Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Dunakeszi kriptocsaló.
Kőbányai szopófantom.

Mi lesz még itt? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) bLaCkDoGoNe válasza pilóta (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tudnám folytatni a sort, de úgyis kimoderálnák :DDD

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) #55525888


#55525888
törölt tag

Látjátok, a bitcoin azért jó, mert átlátható, szemben a zárt bankrendszerrel.

;]

(#4) Gave


Gave
addikt

Ez több szempontból is vékony nekem logikailag.

case a) Olyan gyenge a rendszer biztechje, hogy átlag-user ki tudja aknázni => tőzsde oldal hibája, vállalnia kellene érte a felelősséget.

case b) Kellően jó a rendszer biztech, power-user tudja kihasználni => miért nem tett semmit az ember, hogy lekövethetetlen nehezen követhető legyen honnan lép be, és miért nem bot scriptelte az egészet egy végtelen ciklusba?

(#5) M@cika válasza Gave (#4) üzenetére


M@cika
őstag

Teljesen jól látod.
Majd legközelebb már így csinálja a következő fickó. (b eset)
// legközelebb? - gondolta a medve //

Nasit a kis fehér medvének!

(#6) MikiLóS válasza M@cika (#5) üzenetére


MikiLóS
tag

xDDD

(#7) Reggie0 válasza Gave (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket a muveleteket a coin tarcaja csinalja, amit nem az oldal fejlesztoi irnak, hanem csak importaljak valahogyan. Igy elofordul, hogy hibas, sot akar olyan is, hogy tamado jellegu szoftvert integralnak a rendszerukbe.

Nekik igazabol auditalni kene a kodot, amit osszekaparnak a netrol, de azert az nem olyan egyszeru dolog. A cikkben levo hiba mindosszesen abbol adodott, hogy rossz logikai sorrendben olvasott ki es tartolt valtozokat a tarca szoftverje. Tobb coinnal is elkovettek ezt a hibat.

[ Szerkesztve ]

(#8) C64


C64
őstag

c) a lopást bűntetik akárhogyan is történt.

Mindenesetre akkor is fura, hogy annyi esze volt, hogy lopjon, de annyi már nem, hogy anonimizálja magát....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#9) Reggie0 válasza C64 (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Velhetoen nem akart lemaradni, viszont anonimizalnia magat maceras, mert fenykepes igazolvannyal kell regisztralni, lakcimet igazolni, stb., mert KYC van. Gyakorlatilag kell gyorsan venne valahonnan egy lepapirozott szemelyiseget, es meg a papircetlit, igazolvanyt maga ele tarto selfie-t is produkalni kell.

[ Szerkesztve ]

(#10) C64


C64
őstag

Ja, inkább vállalja, hogy lebukik. Ennek nincs sok értelme....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#11) Balage700


Balage700
tag

Na hol van ilyenkor a nagy "Ne avatkozzon bele a csúny gonosz állam a kriptóba, mert akkor fasizmus van és a csúnya bácsik ellenőrizni akarják a szabdságharcosokat." :C
Bohócok, megy a nagy forradalmárkodás, de egyből szaladnak a hatósághoz ha valami nem stimmel. Legyenek akkor a kroptósok következetesek és intézék el a hatóságok nélkül, mivel úgyis függetlenedni akarnak a "rendszertől". Legyenek már következetesek ha bankrendszert akarnak a bankrendszerben.

(#12) section9 válasza Balage700 (#11) üzenetére


section9
őstag

Kivalo szalmababot epitettel fel, jar a keksz.

(#13) Reggie0 válasza Balage700 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Az allamnak nem a kriptoba kell beavatkoznia, hanem az emberekbe, hogy ne kovessenek el buncselekmenyt.

(#15) section9 válasza #32839680 (#14) üzenetére


section9
őstag

A BTK 375. § (3) eleg egyertelmuen szabalyozza, hogy 2-8 evig kap majd a srac. A te logikad alapjan, ha valaki bemenne a Louvreba, ellopna es eladna a Mona Lisa-t akkor vedekezhetne azzal, hogy dehat ez csak egy osszefestett vaszon, ez nem er semmit.

(#16) L3zl13 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez egy hülye érvelés, mert nyilvánvalóan nem megoldható.

@morgyi: Nem tudom, ez hogy működik a jogban. De felteszem egy hivatalos értékbecslő nem fogja azt mondani, hogy 0 az értéke, még akkor sem ha nincs fizetőeszközként elismerve.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Reggie0 válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. A torvenyekrol hallottal mar?

[ Szerkesztve ]

(#19) #55525888 válasza section9 (#12) üzenetére


#55525888
törölt tag

Tökéletesen igaza van.

(#20) Fred23 válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy üveg borért vannak ilyen célra (is) alkesz hajléktalanok (lakcímük többnyire nekik is van).

És a témánál maradva: hogyhogy nincs még Kőbányai Fantom sör?! :F

[ Szerkesztve ]

(#21) updog válasza #32839680 (#14) üzenetére


updog
senior tag

Megszereztük a tárgyalás realtime közvetítését:

- A vádlott 50 millió forintnyi kárt okozott.
(ügyész rápillant az árfolyamra) - Mármint 52 millió?
(ügyvéd frissít) - Igen, 43 millió, akarom mondani 48, nem, 37!!! HODL!

;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) kilua válasza Balage700 (#11) üzenetére


kilua
senior tag

Ha elkölti valaki a kriptot, akkor fizetni kell egyrészt adót a nyereség után, másrészt áfát, szóval amíg így van addig az állami szolgáltatások is járnak.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kriptacsalásnak olvastam, már azt hittem, valami érdekes lesz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) section9 válasza #32839680 (#17) üzenetére


section9
őstag

1995. évi CXVII. törvény [ Szja tv. ] 67/C § szabalyozza a kriptoeszkozok adozasat, ebbol fakadoan szerintem elismeri, hogy van ertekuk. Nem vagyok jogasz (gondolom te sem) de meglepodnek, hogy ha az ervelesed megallna a helyet barhol. Ha elolvasod az altalam korabban hivatkozott torvenyt lathatod, hogy nincs megadva, hogy a kar penzre, CS:GO ladara, NFT-re vagy Spar husegpontokra vonatkozna. Masreszt az okozott kar valoszinuleg nem kizarolag a kriptoeszkoz piaci erteke, hanem az incident responsera forditott koltsegeket is tartalmazza (berkoltseg, ugyved, stb). Amugy az adott kriptoeszkoz arfolyama visszamenolegesen lekerdezheto tetszoleges tozsdeken es MNB kozeparfolyam szerint forintosithato, ezzel es az esetlegesen benyujtott szamlakkal egyertelmu az okozott kar merteke.

(#27) shteer válasza #55525888 (#3) üzenetére


shteer
titán

Mi köze ennek a Bitcoinhoz?

..szerintem jónak tűnik

(#28) Yutani válasza updog (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

:))

#tarcsad

(#30) nemlehet válasza #32839680 (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Figyi... Én értem hogy bitcoin rossz, meg hurdurr drága a VGA, szemétbányászmonnyonle, de teljesen feleslegesen magyarázod a hülyeséget. Gyárthatsz tetszőleges analógiákat, ettől még nem lesz igazad.
Az hogy szerinted a crypto csak egy bithalmaz és felesleges kb senkit nem érdekel, főleg nem a bíróságot vagy az államot.
Itt legfeljebb abból lehet vita, hogy melyik napi árfolyamot vegyék figyelembe.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) Reggie0 válasza #32839680 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem bitcoint allitott elo, hanem - ha jol tudom - ILK-t, ami egy token.

(#33) Gargouille válasza #32839680 (#32) üzenetére


Gargouille
őstag

"Így maximum a fejetekben van valós értéke."

De ha ez így van, akkor miért tudnak belőle valós sportkocsit, valós jachtot, meg valós házat venni sokan? Ha nincs értéke, akkor hogyan lehet valós materiális javakra váltani? Azt mondod itt van valami, aminek nincs értéke. De ha ezt az értéktelen valamit odaadom valakinek, akkor valódi pénzt ad érte. De nem értem a logikát, hogy miért ad érte valós pénzt valaki, ha egyszer nincs értéke?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) megott válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


megott
tag

'csuti lógatott? ;)

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#35) Gargouille válasza pilóta (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

Mint kőbányai mondom, időnként kint alszom a padon a ház előtt, sose lehet tudni... :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) Darmol


Darmol
senior tag

Nem tudom mit vitatkoztok. Mivel a helyzet jogilag nem egyértelmű (lásd érvek pro és kontra), ezért egyértelmű, hogy ha a srácnak jó ügyvédje van akkor felmentik, ha gagyi akkor lesittelik. Ez a nagy magyar valóság.
Persze lehet erkölcsileg ejnyebejnyézni.
Szvsz jelenleg a kripto arról szól, hogy tudatlan emberek pénzét kicsalják. Akkor csalótól lopni erkölcsileg hogyan is áll?
Avagy Robin Hood rabló volt, vagy hős? A Lázadók hitvány csürhe akik a rendet bomlasztják és sorozatosan kárt okoznak az adófizetők pénzéből fenntartott rendvédelmi eszközökön miközben rengeteg civil halálát okozzák, avagy a gonosz önkényuralom ellen fellépő maroknyi elszánt harcos akik mindenki szabadságjogáért küzd?
Úgy gondolom minden attól függ ki a főszereplő a történetben. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#39) Gargouille válasza #32839680 (#36) üzenetére


Gargouille
őstag

"Miért kel el 68.000 dollárért egy cs:go skin."

Hát igen, ez tényleg jó kérdés. A véleményemet meg is tartom magamnak (mármint azokról, akik ennyit fizetnek érte).

"Az 25 éves autód hiába ér milliókat mert annyira megkímélt, a biztosító szart sem fizet érte. Mert attól még egy 25 éves autó. Hiába fizetné ki érte valaki egy szalonautó árát."

Az egy dolog, hogy a biztosító (akinek ugye az az érdeke, hogy sokkal kevesebb értékre tartsa a kocsid) mennyire taksálja, az meg egy másik, hogy mennyit adna érte egy vevő ha eladnád. A "valós" értéke - szerintem - az az összeg, amennyiért hajlandó valaki megvásárolni.

Amúgy csupán arra a kijelentésedre próbáltam reflektálni, hogy "Így maximum a fejetekben van valós értéke", mert ez egy elég sarkos kijelentés és úgy gondolom, hogy nem is állja meg a helyét teljesen. Illetve ha elfogadom igaznak, akkor ugyanezzel a logikával a legtöbb szellemi tulajdonnak sincs "valós" értéke. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) Gargouille válasza #32839680 (#40) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát így már még kevésbé értem, mert most a jog által meghatározott/elismert értékről beszélünk, vagy "valós" értékről? Az egy dolog, hogy mit mond a jog, az meg egy másik, hogy a valóságban mennyi pénzt ad érte valaki. A kettő nagyon nem ugyanaz. Persze ha te a valós érték alatt erre a jogi oldalra gondoltál, akkor tekintsd tárgytalannak amit mondtam. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43) Darmol válasza #32839680 (#42) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyáltalán nem biztos. Emlékszel a trafipax per kimenetelére? A lézerblokkolós esetre. Azt hihetnéd, hogy egy rendőrségi eszköz megtévesztése/befolyásolása jogellenes. De kiderült, hogy nem az.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#45) bolvar


bolvar
senior tag

Ellopni valamit ami nincs is, hát milyen bűncselekmény ez ;] :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#47) Reggie0 válasza Darmol (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Amig nincs ra torveny nem is lesz az. Most mar az. A sebessegmeresnel nem az IT oldalon tortent a befolyasolas, azert nem tudtak megfogni. Hasonlo modon, ha egy kollegad leragasztja az egered szenzorat az meg nem lesz informacios rendszer elleni buncselekmeny.

[ Szerkesztve ]

(#48) updog válasza Reggie0 (#47) üzenetére


updog
senior tag

Hasonlo modon, ha egy kollegad leragasztja az egered szenzorat az meg nem lesz informacios rendszer elleni buncselekmeny.

De ami utána vele fog történni, az már súrolni fogja a bűncselekmény határait :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49) Gargouille válasza #32839680 (#42) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, engem az tévesztett csak meg, hogy "valós értéket" írtál. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) fatpingvin


fatpingvin
őstag

és persze itt is egy betűvel nem került elő a platform üzemeltetőjének a felelőssége. egy gondolat erejéig se menteném fel aki ilyet csinál, de meddig fogjuk elnézni azt hogy az üzemeltetőnek semmilyen elszámoltatástól nem kell tartania a szarul megírt vagy beüzemelt platformok miatt? én megkárosítottként kizásólagopsan a platform üzemeltetőénél verném az asztalt és nem érdekelnek ezek a kifogások. ha nem vagy képes biztonságos platformot csinálni akkor ne csináld.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.