Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) flexxx2 válasza Prostare (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

A paraméterek se olyanok, hogy rohannék megvenni. Csak 300cd fényerő?

(#3) siposz


siposz
aktív tag

Jó cucc, de kb. nincs videokártya ami ki tudná szolgálni ezt a felbontást.

(#4) prolad


prolad
őstag

Jó ez a méret és felbontás, lehetne 120hz ennyiért.
Kíváncsi vagyok nőnek-e tovább a 21:9-es monitorok, pl ebből egy 50 hüvelykest megnéznék. Az már tipikusan az a méret 16:9-nél,hogy szélesebb még lehetne, de a magasságot már nehéz kihasználni ha fél méteren belül van.

(#5) #72042496 válasza siposz (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyakrolatilag bármilyen aktuális videokártya kiszolgálja. :) Grafikaintenzív játékokhoz persze, kell az erő, de ez nem játékos monitor. Egyébként a 3840x2160@120 másodpercenként 25%-kal több pixelt is jelent, azok kijelzők pedig nem olyan különlegesek már.

[ Szerkesztve ]

(#6) siposz válasza #72042496 (#5) üzenetére


siposz
aktív tag

Játékra gondoltam.

(#7) Rick4


Rick4
félisten

Ennyiért vicc, fele egy szintén nem tökéletes, de összességében mégis jobb Samsung lc49j890-es, örömmel használjuk őket egy éve, pont ennyiért vettem a kettőt.. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8) ROBOTER


ROBOTER
addikt

700..1000 közötti kontraszt 650-ért, miközben már a középkategóriás notebookokba most kezd ömleni az OLED? Oké, a legolcsóbbak nem a csúcsot képviselik, de azért legyünk már kicsit "arányosabbak". Ez nekem időutazás. Visszafelé.

[ Szerkesztve ]

(#9) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Megnéztem tőlünk nyugatabbra mi az ára, azt kell h mondjam ennyiért mérik a riválisokat is, szóval az árképzés relatív.

Tudás: Sajna ezt a felbontást nem most fogjuk full grafikán/60FPS-sel élvezni, ahhoz nincs még "vas". Kompromisszumokat meg kössön a radai rosseb. Néha belebökhetnének az ilyetén cikkekbe egy benchmarkot valami top konfiggal, csakúgy poénként kiváncsi lennék, hány év múlva érkezik az a hardver, ami meg is tudja hajtani. A manapság elszabadulni látszó "gémer" Hertz-cek tekintetében nem áll túl jól a szénája, jó tudom ilyenkor jön a mentegetőzés, "de hát nem is arra való". A 38-asoknál már a 144 Hz sem lehetetlen (oké, nem ilyen felbontáson). Gondolom, hasonló tudással ennek a monitornak már bőőven egymillió felett járna az ára.

Azért bátorkodtam klaviatúrát ragadni, mert nekem a 38-as kistesó van (38WK95C), és kiváncsi voltam, mi az a plusz, amit ez a modell szolgál. Felbontásban jobb, tiszta sor. Képfrissités tekintetében az enyém 75 Hz-t tud, attól elmarad, pedig az sem egy nagy szám. A színhűség tekintetében jó monitor, bár kell azért brékelni, amíg belövi az ember. A HDR mindkettőnél jó h megvan, de azért nem az igazi. Úgy látszik az is alap fícsör a prémium LG monitoroknál, hogy már elfogadhatóan szólnak (ultrawide-ban ezt már olyan hat-nyolc éve hozzák.) Nálam BT-ról is fogad hangot, nem is értem innen miért maradt ki (vagy csak nem nem foglalkozik vele a teszt). Az OSD kezelhetőségéről sok rosszat nem tudok mondani, évek óta ez van a kezem alatt, sok rosszat nem tudok róla mondani. A csatlakozókínálat megfelelő, arra felhívnám a figyelmet, hogy a gyári kábelnél gagyibbal nem szabad próbálkozni, mert egyből szaladni fog a kép (mikor megvettem a kijelzőt, próbaképpen a régi DP kábellal hajtottam meg, ami szintén gyári LG volt, csak régebbi típushoz. Volt kókuszvakarás...)

Monitort évekre vesz az ember, ebben a felbontásban egyelőre sem nagy frekvenciákkal, sem OLED technológiával híján vagyunk. Ha valaki ilyet vesz, kalkuláljon egy minimum 75 centi széles asztallapal is, máskülönben forgatni fogja a fejét, mint majom a zsebórát. Szerintem a negyven coll még kezelhető méret az asztalon, ha elég távol tudunk tőle ülni. Görbítés: mikor megvettem az enyémet töprengtem, hogy akkor most életem végéig csokornyakkendőt fogok bámulni, de jelentem nagyon hamar megszokható. A HDR színei megint megszokás dolga (na, az nekem nem sikerült, de kétségkívül látványos tud lenni vele egy Cyberpunk vagy egy Far Cry 6 vele.)

A monitor ára sajnos arcpirító, de mostanában mikor minden állat vírust böfög, meg egyes autokratáknak benőtt a lába körme, örüljünk hogy egyáltalán kapható valami. Ennyiért én nem venném, erősen benn van még az újdonságárazás, dehát kinek mi. Várom az agyonfrekizett változatokat, nálam a következő fícsör amire áldozok az az lesz...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#10) HThomas válasza Rick4 (#7) üzenetére


HThomas
senior tag

Azért felbontásban nem pont ugyanaz a kettő...

(#11) Rick4 válasza HThomas (#10) üzenetére


Rick4
félisten

Miért is kellene, hogy fele árért ugyanaz a felbontás legyen? Mi dolgozunk ezeken, böngészők és jegyzettömbök futnak, arra tökéletes, a felület meg kellett ekkora.
De ha a felbontásra akarunk gyúrni, és a címben szereplő monitor árához képest 250 ezerrel olcsóbban akarunk jobbat venni, még mindig van alternatíva, Samsung LC49RG90 a neve.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13) HThomas válasza Rick4 (#11) üzenetére


HThomas
senior tag

"összességében mégis jobb Samsung"
Ez azért eléggé almát a körtével összehasonlítás volt.
Pont munkára szerintem az 1080 pixeles magasság már elég fájdalmas így 2022 környékén, persze mindenkinek eltérőek az igényei... az LC49RG90 már jobban hangzik.

Én mondjuk következő monitornak inkább egy 5120x2160-as felbontású, nem ívelt modellt választanék, 32-36" környékén, vagy ha már 32:9, akkor legyen ívelt és 7680x2160, bár azokra még asszem várni kell :)

(#14) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Ezzel szemben miért ne vennék olcsóbban egy 4 K TV-t, akár nagyobbat is?

(#15) #41635072


#41635072
törölt tag

8bites panel és max 300cd/m2 fényerő.... Mindezt 650K-ért. :D

(#16) Rick4 válasza HThomas (#13) üzenetére


Rick4
félisten

Hidd el, tökéletesen megjeleníti a jegyzettömböket, nincs vele semmi baj.
Persze, hogy almát a körtével, mert paramétereiben azonos vagy jobb, árában jóval kevesebb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17) Yany válasza muxi-muxi (#9) üzenetére


Yany
addikt

Én már régóta szemezek a 38UC99-esem utódjával. Ha most ő nem lenne, akkor a 38WN95C-t venném, vagy a GN950-est.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem azért a 2 fillérért, de kvázi feleennyiért van 48" OLED tőlük... akkor inkább azt venném, mint ezt az IPS-t...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) hekki89


hekki89
csendes tag

Elhiszem, hogy tökéletesen megfelel neked jegyzettömböket nézegetni, de ha csak a felbontást vesszük alapul már nem jobb lc49j890, sima 1080p monitor jól megnyújtva, 81 ppi a pixelek kiszúrják a szemem. A másik samsung monitor amit linkeltél sincs a kanyarban felbontás és képélesség terén. Igaz árban is olcsóbbak, de azért nem mondjuk, hogy jobbak ha nem igaz, csak azért mert neked az van.

(#20) ggbuffon1897 válasza HThomas (#13) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Valaki árulja már el, minek sima desktop dolgokra a brutális felbontás..értem én h alacsonyabbnál szúrja a pixel a szemem, de miért jó ha a windowst meg a progikat/böngészőt 200-300%os nagyításban kell bámulnom?

55-ös tvnél 4k-ra állítva a start menüt nem találom el, plusz vegyek egy olyan vgat ha jatszani kell, ami felmillanal indul.

Mint laikus kérdezem, komolyan

(#21) #72042496 válasza ggbuffon1897 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szebbek lesznek a vektoros elemek, ami szövegnél, főleg ha apróbetűs, könnyebb olvashatóságot is jelent. De a 140 PPI még nem brutális, a 32" 4K is gyakorlatilag ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

(#22) Yany válasza ggbuffon1897 (#20) üzenetére


Yany
addikt

A játékon kívül is van ám élet. :D Játékra egy említett LG OLED TV-nél nincs jobb, de bármely felső-közép UW modellre esküdnék látatlanba is. A felbontás és a képátló... haha, abból munkához sosincs elég. Tartalomgyártás, fejlesztés, nincs olyan, hogy elég a hely. :DDD Persze ezt mondjam azoknak, akik egy árva noti fölött görbülve is csodát művelnek. Nem is azt mondom, hogy lehetetlen, de az ergonómia és a hatékonyság sem tud eleget kapni képernyőből.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) HThomas válasza ggbuffon1897 (#20) üzenetére


HThomas
senior tag

Megszokja az ember szeme, egyszerűen szebb, mert nem látod a pixeleket, bárhonnan is nézed. Én most épp egy 27-es 4K monitort használok,150%-os scalinggel aztán amikor átültem egy 24-es FHD elé, akkor nézem, hogy mi ez a pixeles rettenet. De még a 27-es QHD-hoz képest is látszik bőven a különbség.

Nagyobb méretben, kisebb scalinggel meg egyszerűen nagyobb a hasznos terület, van olyan munka, amihez jól tud jönni.

(#24) Degeczi válasza ggbuffon1897 (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. ez egy nagyon jó, alapos cikk a témában, miért fontos a nagy ppi, ha szöveggel dolgozol.

9-10 aktív pixelsorban egyszerűen nem lehet korrekt betűt előállítani, és a (más megoldás nem lévén alacsony fölbontás mellett) legközelebbi pixelre illesztés brutális, ocsmány hibákat okoz:
Ezek ellen semmi más nem segít, csak a nagy pixelsűrűség és a fölskálázás.

31.5"-on évekig egy 2560x1440-es monitort használtam (95 ppi) és borzasztóan zavart már ez. Pont most cseréltem le egy 4k-s monitorra ugyanebben a méretben, és egy megváltás az (egyébként egyáltalán nem nagy, csak alapvető minimum) 140 ppi! Még váltogatom, h 150% vagy 175% mellett maradjak, de mindkettő összehasonlíthatatlanul szebb a korábbinál.

Még egy weboldalt is sokkal jobban esik így olvasni, nem beszélve a programozásról, amikor hosszú órákig bámulsz szöveget, ezért nagyon fontos a minél jobb, simább olvashatóság.

[ Szerkesztve ]

(#25) prolad válasza ggbuffon1897 (#20) üzenetére


prolad
őstag

Nagy képernyőre kell a nagy felbontás. Az előző monitor 55-ös 4k volt, kb 50 centire (lehet picit közelebb). Ha mozgókép ment, film, játék, videók, akkor 4k-n teljesen jő volt, játszani 1440p is (amit ma már azért annyira nem nehéz meghajtani). De amint statikus tartalom volt, egyből kijött a gyenge pixelsűrűség. Nem is csoda, annyira jön ki, mint egy 27-es FHD. Az meg nem sok. Részben ezért is váltam meg tőle. Lett helyette egy 49-es 1440p ultrawide, az már teljesen jó.
Lehetne persze nagyobb, de olyat senki se akar gyártani (vagy 50 hüvelyk 21:9, vagy 32:9 ahol 2db 32-es 4k monitort toldasz össze).

(#26) Riddick77


Riddick77
tag

Vicc ennyiért, bármilyen új oled Tv agyonveri. ;]

KL

(#27) Ed_007


Ed_007
aktív tag

A Lenovos "testvére" van meg, abban van KVM switch is.

Komolyan fontolgattam ezt az LG-t is, de a KVM a Lenovo javára döntötte el a dilemmát.

Az OLED-vonalra nem mertem még felszállni, a munkára használt monitoron tartok a beégéstől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.