Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

4k + freesync, csak pont az AMD nem adott igazi választ a 4K-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis monitor, de többre mennénk egy 1080p, Freesync-es 24"-os kijelzővel.

(#1) flexxx2
Hát ez az.
Meg különben is: 4K-n egy elég szűk réteg tud csak élvezhetően játszani, akiknek GTX1080 ketyeg a gépében.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#3) Daywalker válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Tény, de nem lesz ez mindig így. Nem kell már sokat várni, akinek pedig most kell 4K monitor, annak előre kell gondolkodnia.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) #06658560 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig van népkártyájuk és tényleg népkártyájuk is.

(#5) flexxx2 válasza Daywalker (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Én nem vennék fél évvel előbb monitort mint hozzávaló kártyát, pont fordítva kell.

(#6) tlac


tlac
nagyúr

A 27UD68 egyébként nem a legolcsóbb modell ebben a sorozatban, az UD58 alá tud ígérni nem is kevéssel, de abban nincs FreeSync

ez biztos?
az lg szerint van benne freesync támogatás az UD58-ban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én még várok vagy 3 évet ezzel a 4K monitor dologgal, most váltottam 1440p-re 1 hónapja.
Addigra már talán lesznek a középkategóriában is olyan kártyák, amelyek képesek 60fps-el, maximális beállításokkal futtani a kor játékait 4K-ban.

(#8) berVi válasza Fitzgerald (#7) üzenetére


berVi
senior tag

Az 1440p-nek egyebkent mi ertelme? Hogy se FHD, se UHD tartalmat ne tudj normalisan nezni rajta? :DDD

(#9) AxBattler válasza #06658560 (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

... és pórnépkártyájuk. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#10) Failure


Failure
csendes tag

Érdekes ez a 4K "őrület"... akinek dolgozni kell nagy felbontás meg felület, azt még meg is értem, de játékra pont nem: azt hiszem pont itt a prohardveren egy TV tesztnél került megállapításra, hogy a 4K-nak még egy 40"-es TV-nél sincs igazán értelme, mert abból a távolságból, amiből érdemes nézni, nem látszik a 4K és az FHD közti különbség. Akkor felteszem ez a monitorokra duplán igaz lehet.
Amúgy az merült fel bennem, hogy az input lagot vajon befojásolja-e, és ha igen, mennyivel, hogy melyik csatolót használja az ember?

(#11) Fitzgerald válasza berVi (#8) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudom láttál-e valaha 4K videót 1440p monitoron. Jobban néz ki mint bármi amit eddig láttam.
A full HD dologban a szubpixelek miatt igazad lehet, de engem az sem izgat különösebben. Amikor full HD monitorom volt, azon is néztem 720p-s tartalmakat, nem kaptam agyvérzést.
Amúgy meg játszok.

(#12) Blindmouse válasza berVi (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Például akinek van TV-je, és inkább 50 colon néz filmet, nem a monitor mögött görnyedve...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) #06658560 válasza Failure (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

A TV-t kissé távolabbról nézi az embert, mint a monitort. Szóval van értelme. plusz visszább lehet venni az élsimítást is, kevésbé lesz mosott a kép.

(#14) Tian66 válasza Fitzgerald (#11) üzenetére


Tian66
senior tag

+1
27"-on a 1440p tökéletes felbontás. A Fhd már kevéske bár nem gáz, a 4K meg sok és drága. Arany középút. :)

(#15) scdlsc válasza berVi (#8) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Melóhoz is nagyon jó. 1:1-ben látod a szerkesztendő FullHD képet és elfér mellette még a többi dolog, ami kell. 2 db A/4-es oldal elfér egymás mellett eredeti méretben.

szerk.: 27-es WQHD-re vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#16) sid.:Rc211v válasza berVi (#8) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Az az értelme hogy pl 27"-ra már kell az 1440p. Pont ideális, szép a kép. A full hd kevés már, csúnya a kép. 4k még sztem 32-őn lenne jó az meg drága. +drága vga is kell.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Az az állvány valami okádék. Ipari hulladék. Adnák 10 ezer forinttal drágábban de lenne valami értelmes megoldás a monitor alatt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) BeZol


BeZol
őstag

27"-on 1080p 2010-ben engem nem zavart, sőt, örültem a nagy monitornak, és a monitor előtt ülve csak ha jobban figyeltem, akkor tűntek fel a pixelek.

2016-ban 27"-ra már biztosan nem vennék 1080p-s monitort, azt maximum 24"-ig szabad. Ha 21:9-re átértelmezzük, akkor 2560x1080-as felbontás mellé 29"-os monitort szabad maximum venni, mert az lesz olyan magas mint a 24"-os, tehát 31+"-os 2560x1080-as 21:9-es monitorokat még az akár 165hz ellenére sem piszkálnám.

Most 2016-ban megvettem álmaim monitorját, ami mellesleg 2015 őszi modell. 27" 1440p ips g-sync 165hz. Freesynces verzió esetén 180 körül megáll a cédula. A betűk már itt is viszonylag apróak 100%-on, de az 1080p-hez képest nem 2db world dokksi fér el, hanem 3. Több nekem nem is kell. Középen a pdf, balra a world, jobbra meg készül a ppt.
Örülök, hogy nem vártam nyáron tovább a hdr-es 240+ Hz-es monitorokra, mert még mindig nincsenek sehol, egyébként lehet 34-35" 21:9-es 3440x1440-es monitort vettem volna értelmes 144+ Hz-esen.

27" mellé a 4k értelmetlen baromság. Windowsban nagyítani kell, játékokat meg 130+ ezer Ft-os kártyákkal is max. medium grafika mellett lehet 60+ fps-sel csapatni. Ide kell még 2-3 vga generáció, mire a 60ezer Ft-os kategóriába leszivárog ez a teljesítmény, na akkor vissza lehet térni 4k mellett a játéktémára (legalábbis a mostani játékokra vonatkozólag...), de akkor sem 27"-ra, tök felesleges. A pixelméret a lényeg. 1080p kicsit gáz már 27"-on, de teljesen élhető, 1440p mellett pedig már nem látni a pixeleket karnyújtásnyi távolságból, ahhoz kb. 2 öklömnyi távolságig kell hajolnom, amikor is már nem látni a kép bal-jobb-szélét rendesen...

Bennem az merül fel, hogy ha 24"-ig tuti az 1080p, 27"-tól pedig inkább 1440p legyen, akkor mekkora lehet az a méret, ahol érdemes már 2160p-ben gondolkodni? Talán egy 35" körüli 16:9-es monitornál merülne fel bennem először, ilyenek pedig ha léteznek is, biztos horror áron és mint grafikus monitor.

Az biztos, hogy egyszer át fogunk térni a 4k-ra, de még az 1440p sincs szinte sehol, max a teszteken. Elég egy steam felmérést megnézni: 38% 1080p, 26% 1366x768, kb. 10% az 1600x900+1680x1050 együtt, és csupán 1,4% az 1440p. Ugyan a nagyobbak nincsenek feltüntetve, de az egyéb érték 2%, tehát ebben lesz a 3440x1440 és a 4k is, meg fene tudja milyen barom beállításokkal tolják egyesek, amik nem standard méretek 1440p-ig. Ebből következhetne akár az is, hogy ki fog esni az 1440p, és 2160p-re fejleszt majd a többség, de a fentebb taglalt dolgok miatt butaság + vaskos felára is van.

A 4k felárat inkább 60+ Hz-es verzióra költeném 1440p mellett, de ez csak az én egyéni preferenciám, mert sokat játszok. Egy irodista beállítottságúnak elég a 60hz. 100-115-120ezer Ft-okért már kapni nem TN panelos 1440p-s 27"-os kijelzőket (ha nem zavarnak a fakóbb színek, és tényleg csak mint monitor használjuk, semmi filmezés kanapéról, tehát folyamatosan csak mi nézzük a monitort szemből, akkor tn-panelos is lehet kicsit olcsóbban), a maradék 30+ezer Ft-ból pedig lehet venni erősebb vga-t. Lehet rosszul írom, de talán 2/3 annyi fps van 1440p-n, mint 1080p-n, tehát nem árt egy GTX 970, RX 470 vagy ennél erősebb kártya (kivéve 3gb-os 1060as, mert az csak 1080p-re való), ezek pedig nem 2fillérek, de még úgy-ahogy normális árban mozognak.

(#19) voodoo98 válasza AxBattler (#2) üzenetére


voodoo98
addikt

Egyébként a képpontsűrűség az egyik legkomolyabb tulajdonsága a monitornak: 163 ppi.

(#2) AxBattler
Abból is inkább 2! :D

(#8) berVi
FHD kevés, 1440p 27"-en viszont annál sokkal jobb. 4k-t meg nem tudjuk kihajtani (illetve nincs is "rendes" panel még), talán 2db GTX1080-nal. Nyilván egy köztes megoldás, de 1-2-3 évig jó lesz sok embernek, köztük nekem is.

(#10) Failure
Nem próbáltad még ki a fullhd-t 24"-en és 4k-t 28"-en. Bődületes különbség van. Teljesen nyilvánvaló, hogy a 4k-ra kell lőni, de nem mostanában. Kell ennek még pár év, mire lesz hardver rá (illetve 144hz IPS 4k-s panel).

(#16) sid.:Rc211v
Valóban. 30-32"-en lehet a 4k tökéletes. Vajon mi lehet az ideális képpontsűrűség? Nekem most 108ppi-m van. Próbáltam már 158-at az nagyon jó. Szerintem valahol 130-140ppi körül lehet.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#20) AxBattler válasza voodoo98 (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja.

Egyébként most szerintem a 25"+1080p, vagy a 27"+1440p lehet a legnagyobb tutiság, ha van hozzá elég erős VGA-d.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#21) voodoo98 válasza AxBattler (#20) üzenetére


voodoo98
addikt

Hát igen, 980ti és felette kell az 1440p-nek. Ez tény. Viszont eléggé korrekt a kép! Pláne 100hz+ felett. :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#22) Fitzgerald válasza Tian66 (#14) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát még 25"-en. :)
Én egy 25"-es Acer IPS monitort vettem. 60Hz, 70-ig lehet húzni simán.
Egy 1070-em van mellé, az még szűk 2 évig valószínűleg elég is lesz a normálisan optimalizált játékokhoz, maximális vagy azt közelítő részletességen.

[ Szerkesztve ]

(#23) X Factor válasza AxBattler (#2) üzenetére


X Factor
addikt

80-ért most vettem, 27 FHD IPS 40-75 LG-t. Ha a 24 helyett belefér, csak ajánlani tudom.

Make things work

(#24) AxBattler válasza X Factor (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de 73k-ért is megkapom... :P

Egyébként a régi 27"-os, FHD LG-det miért adtad el? Nekem is olyan van, és a fentire nem cserélném el...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#25) BeZol válasza voodoo98 (#21) üzenetére


BeZol
őstag

Attól függ. Ha nem használsz élsimításokat (mert késlelteti az egérmozgást, és egyes játékokban ez eléggé kritikus), akkor elég az rx 470/480, gtx 970, 6gb-os 1060as kártyák ereje, csak legyen meg a 4gb memória.
Ha tényleg minden maxra van tekerve (amit én baromságnak tartottam mindig is), akkor tényleg kell a több kakaó. Közel 3-szor annyi fps van a totál low és a full ultra grafika között (bár lehet ezt is játéka válogatja), szóval még egy régebbi kártyával sem feltétlen kell lemondani az 1440p-ről (ahol eleve 2/3 annyi fps lesz 1080p-hez képest), csak hát nem lesz szép a játék, ill. ha csak 2gb ram-os a vga, na az viszont erősen korlátozó tényező lehet.

(#26) voodoo98 válasza BeZol (#25) üzenetére


voodoo98
addikt

Nem értek teljes mértékben egyet. :) De ez nem baj.

Ha nem használsz élsimításokat (mert késlelteti az egérmozgást
Nem értem miért laggolna az egér attól, hogy be van kapcsolva az AA vagy sem. Itt inkább az alacsony fps-től laggol az egér, ez igaz is. Ezért volt többek között rossz a Mafia 3-as 30 fps lock. Nagyon nehéz célozni 30fps-en.

Ha tényleg minden maxra van tekerve (amit én baromságnak tartottam mindig is),
Nem baromság, de az tény, hogy vannak olyan beállítások, amiket nem kell bekapcsolni vagy leljebb lehet venni.
Triviális pl.: 4k-n nem kapcsolok 4x-8x AA-t pl. vagy scalinget.
Ha már megveszek egy drága (highend) kártyát, akkor szeretek max közeli grafikán játszani. :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#27) Picco válasza voodoo98 (#21) üzenetére


Picco
addikt

2560x1600-at eleg jol elviszi az r9 290 is (szurok nelkul) legnagyobb meglepetesemre, pedig ketszer annyi pixel van rajta mint FHD-n.

30" de meginkabb 32" 16:10-es legalabb 100hz-es monitor tok jo lenne egy normalis panellal, nemigazan ertem hogy miert nincs ilyen :((

(#26) voodoo98 azota mar javitottak az FPSlockot, de az engine alatta szarszemetszar.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#28) Tin válasza BeZol (#18) üzenetére


Tin
veterán

nekem az "elődje", a 27MU67 van, amit az edigital kiszórt 115e-ért kb. 1 hónapja... az pont ugyanezt tudja, csak éppen rendes masszív állvánnyal (állítható magasság és társai), +1 DP porttal, csak éppen egy elég vacak érintőgombos vezérlővel, de ez annyira nem zavaró ha megszokod.

egyelőre többnyire FHD-n használom, mert az asztali gépem csere alatt van, és most még nem tud 4K-t, de két laptopon is W10-el megy a 4K, és nem értek egyet veled, hogy hülyeség. 100%-on hülyeség, de a skálázást támogató alkalmazásokkal baromira nem az: tűéles, szép kép, és 2-3 helyett 8MP-t kapsz, ami mondjuk fotós alkalmazásoknál nem hátrány.

abban egyetértek, hogy 100 PPI körül van a normálisan nézhető, 100%-os nagyítás, de az oprendszer (és a programok) függvényében nagyítással elég jó élmény kapható - sokkal nagyobb a tér.

(#29) voodoo98 válasza Picco (#27) üzenetére


voodoo98
addikt

Mafia3: igen, tudom. próbáltam is, de jah crappy lett az egész sajnos.
Egyébként létezik 34"-es 21:9-es ips 100hz-es monitor, csak jó drága: Acer Predator x34.
Elég cukor! :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30) assemble válasza tlac (#6) üzenetére


assemble
addikt

En is hatarozottan ugy olvasom, hogy van freesync az UD58-ban is.

(#31) asphalt válasza assemble (#30) üzenetére


asphalt
csendes tag

Sőt, még itt is volt benne:
[link]
Valószínűleg a tesztben van elírás.

[ Szerkesztve ]

(#32) Picco válasza voodoo98 (#29) üzenetére


Picco
addikt

16:9-el meg kibekulnek, de a 21:9 nem kene. oke, szelesvasznu mozifilm, meg jatek, de munkara mar abszolut hatrany szerintem, ezzel a gepem el is vesztene a multifunkcionalitasat.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33) #06658560 válasza Picco (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha több monitort használsz, akkor lehet értelme a szélesvásznú megoldásnak.

(#34) voodoo98 válasza Picco (#32) üzenetére


voodoo98
addikt

Szerintem meg pont munkára k jó lehet. Sok minden elfér a kijelzőn, nem kell 2 monitor. Játékra meg tudjuk, hogy miért jó! :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#35) Tin válasza voodoo98 (#34) üzenetére


Tin
veterán

munkára a legjobb a 2db 16:10-es.

(#36) .mf válasza Picco (#27) üzenetére


.mf
veterán

"30" de meginkabb 32" 16:10-es legalabb 100hz-es monitor tok jo lenne egy normalis panellal, nemigazan ertem hogy miert nincs ilyen"

Én egy jó (minőségi panel, magas kontraszt, alacsony deltaE, alacsony lag), 30~32" 16:9 UHD 40-72Hz Freesynces monitorral is kiegyeznék, de azokból is alig van, vagy ha mégis, akkor ennek a többszöröséért. Lecserélném már az asztali géphez használt két monitort, fotókhoz jobb lenne a 23" fHD helyett egy 32" UHD, ha meg játszanék (amire legutóbb feb-márc körül volt példa, jó időben inkább motorozok), akkor vagy UHD és leveszem a szűrőket-simítást, mert már úgyse lesz recés, vagy leveszem fHD-ra, mert az pont fele-fele.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Otoky


Otoky
csendes tag

Látom itt sokaknak van tapasztalata monitorokkal. Én most szeretnék venni 1440p-s gamer monitort de nem vágom mire kell figyelni, milyen márkák megbízhatóak.. etc.

Esetleg ajánlanátok nekem 1440p, freesynces, 144hz-es monitort ami lehetőleg maximum bruto 150e de inkább 80e és 130e közótt van?

IPS panelőny de nem kritérium.

(#38) DarkByte


DarkByte
addikt

4K-ra tényleg kicsit a 27". 1440p-s Acer-em van 27"-on és így pont nem kell Windows-os képnagyítás. 1:1 pixel mérettel, a weblapokat szoktam picit a böngészővel nagyítani, de igazából ez is csak kényelmi dolog, mert alap beállításon is jól olvasható. a 32" eléggé elkel a 4K-nak. Ezért is nem nagyon álmodoztam 1,5 éve mikor vettem ezt az Acer-t 4K-ról. Egyrészt iszonyat drága volt akkor még, másrészt még most is azt látom hogy nagyon drága dolog a 4K gaming. Csak VGA-ra 100+k-t rá kell áldozni. Még kell szerintem 2 év mire lecsorog ez a teljesítmény a "népkártya" szintre. Addigra talán lesz pénzem 4K monitort is venni ami szintén olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39) atee


atee
őstag

Sokféle igèny van a monitorokkal kapcsolatban manapság. Ès valahogy a tökéletes mègse lètezik.
Játékra ez főleg nem az!
Ès ahogy más is írta. Ilyen árban ilyen ócska állvány... Vicc.
A.legtöbb felhasználó mèg mindig a 24/fhd kombòt használja ès keresi. Ez nagyjából így van 8-9 ève?
A 4k se fog sokkal gyorsabban terjedni.

27-34col2k144Hzfreegsync1msipspanelállíthatòállványusbhub 100 ezerèrt ès meg is van az amivel a legtöbben kiegyeznènek kb. :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#40) flamich76


flamich76
tag

1 hete vettem a 27UD58-at 109.990 Ft-t itt: [link] :K
Még mindig annyi. (és van benne freesync, bár pont nem érint)
Windows 10-ben 125%-ra kell állítani desktopon.
GTX960 2Gb-tal használom. 2db játokot próbáltam eddig (WoT és Elite Dangerous). UHD-ban érezhetően lassú a kártya, még lowest-re visszavéve is nehezen jön ki a 40Fps. Ugyanakkor FHD mellett nem túl éles kép, bár nem is bántó. Valószínűleg a monitor méretei már túl nagyok az FHD-hoz ilyen távolságról. Viszont 1440p-ben mindkét játék maximum részletességel fix 60 fps-t produkál és a kép tűéles, szerintem nem lehet megmondani, hogy nem a natív felbontással használja az ember játékban. Mivel olcsóbb volt, mint a legolcsóbb 1440p amit találtam ezért nyugodtan mondhatom, hogy jó vétel volt.
Persze vannak régi (meg nem túl régi) programok, amik nem szeretik a windows skálázását, pl a CIB java-s netbankja, ott marad a windows-os nagyító, de az ilyen programokat az ember általában ritkán használja, vagy keres rájuk valamilyen alternatívát.
Ha nem számított volna a pénz, akkor én is szívesebben vettem volna 32 colost, de azok 200 fölött vannak.

(Ja, az állványról annyit, hogy egyszerű, fix, max előre-hátra lehet kicsit billenteni. De ilyen mérethez még nagyon jó asztali állványokat lehet kapni 10-20k Ft-ért, ami ugye kb. annyi, mint amennyivel többért szokták az olyan monitorokat adni. Egyelőre nem hiányzik. A régi monitorom pivotolható, meg mindenfelé állítható volt. Sose használtam.)

[ Szerkesztve ]

(#41) tlac


tlac
nagyúr

én ma vettem meg a tesztben szereplő monitornak a testvérét a 27UD58-at 110k-ért
(a cikkel ellentétben valószínűleg tudja a freesync-et is mert rajta van a dobozán, meg a menüben is benne van, sajnos kipróbálni nem tudom)

és direkt 4K-s monitort kerestem, sőt még azon is elgondolkoztam, hogy veszek egy ilyet 24"-on
igen, kell nagyítani win-ben 150%-ra, de ez főként csak a régi programokban okozhat gondot
sőt mivel nagyítani kell, ez azt jelenti, hogy pl. ugyanahhoz a látható betűmérethez több pixelt használhat fel a rendszer és így sokkal kontúrosabb, élesebb lesz a szöveg

[ Szerkesztve ]

(#42) assemble válasza flamich76 (#40) üzenetére


assemble
addikt

+tlac:
Bevilagitas mennyire veszes, neztetek?

(#43) flamich76 válasza assemble (#42) üzenetére


flamich76
tag

Átállítottam a hátteret feketére, aztán fehérre és nagyjából pont olyan, mint ahogyan azt a cikk is írja az UD68-ról, hogy a feketénél a sarkokon erősen látszódik a bevilágítás, fehérnél meg most, hogy így mondják, valóban mintha kicsit szürkésebb lenne a széleken, bár ez eddig nem tűnt fel.

(#44) Tin válasza flamich76 (#40) üzenetére


Tin
veterán

+ tlac is

ha fullhd-re állítjátok, keressetek a menüben SUPER RESOLUTION+ -t, és próbáljátok ki a beállításokat desktopon. ha van ilyen, ezzel lehet az interpoláció élességét is állítani, nekem FHD-ban Low-val majdnem olyan, mintha natív FHD lenne a monitor is.

viszont én 1440p-t nem tudtam felbontásnak beállítani. nektek felajánlja simán windowsban desktop felbontáshoz, vagy mókolni kellett?

(#45) tlac válasza assemble (#42) üzenetére


tlac
nagyúr

nézegettem, szerintem elmegy, nálam a jobb alsó sarokban látszik a legjobban
a napi használatban nem fogom észrevenni

egyébként a kérdés amúgy az, hogy megérné-e fizetni pl. +50k-t egy komolyabb monitorért, annak a reményében, hogy hátha annak jobb lesz

jelenleg ezen az áron (110k) nincs másik 4k-s, ips-es, freesyn-es 27-es monitor

[ Szerkesztve ]

(#46) assemble válasza flamich76 (#43) üzenetére


assemble
addikt

+tlac: Koszi, hogy megneztetek.

En majdnem ugyanennyiert vettem (115k) ugyanigy akcios 27MU67-et par hete (az utolso darabok kozul), lehet, hogy meg pont vissza tudnam vinni.
Igazabol teljesen jo azt leszamitva, hogy annal is van a sarkokon nemi bevilagitas, de amugy valszeg inkabb csak tudat alatt zavar, mint hogy tenylegesen komoly gondom legyen vele.

Persze eleg szubjektiv dolog, hogy kinek mi szamit eros bevilagitasnak, szoval nehez igy megmondani, hogy az en monitoromhoz kepest milyen, mert foleg az erdekel.. :) De akkor ennel a modellnel is elofordul azert lathato mertekben, annyit legalabb tudok. A cikkben szereplo fekete kep nekem nem tunik annyira durvanak (a bal felso resze talan amin tenyleg jobban latszodik) En ennel a sajatomrol lottem latvanyosabb kepet (itt a jobboldali erdekes foleg) : [link]
De persze sok minden fugg attol, hogy a kep hogyan keszult, szoval valszeg nem lehet igy osszehasonlitani, a valosagban jellemzoen kevesbe latvanyos.

[ Szerkesztve ]

(#47) tlac válasza Tin (#44) üzenetére


tlac
nagyúr

a semminél jobb, de nem az igazi

olyan mód kellene, ami csak simán duplázza a pixeleket (vízszintesen meg függőlegesen is), mert akkor gyakorlatilag az megfelelne egy 27-es full hd-s monitornak

nálam sincs 1440p

(#48) Tin válasza tlac (#47) üzenetére


Tin
veterán

nekem a Low majdnem csak duplázza, igaz interpolál, de teljesen jó, az alaphoz képest fényévekkel jobb. én így használom, nem tűnik fel, hogy nem natív... persze megszoktam, de a lényeg, hogy tökéletesen használható nekem.

akkor nem tudom, flamich76-nak hogy jött ki az 1440p... esetleg 1600p... pedig előbbi pont ideális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#49) tlac válasza Tin (#48) üzenetére


tlac
nagyúr

elnéztem, még is csak van 1440p
(semmilyen drivert nem tettem fel az lg-től)

[ Szerkesztve ]

(#50) assemble válasza Tin (#44) üzenetére


assemble
addikt

En be tudok allitani 1440p-t windows-on 27MU67-en.. (Mondjuk szuksegem meg nem volt ra, mert ugye max jatekban van ertelme visszavenni, ott meg a jatekon belul tudom.)
Min van rakotve amugy, hdmi vagy dp? Milyen windows, milyen gpu?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.