Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, kinek van még tele a fallosza ezzel a böngészővel?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) vhw válasza lezso6 (#1) üzenetére


vhw
addikt

Aki nem használja, az is ilyennek minősül? :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3) lezso6 válasza vhw (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Vivaldi is a Chromium motort használja. :P

Valójában a motorral van ugye gond, szóval Chrome, Opera, Vivaldi, stb mind tartalmazza ezeket a bugokat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Goose-T válasza lezso6 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha a dev konzol be van kapcsolva, akkor nem cache-el.

Amúgy meg szinte lehetetlen Chrome-ban debugolni ECMAScript 5-re fordított TypeScript async metódusokat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Facebook-chat görgetéses probléma az őrületbe tud kergetni (bár ott szerintem szerepe van a Facebook JS-szkriptjeinek is) , a PH!-s görgetéses bugot nagyon ritkán tapasztalom. Az "A manóba!" hibát 2 hónaponta egyszer kapok indokolatlanul, ilyenkor adok a gépnek egy újraindítást, és megy tovább. Szóval nekem nincs különösebb bajom vele (amúgy a "manós" hibaüzenetek memóriaproblémára utalnak, én ránéznék a helyedbe az OS-re is, mert lehet ott nem passzol valami).

(#4) Goose-T: Csak akkor nem cache-l, ha beállítod neki.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#6) lezso6 válasza Goose-T (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahogy írták előttem is, az csak opció. De amúgy még reseteltem is az egész devtools-t hátha, persze nem segített. Maradt Gates-módszer...

TypeScript az nem lesz új PH-nál. Egyelőre. ;] De CSS helyett már SASS-t használunk, bár egyelőre még elég amatőr módon, korábban LESS volt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) lezso6 válasza mbalint987 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztosan zabálja a memóriát, hisz egyrészt kiírja, másrészt a windows is már néha bezár programokat kevés memóriára panaszkodva. Mindig csak a Chrome-ot kell újraindítani, ha ilyen van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) mbalint987 válasza lezso6 (#7) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A Chrome feladatkezelőjére esetleg ránézhetsz ilyenkor, ott kiírja, hogy az egyes alfolyamatok mennyi energiát zabálnak fel. (Mondjuk fura, hogy 16 GB RAM-nál ilyet tapasztalsz, nekem 8 GB RAM-mal is csak akkor zárogat be a Windows alkalmazásokat, ha a virtuális gépeim megeszik az összes memóriámat).

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#9) AtHoS válasza lezso6 (#3) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerencsére nem minden applikálódik automatikusan a "fork"-okra. Nálam pl. Opera 40+ tabbal sem produkált még memóriahiányos gondokat. A puritán chrome-ot elejétől fogva kerülöm, szóval nincs vele negatív tapasztalatom :DDD

read-only mode on the forum

(#10) Calibos válasza lezso6 (#1) üzenetére


Calibos
addikt

Nekem nagyon, zabálja a memóriát.

(#11) DeltaPower válasza AtHoS (#9) üzenetére


DeltaPower
őstag

A forkok elég gyakran le vannak maradva akár több verzióval is.

lezso6: nálam pont hogy cachel mint az állat, ha kell ha nem. live deploy után pl. nem hajlandó felfogni a dns változást és csak inkognitóablakban hajlandó betölteni. Mondjuk ez lehet attól hogy pár hónapja valahogy a chrome frissítés közben összeakadt a chromium-al (mindkettő van fent), igaz utána helyreálltak de azóta se raktam újra egyiket se :)

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Én le nem cserélném a világért sem. Vannak apróbb hibák sajnos, ezeket a következő verzióban általában kijavítják. Memória rész engem nem zavar, 12gb van a gépben, hogy használja a program aminek szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

(#13) arabus válasza Lauda (#12) üzenetére


arabus
addikt

Ezek nem apró hibák!
Nekem is csinálja hetente kétszer a manós viccet
de ugy hogy ha bezárom sem javul meg.
Valami piszokul nem stimmel vele.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#14) domos


domos
senior tag

Nálam 64GB RAM-nál is volt ilyen manóba elfogyott a memória bug. XD

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) aprokaroka87 válasza domos (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Manóba
lehet hogy 640 gb kell

Nem aztat mondta Bill Gécc is?

Vagy gb helyet kb volt?

(#16) cskamacska válasza DeltaPower (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Mostanában nekem is darálja króm a lemezt, mintha folyamatosan a privát adataim után kutatna, amit beküldhet a Nagy Testvérnek. :) Az hogy 50 lap fölött megtölt 16GB memóriát az alap, ezt már 2013-ban is csinálta. De a folyamatos vinyó kerregtetés az agyamra megy, ha SSD-n lenne, csak neki fent kéne tartani egy 512GB-os MLC darabot, hogy ne fusson ki a TBW határból. :U

Persze cserébe sziklaszilárdan működik, bugrókáról eleve azért szoktam át(amellett hogy 50 lap fölött a róka is memlékelt) mert egy gány flash oldal bedöntötte az egészet, ezt naponta kétszer. Meg mindmáig érezhetően gyorsabb a króm, 100 lapnál is pörgősen tölti be a 101. lapot, csak tömni kell bele a memória modulokat. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#17) PuMbA


PuMbA
titán

Nem lehet, hogy a videókártyád drivere miatt leakel a Chrome? Nálam semmi probléma sincs 8GB-tal, illetve otthon szüleimnél 4GB-tal elrobog a Chrome több lappal.

[ Szerkesztve ]

(#18) ktg3


ktg3
őstag

Ugyanaz itt is. FB gyakorlatilag használhatatlan, mert egyből kifagy. Nekem is dobálja folyamatosan, hogy elfogyott a memória. Vicc... :(

[ Szerkesztve ]

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nálam ungoogled-chromium van, azzal semmi bugot nem tapasztalok, mondjuk nem is vagyok developer :D Azért próbáld meg, hátha.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) Robaj válasza lezso6 (#1) üzenetére


Robaj
addikt

Engem ez a bugja zavar...

http://blog.jussipalo.com/2017/03/sharepoint-workaround-for-script-editor.html

Van egy js, ami futna egy post után, és a mostani chrome ezt írja: ERR_BLOCKED_BY_XSS_AUDITOR

Javíthatnák igazán... (vásárolt progi belenyúlni nem lehet, újabb verzióban már máshogy oldják meg)

[ Szerkesztve ]

(#21) elithun


elithun
őstag

Ez valami új irány manapság: amit sűrűn frissítenek az egyre rosszab lesz minden hozzányúlással.
Gondolok itt főleg a Chromera, Facebook appokra és az nvidia driverekre.
Legutóbbi Facebook messenger frissítés már odáig süllyedt, hogy egyrészt 4-5 másodperc mire csak megnyílik az app (igaz ez a fő Facebook appra is) és emellett már a telefon alap működését is lassítja. Pedig már majdnem nem a régi verzióját használtam, mert úgy tűnt talán az új is stabil.

Most Chromenál a legújabb, hogy a facebook tabot pl rendszerint feldobja 250-500megás fogyasztásra és csak áll lefagyva. Pedig nem a Hírfolyam van megnyitva, hanem a Tevékenységnaplóm, ami statikus. (Chat és a jobb felső mini hírfolyam pedig dinamikus) :(

Webfejlesztésre én is a Chromeot használom viszont. Sokan azt használják, így ott kell elsőnek működnie a dolgoknak. Plusz fejlesztési szempontból nincs nagy bajom vele igazából.

#régenmindenjobbvót

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) Rimuru


Rimuru
veterán

Jelenleg nincs a piacon jo bongeszomotor.

Vigyázat, csalok!

(#23) Narxis válasza Rimuru (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. :R

Thanos was right.

(#24) Blindmouse válasza AtHoS (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ennyi. Aki nem használ operát, sosem fogja megérteni. Régebben is jobb volt, most is jobb, bár egy jó ideje tesztelem a Vivaldit, az még jobban szokott menni. Ez a "dehát az ugyanaz" nem állja meg a helyét, mert pont mint OP is mondja, egyes verziók között is különbség van.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) kentucky


kentucky
őstag

Semmi bajom nincs vele, már a facebook chat görgős probléma is megszűnt, a manóba ablakot meg már egy fél éve nem láttam.

(#26) domos válasza AtHoS (#9) üzenetére


domos
senior tag

A memóriahibát valami bug okozta, ami limitálta az egy tabra jutó max memória méretét, nálam is csak akkor jött elő amikor megpróbáltam megnyitni egy 10000×10000-es gif fájlt. Azóta ez javítva lett. Lázán meg tudok nyitni 2500+ tabot is, és meg se nyekken alatta a Chrome.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) Rimuru válasza domos (#26) üzenetére


Rimuru
veterán

Tegyuk fel hogy minden tab atlagosan 25MB memoriat zabal (mindennel egyutt), igy kellene 62.5GB(!) RAM hogy elferjen mind ugy hogy a +-t nem szamoltam bele. Milyen geped van neked hogy ezt kivitelezted?

Vigyázat, csalok!

(#28) mbalint987 válasza Rimuru (#27) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Lehet 128 GB memória van a gépében. ;] (Osztálytársam nemrég vett egy szervert, nem akartam elhinni, de tényleg 128 GB RAM-mal vette. Neki biztosan menne.)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#29) domos válasza Rimuru (#27) üzenetére


domos
senior tag

Adataimnál ott van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) Rimuru válasza mbalint987 (#28) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy eleg ha megduplazzuk azt a 25MB-ot maris ott vagyunk, ha nem csak new tabok vannak megnyitva szinte biztos vagyok benne hogy az atlagos meret 50MB+.
Tegyuk fel azt is hogy hasznalja az "osszes" tabot, 1 ablakban 20 fer el kenyelmesen ugy hogy megtalalja amit szeretne akkor 125 ablak van nyitva, ezt is elosztjuk es 25 ablak van virtualis asztalonkent akkor az igy 5db. Termeszetesen mast is hasznal bongeszon kivul tehat legyen 6, memoria is ennyivel no. boven haasznalhatatlan lesz az egesz es a 128GB RAM is elfogy. :DDD

Koszi domos ez most jol eset. :DDD

(#29) domos: Hany vekony kliens csatlakozik arra a gepre, vagy csak "sima gamer" cucc? ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#31) domos válasza Rimuru (#30) üzenetére


domos
senior tag

Természetesen nem szoktam ennyit használni egyszerre. 5-nél többet nem tudok követni. A 2500 egy szimpla teszt eredménye volt, nyitottam 10 chrome ablakot, és mindegyikben toltam egy összes könyvjelző megnyitása parancsot.

Szerk.: Saját, egyfelhasználós gép. ;]

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#32) dqdb válasza DeltaPower (#11) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Opera Developer csatornája általában a Chrome előtt jár Blink verzióban, a scrollozós hibát csak nagyon rövid ideig tapasztaltam.

domos: Nálam 64GB RAM-nál is volt ilyen manóba elfogyott a memória bug. XD
Chrome-on nem tudom, hogy folytatódik-e a szöveg, Operán igen, és ott a mondat második fele van általában az igazsághoz közel, és a hiba oka nem memóriahiány, hanem a fő folyamat és a worker folyamat közötti kommunikáció áll fejre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33) Lauda


Lauda
félisten

Ez érdekes lesz majd ha életbe lép: Reklámblokkolót kap a Google Chrome

(#34) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Nálam a Vivaldi szuperál, de sajnos van, amikor a döglött madár jön be fekete hátteren(elfogy a memória: 4GB).
Androidon nincs a Chrome-nál jobb böngésző.

(#35) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

""a manóba, elfogyott a memória". 16 GB RAM van a gépemben":Y

#33: úgy tucatnyit kapott már:)) Persze ha maga a gugli lép, az elég piacrengető jelentőségű:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Pubszon válasza lezso6 (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam csak a görgetős bug van jelen, de az is csak a notebookon. Az a bug amikor gondol egyet és nem görget csak pixelsoronként? Csak ez a hiba van nálam néha, de szintén csak a facebook chatben, máshol nem találkoztam még vele.
Bár pár napja ez sem jelentkezett.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37) dqdb válasza Pubszon (#36) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a bug amikor gondol egyet és nem görget csak pixelsoronként?
Az a bug, amikor a görgetés egy fülön teljesen megáll és úgy is marad, akárhová is navigálsz, kizárólag a fül bezárásával és újra megnyitásával gyógyul meg. A reprodukálásához navigáció közben kell megfelelő időzítéssel görgetni egyet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38) Pubszon válasza dqdb (#37) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem ez akkor jön elő, mikor még nem tölt be teljesen az oldal, de már görgetek. Elég bosszantó.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#39) lezso6 válasza dqdb (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az amiről beszél. Amikor pixelenként lehet görgetni. Egyet. :D Fostosság.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) dqdb válasza lezso6 (#39) üzenetére


dqdb
nagyúr

Operában teljesen behalt ilyenkor a görgetés, nulla pixelt mozdult el. Azonban ezt már olyan régen javították, hogy nem is emlékszem, mióta nem jelentkezik, meglepő, hogy a Google még szívatja vele a nagyérdeműt ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41) Chaser válasza dqdb (#37) üzenetére


Chaser
titán

ez nálam is volt, és csak ph-n
most uo. gépen vagyok, de itt kevesebb bővítmény van, azon filóztam esetleg nem az egyik bővítmény kavar be neki? saját gépemen van scriptsafe, safeguard, ab+, ezen a mostanin nincs csak ad+ - és természetesen ki van kaccsolva' d - és itt nem volt még görgetési gond a chromenál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) dqdb válasza Chaser (#41) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, biztosan natív kódban van a hiba és rossz időben történő görgetéssel lehet előhozni. Annyi köze talán lehet a sok bővítményhez, több bővítménynél nagyobb az időablak, amikor a bugot elő lehet hozni.

Lusta vagyok előtúrni a bughoz tartozó Chromium/Blink hibajegyet, ahol végigkövethető a nem sikerült reprodukálni állapottól egészen a megvan a hiba és valószínűleg a javítás is, de most szabadságon vannak, akikhez a problémás rész tartozik állapotig, és valószínűleg azóta folytatódik, csak mivel Operában megjavították, nem néztem rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43) Pubszon válasza lezso6 (#39) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy ideje nálam nem jelentkezik a hiba.
Mondjuk lapváltás megoldotta, de akkor is bosszantó volt...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44) Chaser válasza Pubszon (#43) üzenetére


Chaser
titán

Nalam csak chrome bezar es ujraindit oldotts meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) kenwood


kenwood
veterán

a "manoba" jellegu hiba nekem a rammodulok fizikai cserejevel oldodott meg.

Van 4 darab 2 gigas Corsair ramom.
2x2-vel lement mindegyiken a memtest,de valami nem kerek legalabb 1 modullal,mert tobb gep is furan viselkedik, (ritka) kekhalal,chromeos manohiba, ha azokat pakolom bele.

15-20 tabnel tobbet nem nagyon nyitok meg,de ha okes a hardver,sose latom azt a hibat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) Chaser válasza kenwood (#45) üzenetére


Chaser
titán

memtestet már sokszor mondtam itt a fórumon, felejtsétek el, hektikus, megbízhatatlan
volt h 24 órát futott nálam, gép meg állandóan bsod-kat dobott, akkor még kezdő voltam, futottam vele sokat míg rájöttem mégis a ram...
prime95 blend test, mellé chrome sok tabbal, egy kis vlc, bármi videolejátszó, 15-20 perc alatt kidobja ha hibás a ram
de azt is ha alulfeszeli valaki a cpu-t és kevés neki a fesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.