoldható.

U.I.: Egy olyan dolog van benne, ami zavaró: a TV sarkai sötétebbek, illetve a széleihez nagyon közel fut végig egy csík, ahol sötétebb a kép. Nem zavaró, de ha ránéz az ember lehet látni.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#25) vg válasza TaylorPro (#23) üzenetére


vg
addikt

ipon, mert az hivatalos lg kereskedő és ott adnak pixelgaranciát is.

(#26) TaylorPro válasza vg (#25) üzenetére


TaylorPro
addikt

Elárulod végre hogy hol vetted? :-) Szóval ipon. Megbízhatóak tényleg.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#27) Döglött Róka válasza mirtex (#24) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Egy olyan dolog van benne, ami zavaró: a TV sarkai sötétebbek, illetve a széleihez nagyon közel fut végig egy csík, ahol sötétebb a kép. Nem zavaró, de ha ránéz az ember lehet látni." - ez a direkt led megvilagitas csodaja.

En ket hete vettem egy 50LB671V-t, a magic remote nagyon bejon, hozza se nyultam a rendeshez. Nagyjabol ugyanezek a tapasztalataim, en samsung-rol valtottam, ahhoz kepest ennek a menuje egy csoda.

Es a beepitett lejatszo tenyleg otvar, meg jo hogy a samsung blueray-em visz mindent.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28) vg válasza TaylorPro (#26) üzenetére


vg
addikt

Elárultam már.

(#29) GeryFlash válasza Döglött Róka (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

[link]
Ja öt év persze, emlékszem 2013 első felében írtam, hogy 14 végére bően lehet majd venni 4-t, mire ment a hőzöngés itt, hogy egy szart, majd 2017-ben lesznek 1 millió alatt :U Meg hogy UHD sokig nem lesz hanem előtte megfizethető Oled lesz, hogyne...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jó "kis" tv. Majd egyszer veszek ekkorát ha lesz lóvé. :)

Ez miféle vizsgálat öreg korban? :D
"...jöjjenek a kalibrátor segítségével megtatalált ideális..." ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) athomi válasza GeryFlash (#10) üzenetére


athomi
veterán

42"-os TV-n még a Full HD-t sem lehet megkülönböztetni a HD-tól 3 méterről...

[ Szerkesztve ]

(#32) #52815360 válasza athomi (#31) üzenetére


#52815360
törölt tag

42es TV -m van, és ez igy igaz.

(#33) Döglött Róka válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Es mit nezel rajta? Mert en a tartalomra gondoltam am:) Meg a tv-adasok nagy hanyada is boven SD, akkor meg hova akarunk 4k-t?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) GeryFlash válasza Döglött Róka (#33) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ahogy írta a kolléga monitornak használnám játékokhoz, filmek meg jövőre bőven lesznek már... Retek klubhoz meg a többi szutyokhoz valóban elég még a GD ready is, de ennek nem én vagyok a célközönsége. Skysports meg állítólag 2015 végére 2016 elejére elindítja a 4k-s közvetítéseit, nem azt mondom hogy ne vegyen az ember Fhdt, de ha 6-7 évente vagy ritkábban cseréli és most akar nefyed millióért venni az inkább várjon.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) Döglött Róka válasza GeryFlash (#34) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jatekhoz 4k? Es mit jatszol CoD-et mert azt birja a gep?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#36) kcsa válasza athomi (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Mindig lesz valaki, aki igenis hallja a színezüst tápkábelt a hifiben. Ha érted a párhuzamot :)

(#37) #52815360 válasza GeryFlash (#34) üzenetére


#52815360
törölt tag

És a 4k játékhoz megvetted -e már az 1 millió ft -os gépet? Vagy még csak tervezed? :))

(#38) nismoka válasza GeryFlash (#34) üzenetére


nismoka
addikt

Van már a 4k/60p-hez való HDMI 2.0 portal rendelkező videokártya? Már ha csak nem max 30FPS-el akarsz játszani hanem 60FPS-el...

[ Szerkesztve ]

(#39) OldMike


OldMike
őstag

Akinek van ilyen tévéje megmondaná, hogy a jobbra fent lévő fogaskerék (beállítások) melletti gomb (mintha valamilyen dugó lenne rajta) mire szolgál?

Kösz

42LM660S

(#40) elefant válasza OldMike (#39) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a bemeneteket éred el vele

(#41) Peat;) válasza nismoka (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

Nvidia házatáján már lesz, más kérdés hogy 4k-hoz még a linkelt kártya is kevés. Konzoloknak pláne nem lesz köze hozzá. Odébb van az még hogy ez aktuális kérdés legyen, illetve a 4k filmekben több értelmet látok mint a 4k játékokban, hiszen még fhd-n is rengetegeket kell fejlődni a játékoknak kinézetben a mostani megrekedt szintről.

(#42) GeryFlash


GeryFlash
veterán

1.) 4khoz nem kell 1 millió Ftos gép, semmihez nem kell
2.) akadnak displayportos tévék is, hdmi 2.0 filmnézéshez is szar 4kn
3.) komolyan olyanokkal vitatkozom, akik 42 "on nem látják a hd ready-fhd különbséget? Bírom hogy molbilarénán van aki látja a telefonokon 5,2"on a fhd vs QHD különbséget, ami számomra hihetetlen, itt meg azon megy a vita, h én vmi pixelbuzi vagyok mert 47 colon látom a difit...
5.) mint mondtam ez a JÖVŐ, szimplán azt mondom hogy most már 200 ezernél többet full hdra nem érdemes, persze a 42"+hd readysek nyugodtan vegyék, nekik hót mindegy... Anno a dvd is az 5.1gyel mindenre elég volt, meg ugye a 640kbyte memória :U

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) BiP válasza GeryFlash (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vagyok vele.
Persze a cikkben szereplő típust bármikor elfogadnám :), de ha már magamnak vennék, akkor mostantól már csakis 4K-t. Szerencsére nagyon hamar leszaladt az áruk a már megfizethető kategóriába, így új tévének fullHD-t már nem vennék, legalábbis 200K-ért biztosan nem.

Csatlakozva #1-hez: A mostanit (életem első lapostévéjét) 2,5éve vettem, (42LW5590), akkor került annyiba, mint ez, és ez már azért jóval többet tud. - ezért is fogadnám el azonnal :) )

Szóval mivel nem rövidtávban gondolkodva cserélnék, ha cserélnék, ezért ragaszkodnék már a 4K-hoz, nem azért, mert annyira bele lennék buzulva, hanem mert pár év múlva azért annak is lesz értelme.
Meg monitorként használva vagy családi fotóalbumot nézegetve már most is kihasználhatóak az előnyei. (sőt, ha ma már egy telefon is tud 4K videót felvenni, akkor mennyivel jobb lenne azt 4K kijelzőn visszanézni :) )

[ Szerkesztve ]

(#44) OldMike válasza elefant (#40) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Itt érhető el az is, hogy a bedugott pendrive-ot "Kiadás" funkcióval ki lehessen venni (mint a korábbi évjáratoknál)?

Egy kérdés a teszthez: a kalibrálás utáni grafikonon a kék nagyon kiugró érték, számomra a deltaE sem igazán vonzó. Korábban tesztelt (LM, LA) készülékeknél emlékeim szerint sokkal jobb deltaE értékek voltak.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#45) elefant válasza OldMike (#44) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, az engem is meglepett. rengeteget vacakoltam vele, hogy legalább az "ideális" beállításoknál jó legyen, de nem sikerült akkor sem.

(#46) Janije24


Janije24
tag

Hello Mindenkinek!

Nem ide tartozik de pár napja vettem egy lg web os alapú tv-t pontosabban : LG 39LB650V típust.
Nincs bajom a tv-vel nem a leggyorsabb de tűrhető a sebessége.
Egy-két apró hiba azért van ebben a web os-ban első indításnál például nem akar elég sok minden működni de egy refröccs megoldja.

Viszont van egy elég nagy hibája ( vagy az én szakértelmem hiánya) ha pl: a digi sporton élőben teniszt nézek duplikálódik a labda de csak az és csak akkor ha viszonylag gyorsan halad.

Próbáltam a true motionnal játszani, kép beállításokkal, visszaállítással semmi nem segített.
Akinek esetleg van ötlete annak szívesen várom a megoldásait.

Előre is kösz a segítséget.

Eladó új Zuk Z2 pro tok: http://hardverapro.hu/apro/zuk_z2_pro_armor_hibryd_tok

(#47) direwolf válasza GeryFlash (#42) üzenetére


direwolf
őstag

Tisztában vagy vele, hogy az emberi éleslátás 1 szögperc? Ebből egy kis matekkal nagyon könnyen ki lehet számolni hogy mi az amit látsz, és mi az amit csak akarsz látni. Tudom, hogy ez csak egy átlag, de nem hinném, hogy vadászpilóta látásod van. Viszont az önigazolás nagyon sok mindent valóságnak tud láttatni. :)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#48) ALBY válasza direwolf (#47) üzenetére


ALBY
senior tag

Ahogy mondod.

Pontosan e miatt az 1 szögperces "felbontásunk" miatt és a ~30 fokos látószög (amit lefedne a kép a látóteredből) miatt lett kitalálva a FullHD pixelszáma.

Aztán meg az MM közértben rányomják az orruk a zokosak a kirakati UHD tévére és örvendenek a sok pixelnek a demó videón hogy "ez a jövő, ez hogy megváltoztassa a tévénézis szokásokat majd" :C

Jó dolog az UHD, sokmindenre van értelme, magam is mennék a felé, de nem mindenhez,
és végtelen marketing bullshit közt meg elvesznek a lényeges érvek.
(Persze ma nem divat érvek alapján dönteni/vásárolni)

Amúgy meg szimpi ez az LG.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#49) hibavissza válasza alevan (#5) üzenetére


hibavissza
veterán

Mit jelent a mondat eleji "ám"? Ádám mondja vagy mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

(#50) #94529552 válasza Janije24 (#46) üzenetére


#94529552
törölt tag

Digitális kábel tv, vagy Mindig tv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.