Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kukulec


kukulec
őstag

el lehet képzelni micsoda haszon van most az eladott oled tv-ken, ha már most is komoly bevételük van úgy, hogy darabszámra az oled nem igazán jelentős.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#2) Egon


Egon
nagyúr

a gyártás pedig felfut, mint a kecske a hegyre.

Imádom az ilyen hasonlatokat, mégmégmég!!! :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Akkor már csak 3 évet kell várni! (az előző 8 után) :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#4) ALBY


ALBY
senior tag

Úgy simán lehet hozni a kitűzött mesét, ha például leállítják lényegében az LCD gyártást és csak a qvadrága OLED-et lehet majd kapni. :D :D :D (és a konkurencia nagy része is az ő paneljükkel operál természetesen)
(Csak nehogy a poénokodás valóségá váljon!)

Beégéssel, elpilledő organikus led állatkákkal amúgy mi a helyzet?
Megdöglik a TV, egyből szaladhatok másikért => profit
...végülis...az arány ettől is csak jobb lesz... :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) DithenS válasza ALBY (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Mi a franc ég be neked? Ez OLED nem sAMOLED! Ne keverd a kettőt,és ne terjessz hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser válasza DithenS (#5) üzenetére


Chaser
titán

oled is e tud égni, itt is vannak már róla tapasztalatok
még egy mezei lcd is "be tud égni", csak ott általában megoldódik
de azért nem annyira vészes ez, főleg ha feleződnek az árak mostaniakhoz képest ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Zanik


Zanik
addikt

Minap volt alkalmam egy MM-ben közelebbről szemügyre vennem egy beégett LG OLED-et. A hivatalos LG demóból (tehát mozgóképes tartalom) sikerült több dolognak is halványan beégnie, pl. pont az LG logónak. Ismerős eladó mondta is, hogy még kiállított darabként se tudják eladni, ha egyértelműen ott a beégés rajta.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) Chaser válasza Zanik (#7) üzenetére


Chaser
titán

ne terjeszz hülyeséget ( :
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) #72042496 válasza Zanik (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez van ha fullra tekert fényerőn hajtják, éjjelre meg áramtalanítják. Így nem tud lefutni a beégést megelőző algoritmus sem (Clear Panel Noise beállítás a menüben).

Otthon egyik sem jellemző (kivéve akinek mániája az áramtalanítás), így begégés sem fog jelentkezni. Image retention azért van, de az más, mert jellemzően hamar elmúlik.

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyen neki igaza. 3évet remélhetőleg még kibír az őslény samu 3DTV-nk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Szóval azt akartam írni a főcím elolvasása után, "hogy hiszem ha látom..." :D
De az alcím: "a gyártás pedig felfut, mint a kecske a hegyre." MINDENT visz :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#12) [CsuCsu] válasza kukulec (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A nagy bevetel meg nem jelent magas hasznot. A koltsegektol fugg. Tudtommal meg mindig nem olcso a gyartasa, foleg a 4K-s daraboke. Valoban az varhato, hogy 2-3 even belul valik igazan nyeresegesse.

(#13) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Amúgy lehet, hogy az OLED is addig késlekedik, míg egy jobb technológia befejezetté teszi a pályafutását, mielőtt elkezdődött volna...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#14) Zanik válasza Chaser (#8) üzenetére


Zanik
addikt

Nem hülyeség. A saját szememmel láttam.
Az viszont lehet hogy ezt a normálistól eltérő használat okozta a kiállított darabnál, ahogy Balika írta. De ezt ott magyarázd meg egy vevőnek. :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#15) Chaser válasza Zanik (#14) üzenetére


Chaser
titán

link :)k
maradjunk annyiban, azért van még mit rajta finomítani, de jó az irány és nem úgy tűnik, hogy mostanában valami le fogja váltani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) cszn válasza Chaser (#15) üzenetére


cszn
őstag

Az a baj, hogy ha most valaki elolvassa ezt a topikot fogalom nélkül, akkor az jön le belőle, hogy ez egy törékeny, kiforratlan technológia. Pedig ahogy Balika is írta, normál körülmények között kb. esélyed sincs beégetni.

(#17) t72killer válasza cszn (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szgép monitorként használat mondjuk napi 4-5 órán át mennyire normál?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) vond


vond
MODERÁTOR

Egy 55 inches, Full HD-s, nem ívelt, felesleges okosfunkcióktól mentes OLED tévét ide nekem 250-300 ezerért. ;] Nem hiszem el, hogy ne tudnának egy ilyen készüléken is keresni pár tízezret.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19) cszn válasza t72killer (#17) üzenetére


cszn
őstag

Ez nem monitor, nem statikus képi anyagra tervezik. De szerintem ha nem full fényerőn megy, nem ugyanaz a kép végig (pl. nem mozgó majdnem fehér windows ablakok) és nincs áramtalanítva kikapcsolás után, akkor nem lehet gond azzal se.

(#18) vond Ha ilyen lenne, már én is váltottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza cszn (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ablakok/fix panelek, start menü - elég sok a statikus elem:(. Az áramtalanítás miért baj?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Freeman444a


Freeman444a
csendes tag

Se az lcd se az oled nem tokeletes!
beeghet az oled evvel nincs is gond de hogy erre nem ervenyes a garancia ! :O kellemetlen

(#22) #72042496 válasza t72killer (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem nem ég be, hacsak nem statikus és kontrasztos végig a kép (ami azért előfordulhat). Monitorként inkább más gondok vannak vele, olvasd el itt a hozzászólásaimat, ha jobban érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#23) vond válasza cszn (#19) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az EG910 nem lenne rossz, csak sajnos ívelt. Plusz nekem a 3D sem kellene bele, és meglennék a webOS nélkül is, csak sima TV-s alapfunkciókkal. Rákötném a LE-Kodi/Android box-ot, aztán jónapot. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24) Chaser válasza vond (#18) üzenetére


Chaser
titán

nyilván nem annyit akarnak keresni:) a kifutó 910v 350-400-450k mikor hol kinél, nekem is csak az a bajom hogy ívelt, semmi extra nem kellene, de még így is jó vétel 400 alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Geri Bátyó válasza vond (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem ebbe a köpetnyi panellakásba egy 40-es, vagy akár egy 32-es is elég lenne 130-150 környékén. Esetleg dobhatnának mellé egy 24-es 2560x1600-as monitort (igen, 16:10) Dellék 120 körül, vagy Eizoék 150 körül. Boldog lennék velük újabb 6-7 évre.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Chaser válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Chaser
titán

amit te szeretnél majd talán 6-7 év múlva meg is valósul:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Geri Bátyó válasza Chaser (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

TV-ből addigra már nem is fognak ilyen kicsit gyártani! :DDD
Monitorból meg talán 2-3 év múlva már lehet (ámbár inkább 4K és nem 16:10, de az is belefér).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Chaser válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


Chaser
titán

lehet lesz addigra oled belépőben, hangsúly az addigra szón és az áron, ahogy a monitornál is, majd kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) bteebi válasza vond (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Spec. 360k-ért már lehet kapni 55"-os FHD OLED-et. Igaz, ívelt (amit amúgy én is utálok), de állítólag nem feltűnő. Egy pár perces nézelődés után még én is így gondolom, de persze az lenne a meghatározó, ha otthoni körülmények között, napokkal később is így gondolnám :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) #72042496 válasza bteebi (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az olcsó helyek közül az Aqua az, ahonnan meg is rendelném, feltéve hogy nem kiállítási darab. Az AVPlanet és a Digitalko amit még hallottam, de egyikből sem biztos, hogy mernék tévét venni.

Mondjuk az OLED topikban volt róla szó, hogy ha baj van, akkor az LG-hez is lehet fordulni a garanciális igénnyel. Nem tudom közben mi a helyzet ezzel, tényleg igaz-e, aktuális-e még.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chaser válasza #72042496 (#30) üzenetére


Chaser
titán

sztem felejtős, szürkeimportos legjobb esetben, nincs gyári gar
edigi, mm, ahol volt már értelmes áron

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) #72042496 válasza Chaser (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az eMag is jó egyébként, az enyémet (újracsomagolt B6J) probléma nélkül visszavették, majd utalták a vételárat. Ha jól értettem, náluk ráadásul egy hónap van arra, hogy elálljon az ember a vételtől.

(#33) Chaser: Én is inkább a "bricks & clicks" boltokat szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza #72042496 (#32) üzenetére


Chaser
titán

ott nem vennék ilyet, nincs hol "asztalt verni" ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Cs1csó válasza DithenS (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont te nem mondod jól:

OLED-nek (szerves fénykibocsátó dióda - Organic Light-Emitting Diode) nevezzük az olyan LED-eket, ahol a fénykibocsátásért felelős elektrolumineszcens réteg szerves vegyület, mely elektromos áram hatására világít

Tehát az OLED is organikus.

(#35) #72042496 válasza Cs1csó (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mondta, hogy ne lenne organikus. Azt mondta, hogy az LG-féle WOLED nem ég be, szemben a Samsung-féle RGB OLED-del.

Ilyen sommásan azért én nem fogalmaznék, az mindenesetre igaz, hogy technológiailag más a kettő. (Illetve egy telefon és egy tévé is tök más.)

[ Szerkesztve ]

(#36) Cs1csó válasza #72042496 (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#37) troviko


troviko
senior tag

Egy 27 colos, 2K-s OLED monitort elfogadnék. Egy kilót adnék érte. Talán 2020-ban...

https://www.oldtech.hu/

(#38) Tanisz


Tanisz
senior tag

Az a 3 év lehet lesz 6 is :) Nagyon optimista becslés.

Oled "problémákat olvasva" a topikban: ilyen erővel visszaálhatna mindenki plazmákat gyártani,az már legalább kiforrott technológia :) De szép is lenne :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Reméljük így is lesz.

(#40) Chaser válasza cszn (#16) üzenetére


Chaser
titán

mivel statikus anyag "nyomot hagy rajta", így a "kiforrástól" még messze van, de nyilván használható
aki oledet akar venni az meg fogja nézni, mire dobja ki azt a 400k+ pénzt, és van oled topik
ha nem nézi meg mikor idáig eljutott az pont az ő baja:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az árazás főleg rajtuk múlik, szóval hajrá. Én amúgy kétlem, mert a hagyományos panelek is bőven megfelelnek a többségnek és azt gondolom jóval olcsóbb gyártani. Biztos csökken majd az árkülönbség, de nagyon közel kell menniük hogy a tömegek OLED-es tévét vegyenek. Mondjuk +30% felárnál már beindulna a biznisz, de erre nagyon kicsit az esély.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Chaser válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Chaser
titán

+50-nél is, ad annyit az oled bőven, de 5-6-700k egy tévért, meg még több, mikor lcd-ben már 200-ért is van vállalható, de 3-ért bőven, az még nagy felár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) #94529552 válasza Tanisz (#38) üzenetére


#94529552
törölt tag

"problémákat olvasva"? Ez a hsz most pont neked szól.

(#44) cszn válasza Chaser (#40) üzenetére


cszn
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy a későbbiekben a statikus anyag nem fog nyomot hagyni. Illetve szerintem biztos, hogy teljesen nem fog sikerülni megszűntetni az efajta sérülékenységet, ahogy a plazmánál sem sikerült anno. Viszont az is biztos, hogy mindenkinél máshol húzódik a határ, hogy mi fér még bele az ő használatába.

(#45) mzso


mzso
veterán

Szerintem hihető. A plazma is sokáig milliós tétel volt. A végén meg olcsóbb a hasonló méretű LCD-knél.

[ Szerkesztve ]

(#46) mzso válasza #72042496 (#9) üzenetére


mzso
veterán

Miért a "beégést megelőző algoritmus" mit csinál?
Vannak kétségeim van afelől, hogy kikapcsolt állapotban lévő panel mellett bármi érdemlegeset is tudna...

Mikor találnak már ki olyan fénykibocsátó technológiát ami nem degradálódik a használattól...

[ Szerkesztve ]

(#47) Tanisz válasza #94529552 (#43) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, olvastam :)
Ettől még igaz, mint ahogy a többi technológiával is ugyanilyen "nagymérvű" problémák vannak, lesznek.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#48) #94529552 válasza mzso (#46) üzenetére


#94529552
törölt tag

Írta, hogy lefuttatja azt a funkciót, az pedig megakadályozza a beégést, vagy valami ilyesmi. Lényeg, hogy nincs beégés, mint plazmáknál. De inkább keress rá guglin.

(#49) mzso válasza #94529552 (#48) üzenetére


mzso
veterán

"pedig megakadályozza a beégést" Na ne mondd...

Kikapcsolt képernyőnél nem tudom mit is csinálhatna bármilyen algoritmus, ez tűnik hangyányit hihetetlennek.

(#50) #94529552 válasza mzso (#49) üzenetére


#94529552
törölt tag

A gugli megvan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.