Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Dunakeszi kriptocsaló.
Kőbányai szopófantom.

Mi lesz még itt? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) bLaCkDoGoNe válasza pilóta (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tudnám folytatni a sort, de úgyis kimoderálnák :DDD

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) #55525888


#55525888
törölt tag

Látjátok, a bitcoin azért jó, mert átlátható, szemben a zárt bankrendszerrel.

;]

(#4) Gave


Gave
addikt

Ez több szempontból is vékony nekem logikailag.

case a) Olyan gyenge a rendszer biztechje, hogy átlag-user ki tudja aknázni => tőzsde oldal hibája, vállalnia kellene érte a felelősséget.

case b) Kellően jó a rendszer biztech, power-user tudja kihasználni => miért nem tett semmit az ember, hogy lekövethetetlen nehezen követhető legyen honnan lép be, és miért nem bot scriptelte az egészet egy végtelen ciklusba?

(#5) M@cika válasza Gave (#4) üzenetére


M@cika
őstag

Teljesen jól látod.
Majd legközelebb már így csinálja a következő fickó. (b eset)
// legközelebb? - gondolta a medve //

Nasit a kis fehér medvének!

(#6) MikiLóS válasza M@cika (#5) üzenetére


MikiLóS
tag

xDDD

(#7) Reggie0 válasza Gave (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket a muveleteket a coin tarcaja csinalja, amit nem az oldal fejlesztoi irnak, hanem csak importaljak valahogyan. Igy elofordul, hogy hibas, sot akar olyan is, hogy tamado jellegu szoftvert integralnak a rendszerukbe.

Nekik igazabol auditalni kene a kodot, amit osszekaparnak a netrol, de azert az nem olyan egyszeru dolog. A cikkben levo hiba mindosszesen abbol adodott, hogy rossz logikai sorrendben olvasott ki es tartolt valtozokat a tarca szoftverje. Tobb coinnal is elkovettek ezt a hibat.

[ Szerkesztve ]

(#8) C64


C64
őstag

c) a lopást bűntetik akárhogyan is történt.

Mindenesetre akkor is fura, hogy annyi esze volt, hogy lopjon, de annyi már nem, hogy anonimizálja magát....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#9) Reggie0 válasza C64 (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Velhetoen nem akart lemaradni, viszont anonimizalnia magat maceras, mert fenykepes igazolvannyal kell regisztralni, lakcimet igazolni, stb., mert KYC van. Gyakorlatilag kell gyorsan venne valahonnan egy lepapirozott szemelyiseget, es meg a papircetlit, igazolvanyt maga ele tarto selfie-t is produkalni kell.

[ Szerkesztve ]

(#10) C64


C64
őstag

Ja, inkább vállalja, hogy lebukik. Ennek nincs sok értelme....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#11) Balage700


Balage700
tag

Na hol van ilyenkor a nagy "Ne avatkozzon bele a csúny gonosz állam a kriptóba, mert akkor fasizmus van és a csúnya bácsik ellenőrizni akarják a szabdságharcosokat." :C
Bohócok, megy a nagy forradalmárkodás, de egyből szaladnak a hatósághoz ha valami nem stimmel. Legyenek akkor a kroptósok következetesek és intézék el a hatóságok nélkül, mivel úgyis függetlenedni akarnak a "rendszertől". Legyenek már következetesek ha bankrendszert akarnak a bankrendszerben.

(#12) section9 válasza Balage700 (#11) üzenetére


section9
őstag

Kivalo szalmababot epitettel fel, jar a keksz.

(#13) Reggie0 válasza Balage700 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Az allamnak nem a kriptoba kell beavatkoznia, hanem az emberekbe, hogy ne kovessenek el buncselekmenyt.

(#15) section9 válasza #32839680 (#14) üzenetére


section9
őstag

A BTK 375. § (3) eleg egyertelmuen szabalyozza, hogy 2-8 evig kap majd a srac. A te logikad alapjan, ha valaki bemenne a Louvreba, ellopna es eladna a Mona Lisa-t akkor vedekezhetne azzal, hogy dehat ez csak egy osszefestett vaszon, ez nem er semmit.

(#16) L3zl13 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez egy hülye érvelés, mert nyilvánvalóan nem megoldható.

@morgyi: Nem tudom, ez hogy működik a jogban. De felteszem egy hivatalos értékbecslő nem fogja azt mondani, hogy 0 az értéke, még akkor sem ha nincs fizetőeszközként elismerve.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Reggie0 válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. A torvenyekrol hallottal mar?

[ Szerkesztve ]

(#19) #55525888 válasza section9 (#12) üzenetére


#55525888
törölt tag

Tökéletesen igaza van.

(#20) Fred23 válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy üveg borért vannak ilyen célra (is) alkesz hajléktalanok (lakcímük többnyire nekik is van).

És a témánál maradva: hogyhogy nincs még Kőbányai Fantom sör?! :F

[ Szerkesztve ]

(#21) updog válasza #32839680 (#14) üzenetére


updog
senior tag

Megszereztük a tárgyalás realtime közvetítését:

- A vádlott 50 millió forintnyi kárt okozott.
(ügyész rápillant az árfolyamra) - Mármint 52 millió?
(ügyvéd frissít) - Igen, 43 millió, akarom mondani 48, nem, 37!!! HODL!

;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) kilua válasza Balage700 (#11) üzenetére


kilua
senior tag

Ha elkölti valaki a kriptot, akkor fizetni kell egyrészt adót a nyereség után, másrészt áfát, szóval amíg így van addig az állami szolgáltatások is járnak.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kriptacsalásnak olvastam, már azt hittem, valami érdekes lesz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) section9 válasza #32839680 (#17) üzenetére


section9
őstag

1995. évi CXVII. törvény [ Szja tv. ] 67/C § szabalyozza a kriptoeszkozok adozasat, ebbol fakadoan szerintem elismeri, hogy van ertekuk. Nem vagyok jogasz (gondolom te sem) de meglepodnek, hogy ha az ervelesed megallna a helyet barhol. Ha elolvasod az altalam korabban hivatkozott torvenyt lathatod, hogy nincs megadva, hogy a kar penzre, CS:GO ladara, NFT-re vagy Spar husegpontokra vonatkozna. Masreszt az okozott kar valoszinuleg nem kizarolag a kriptoeszkoz piaci erteke, hanem az incident responsera forditott koltsegeket is tartalmazza (berkoltseg, ugyved, stb). Amugy az adott kriptoeszkoz arfolyama visszamenolegesen lekerdezheto tetszoleges tozsdeken es MNB kozeparfolyam szerint forintosithato, ezzel es az esetlegesen benyujtott szamlakkal egyertelmu az okozott kar merteke.

(#27) shteer válasza #55525888 (#3) üzenetére


shteer
titán

Mi köze ennek a Bitcoinhoz?

..szerintem jónak tűnik

(#28) Yutani válasza updog (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

:))

#tarcsad

(#30) nemlehet válasza #32839680 (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Figyi... Én értem hogy bitcoin rossz, meg hurdurr drága a VGA, szemétbányászmonnyonle, de teljesen feleslegesen magyarázod a hülyeséget. Gyárthatsz tetszőleges analógiákat, ettől még nem lesz igazad.
Az hogy szerinted a crypto csak egy bithalmaz és felesleges kb senkit nem érdekel, főleg nem a bíróságot vagy az államot.
Itt legfeljebb abból lehet vita, hogy melyik napi árfolyamot vegyék figyelembe.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) Reggie0 válasza #32839680 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem bitcoint allitott elo, hanem - ha jol tudom - ILK-t, ami egy token.

(#33) Gargouille válasza #32839680 (#32) üzenetére


Gargouille
őstag

"Így maximum a fejetekben van valós értéke."

De ha ez így van, akkor miért tudnak belőle valós sportkocsit, valós jachtot, meg valós házat venni sokan? Ha nincs értéke, akkor hogyan lehet valós materiális javakra váltani? Azt mondod itt van valami, aminek nincs értéke. De ha ezt az értéktelen valamit odaadom valakinek, akkor valódi pénzt ad érte. De nem értem a logikát, hogy miért ad érte valós pénzt valaki, ha egyszer nincs értéke?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) megott válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


megott
tag

'csuti lógatott? ;)

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#35) Gargouille válasza pilóta (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

Mint kőbányai mondom, időnként kint alszom a padon a ház előtt, sose lehet tudni... :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) Darmol


Darmol
senior tag

Nem tudom mit vitatkoztok. Mivel a helyzet jogilag nem egyértelmű (lásd érvek pro és kontra), ezért egyértelmű, hogy ha a srácnak jó ügyvédje van akkor felmentik, ha gagyi akkor lesittelik. Ez a nagy magyar valóság.
Persze lehet erkölcsileg ejnyebejnyézni.
Szvsz jelenleg a kripto arról szól, hogy tudatlan emberek pénzét kicsalják. Akkor csalótól lopni erkölcsileg hogyan is áll?
Avagy Robin Hood rabló volt, vagy hős? A Lázadók hitvány csürhe akik a rendet bomlasztják és sorozatosan kárt okoznak az adófizetők pénzéből fenntartott rendvédelmi eszközökön miközben rengeteg civil halálát okozzák, avagy a gonosz önkényuralom ellen fellépő maroknyi elszánt harcos akik mindenki szabadságjogáért küzd?
Úgy gondolom minden attól függ ki a főszereplő a történetben. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#39) Gargouille válasza #32839680 (#36) üzenetére


Gargouille
őstag

"Miért kel el 68.000 dollárért egy cs:go skin."

Hát igen, ez tényleg jó kérdés. A véleményemet meg is tartom magamnak (mármint azokról, akik ennyit fizetnek érte).

"Az 25 éves autód hiába ér milliókat mert annyira megkímélt, a biztosító szart sem fizet érte. Mert attól még egy 25 éves autó. Hiába fizetné ki érte valaki egy szalonautó árát."

Az egy dolog, hogy a biztosító (akinek ugye az az érdeke, hogy sokkal kevesebb értékre tartsa a kocsid) mennyire taksálja, az meg egy másik, hogy mennyit adna érte egy vevő ha eladnád. A "valós" értéke - szerintem - az az összeg, amennyiért hajlandó valaki megvásárolni.

Amúgy csupán arra a kijelentésedre próbáltam reflektálni, hogy "Így maximum a fejetekben van valós értéke", mert ez egy elég sarkos kijelentés és úgy gondolom, hogy nem is állja meg a helyét teljesen. Illetve ha elfogadom igaznak, akkor ugyanezzel a logikával a legtöbb szellemi tulajdonnak sincs "valós" értéke. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) Gargouille válasza #32839680 (#40) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát így már még kevésbé értem, mert most a jog által meghatározott/elismert értékről beszélünk, vagy "valós" értékről? Az egy dolog, hogy mit mond a jog, az meg egy másik, hogy a valóságban mennyi pénzt ad érte valaki. A kettő nagyon nem ugyanaz. Persze ha te a valós érték alatt erre a jogi oldalra gondoltál, akkor tekintsd tárgytalannak amit mondtam. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43) Darmol válasza #32839680 (#42) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyáltalán nem biztos. Emlékszel a trafipax per kimenetelére? A lézerblokkolós esetre. Azt hihetnéd, hogy egy rendőrségi eszköz megtévesztése/befolyásolása jogellenes. De kiderült, hogy nem az.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#45) bolvar


bolvar
senior tag

Ellopni valamit ami nincs is, hát milyen bűncselekmény ez ;] :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#47) Reggie0 válasza Darmol (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Amig nincs ra torveny nem is lesz az. Most mar az. A sebessegmeresnel nem az IT oldalon tortent a befolyasolas, azert nem tudtak megfogni. Hasonlo modon, ha egy kollegad leragasztja az egered szenzorat az meg nem lesz informacios rendszer elleni buncselekmeny.

[ Szerkesztve ]

(#48) updog válasza Reggie0 (#47) üzenetére


updog
senior tag

Hasonlo modon, ha egy kollegad leragasztja az egered szenzorat az meg nem lesz informacios rendszer elleni buncselekmeny.

De ami utána vele fog történni, az már súrolni fogja a bűncselekmény határait :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49) Gargouille válasza #32839680 (#42) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, engem az tévesztett csak meg, hogy "valós értéket" írtál. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) fatpingvin


fatpingvin
őstag

és persze itt is egy betűvel nem került elő a platform üzemeltetőjének a felelőssége. egy gondolat erejéig se menteném fel aki ilyet csinál, de meddig fogjuk elnézni azt hogy az üzemeltetőnek semmilyen elszámoltatástól nem kell tartania a szarul megírt vagy beüzemelt platformok miatt? én megkárosítottként kizásólagopsan a platform üzemeltetőénél verném az asztalt és nem érdekelnek ezek a kifogások. ha nem vagy képes biztonságos platformot csinálni akkor ne csináld.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52) ddekany válasza fatpingvin (#50) üzenetére


ddekany
veterán

De ez nem ugyan az, mint szokványos pénzzel és pénzintézményeknél? Ha teszem azt, az OTP-s valamelyik webes felületén talál valaki csalási lehetőséget, akkor legalább is miután arra fény derült, az OTP bukja a pénzt. Az elkövető meg vállalja kockázatot, hogy elkapják. Hasonlóképpen, itt is úgy volt megfogalmazva, hogy a platform üzemeltetője szenvedett el kárt, és a csaló lebukott.

(#53) Vesa válasza nemlehet (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Teljesen jól érvel, tőled viszont nem sok érv jött, csak kijelentések amiket nem támaszottál meg semmivel. Az számít, hogy a jog mit és hogyan szabályoz. Jelenleg a crypto nem hivatalos fizetőeszköz, nem termék. Az, hogy van értéke, egy dolog, a drognak is van értéke de ott sem az jelenti a büntethetőség alapját, hanem maga a termék aminek a gyártása és kereskedelme is tiltott.

Az adócsalás sem áll meg, már amennyiben 2021-es a történet, mivel SZJA bevallásban ezt a bevételt majd csak 2022-ben kell(ett volna) bevallania a srácnak. Odáig meg nem jutott el, tehát nem történt adócsalás, mivel vélelmezni kell, hogy a határidőig bevallotta volna. Büntetni ezért akkor lehetne, ha már elmúlt az adóbevallás határideje, és tényszerűen nem vallotta be addig.

A tudomány a valóság költészete!

(#54) Reggie0 válasza #32839680 (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

Kapaszkodj meg, maga az altcoin volt szar. Ugyanis amelyik coinbol kiindultak es forkoltak, hogy sajat coint letrehozzanak, az is bugos volt. Es meg egy rakat mas altcoin tartalmazta ezt a hibat. Emiatt a coin fokonyveben is teljesen legalis tranzakciokent lehetett ezt vegrehajtani. A coin szempontjabol nem tortent itt csalas, egy programozoi hiba miatt.
Szoval nem maga a platform (azaz a coinokat osszefogo rendszeruk) volt hibas. Sokkal inkabb azt mutatja, hogy nincsen rendes forraskod-audit, igy ha egy coin tarcajanak a kodjaba tud valaki backdoor-t publikalni, akkor ok azt szo nelkul beszpnak egy frissitesnel. Volt mar ra pelda, hogy ugy tamadtak valtokat, hogy kamu coinokat hoztak letre, amikben egy ido utan backdoort tettek a fejlesztok.

[ Szerkesztve ]

(#55) azbest


azbest
félisten

A bünetés szempontjából valószínűleg az fog számítnai, hogy igazi pénzben okozott-e kárt. Ha szervező cégnek vennie kellett játékpénzt a trükk miatt igazi pénzért, akkor az lehet a kár. Ha beváltotta a játékpénzt igazira, az is igazi pénzbeli kár a szervezőnek.

Ha csak egy játékpénz számlán változott a játékpénzek mennyisége, de igazi pénz nem cserélt gazdát, akkor azért nehéz lesz megfogni. Az informatikai rendszer manipulálása meg elég gumiszabály, azt ha akarják simán ráhúzhatják.

[ Szerkesztve ]

(#56) dabadab válasza Vesa (#53) üzenetére


dabadab
titán

Jelenleg a crypto nem hivatalos fizetőeszköz

Igaz.

nem termék

Ilyen jogi kategória nincs, viszont kifejezetten van értéke. Az, hogy konkrétan mennyi, az meg úgy megy majd, hogy a bíróság majd felkér egy szakértőt, az meg mond egy számot.

DRM is theft

(#57) Darthforce92 válasza Vesa (#53) üzenetére


Darthforce92
tag

Annyi butaságot hordtok össze. Az állami szabályzás nem azt jelenti, hogy amit az állam nem szabályoz aktívan annak nem ismeri el a létezését vagy az értékét.
Egy peres eljárásban simán lehet kérni értékbecslői szakvéleményt! Inmateriális javak esetén egyébként is tanácsos. Az ,hogy xy számára egy bithalmaz irreleváns. A fizető fél bármilyen okból vehette és akkor is bűncselekmény ha az az eszköz (coin) . A jog magát a cselekményt bünteti az érték csak minősíti az esetet. Szóval valamit kapni fog érte.

(#59) hardzsi2 válasza #32839680 (#24) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Azért hülyeségeket ne írogass már, plz! A nyugdíjasok sem kapnak nyugdíjat, hanem nyilván kriptóznak, hogy valahogy megéljenek, igaz!?! :(

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#61) nemlehet válasza Vesa (#53) üzenetére


nemlehet
őstag

Alapvető tévedésben vagy. Továbbá egyáltalán nem érvel jól, teljesen butaságokat mond mind jogi mind logikai szempontból.
Itthon nem hivatalos fizetőeszköz ez tény, bár egyébként vannak akik elfogadják (pl alza-nál tudsz BTC-vel fizetni). A termék ahogy dabadab írta nem jogi kategória. Ellenben létező jogi kategória a cryptoeszköz és nem rég jelent meg a magyar közlönyben az új szabályozás.

Amúgy előtte is elismerte a jog a létezését (de facto volt definiálva), csak az adózása volt indirekt módon meghatározva. Ez nem jelenti azt hogy nem kellett , minden crypto jövedelem után "egyéb külföldi jövedelem"-ként kellett adózni. Továbbá én úgy tudom negyed éves előlegben be kellett fizetni a cryptoügyletekből származó profit adóját majd az éves bevallásban korrigálni. Tehát simán elmeszelhetik adócsalásért is, de nem hiszem, hogy ezt a vonalat fogják erőltetni.

De mindettől függetlenül ha ez egy my little pony mobiljáték lenne és rendszerhibát kihasználva jogosulatlanul eltulajdonított dolgokat akkor is bűncselekmény lenne. A crypto ebben szinte irreleváns pont, csak a kár mértéke miatt fontos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#63) Hieronymus válasza section9 (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Masreszt az okozott kar valoszinuleg nem kizarolag a kriptoeszkoz piaci erteke, hanem az incident responsera forditott koltsegeket is tartalmazza (berkoltseg, ugyved, stb"

A kár, büntetés és az ügyhöz kapcsolódó költségek, nem moshatóak össze.
A feljelentőnek nincs az eljáráshoz kapcsolódó költsége. Feljelentést tesz, ennyi.
A gyanúsítottnak a saját költsége az ügyvédje. A szakértői munkát, ha van, szintén a gyanúsított fizeti. Feltéve, hogy a gyanúsítás megáll és elmarasztaló ítélet születik az ügyben. ha nem akkor az utóbbi két költséget az állam fizeti.

"1995. évi CXVII. törvény [ Szja tv. ] 67/C § szabalyozza a kriptoeszkozok adozasat"
Illetve a rendelet mostani módosítása. Mivel nem lehet visszamenő érvényű hatása a módosításnak, ezért fontos az módosítás dátuma.

De ez nem a kriptot mint pénzt ismeri el. A hozzákapcsolódó tevékenységből származó jövedelem adózását szabályozza.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) Reggie0 válasza Hieronymus (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, csak nem buntetoperben, hanem polgariban. Karteritest is polgariban fogsz kapni, nem a buntetoben.

Ezen felul buntetougyben ha potmaganvaddal kell elni, akkor szinten lesznek koltsegek.

[ Szerkesztve ]

(#65) section9 válasza Hieronymus (#63) üzenetére


section9
őstag

Nem a per koltsegeire gondoltam, hanem a csalashoz kapcsolodo helyreallitasi koltsegekre. Ilyenkor ha nincs hazon belul szakertelem akkor gyakran vonnak be kulso tanacsadot aminek az arat a kar okozojan szokas leverni.

Nem mondtam, hogy a kriptoeszkoz torvenyileg penz lenne, csak arra akartam utalni, hogy mivel hivatkoznak ra, ezert nem hiszem, hogy megallna morgyi ervelese. :)

(#67) Crus válasza #32839680 (#66) üzenetére


Crus
őstag

Tehát vót' egy ember, aki ellopott egy nagy büdös semmit, majd a rend éber őrei lecsaptak rá. A cryptoban az a jó, hogy éppen annyit ér, amennyit hisznek róla többiek, hogy ér. Szóval amikor megállapítják majd, hogy mekkora az összeg és éppen kidurran a lufi és nem ér egy csikket se, akkor majd elengedik? Ha meg 3x annyit ér, akkor meg majd rásóznak még majd pár évet extraként? Vicc-e?
Olyan jó ez a crypto, hogy sz*rik ez a GDP-re, arany, olaj és egyéb nyersanyagokra... neki csak a hit kell. Nálam most akciós az egyházi valuta, 10.000$-ra hiszem most az árfolyamát, p.ü.-ben lehet venni, esküszöm csak 29.000 db. van belőle, utána nincs több, ne is keresd, elfogy, elviszi a cica. Vallási fanatikusok rulz!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#69) Crus válasza #32839680 (#68) üzenetére


Crus
őstag

Nagyon nagy különbség van aközött, hogy tessék itt van egy prototípus, tudok autót gyártani, tessék itt van egy tervrajz ami alapján a szakik szerint is működni fog, tessék itt van egy pontos üzleti terv, meg aközött, hogy kiszámoltam a nagy büdös semmit, kijött ez: "E!+"2rfWFW343RF4334" és erre azt mondom, hogy higgy benne, hogy egyszer majd akár 100.000$-t is ér. Csak légy szíves húz be még legalább 10 embert a szektádba, hogy ők is higgyenek benne, mert ha sokan hisszük, hogy a láthatatlan rózsaszín unikornis sokat ér, akkor az bizony sokat is fog érni.
Nekem addig még sikerült is komolyan vennem a kriptót, míg csak BTC volt... aztán jött pl. a Dogecoin, ami egy nagy büdös viccnek, trollkodásnak indult és jelenleg 70 Ft-ot ér belőle egy darab!
Tudod mennyi crypto létezik jelenleg? Több, mint 10.000! Tízezer! Hát izé... ennyi hite már a galaxisnak se lesz, hogy ez mind megéljen.

Valahol itt kezdődik a kollektív őrület :W

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#71) azbest válasza Crus (#69) üzenetére


azbest
félisten

"mert ha sokan hisszük, hogy a láthatatlan rózsaszín unikornis sokat ér, akkor az bizony sokat is fog érni."

Ez mondjuk kb így is van, és pont ezért is szokták sokan piramisjátékhoz hasonlítani. Az árfolyam attól függ mennyiért hajlandó valaki megvenni, azaz rá tudják-e venni az embereket, hogy egymással versengve fizessenek egyre kisebb darabkáért egyre több pénzt.

De ne érts félre, teljesen egyetértek azzal, hogy egy cég részvényei mögött gazdasági teljesítmény, termékek és szolgáltatások előállítása kell álljon. A részvény persze jövőbeli hitelezés a cég felé, a jövőbeli teljesítményre. Eredetileg ez a célja a tőzsdére menésnek, hogy tőkét vonjanak be így.
Míg a cryptónál teljesen öncélú az egész, abból van egy "értéke", hogy nulla termék és szolgáltatás mellett hajlandóak-e később többet is fizetni a létezésének egy virtuális darabkájáért.

[ Szerkesztve ]

(#72) Dilikutya válasza Crus (#67) üzenetére


Dilikutya
félisten

És még csak nem is ellopta a semmit, hanem volt neki semmije, amit egy hibát kihasználva megsokszorozott, így lett neki még több semmije. Ettől a másiknak ugyanannyi semmije maradt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) Reggie0 válasza azbest (#71) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a nulla szolgaltatas nem igaz, mert a coinok mogott levo halozat vegez dolgokat.

(#74) MageRG válasza azbest (#71) üzenetére


MageRG
addikt

Lehetne azon vitatkozni, hogy ha termék nem is, de szolgáltatás van mögötte.
Megbízható csereeszközként működik - csak túl nagy a volatilitása.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#75) fatpingvin


fatpingvin
őstag

imádom amúgy hogy már a sokadik hozzászólás óta azon megy a zabhegyezés hogy minek nevezzelek :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76) azbest válasza fatpingvin (#75) üzenetére


azbest
félisten

hívjál lorettának :D

(#78) fatpingvin válasza #32839680 (#77) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha szakértő bírálná el a dolgot kiderülne hogy lopni semmit nem lopott, egy szarul megírt rendszerben használt ki egy bugot. a lopás büntetőjogi kategóriája itt nem igazán állja meg a helyét.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#79) dabadab válasza fatpingvin (#78) üzenetére


dabadab
titán

Ez elég egyértelmű, nem is lopás (BTK 370. §), hanem információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás (BTK 375. §) lesz a vád.

DRM is theft

(#80) dabadab válasza #32839680 (#77) üzenetére


dabadab
titán

Miért lenne az? Az érdekes, hogy hogyan lopta el, mert attól függ, hogy konkrétan melyik vagyonelleni bűncselekménynek minősítik illetve hogy bűnszövetkezetben követte-e el, meg az is érdekes, hogy mekkora volt a kár értéke, de hogy a kár az pont miből jött össze, az teljesen mindegy.

DRM is theft

(#81) Peter1918HUN


Peter1918HUN
tag

Üdv dunakesziről :DD :DD :DD Nem hittem, hogy ilyenek itt élnek :D

(#82) ddekany válasza azbest (#71) üzenetére


ddekany
veterán

A szokványos pénz is tisztán hit alapú (ma már). Csak rendes pénznél nincs (ekkora) kultúrája a piramis játéknak.

(#83) ddekany válasza Crus (#69) üzenetére


ddekany
veterán

Ez ilyen aranyláz most, hogy ránézel a diagrammokra, akármi véletlenszerű coinnál (már ami eljutott odáig, hogy szembe jöjjön), és azt látod, hogy hú, ha 3 hónapja vettem volna 1 milléárt, most milliárdos lennék. Persze nehéz időben be- és kiszállni, és nyilván azért van a nagy szorzó, mert a "játékosok" kevés százaléka nyer csak, és viszi a többi "játékos" pénzét. Szóval statisztikailag nem éri meg. Na de... mi van ha te magad indítod a coint? ;] Szóval nincs min csodálkozni. Ez viszont, ha racionálisak vagyunk, nem kéne hogy számítson a BTC vagy ETH megítélésénél.

[ Szerkesztve ]

(#84) Darmol válasza Reggie0 (#47) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyrészt nyilván igazad van. Másrészt nem a két esetet hasonlítottam össze, hanem a másik esetet hoztam fel példának, hogy első látásra egyértelmű dolgok nem feltétlenül egyértelműek.
Szövegértelmezés! :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#85) Darmol válasza #32839680 (#68) üzenetére


Darmol
senior tag

Azért az is számít, hogy kinek mit hiszel el. A Rivian mögött Jeff Bezos áll.Az azért más mint ha ketten összerakunk egy aksit meg egy motort, bemutatjuk mint prototípust és kibocsátunk 10 milliárd dollárnyi részvényt, hogy majd lesz valami.
A Lucid- így hirtelen nem ismerős.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#86) Darmol válasza azbest (#76) üzenetére


Darmol
senior tag

:DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#87) Darmol válasza #32839680 (#66) üzenetére


Darmol
senior tag

" érdekes és érdemes lesz követni az ügyet"
Egyezem. Úgysem mi fogunk dönteni az ügyben, de értelmes keretek között jó beszélgetés téma. És egy ilyen fórum erre való. Szerintem. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#89) Reggie0 válasza Darmol (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

En se hasonlitottam ossze :)

(#90) Dilikutya válasza ddekany (#82) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te sem gondolod komolyan, hogy a nemzeti valuták a hiten alapulnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#91) fatpingvin válasza Dilikutya (#90) üzenetére


fatpingvin
őstag

valóban nem, a konszenzus a jó szó. hogy elhisszük hogy a jövőből tudunk kölcsönvenni. nem mondom hogy nem működik (mert hogyde, ahogy a kriptó is) csak azt hogy ez a status quo-n kívül nem alapoz sok másra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.