Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

Képernyőméret 65 hüvelyk (108 cm)

(#2) elefant válasza Tin (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:R

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a videótesztet, azért legközelebb egy kicsivel alaposabban. ;)

Mondjuk hajlított kijelző az nálam no-go. Meg az ára is... :DDD

@elefant #4: Teljesen megértem, csak reménykedtem, hátha kaptok alaposabb tesztelésre is majd. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) elefant válasza Cifu (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ez inkább csak ilyen bemutatóféle volt, az LG nem nagyon küld ki 4K OLED tévét tesztelni, szóval nekünk kellett elmenni hozzájuk, és azért nem volt olyan sok idő az egészre.

Volt már a közelmúltban 4K OLED teszt, szerettünk volna egy videós anyagot is.

(#5) ROBOTER


ROBOTER
addikt

NT / közben javítottátok

[ Szerkesztve ]

(#6) Tin


Tin
veterán

csak hogy hozzá is szóljak érdemben: kéne. mondjuk nem a hajlított, abban még mindig nem értem a koncepciót, kivéve persze, ha az ember foreveralone. viszont a sík oled 2 méteres átmérőben az nagyon durva lehet.

ha sokat megy a tévé, ezek is beégnek 1-2 év alatt? mert ugye a telefon kijelzője is beég 1-2 év alatt, de az mégsem megy napi 10-12 órát, mint egy átlag tévé.

(#7) elefant válasza ROBOTER (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

jaja, de köszi azért :D

(#8) elefant válasza Tin (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én sem vagyok egy kimondott hajlított fan, de az az igazság, hogy a jelek szerint van rájuk kereslet

(#9) Cifu válasza Tin (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt van a témában egy alapos cikk. Állítólag évről évre jobbak e téren is az OLED-ek.

A lényeg: átlagos (TV, mozi, Xbox, stb.) használat mellett nem kell tartani tőle. Ellenben ha folyton szélesvásznú mozifilmet nézel rajta, akkor az ciki lehet (alul-felül fekete csík - ezért lenne jó, ha elterjednének a 21:9-es TV-k - ám akkor meg a 16:9-es TV kép oldalán lévő két fekete csík okoz gondot).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) smc


smc
addikt

Legközelebb adjatok valamit az emberetek kezébe, mert szegény nem tudott mihez nyúlni.

Hogy on is legyen:
A tv maga nem az én kategóriám, de ez a webos + magic remote nagyon jó cuccnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#11) Tin válasza Cifu (#9) üzenetére


Tin
veterán

na, oledet sem veszek az tuti:D a cikk képei eléggé elborzasztóak. telefonnál azért kevésbé zavaró, mert amire már irritáló mértékű lenne a beégés, addigra lecseréled, ha meg gyors, gariban javítják.
de tévét az ember nem néhány évre vesz, és nem akar azzal foglalkozni, hogy filmnézés közben a statikus dolgok miatt idegeskedik.

(#12) Cifu válasza Tin (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem kell ettől félni, kb. ugyan az, mint hajdan az LCD-knél is volt (láttam beégett LG LCD-t, ahol folyamatosan 4:3-as képaránnyal nézték a TV-t. Aztán jött a 16:9-es forrás, és kiderült, hogy a két szélen brutál módon be volt égve a kép - de az is extra szélsőséges volt).

A cikk pont arról szól, hogy 20 órán keresztül folyamatosan ment a TV, és így égett be a prezentált módon a tartalom. Aztán el is tűnt egy idő múlva. 20 órán keresztül átlagos felhasználásnál nem fogsz ugyanolyan képet nézni egy TV esetében...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Strezi válasza Tin (#11) üzenetére


Strezi
őstag

Nem ártana el is olvasni amit írnak :U
Leírta, hogy mindez eltűnt kikapcsolás után. Másnap mintha egy új TV lenne :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14) Strezi válasza Cifu (#12) üzenetére


Strezi
őstag

Tehát marhára nem olyan mint a beégett LCD-k :W

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15) Cifu válasza Strezi (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mint említettem LCD-knél is extrém esetben fordult elő ilyen, ott vagy két évig néztek hagyományos 4:3-as TV adást rajta (mert hát az jött), értelemszerűen 4:3-as képaránnyal (lehetett volna más módon is, de nem használták), aztán mikor rá lett kötve egy XBox360, lett meglepetés.

Élek a gyanúval, hogy ha OLED esetén hasonló lenne a történet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Tin válasza Cifu (#12) üzenetére


Tin
veterán

nyilván fejlődik a technológia, és sarkítottam is, én még beégett CRT-t is láttam, de ha 20 óra alatt így beég, akkor több év távlatában már elgondolkozik az ember. ezen mondjuk lehetne segíteni, ha a gyártó adna 5-7 év garit, beéégésre is, én akkor simán vennék. de 3 év kevés a tervezett avultatás világában (még ha most a technológia miatt is van ez).

(#13) Strezi: az oled sokkal durvábban beég, mint az lcd, és sokkal hamarabb. itt az arányokon van a hangsúly, meg azon, hogy mennyi idő alatt jelentkezik.

(#17) Retro11 válasza Tin (#16) üzenetére


Retro11
senior tag

Most vettem LG 65B6V-t. 5 e'v garancia'val, szo'val ezen a te'ren sem e'rheti panasz az LG-t. (UK)

(#18) Morph76 válasza Retro11 (#17) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ez az hogy UK,itthon ez nem dívik,pedig ilyen prémium árnál igazán bevállalhatnák az 5 év garit!

(#19) Cifu válasza Retro11 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez visszafogottan érdekel minket, ha gyári garit Magyarországon 2 évre ad az LG...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) kolopele


kolopele
nagyúr

Nekem a 77" - os OLED van, és elmondanám, semmi baj nincsen az OLED tévékkel, szóval akinek van rá pénze, vegye nyugodtan őket.

(#21) FefeeX válasza Tin (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

Persze, a plazma is beég... Aztán normális használat mellett ebből semmit nem veszel észre. Persze, ha ott felejted egy hétig, és utána nem mosod fehérmosással, akkor meglátszhat... A retekklub logója egy darabig nálunk fent volt a GT30 sarkában halványan, miután a feleségem otthon volt a szülés után majdnem 2 évig. Azóta már sehol nincs...
Ha valaki sorozatokat is nézne neadjisten, ahol alapból 16:9 a képarány, megint nem lesz semmi. Persze, mindenre lehet olyan példát hozni, ahol elhasal, lásd Ferrarit földúton...

(#22) Tin válasza FefeeX (#21) üzenetére


Tin
veterán

én ezt készséggel elhiszem, de fél misit még nem költenék rá, annyira nem bízom benne. pedig amoledes a mostani telefonom is, és semmi beégés 1 évesen. ha a gyártó adna rá 5-7 év magyar garit, oledet vennék. bár majd csak kb jövő karácsonykor lesz aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#23) stutga


stutga
tag

Nekem nagyon nem jott át a HDR, de a felbontás sem 4K. az is biztos.
A szinek is olyanok mint a TN paneles BenQ monitor.

// User powered by Dell XPS + Benq GL2760

(#24) FefeeX válasza stutga (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez szmájlik nélkül úgy néz ki, mintha komolyan azt vártad volna, hogy a TN paneles monitorodon, egy butított videóban hirtelen színhelyes lesz, és megnő a felbontása...
Lehet töltened kéne hozzá még egy kis RAMot, mert kevés a géped... :D

[ Szerkesztve ]

(#25) big-J válasza stutga (#23) üzenetére


big-J
őstag

Azért, mert egy nem 4k-s benq TN monitoron nézted.

(#26) mekker válasza stutga (#23) üzenetére


mekker
őstag

A színekkel nincs gond, a színhűség az pontosan azt jelenti, hogy nem túlszaturált a kép, hanem olyan, amilyennek lennie kell. A képminőség tényleg furcsának tűnik, de ez inkább a felvétel/Youtube miatt van. Ha megnézed, a menü is kicsit kásás, pedig az 100% natív (4k) felbontáson megy.

U.i.: mi az az irónia?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) Chrys_ válasza FefeeX (#21) üzenetére


Chrys_
addikt

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Láttam ilyen modelleket élőben kiállíáson, tényleg bámulatosak ezek az LG OLED masinák. (kissé persze úl volt húzva, de végre láttam újra feketét)

Még egy matt fólia kéne rá ;)

Media lejátszó még mindig szánalmas!
Miért nem lehet egymás alá egy listába felsorlni a fileneveket, a teljes filenevet!
BluRay iso-t lejátsza? Ha az még nem megy, akkor ezt is kár volt beletenni, úgyis kell venni lejátszó gépet.

Hangszórókat úgy ahogy van ki lehetett volna hagyni, akinek e mellé nincs mozierősítője az csap pojáca.
Biztos ügyes a HK és kihozta a kis rejtett hagszórókból amit nem is gondoltunk volna, de azt egy kommersz alsó kategóriás tévékbe kéne betenni, akik nem vesznek hangfalat sem a tévé mellé, ott lenne értelme.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) #72042496 válasza Chrys_ (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt hittem, ezt linkeled be:
Ferrari Enzo WRC :)

Nem földút persze, de ehhez az autóhoz így is elég egyenetlen és retkes.

[ Szerkesztve ]

(#30) .DLL


.DLL
veterán

Jó az új formátum, legalábbis még nemnagyon láttam ilyet PH teszten, nem az olvasással van gondom, olvasok eleget, de ez így mégis befogadhatóbb, szeretjük a mozgóképet.
Viszont a minőségre, az összeszedettségre majd kicsit figyeljetek oda. Bár ahogy olvasom most nem volt sok idő rá az LG bázisán, azért remélem majd belejöttök, és látunk még ilyet.

A TV-ről: nagyon tetszik, hogy sokkal konszolidáltabb, és jelzésértékűbb csupán a hajlítás mértéke, szemben a "csúcs" Samsungéval ahol erőteljesebb az ív, tejesen fölöslegesen. Ilyen kis képméretnél még amúgy is vitatható a hajlítás létkérdése, szvsz nem kell, talán egy 70-100 inch közötti képernyőt már érdemes minimálisan behajlítani, de ez is az átlagos nézőszámtól és nézési távolságtól függ. Mindenesetre ahogy az LG nyúlt a dologhoz még teljesen rendben van. Szerintem az ára is o.k. főleg a korábban tesztel LCD konkurenshez képest, ami csak 100-150k-val olcsóbb, és ha már valaki ilyen magasságokban gondolkodik, akkor ezt a plusz simán érdemes ráfordítani egy OLED panelre. :K Szerintem.

Köszi a tesztet! ;]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31) #45185024


#45185024
törölt tag

Én ezen a 34.1es válaszidőn akadtam fenn.
Úgy tudtam hogy az Oled pont a gyors válaszidő miatt ajánlható.
Egy sima ks7000-esnek is ilyen 25ms a válaszideje.
Most megnéztem wikibe mit ír oledre:
"Válaszidő A LED-ek válaszideje közismerten gyors (0.01 ms körüli), míg az LCD-ké jóval lassabb (2-8 ms)"
Tehát nem értem, 34 az már PChez elég necces.

[ Szerkesztve ]

(#32) Gicz


Gicz
addikt

Ha lejönne az ára 400K környékére, és nem hajlított képernyősen, már venném is :)
Addíg marad a plazma :D

(#33) Gicz válasza #45185024 (#31) üzenetére


Gicz
addikt

Maga a panel válaszideje lehet annyi, de a vezérlő elektronika ottvan még a hdmi kábel és a panel között.

(#34) .DLL válasza #45185024 (#31) üzenetére


.DLL
veterán

Igen :D régen amikor az LCD monitorok elterjedése ment, akkor mindenki a panel válaszidejét sasolta erősen... 16ms... 12ms... 8ms... 5ms!...
hogy előtte az elektronika input lagja mennyi volt arról fogalmunk sem volt...de biztos nem kevés. :D Persze a folyadékkristály válaszidejének javulása is jó hatással volt a képre, de ez független dolog az input lag-tól. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35) atike


atike
nagyúr

Minden csak nem olcsó, de azt hittem egy ilyen szintű és tudású tévé jóval drágább...

Engem is érdekelne egy nem hajlított változat belőle...

(#36) toth_janika


toth_janika
őstag

Mekkora a "HDR felbontás"??? :U

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#37) uki


uki
aktív tag

A hajlítotthoz csak annyit hogy én is tartottam tőle egy kicsit, de kb semennyire nem zavaro akkor sem ha nem pont szemben ülsz vele. Nyilvan ha extremen oldalról nézed akkor fura, de ugy meg ki a fene néz tv-t tartósan. :))
Tenlyeg szép a képe és a fekte is fekete bér nekem nem volt akkora nagy csoda mert plazmáról váltottam oled-re.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#38) sirály69 válasza atike (#35) üzenetére


sirály69
őstag

Engem is, de 49" verzióban.... Nem tudok nagyobb tv-t elhelyezni. :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#39) Joshi válasza #45185024 (#31) üzenetére


Joshi
titán

Te kevered a válaszidőt az input laggal. :B

(#40) krx21 válasza atike (#35) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a B6J és idén már volt akcióban 600e körül...

(#41) NandoXXL válasza elefant (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez nem bemutató, az támogatói tartalom, marketing.

(#42) XZoli


XZoli
aktív tag

jó nem akadékoskodok, elfogadom :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#43) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis móka. Talán pár éven belül már értelmes áron lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) L3zl13 válasza smc (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"ez a webos + magic remote nagyon jó cuccnak tűnik"

A látszat csal.
Elsőre jópofának tünik, de ahogy használod rájössz, hogy kb. használhatatlan.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) krx21 válasza L3zl13 (#44) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem pont fordítva volt...

(#46) sirály69 válasza krx21 (#45) üzenetére


sirály69
őstag

+1 bár az asszonytárs még nem tudta megszokni....

Szerver Hosting Debrecenben

(#47) Fall-N válasza Tin (#22) üzenetére


Fall-N
veterán

Biztos, hogy van beégés a telefonodon. 😀 Ha más nem a térerő, Wi-Fi stb ikonok égtek be. 2 év sem kell, nekem elég volt 2-3 hónap, hogy a statusbar "kifakuljon". Ha nézel valami világos képet rögtön kiszúrni. Sajnos ezt soha nem fogják tudni kiküszöbölni az OLED szerves felépítése miatt. Valakit nem zavar, engem zavart ezért sem veszek többet semmiféle OLED-et. Sajnos a szerves vegyület, ami az alkotó eleme a kijelzőnek relatív gyorsan (LCD háttérvilágításához képest) bomlik és veszít a fényerejéből. Mivel a statikus tartalmaknál nem egyenletesen világítanak a pixelek, így más ütemben öregednek is, ez a "beégés". LG-nél nincsenek színes szubpixelek így elvileg a kék sem degradálódik olyan gyorsan, de a fehér OLED sem fog egyenletes lenni az is biztos. Tulajdonképpen a igazi fekete és az ezzel járó nagyobb kontrasztarány az előnye a plazmához hasonlóan. A hátránya is hasonló a beégéssel.

Telefonban meg a PenTile miatt sem kéne a Samu féle SAMOLED, meg nem izgat a fekete, jobb nekem egy RGB (IPS) LCD is. (TV-ben inkább VPA, nem kell oda IPS).

[ Szerkesztve ]

(#48) Fall-N válasza ALBY (#28) üzenetére


Fall-N
veterán

Amíg nincs rá Kodi addig komolytalan. ;]

(#49) krx21 válasza Fall-N (#47) üzenetére


krx21
nagyúr

Az LG oled TV-k esetleges ghost-jait a TV automatikusan megoldja, éjszaka, mindezt úgy, hogy sötét a képernyő... Amúgy hosszabb ideig ott maradt ghost-ot még teszt jellege sem sikerül, szándékosan sem okozni...

[ Szerkesztve ]

(#50) .DLL válasza Fall-N (#47) üzenetére


.DLL
veterán

Remélhetőleg elér majd oda a technológia, hogy a szerves részt száműzik ezekből és sima LED-ek alkotják majd a pixeleket, 20-50 ezer óra élettartammal (és nem túlhajtva, a led-ek élettartama sokkal jobban kitolódik).

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.