Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

Vajon megtartja a 4ig a DIGI márkanevet vagy kivezeti a piacról és saját néven vagy új márkanevet bevezetve adja majd a szolgáltatást? A következő pár hónapban biztosan eldől, hogy megéri-e maradni a 4ig/DIGI -nél vagy kénytelen lesz az emberfia váltani. Már ahol ez megtehető.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) ArGab válasza nubreed (#1) üzenetére


ArGab
őstag

Feltételezem meghatározott ideig használhatják majd a Digi brandet de nem hinném hogy hosszútávon engedni fogja ezt a Digi (mármint az igazi).
Én radikális változásokra minimum 1 évig nem számítanék, majd csak azután ha összebútorozták és összeintegrálták valamilyen szinten az összes bekebelezett telekommunikációs céget (MVM Net, AH, Invitech, stb). De tekintve a Digi is milyen lassan haladt az Invitel integrációval ennél több is lehet.

(#3) n00n


n00n
őstag

Szerintem nem fogják megtartani a Digi nevet, nincs akkora értéke. Én arra vagyok inkább kíváncsi mikor fognak árat emelni. Kíváncsiságból megnéztem és ha ugyanezt a szolgáltatást választanám a Telekomnál, akkor kb 6 ezer helyett 12 ezret kellene fizetnem. Ami hatalmas különbség és szerintem a 4iG-nek nem érdeke ennyire alacsonyan tartani az árakat, én radikális áremelkedésre számítok. Szerintem felfogják 10 ezer forint közelébe tornázni az árakat még 2022-ben... :(

(#4) nubreed válasza n00n (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Miért tennék? A DIGI megvásárlása szerintem pont, hogy illeszkedik orbánék rezsicsökis politikájába. A telekom szolgáltatásokban is muszáj követni ezt a trendet, muszáj olcsó netet meg mobiltelkót adni a népnek. Szerintem inkább az a cél, hogy a legnagyobb szolgáltatóvá váljanak Magyarországon, a jelenlegi alacsony áron. Jó, nyilván papíron semmi köze a 4ig -nek az orbáni rezsimhez, de valójában meg mindenki tudja, hogy az egyik legjelentősebb NER cég.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) Akelaus


Akelaus
senior tag

Érdemes nézegetni a még nem aktuális ÁSZF-et, vagy ÁSZF-eket majd. Abból lehet (esetleg) látni merre tovább. A januártól érvényesben láttam IP-tv csomagot, ez ha jól tudom jelenleg nincs még a Diginél.
Kérdés az a most még nem aktuális, de már a honlapon elérhető ÁSZF-nek van bármi köze már a 4ig-hez. :F
Szerintem a következő cél, megvenni a Telenor-t, és annak a hálózatát bevinni a Digi-hez. Vagy lehet teljesen más lépés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol válasza n00n (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

En pont ellenkezoleg gondolom. Maradni fognak a vezetekes arak, illetve a mobilosak emelkedni fognak majd, de boven a piac alatt fognak maradni arban (is).

(#7) garga01 válasza Akelaus (#5) üzenetére


garga01
senior tag

Van most is IPTV csomag, bizonyos ex-Inviteles területeken. Amit a Digi átvett és iptv volt, ott az is maradt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#8) trec12 válasza n00n (#3) üzenetére


trec12
addikt

A Digi erősen nyomott áron adja a szolgáltatásait szerintem nem biztos, hogy ez így marad vagy tud maradni. Ennek az alacsony árnak azért voltak hátul ütői itt-ott; legalábbis különböző fórumokon volt aki eképp vélekedett. Ellenben óriási emelésre mégsem számítanék. Vezetékesben érdekes, hogy a 10 GB-ot elindítják-e (szerintem igen) ahogy a Digi kikommunikálta illetve a mobil szolgáltatás jövője még érdekesebb....

[ Szerkesztve ]

(#9) NomadND1 válasza nubreed (#4) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mert megtehetik és még úgy is olcsóbbak lesznek a konkurenciánál.
Majd ráfogják valamire ami éppen trendi és hihető.

(#10) Dragon3000 válasza n00n (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok dologban el van maradva a digi, pl a Telekom esetében szintetikus a net, illetve jobb külföldi kapcsolattal rendelkezik.... Ahol mindkettő szolgáltató elérhető ott tudomásom szerint a Telekom is olcsóbb, így alig kerül többe, mint a digi. Ezeken a helyeken áremelés esetén nem lenne versenyképes a digi.

(#11) Magnat válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


Magnat
veterán

Szimmetrikust akartál mondani? Én nem gondolnám, h a userek 99%-ának ez szempont lehet, arról nem is beszélve, h a Digi 300mp-s uploadja is elég versenyképes. Én inkább arra leszek kíváncsi, h a közszolgálatiság jegyében pl hajlandóak lesznek-e olyan helyen is szolgáltatni, ahol nincsenek villanykarók, mert jelenleg csak a T hajlandó ásni. Szégyen és gyalázat, h sok helyen még mindig nincs vezetékes internet és tv, mert a szolgáltatónak túl macerás lenne a kivitelezés ott, ahol az áramszolgáltató nem karón viszi a delejt. És nem vmi bivalyb@sznádi zsákfalura gondolok (bár az ottaniaknak nyilván ugyanolyan fontos lenne a normális internet), hanem konkrétan BP közvetlen szomszédságaiban is így van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12) kenwood


kenwood
veterán

Arra azert kivancsi lennek, hogy amikor 1-1 videki varoshoz kiepitik a sajat optikat, akkor az hany ev alatt terul meg ahhoz kepest,mintha berelt optikan mennenek el odaig.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) bteebi válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Legyen igazad... Nálunk most gigás DigiNet van, de az igazat megvallva elég sok gond van vele. Speedtesten nagyon szép, kb. 800+/300 Mbit, de a gyakorlatban ritkán megy 30 MB/s fölé (kb. 250 Mbit), pláne tartósan. A sógorom gigás Telekom netje ebben is jobbnak tűnt.

De ez még hagyján, 250-300 (valós) Mbit is nagyon gyors már, azt még elfogadom. Viszont rengeteget szakadozik, gyakran naponta többször is, látszólag kis terhelések esetén is. Egyelőre nem egyértelmű, hogy szolgáltatói hiba-e (de biztos van olyan is), mert egy alap ac-s router van (TP Link AC1200 vagy mi), és elég sok eszköz. 5 telefon, 1 laptop, 1-2 PC + 1 NAS, 2 okos TV, habár ezeknek kb. a fele ha menni szokott egyszerre (értsd: többnyire a fele ha csatlakozik egyáltalán, nagyobb részt WiFi-n). És akkor se feltétlenül HC felhasználás van, pl. sima böngészés vagy Facebook, szóval szerintem bírnia kellene. (Azt hiszem az egyszerűbb Huawei vagy ZTE modem-router van hozzá.)

#12: Szerintem az esetek nem kis részében nem tudnának mit bérelni. Vagy max. az adott település valamilyen központi szerverterméig, ha van olyan.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) TeeJay válasza trec12 (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

A voda egyből duplázta az árat amikor megvette a UPC-t?
Naugye... Aki itt árat emel az vagon előfizetőt bukik hiszen sok helyen Telekom és DIGI is van adott területen azért lett a Telekom részéről a Flip létrehozva :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) TeeJay válasza kenwood (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem építettek volna ki saját optikát ha nem érte volna meg.
Gyanítom XGSPON-hoz drágább lenne vidéki gerincet bérelni így inkább kiépítették maguknak és úgy bővítik ahogy akarják ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) szaszyka válasza Magnat (#11) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ez azért hülyeség részben, mert Fejér megyei faluban, ahová a 90'-es évek végén vitte el a Matáv a vezetékes telefont, ott nem hajlandó a T fejleszteni a hálózatát, hogy a lakosok is előfizethessenek a vezetékes netre, pedig csak a régi telefonvezetéket kellene kicserélni a villanyoszlopon optikai kábelre. Így a falu első 10 házában lehet előfizetni, a többiben nem, mert ez a 10 ház még benne van az 5Km-es körben az adsl eszközhöz képest (Nem tudom mi az, nem értek hozzá. router/szerver, vlaami). Pedig a T nyerte meg a faluban a SZIP-pályázatot is, mégis sz.rnak az egészre, szenvedj mikrohullámú nettel, vagy mobil előfizetéssel.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#18) TeeJay válasza szaszyka (#17) üzenetére


TeeJay
félisten

DSLAM és az előfizető modemje között az ideális az ha 1km maximum a táv mivel sima csavart rézvezetéken a távolsággal nő a csillapítás meg a jel/zaj tartalék csökken és egyre lassabb sebességet lehet adni.
Optikán 20-50km távolság is piskóta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) szaszyka válasza TeeJay (#18) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem tudom, és a 2000-es évek elején volt, a szép vastag kültéri telefonvezetékek felhasználásával. Egyik rokonomnak lehetett előfizuja, nekem nem, mert 5km-en kívül voltam, és azóta sem történt változás a környéken.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#20) TeeJay válasza szaszyka (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

Bizony réz hálózat a múlt már, FTTH-t építik ki mert ADSL-en TV és net karcosan megy el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) Magnat válasza szaszyka (#17) üzenetére


Magnat
veterán

Szóval azért hülyeség, hogy a Digi és a többi szolgáltató nem hajlandó olyan területen szolgáltatni ahol ásni kell, mert a T egy Fejér megyei faluban nem akar optikát vinni a villanykarón? Aha ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22) Dragon3000 válasza Magnat (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Telefonon írtam és nem figyeltem mire javított 😀

(#23) Dragon3000 válasza bteebi (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam nincs vele gond, mindig megy 1000/300-zal, steam meg társairól is jön 100MB/s-kel minden.

(#24) szaszyka válasza Magnat (#21) üzenetére


szaszyka
senior tag

"Csak a T hajlandó ásni." Erre reagáltam csak, hogy nemhogy ásni nem hajlandó, hanem egy vezetéket nem hajlandó lecserélni egy optikai kábelre a villanyoszlopon, amire bizony megkapta a SZIP-es támogatást is..

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#25) Hunter2 válasza TeeJay (#15) üzenetére


Hunter2
addikt

Lol :DD

[ Szerkesztve ]

(#26) Magnat válasza szaszyka (#24) üzenetére


Magnat
veterán

De nem azt mondtam, hogy a T mindenhol mindent kiépít amire igény van, hanem azt, hogy ahol ásni kell, ott egyedül a T az, aki egyáltalán szóba jöhet ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) kenwood válasza Magnat (#26) üzenetére


kenwood
veterán

Nem ertem,miert csinaljak. Egy kisebb telepulesen kb. soha nem terul meg a befektetes,ha asni kell.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) TeeJay válasza kenwood (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

3. kerület Óbuda Harsánylejtő
Vadiúj családi házas környék, tök jó hogy csak közvilágításnak van oszlop és a gáz víz villany mind a föld alatt mennek, de itt ütött vissza az hogy Telekom föld alatti optikai hálózatot húzott, igen ám csak az aknákat az utca egyik felére tették, rokonomnak a járda mellé került és ott volt behúzva gégecső neki a kerítésen belül, onnan meg ásással beszenvedtük a házba de a szembe szomszédjának át kellene fúratni az út alatt a háztól hogy be tudja KPE csővel húzatni magához az optikai szálat. Mondta hogy sose fog erre költeni inkább mobilnetezik.
Szóval a földkábeles internet elég gázos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) lócitrom válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


lócitrom
őstag

ja tehát ha nem ad, akkor biztos nem bírja a hálózat. lol. ez logikus. azért a hálózat az nem egy darab mezei üvegszálból áll. a 10 gigára sem véletlenül kellett várni relatíve nem is sokat. egyénként azt megnézem, hogy ott olcsóbb a telekom, ahol digi van. gyanítom nem magyarország területéről beszélsz. mondhatni tősgyökeres optikás meg újonnan behúzott optikás címeket most direkt megnéztem. jó lesz "alig" 30-60% többletet számolni a telekom esetében. "Telekom is olcsóbb"... ezt még lehet egyszer az életben magamra tetováltatom.

rip távközlési progresszió btw.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#31) kenwood válasza lócitrom (#30) üzenetére


kenwood
veterán

Felreertetted.
O azt irta, hogy a Telekom azoktol az ugyfelektol kevesebbet ker, akiknek a cimen a Digi is elerheto,mint azoktol,ahol monopol helyzetben van.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) Dragon3000 válasza lócitrom (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol írtam, hogy nem bírja a hálózat? Vagy a telefon által kijavított szó miatt értetted ezt? Mert a szintetikus szimmetrikus akart lenni. Ahol mindkét szolgáltató csomagja elérhető ott a telekom olcsóbb, mint olyan területen, ahol csak ők vannak, nem azt írtam, hogy a diginél. De ettől függetlenül tartom még mindig, hogy külföld felé jobb a telekom, ettől függetlenül megvagyok elégedve a digivel, de ha telekom árakat szeretnének, akkor ezek a dolgok is legyenek azon a szinten. Akinek számít még az ont esetében is sokkal jobb lehetőség van telekomnál.

(#33) kenwood válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


kenwood
veterán

Annak, hogy kulfoldre jobb a Telekom, mi a forrasa?
Illetve mit ertesz alatta ?
Jobb a ping gamingben, tobb mammuttal van privat peeringje, a nem privat peering letoltesi sebessege magasabb?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) Dragon3000 válasza kenwood (#33) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy írod, jobb ping játékban, illetve jobb sebesség külföldi irányba.

(#35) TeeJay válasza Dragon3000 (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

Azért ahogy hallom Telekomnál sem minden arany
DIGI-nek nincs olyan gerince mint a DT-nek egész EU-ban de béreltek pár nagy szolgáltatótól, szóval maximum azokat lehet ekézni.
Belföldön most a DIGI-nek van legbikább optikai hálózata ahogy 100gigásra bővítettek minden várost meg kerületet a központtal :R
Jöhet az XGSPON minden városba később meg mindenhova :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) Dragon3000 válasza TeeJay (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez olyan, hogy minden szolgáltatónak vannak szar területei is, telekomnak is diginek is és a többinek is. Ha valamilyen irányba gond van a digivel, akkor az előfizetőt nem fogja érdekelni, hogy azzal van a gond, akitől a digi bérli. Mint írtam is, ha telekom árakat szeretnének kérni, ahhoz legyen meg a minőségi szolgáltatás is, ne csak az országban, hanem azon kívül is. Mert ha már nem tudnak érvelni, hogy milyen olcsók, akkor az emberek se nézik el a hibákat.

(#37) kenwood válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem engedd el a temat. Van egy elkepzelesed, hogyan jutnak el a csomagok a szolgaltato kozpontjatol a kulfoldi serverekig,de sajnos ez a vizio eleg tavol all a valosagtol :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) n00n válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


n00n
őstag

A Telekom sehol nem olcsóbb, mint a Digi. Itt nálunk pont 2x annyi ugyanaz a csomag. Te a Flip-re gondolsz? Mert az elérhető, viszont ott a csomag meg se közelíti a Digijét. Jelenleg ahol elérhető a Digi, ott szolgáltatásban és árban se tud a konkurencia a közelébe kerülni.

(#39) Dragon3000 válasza n00n (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olvasd el a 32-es hsz-t.

(#40) Dragon3000 válasza kenwood (#37) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biztos mindenkinek csak egy elképzelése van erről, még azoknak is, akiknek van T 1000/1000 és digi 1000/300 nete.

(#41) kenwood válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


kenwood
veterán

En itt most a technologia reszrol beszelek. A 33-as commentemben szereplo kerdeseknek a felet nem is ertetted. Azt sem tudom, kit ertesz mindenki alatt,mert a forrasra vonatkozo kerdest is diszkreten atugrottad.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42) Dragon3000 válasza kenwood (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebben az esetben a technológia nem érdekli az embert. Ha drágulna Telekom szintre a digi, akkor az emberek nem is gondolkodnának azon, hogy hozzájuk menjenek. Ami le lett írva, ez mellett nagyon sok helyen gány munkát végeznek a szerelők (gondolom a sok külsős szarik az egészre}, az itteni digis topikban is van pár csodás kép ezekről.

(#43) kenwood válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom, minden kerdesemre valaszt kaptam :DDD
Esetleg a rezsicsokkentesrol nem akarsz par sort irni ? :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) n00n válasza Dragon3000 (#39) üzenetére


n00n
őstag

Jogos, az is szócskát benéztem. De a 12 ezer vs 6 ezer azért jelentős különbség, főleg úgy hogy a Telekom szolgáltatása számomra rosszabb: Nem FullHD adások vannak, csak HD + gagyi setup box-szal kell szívni.

(#46) UnA válasza szaszyka (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

"Pedig a T nyerte meg a faluban a SZIP-pályázatot is"

Ha megnyerte, akkor meg kell csinálniuk, mert különben még büntetést is kapnának. Ahol én láttam, ott még a rozzant / lakatlan házakhoz is kihúzták az optikát a főutcán... Szóval ha van konkrét információd az ügyben, akkor nyugodtan lehet utánamenni.

(#47) Fred23 válasza nubreed (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, az a fura helyzet lesz, hogy nagyobb lakossági áremelkedésre csak ellenzéki győzelem esetén kerülhet sor.
Esetleg az áremelést a választások utánra hagyják, és ha nyernek (Brüsszel és Soros ellen is :D ), visszafogják kicsit magukat, hogy az ecceri pógár is netezhessen olcsón, ha már annyit nem keres, hogy piaci áron is sajátlábaskodhassék.

(#48) nubreed válasza Fred23 (#47) üzenetére


nubreed
veterán

"csak ellenzéki győzelem esetén kerülhet sor."

Ettől nem kell tartani/számítani rá (világlátás kérdése ki, hogy értelmezi), hiába volt ellenzéki előválasztás, azóta az ellenzék kussban, kb. semmit nem csináltak, szinte eltüntek a térképről, a saját esélyeiket rontották le igen nagy mértékben, ráadásul a fidesz azóta szerzett 150ezer plusz szavazót. De ez már nagyon off.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) lócitrom válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


lócitrom
őstag

némileg félreértettem. viszont a telekom árlistája így sincs a digis közelében, tehát továbbra sem csak "alig" drágább. a külföldi kapcsolatos dolgot meg nem tudom honnét veszed, de főleg játékos szemmel pingeket elnézve nekem rohadtul nem tűnik rossznak a 120-130ms pl. usa nyugati parthoz mérve. mondjuk ez elég szubjektív, de kétlem, hogy létezne a telekomnak bármilyen jelentős előnye.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#50) Fred23 válasza nubreed (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem most még a fideszeseknek is az lenne jobb összességében, ha az ellenzék nyerne, mert a világban az uralkodó politikai széljárás már nem kedvez Szarospelenka Ráhel apukájának. Ha nyer a Fidesz, le lesznek zúzva külföldről, és annak majd' mindenki meg fogja inni a levét az országban. De persze ez csak egy vélemény, és tényleg OFF.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.