Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy milyen munka területen lehet ezt kihasználni, talán a programozót nem zavarják az ívelt sorok és jót tesz neki a nyaktorna is egyben.

Az a fehér ADP-180 olyan gyönyörű :D

[ Szerkesztve ]

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Valamire biztos jó, csak még nem jöttem rá mire. :D

(#3) bajnokpityu válasza #16939776 (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most is 2x 1920x1200t használok, éppen pont elég, bár néha kéne még függőleges felbontás. gondom inkább azzal van, hogy igy 2 monitorral könnyű az ablakokat win+kurzorral elpakolni, 1-2 mp alatt, ha ez egy nagy asztalterület, akkor azzal tököl az ember, hogy kirakja az ablakokat. na ezért nem csináltam a két kijelzőből 1et driverben, és ugyanez a gondom ezzel a monitorral is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Én aztat nem értem (több monitornál sem), hogy ha a Freesync tartomány 52-75Hz-es és van LFC, akkor miért nem tud elmenni a monitor 100Hz-ig? Ugye 51Hz/fps-nél bejön az LFC ami megduplázza a képfrissítést, és így 102Hz-en frissít abban az esetben.

(#5) -Skylake- válasza #16939776 (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tőzsde.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) #16939776 válasza bajnokpityu (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az függőleges felbontást és a 75Hz-et én is előnyének veszem.
Nincs erre valamilyen megoldás, mondjuk előre ledefiniálni hogy hol legyen a gyakran használt ablak első és utolsó képpontja az asztalon?

(#5) -Skylake- : Oda 16:10-es monitorokat visznek, 6db-os, karos konzollal.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr. 444Hertz válasza hemaka (#2) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyszerre két felnőttfilmet is nézhetsz nagy méretben... :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) bajnokpityu válasza #16939776 (#6) üzenetére


bajnokpityu
félisten

programfüggő. programok meg tudják jegyezni, hol voltak utoljára megnyitva, de amikor ugyanabból a programból kell 2-3, akkor szivás :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9) Franklin


Franklin
addikt

Játékokkal nem próbáltátok? Mennyire kezelik ezt a felbontást?

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

Nem értem a koncepció lényegét, vagyis lehet hogy de, de akkor nem igazán értek vele egyet.

Játékra van jobb is, munkára meg az ilyen csíkokat nem is igazán tudom értelmezni. Hotkey-en két ablakot tudok kitenni alapból, annak nem sok értelme lesz, háromnál meg indulhat az egerészés fölöslegesen... Meg imádkozás mehet hogy oda nyílik e meg és akkorában ahogy szerettem volna... Egy dizájn irodába a titkárnőnek a pultba meg drága :DDD

Egy darabig pihent egy nec 322c8 nálam, bár teljesen más minden szinten, nem hajlított, nem csík, 20+ kiló, főleg medikai felhasználásra, és jelentősen magasabb árral, de azt szinte sírva adtam vissza ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) macilaci78 válasza bajnokpityu (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is tudnám mire használni, helye is lenne (6 méteres rádiusz mentén ívelt pult), de az ablakok elhelyezgetése macerás sajnos.
Örülnék, ha Win+kurzor helyett lehetne mondjuk Win+F1, F2, stb kombinációkkal előre definiált pozíciókba tolni az épp aktív alkalmazást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) -Skylake- válasza #16939776 (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

A wall street farkasaban lehet, de hidd el hogy mondjuk devizatozsdere amikor Te kereskedsz es nem egy cegnel vagy alkalmazott, egy ilyen boven eleg. Erre mar kifer rendesen 3-4 deviza es tobh devizan amugy sem nagyon kereskedsz. Ertem en hogy egy parkett mashogy nez ki, de otthonra ez tobb mint eleg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) enginev3.0


enginev3.0
félisten

250 ezer körüli árra gondoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) -Skylake- válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez erdekes elkepzeles annak tukreben, hogy ennel meg majdhogynem a kisteso (34") is dragabb.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

1, Ívelt nem kellene, de az asztalnál ülőnek enélkül erősebb lenne a glow a széleken.
2, Majd' 4 kilóért ilyen fos állványt?
3, Asztalinak túl nagy, TV-nek túl kicsi.

Asztalnál ülve a 21:9 szerintem 29"-on kényelmes, afölött (34") már hátrább kell ülni, távolról viszont nem szeretem nézni a monitort, szóval nekem ez a "nem opció" kategória.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) count_zero


count_zero
tag

Fele ennyibe került a 42 colos Philips BDM4350UC, én most ezt használom fő megjelenítőnek. Ez full 4K, nem hajlított és szintén IPS. A képpontsűrűség gyakorlatilag ugyanaz, de értelem szerint több a sor. Ugyan nem FreeSync, de 60 Hz-et természetesen támogat, a 75 Hz-es FreeSyncnek egyébként sincs túl sok hozzáadott értéke szerintem. Ha a munkafelület megnővelése a cél, szerintem ez egy jobb választás.

There are many secrets in District 9

(#17) enginev3.0 válasza -Skylake- (#14) üzenetére


enginev3.0
félisten

34" 100kert vettem
Persze nem ívelt és ilyenek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) count_zero válasza macilaci78 (#11) üzenetére


count_zero
tag

Ilyet emlékeim szerint a DisplayFusion tud.

There are many secrets in District 9

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"Apropó, Freesync, a kijelző ebben a módban legfeljebb 75 hertzes frissítést kínál, és 52-75 hertzes tartományban képes dinamikusan változtatni a frekvenciát."

Remek.

(#20) MasterMark válasza bajnokpityu (#8) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez amugy van szoftver ami megcsinalja neked, hogy ne kezzel kelljen tokolni:

Switch Tax

(#21) South Velen válasza count_zero (#16) üzenetére


South Velen
addikt

Az szerintem is sokkal jobb választás.

(#22) -Skylake- válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez oke, de ami ennek a kistesojanak szamit az a 34UC98-W es nem a M58P.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) kovaszoskeny válasza #16939776 (#1) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Én a házi (zenei )studiomban tudnám értékelni.Sok sáv,sok plugin ablak...

Abe due dembella

(#24) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Pont erre van szükségem, de sohasem lesz, mert ennyit nem adok érte. :N

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#25) DraXoN válasza AgFRjkUZT_3 (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

pár év múlva nem lesz ennek ekkora felára, én legalábbis remélem, mert tudnám hasznát venni (jelenleg is 2 vagy 3 monitort használok a különböző gépeimnél).. Elgondolkodtam már ilyenen, de még kicsit sokallom ezt az árat ezért a minőségért.. IPS háttérrel max 150k amit rászánnék ilyen kialakításra ... ha oled lenne hmm.. akkor lehet a dupláját ... de egyik sincs még sehol.. és nem tudom mikor lehet, kicsit már rétegtermék, átlag otthonra max vér gémereknek kellhet, nekem is dolgozni lenne jó (programozás).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) AxBattler válasza MasterMark (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ez a Split Screen funkció tényleg nagyon hasznos lehet!
Ezt aláírom! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#27) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ez egy 4K TV, aminek levágták az alját.
3840 x 2160 monitor (nem TV) 40 colon, az kerül 600 euróba, ugyanabba a boltba ez a monitor 1400 Euró.
Innentől kezdve tökkelütött idiótának kell lennie bárkinek aki ezt veszi. Mert ha tank kémlelőrés monitort szeretnél a 4K monitorból, akkor beállítod rajta a felbontást és kész. Olyanról meg még nem hallottam, hogy valakinek nincs függőlegesen helye a gép felett.
Ennyit kellett volna írni. Van, de minek.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) MasterMark válasza Blindmouse (#27) üzenetére


MasterMark
titán

Csak hogy tiszta legyen az ultrawide az nem alul-felül vágott, hanem oldalra szélesebb.

Switch Tax

(#29) Blindmouse válasza MasterMark (#28) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A 4K az 3840 x 2160.
Ez meg 3840 x 1600.
Innen nézve többet fizetsz kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) sagit


sagit
addikt

Akik nem tudják elképzelni mire jó:

[link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31) Vesa


Vesa
veterán

Ezt maximum 3db-os setup-nál tudom elképzelni, autó/repülő/űr szimulátorhoz. De ennyiért oda is sok, max. 250-270k-ig lehetne értelmezni...

A tudomány a valóság költészete!

(#32) MasterMark válasza Blindmouse (#29) üzenetére


MasterMark
titán

Ez 2560x1600 helyett 3840x1600.

Tehát szélesebb. Ne a rossz irányból nézzétek mert hibás lehet a következtetés.

Egy gagyi 4K tévéhez, meg úgy bármilyen tévéhez meg felesleges hasonlítgatni. Egy TV nem monitor.

Switch Tax

(#33) Blindmouse válasza MasterMark (#32) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Te meg nem tudsz olvasni:
"3840 x 2160 monitor (nem TV) 40 colon" PHILIPS BDM4037UW amúgy. Ráteszed a letterbox felbontást, és megkaptad ezt a feléért.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#34) MasterMark válasza Blindmouse (#33) üzenetére


MasterMark
titán

Igaz tényleg nem tévét írtál, akkor ez sztornó.

Attól még úgy kell tekinteni hogy szélesebb, és nem pedig hogy vágott.

Switch Tax

(#35) South Velen válasza MasterMark (#34) üzenetére


South Velen
addikt

Pedig szerintem egyértelmű, hogy nem szélesebb, hanem alacsonyabb... ha a felbontást megnézed, elég tévúton jársz.

(#33) Blindmouse: Ráadásul még a panel is jobb benne. ;] Csak az PWM-es. Ezért inkább a korábban említett 43-as Philipset venném IPS-sel, PWM nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#36) MasterMark válasza South Velen (#35) üzenetére


MasterMark
titán

2560x1600 helyett 3840x1600...

A 16:9 sem vágott volt a 4:3 után... Hanem szélesebb...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37) South Velen válasza MasterMark (#36) üzenetére


South Velen
addikt

"4K" UHD monitor 180-ért: 3840x2160
ennek a szarnak380e-ért 3840x1600 a felbontása.

3840 = 3840 (azaz ez a szar pont ugyanolyan széles)

2160 > 1600 (azaz ez a szar alacsonyabb)

Ha még így sem megy, akkor menthetetlen vagy.
Nem tudom honnan kevered ide ezt a 2560-at, mikor UHD 16:9 monitorokhoz hasonlítunk..

[ Szerkesztve ]

(#38) MasterMark válasza South Velen (#37) üzenetére


MasterMark
titán

Értem amit mondotok, szerintem még az LG 4K monitorjai is olcsóbbak ennél.

Csak általánosságban mondom, hogy ezt erről az oldalról kell nézni.

Switch Tax

(#39) StLui


StLui
veterán

Soha nem tudhatja az ember hol mit tanul. Én most itt win + kurzor gombot, és MasterMark progiját kaptam :) :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#40) Vesa válasza South Velen (#35) üzenetére


Vesa
veterán

Egy 43-ast már hogyan lehet monitornak használni? Én már a 34-esen is a határán vagyok, mert egy monitorhoz nem 2méterre ülünk, és már így sem teljesen látom át a panelt, a perifirián lévő részekhez már oda-oda kell fordulni. Egyébként én munkára 2db monitor párti vagyok. Azt jobban testre lehet szabni...

A tudomány a valóság költészete!

(#41) Narasim válasza Vesa (#40) üzenetére


Narasim
aktív tag

2 hétig voltam uncsimnál és a 40es pwm-es philips monitorát néztem kb másfél méterről. path of exile-t játszottam végig.

hazajöttem és a 30-as monitorom nagyon kicsi!!! nagyon nagyon kicsi és a szemem is sokkal jobban elfárad!

én is kinéztem magamnak ezt a monitort, de az ára miatt nem vettem meg. max 300-at adnék érte, többet semmiképp.

és én is hülyegyerek vagyok, mert a meglévő 2560*1600-as monitoromhoz hasonlítom, hogy attól szélesebb, de magasságban meg ugyan az. a képarány miatt nagyobb lesz a látószöged starcraft2-ben, meg kb az összes fps játékban. ha már itt tartunk, hogy csak a 16:9-hez lehet hasonlítani. miért nem a 4:3 képarányhoz hasonlítjuk és akkor az a szar - kedves kolléga - még magasabb lenne, mint a 16:9-es képarányú szar.

persze lehet, hogy egy valódi 4k-s monitort is be tudsz állítani ilyen 24:10 felbontásba és akkor is lesz ekkora képméreted. erről van valakinek tapasztalata? pl egy 43-as 4k-s monitort be lehet lőni 3840x1600 felbontásra úgy, hogy ne nyújtsa el a képet? mert úgy a megjelenített kép kb akkora lenne, mint ennek az lg-nek. játék alá jó lenne így, netezni meg mehetne teljes felbontáson.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#42) Zso Ro válasza -FreaK- (#4) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Ekkora a Freesync tartománynak aztán nagyon sok előnye van. :C

(#43) South Velen válasza Narasim (#41) üzenetére


South Velen
addikt

Senki nem vonta kétségbe, hogy egy 2560x1600-as monitornál szélesebb munkaterületet kapunk a tesztben szereplő 3840 pixel széles monitorral, nem is erről volt szó. Azért nem gondoltoltam volna, hogy itt többeknek is gondja lesz az alsó tagozatos matematikával.

Az elvi lehetőség természetesen megvan, hogy a tesztmonitor felbontását beállítsd egy UHD 3840x2160 monitoron natívban, alul-felül fekete részekkel (esetleg csak felül fekete résszel, vagy igazítás szerint), de nem tudom hogy gyakorilatilag milyen lehetőséget adnak erre a driverek (szerintem minden további nélkül lehetséges, csak épp értelme nem sok van)

És hogy miért tartom szarnak? Pont azért mert jó eséllyel olcsóbb előállítani mint egy 40"-es UHD monitort mégis drágábban (mit drágábban, dupla annyiért) adják, de ahogy látom megtehetik mert vannak akik azt hiszik hogy ezzel tényleg sokkal többet kapnak, holott kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#44) Narasim


Narasim
aktív tag

második fele nem Vesa-nak szól bocsi!! :N

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#45) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Sok cikk született már az ívelt monitorokrol.
Röviden tömören összegezve : kerüld el.
Az LG valami miatt erőlteti még.
De minek...

(#46) MeszesKPT válasza Vesa (#40) üzenetére


MeszesKPT
őstag

40" UHD-t használok 1m nézési távolságból. Kisebben egyszerűen túl kicsi számomra minden elem, a Windows skálázását pedig bottal sem piszkálnám továbbra sem.

Ha már a fenti videóban a 1440p-hez mért +160 sortól voltak elalélva, akkor pláne érthető, hogy (bizonyos) munkáknál mennyit ér a 2160 sor.

(#47) X Factor válasza -FreaK- (#4) üzenetére


X Factor
addikt

Ezt én se értem, LFC-hez tudtommal a minimum és a maximum tartomány közötti 2.5x-es szorzóra van legalább szükség. pl. 40-100

Make things work

(#48) TeeBee73 válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


TeeBee73
addikt

Dettó. 98k volt házhozszállítással.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#49) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy éve még azt mondtam volna erre a monitorra, hogy akár értelmes alternatíva is lehetne a két 24 colos Samsungom kiváltására, mert a 2x1920 vízszintes felbontást már tudja, ráadásul 1200 helyett 1600 képpont lényegesen jobb.

Nem tudom, hogy ki az, aki munkára használ két monitort, esetleg programozással foglalkozik. Én személy szerint azt tapasztalom, hogy egyre többen használnak full hd kijelzőket, így egy-egy grafikus felület megtervezésénél én pl. igénylem és szeretem is látni egyben, egészben, akár full hd kijelzőre optimalizáltan a végeredményt.

Emiatt is váltottam két 27 colos monitorra, így most 5120x1440-es felbontással dolgozom és erre tudom azt mondani, hogy kényelmes, bár vertikálisan néha még így is kevésnek érzem a helyet.

Ez a monitor nem feltétlenül játékra való, lehet hogy szűk a felhasználói köre, de én pl. tökéletesen meg tudom érteni azt, aki ezt választja. Személy szerint nagyon várnék egy 5120x1600-as felbontást, természetesen hajlítva, mert ennél a méretnél már egyszerűen szükség van rá. Amitől tartottam és tartok a mai napig, hogy két monitoron nagyon kényelmesen lehet elhelyezni alkalmazásokat, könnyű a váltás köztük, de ahogy olvasgattam a topikot, már ekkora méretnél is van erre megoldás.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#50) StLui válasza Gh0sT (#49) üzenetére


StLui
veterán

Én simán könyvelőként is két monitorral dolgozom évek óta, otthon csak egy van, kínlódok is ha haza viszem a melót, néha elférne a harmadik is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.