Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #33253120 válasza PuMbA (#150) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na, akkor egyetértünk valamennyire. :)
Viszont a visszább említett mikrofonrángatás, szerintem a mai formájában nem hoz elég élvezeti értéket.

(#152) PuMbA válasza #33253120 (#151) üzenetére


PuMbA
titán

Annyira nem figyelem még a mikrofon rángatást mindenhol, de Tony Bennett-nél még nem láttam, még akkor sem, amikor baromi hangosan énekel, más már ilyenkor rakja távolabb a mikrofont. Brutális, hogy mit énekel mikrofon nélkül is egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#153) #33253120 válasza PuMbA (#152) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alakul. Kb. valami ilyesmit akartam felhozni a szinkronszínészekkel is kapcsolatban. Aki a mai (10-15(-20?) év) technikája nélkül tanulta meg, az egyszerűen tudja, és csinálja.

(#154) Eastman válasza PuMbA (#152) üzenetére


Eastman
őstag

Jólképzett énekes, az gyönyörűen hallattszik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#155) Kansas válasza Eastman (#154) üzenetére


Kansas
addikt

És az is, hogy mikrofon hiányában kb. operásan projektál.
Kb. ugyanaz, mint film vs. színház: közelik és erősítés nélkül a gesztusokat és a hangerőt teátriálisan el kell túlozni, különben a közönség nem látja/hallja.
Nem az a válasz, hogy vissza a kőkorba, nem használunk mikrofont meg effekteket/erősítést(bár érdekelne, hogy veszik fel nélkülük az "unplugged" előadásokat TV-re/DVD-re), hanem az, hogy a rendelkezésre álló modern eszközöket rendeltetésszerűen és ízlésesen használjuk.
Érteni ahhoz is kell, és dilettantizmushoz sincs szükség elektronikára.

A modern popzenéről nem tudok nyilatkozni érdemben, egyáltalán nem hallgatom. Az általam hallgatott metal és rock/blues zenék esetében viszont általában nem szokott gond lenni a technika használatából, nem "lóg ki a lóláb".

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#156) Eastman válasza Kansas (#155) üzenetére


Eastman
őstag

Be tudja énekelni a teret. Egyébként a művészeti alkotások élvezeti értéke szubjektív.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#157) Kansas válasza Eastman (#156) üzenetére


Kansas
addikt

Nem beszéltem az élvezeti(pontosabban művészeti) értékről... technikai eszközök használatáról volt szó, azaz produkciós értékről.

"Be tudja énekelni a teret" - mintha ez önmagában erény volna... mindenki be tudja, aki hangosítás nélkül tanult énekelni és van legalább átlagos énekes. Ha meg van hangosítás, nincs rá szükség, ellenben lehet finomabb eszközökkel operálni...

De hagyjuk már a zenében alkalmazott mikrofonkezelési technikát, a szinkron vs. felirat vitában irreleváns.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#158) Eastman válasza Kansas (#157) üzenetére


Eastman
őstag

(Egy malomban őrlünk.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#159) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Napirégész; meg csak részben, de ide kapcsolódik. :D

Nem beszélni külföldiül

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#160) jocomen válasza Apollyon (#159) üzenetére


jocomen
aktív tag

Nem tudom volt-e már, de szerintem az "idegen nyelv statisztika" hibás. Eléggé torzítja a képet az államok kisebbségének aránya. Ők ugyanis többnyire beszélik a kisebbségi anyanyelvüket is az államnyelven kívül. Tehát a nem homogén lakosságú országok, mint pl Románia, Szlovákia, Svájc... jelentős előnnyel indulnak. Feltételezem nálunk nem vették számításba a cigány nyelvet, mert akkor az arány minket is az eu-s átlag fölé repített volna. :)

(#161) gzbotii válasza jocomen (#160) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha ezt figyelembe is vesszük, egy erdélyi magyar diák érettségivel már három nyelvet kellene beszéljen...
De ezen kívül is, a román nemzetiségű fiatalok szintekkel több és jobban beszélnek idegen nyelveket.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.