Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Akkor jöhet is a következő rész; "a szemünk és a lézer fénye" címmel. Ha már pont az nem lett megkérdezve, ami sokunkat a legjobban érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#2) fairi válasza fehér_ember (#1) üzenetére


fairi
addikt

Amíg a józan eszed használod addig a téma fel se tud merülni. Te szeretsz közvetlen közelről belenézni a vetítőbe?
Maga a lézerfényt, először fehér fénnyé alakítják, majd 3LCD-re vetítik, vagyis a szemed alapesetben nem találkozik magával a kék lézerrel.

(#3) Reggie0 válasza fehér_ember (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha belenezel a napba attol is megvakul(hat)sz, pedig nem lezerfeny.

[ Szerkesztve ]

(#4) menpee válasza fehér_ember (#1) üzenetére


menpee
aktív tag

Az újabb UST modellekben több szenzor csak arra van fenntartva, hogy ha valami a képalkotó lézer útjába kerül, akkor lekapcsolja magát azonnal. Aki ebbe minden nap belefut, ott nem a projektor lesz a hülye és az okolandó.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#5) Ren Hoek válasza fehér_ember (#1) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez csak egy egyszerű fenyforrás, diffúzorral. A lézer akkor veszélyes a szemre főleg, ha a nyalábba nézel bele, a diffúzor előtt, de ez egy zárt fenyút. Ahogy kilép a frontlencséből a fény, már az egész vászonra oszlik a lézer teljesítménye.BMW lézeres fényszórójától is megvakulsz?

Ha egy szkenner pásztázná végig képpontonként, akkor más lenne a helyzet... ott van egy összefüggés, hogy hány mW és meddig belenézve káros. Ezért elvileg a pásztázó diszkólézerek sem veszélyesek mert csak rövid ideig nézel bele. Persze ettől még utálom én is.

Másrészt, mivel nem egyedi világításúak a képpontok ugyan úgy szürkésfeketék lesznek. Soha nem lesz OLED kontrasztja a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Triggerer


Triggerer
csendes újonc

Azt nem értem, mitől jobb ez, mint a LED? Oké, hogy a lézernyaláb erősebb, nagyobb mennyiségű fényt bocsájt ki, de itt még ott a diffúzor, a kék-sárga= fehérfény koverzió... simán veszít annyit az erejéből, hogy ne legyen nagyobb fénye, mint egy sima LEDesnek..

(#7) junkpod válasza fairi (#2) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a lézer fénnyel nem a színe a gond. Hanem hogy kis pontra rendkívül nagy energia koncentrálódik. Viszont nem egy pontra vetitunk ezért először diffúzorokkal "terítik" a pontszerű fényt (az energiája mm2-enket töredéke lesz, majd ezt tovább szűri tompítja az LCD panel és még tovább teríti a lencserendszer.
Persze ha bele nézel pont annyira fog fájni mint ha izzosba neznel.

Box's don't touch!

(#8) caprine


caprine
aktív tag

Megnéztétek az árát? A videóban lévő EB-L1100U 7700 font, 2.140.000ft, ez jó sokáig nem lesz benne a megfizethető kategóriában. És akár hogy is érvel a tag ezt az ár difit nem termeli vissza a "gyakori" izzó csere. Én még 1 projektorban se cseréltem izzó, hamarabb elavultak mint tönkrementek volna.
[link][link]

Abból kiindulva, hogy a 7-es BMW-ben néhány éve már van lézeres fényszoró, ráadásul kanyarkövetőt kapni kizártnak tartom hogy annak darabja 2 milla legyen magyarán a 2db 4 misi.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#10) DithenS válasza caprine (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Mi köze van egymáshoz? Egy projektor és egy fényszoró egész más dolog.
Ennyi erővel kapni 100W-os LED-es fényforrást úgy 10.000Ft-èrt. Akkor kellene kapni ugyan ennyiért projektort is?
Pedig egy 100W-os LED-be sem tudsz bele nézni már.

(#11) pomorski


pomorski
őstag

Kösz a hírt!

(#12) Kornel válasza caprine (#8) üzenetére


Kornel
veterán

Egy mezei LED-es fényszóró is (nem cserélhető izzóval) 200-300k darabja, na a lézer fényszóró sokkal drágább. Ha nem is 4M, de 1-2M simán lehet a pár.

Xiaomi-nak van jó lézer projektora, ~500k-bol megvan Kínából rendelve, az nem rossz ár.
Van teszt is róla.

(#13) Reggie0 válasza junkpod (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A lezerfeny egyaltalan nem feltetlenul koncentralt. Csak nagyon jol lehet koncentralni, mert koherens es monokrom. A felvezeto lezerek raadasul igen nagy szogben szorjak a fenyt, mert a felvezeton planarisan vannak kialakitva, igy elsugarzoak. Mivel a felvezeton a rezonator csatorna meretei osszemerhetoek a feny hullamhosszaval igy optikai reskent viselkedik a kilepesi pontokon. Ennek kompenzalasra kollimaljak egy lencsevel es utana lesz parhuzamos. Az, hogy mekkora a parhuzamositott nyalab atmeroje a lencse es a felvezeto tavolsaga, ill a lencse atmeroje hatarozza meg. (Egy minimalis meret felett.) A tipikus sugarzasi szogek ~20-30 fok a felvezetovel parhuzamosan es 100-120 fok arra merolegesen.(A keskenyebb dimenzioban szor jobban az optikai res.)

[ Szerkesztve ]

(#14) AVhelper válasza Triggerer (#6) üzenetére


AVhelper
senior tag

Olvass a témáról használható információkat tartalmazó cikkeket. Például ezt itt.

Ebben szerepel: "A többségében 1.000 lumen körüli maximális fényáramú LED projektorok csak teljesen besötétített helyiségben vetített 2,5 méternél nem nagyobb kép előállítására képesek. A Philips ColorSpark HLD LED technológiája ugyan 2.500 lumen Rec.709 színtartományú fényáramot ígér, de azt relatíve magas költsége miatt egyelőre csak néhány projektorban alkalmazzák, mint például a BenQ X12000."

(#15) Parci válasza AVhelper (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szia!

Rég beszéltünk :)

Arra kérlek, hogy ha itt fórumozol, akkor ne arra használd a fórumot, hogy egy másik oldalt promózz, pláne ne úgy, hogy közben a miénket "degradálod". Értem én, hogy ott is van információ, de nem elegáns egy másik oldal fő embereként ilyen jellegű kommenteket írni.

Köszi! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) nullpoint


nullpoint
senior tag

Nem úgy volt régen hogy a cikk elején jelezve volt hogy ez egy reklámcikk? Mert ugye ez az Epsont reklámozza. Ami nem baj csak talán illő lenne odaírni.

Amúgy csak én nem látom hogy mivel degradálta az oldalt AVhelper a hozzászólásában?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17) Parci válasza nullpoint (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

(ez egy interjú. ha az interjút adó önmarketingel benne, akkor a cikk olyan lesz. elsősorban rajta múlik, másodsorban a kérdezőn. ha pr cikket írunk, az jelezve van. az meg, hogy kinek hol húzódik az ingerküszöbe, egyéni kérdés, ugye van, aki a mozgó reklámra is közli, hogy az minden határon túlmegy)

igen, csak te nem látod, de akkor elemezzünk mondatot, mint a suliban:
"Olvass a témáról használható információkat tartalmazó cikkeket."
...majd egy link. ez ugye úgy értelmezendő, hogy olvass normális cikkeket a témáról, például itt (ami épp a saját oldalam...). amiből ugye következik, hogy ez itt nem normális cikk a témáról, hanem egy... sz.r.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Ren Hoek válasza Parci (#17) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért jó arcok vagytok, hogy nem töröltétek. Elég egy enyhe célzás, pedig jogos lett volna a mod :) respect a PH!-nak. Ilyen apróságok miatt bírom az oldalt és válik személyessé.

[ Szerkesztve ]

(#19) nullpoint válasza Parci (#17) üzenetére


nullpoint
senior tag

Pont az tűnt fel hogy interjú, de a válaszoló nem Gáspár, vagy Tőrös Úr, esetleg szakértő elvtárs hanem Epson :U

Még mindig nincs degradáló kijelentés a mondatában,csak te érzed annak , és amit linkelt cikk még mindig jobban részletezi a lézer témát mint Tőrös Úr négy darab mondata a lézeres vetítési elv kérdésekor :)

De guruljunk tovább , béke van és szeretet :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#20) Parci válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ezen azért rendre átsiklik az a pár ember, aki rögtön cenzúrát kiált ilyen esetekben (itt most nem történt szerencsére)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Parci válasza nullpoint (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

privátban is váltottunk pár üzenetet a kollégával, és nemigen rejtette véka alá a véleményét a hanyatló ph-ról.

ámde, miniszterelnökiesen szólva: boldog karácsonyt! :DDD (na jó, nem, hanem tényeg!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) dchard válasza Parci (#21) üzenetére


dchard
veterán

Már majdnem átsiklottam a teljesen feleslegesen hatásvadász cím felett, amikor beleolvastam a kommentekbe. És ha már belementél: engem is szomorúsággal tölt el, hogy egyre több az ilyen és ehhez hasonló, különösebb szakmai tartalommal nem rendelkező, nem ritkán a Bors magazin színvonalát idéző kattintásvadász címekkel, mint ez is (lézerfegyverrel...). De lehet, hogy ez csak nekem tűnik fel, így 15 év távlatából...

Korábban 1-2 cikket olvastam el a linkelt oldalról, ebben az esetben teljesen jogos volt, hogy berakta, mivel abból valódi információkat sikerült szerezni a technológiáról, ellenben itt csak bullshit bingót marketing szöveget kaptam. Az újságírásban pedig a riporternek igenis van felelőssége abban, hogy mit kérdez, ha pedig elengedi a gyeplőt és utána az olvasók megjegyzik, hogy marketing szaga van a dolognak, akkor nem fanyalogni kell amikor valaki tartalmasabb forrást linkel, hanem legközelebb odafigyelni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23) Reggie0 válasza dchard (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

De sokkal kenyelmesebb, ha nem kell annyit dolgozni a penzert. Ha mar piacvezeto vagy, akkor nem erdeked a verseny.

(#24) blesius válasza Reggie0 (#13) üzenetére


blesius
csendes tag

Azért elég sok lézer van, ami nem monokromatikus... Olyannyira nem, hogy akár az egész látható tartományt magába foglalja a spektruma. Pl: Ti:S lézer akár 650-1100 nm-s spektrummal is tud rendelkezni! De még az itt használt félvezető lézerek sem túlságosan monokromatikusak, de szerintem ez nem is cél.

(#25) Parci válasza dchard (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szuper, hogy ilyen sok öntudatos fogyasztó van itt a fórumban.

a ph meg legalább tíz éve hanyatlik és bulvárosodik. tulajdonképpen az a meglepő, hogy nem zsugorodott már össze egy darab nagy blikk-szingularitássá.

nincs semmi gond azzal egyébként, ha valaki berak linket a fórumba, ez egy szabad fórum, ha a link hasznos, pláne jó. és szabad, mert akár húszezredszerre is le lehet írni például, hogy jajj a ph, öntelt a házigazda, szar a tartalom, árnyéka a régi fényének, nincs versenytárs, meg ilyeneket. most is leírtátok, nem törli senki. engem is lehet osztani nyugodtan. megszoktam. a te neved is milyen ismerős... például korábbi szaraph osztásokból.

amit nem lehet, az az, hogy egy másik tech oldal tulajdonosaként a saját oldalad linkelgeted és közben itteni tartalmat leszólsz. azt sem azért nem lehet, mert nem jobb egy ottani cikk esetleg. hanem azért nem, mert rohadtul nem elegáns. és azért sem lehet, mert egész egyszerűen nem engedjük, nem kötelező pofozózsáknak lennünk, bármennyire is elvárják ezt páran. ez még mindig egy általunk fenntartott fórum, a mi szabályaink szerint, noha ezt sokan elfelejtik, és itt akarják megvalósíttatni a tökéletes polgári demokráciát.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Reggie0 válasza blesius (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Ti:S is csak akkor nem monokromatikus, ha kapcsoltkent hasznaljak nagyon rovid impulzusokkal, ekkor pedig a szokasos ket frekvencia keveresekent lehet szamolni a harmonikusait. De ettol fuggetlenul mindegyiknel nagyon keskeny a spektruma. Nyilvan attol is fugg, hogy milyen celra gyartjak az adott eszkozt, mert pl. barmira befolyasolja mar az ureg anyagaban letrejovo jelensegek, mint peldaul a (stimulalt) raman szoras. De amint egy allando lezert modulalsz, mar megvaltozik a szelessege. Egy jobb lezernek, mint pl amit tavkozlesben is hasznalnak, boven 1nm alatti a spektrumanak szelessege.

[ Szerkesztve ]

(#28) Parci válasza #32839680 (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hardverapró, utána ph a következő kettő. mindkettő az első negyedévben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem kimondottan tetszett, egy interjúban nem kell annyira szakmainak lenni. Valószínűleg az interjúalany sem villamosmérnök. Érdemes lehet viszont a tudásbázist ilyenkor előre bővíteni, aztán interjúknál belinkelni.

A cím nekem sem tetszik, de ez a trend, ezzel lehet kattintásokat behúzni. Nem szép trend, de úgy látszik, aki kimarad, lemarad.

Örülnék minél több interjúnak, minél szélesebb területről.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Bámulatos ! ( EPSON 4ever)

huhh

(#32) blesius válasza Reggie0 (#26) üzenetére


blesius
csendes tag

Nyilván használattól függő, de azért egy 5 fs hosszú impulzusnak (aminél már azért lehet jóval rövidebb impulzusokat kelteni) kiszámolhatod a sávszélességét, és az bőven nem monokromatikus lesz. De persze, a másik oldalon, más fajta lézerrel, el lehet érni <100 kHz sávszélességet is, amit már mérni is nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#33) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ahogy olvasom, akkor ez is olyan mint a LED-es TV-k, LCD ez is - az is, csak más a fényforrás.
Olyan lézer érdekelne, ami végigpásztázza a vásznat, mint annó a CRT-kben az elektronsugár a foszfort.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Hiába néz ki úgy az öltönyös muki mint Tom Hanks, ha nem adják versenyképesebb áron, akkor ez se lesz tömegtermék egyhamar!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.