Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mate


Mate
nagyúr

Elnézve a képeket egyből látszódik, hogy iszonyat gagyi műanyagból van. Aztán utolsó oldalon az árakat mellétéve, már feledni tudták ezt. Mindenesetre nem venném meg egyiket sem.

(#2) #10691584


#10691584
törölt tag

Hm.. nem is tudtam, hogy már az egerekben is van "optikai meghajtó" :D

(#3) Spr1nG


Spr1nG
tag

Viccesek :DD

http://www.spring-gas.hu

(#4) djdaniel


djdaniel
senior tag

elemes egereket én hülyeségnek tartom, mert ha lemerül az ellem akkor nem tudod használni...

1200DPi-is egérért én soknak találom a 2500ft-ott, 3k-ért már kapni zalman zm300-at ami 2500dpi-is.

(#5) Lomha 8V válasza djdaniel (#4) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ezért hülyeség a vezeték nélküli egér? Csak 2 példa:

Mérnök ül a kis tervező-rajzasztalánál, ott fekszik előtte a vezeték nélküli egér. Mert nem tud a számítógépasztalon rajzolni is, de néha kell neki onnan info. Csak oldalra pillant és csinálja a dolgát az egérrel, méterekre a géptől.

Össze van kötve a számítógépem a TV-vel. Ha azon akarok játszani, akkor csak átdobom a képernyőt, beülök a kényelmes fotelbe, magamhoz veszem a vezeték nélküli billentyűzetet és egeret, aztán élvezem a dolgot.

És mindkettő esetre igaz, hogy tartunk otthon tartalék elemet. Van távirányítóm is, vagy 6 db, azokhoz is kell.

(#6) velizare válasza djdaniel (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

:N ha lemerül az elem, kicseréled.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) ryori válasza velizare (#6) üzenetére


ryori
senior tag

Tölthető elem és elem töltő, vagyis Akkuk persze. És probléma megoldva. ha este lefekvés előtt felrakod toltőre kb 8órát töltődik, annyit meg nem szív le 1 nap alatt hogy lemerüljön. egyik ismerősömnek bluetooth egér + bill kombója van, havonta tölti az akkukat. :U

(#8) Mate válasza ryori (#7) üzenetére


Mate
nagyúr

Sima elemmel kb. fél évet megy az egerem, de van, hogy 8 hónapot. Napi 12 órát használva.

(#9) ryori válasza Mate (#8) üzenetére


ryori
senior tag

Akkor az elem már nem is probléma :) 8havonta 2 elem semmiség :DD

(#10) vjozsef válasza djdaniel (#4) üzenetére


vjozsef
senior tag

Most hirtelen beutottem a tipust amit irtal de sehol sem talalja google nekem...

(#11) cellpeti válasza djdaniel (#4) üzenetére


cellpeti
veterán

nem mindig az számít, hogy hány dpi-s. Illetve nem hiszem, hogy a Zalman olyan rohadt jó lenne egér gyártásban. Ezzel persze nem a Level5 akarom védeni, mert ezek tényleg nem igényes egerek, de akkor is.

Otthoni használatra híreket olvasni bőven jók ezek is.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12) vjozsef válasza cellpeti (#11) üzenetére


vjozsef
senior tag

Egyetertek. Szerintem az ar/ertek aranyban pont jok.

(#13) Mate válasza cellpeti (#11) üzenetére


Mate
nagyúr

Ahogy sokmillió másik egér, amik vagy jobbak picit, vagy olcsóbbak. Se árban, se minőségben nem nyerő.

(#14) Biros


Biros
csendes tag

A Logitech MX518-am 8 éves. Kicsit megkopott a logója, de amúgy kutya baja. Kíváncsi vagyok, mennyi ideig bírná a strapát egy ilyen egér. Lehet, hogy nem húzná 2 évig se. Ár/érték arányban szerintem alatta van a jobb minőségű termékeknek.

(#15) Csapoati válasza Biros (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mennyibe került akkor az MX518-ad? csak mert ha 8000 ft-nál többe, és ezek 2 évig bírják, akkor nem jártál jobban anyagilag.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) #10691584 válasza Csapoati (#15) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ha egy modell fényesítgeti az elemedet 8 évig, akkor nem sajnálod bele a lítiumot, ami nem biztos, hogy elmondható abbaz az esetben is, ha 2 év múlva röptet egy, már a kezdetekkor is leszállóágban lévő nehézbombázó.

(#17) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Jajj de gusztustalanul gagyinak néz ki.
Nekem 10-15 ezres egereim voltak/vannak, de a család többi tagjának is én szoktam elektronikai cuccokat választani és szerintem ha olcsó egér kell akkor vegyék meg a legolcsóbb Logitech-et oszt' csókolom.
Brutálisan jó a garancia rendszerük és soha nem volt problémám velük. Nem úgy mint a Razer-ekkel pl.

[ Szerkesztve ]

(#18) X Factor


X Factor
addikt

Ennyiért, teljesen korrekt.

Make things work

(#19) freestailo


freestailo
őstag

Ha olcsó egér kéne, akkor tuti megvenném, de csak azért mert magyar termék.

(#20) Ph895


Ph895
csendes tag

Nekem is tetszenek, főleg, hogy jó az ár/érték arányuk. Remélem a piac úgy reagál, hogy megérje nekik a drágább szegmensbe is kiadniuk többet tudó egereket, de továbbra is korrekt ár/érték aránnyal.

(#21) Csapoati válasza #10691584 (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az elem öröklődhet. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) Namelesske


Namelesske
addikt

1.7k ért? Simán megéri.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#23) djdaniel válasza Lomha 8V (#5) üzenetére


djdaniel
senior tag

én a vezeték nélküli egeret nem tartom hülyeségnek, egyébként nem is írtam ilyet.
én azt tartom hülyeségnek hogy elemes, viszont akkumulátor kivételben jó.

cain69 és ha kifogy az éjszaka közepén az elem és épp nincs otthon, és a bolt zárva van, akkor reggelig vársz ? :DDD

vjozsef [link]

cellpeti hát valóban nem a legjobb a zalman az biztos, 3 hó használat után az oldalán a kettő szürke gomb és a görgő elég lekopott.
szerintem azért számít dpi, nekem volt 800dpi-is egerem és félméter tologattam az asztalon mire elért a képernyő sarkáig full hd monitoron, viszont 1024*768-as felbontáson tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#24) moha21 válasza ryori (#7) üzenetére


moha21
addikt

Elemet nem lehet tölteni csak akkumulátort .-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) janos1988


janos1988
addikt

Meg is van a következő egerem. 201 W

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) 5ent1nel válasza djdaniel (#23) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Nekem sincs szükségem elemes egérre, de egyáltalán nem tartom elvetélt ötletnek a konstrukciót. Miért tenném? :N

Apropó: gondolom kocsid sincs, mert kifogy belőle a benzin és ha nincs benzinkút a közelben... :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) Biros válasza Csapoati (#15) üzenetére


Biros
csendes tag

Ha csak az anyagiakat nézzük, akkor lehet, hogy még jobbak is lehetnek. De ha már a minőséget, precízitást, kényelmet is a legalább 8 év mellé tesszük, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy egy sokat számítógéppel dolgozó embernek megérné ilyet venni. A környezetvédelemről nem is beszélve, ha egy ilyet 2-3 évente dobhatok ki a kukába.

(#28) velizare válasza djdaniel (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

az autókra is rá szoktál csodálkozni, hogy kifogy belőlük a benzin?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) djdaniel válasza velizare (#28) üzenetére


djdaniel
senior tag

nem, de van annyi eszem hogy mi elott kifogy megtankolom.
de egy elemrol aruld mar el hogy hogyan alapitod meg, hogy holnap lefog merulni pl? ez kb olyan szinten van a valaszodal.

[ Szerkesztve ]

(#30) moha21 válasza djdaniel (#29) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom. Megmérem, kiszámolom? Nevetséges az egész hozzáállásod, mikor egy ilyen egér ( ha nem is ez, de mivel van ilyen egerem tudom miről beszélek ), elmegy jó ideig még szar kínai elemmel is aminek tucatja 1 euró Békéscsabán a tescoban.
Ha meg végképp nem jó az elem ma már akárhol szintén fillérekért lehet kapni hozzá aksit.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) velizare válasza djdaniel (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

jobb esetben van rajtuk töltöttségkijelző, vagy a melléjük adott alkalmazás figyelmeztet, hogy merül az elem.
rosszabb esetben (pl. alsókategóriás árfekvésű daraboknál) pedig észreveszed, hogy nem olyan pontos az egér.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) ozsvar


ozsvar
tag

Na még mielőtt fényesre nyalnánk a Logitech-et, azért nekem csak sikerült 3 hibásba is belebotlanom. A legutóbbit "fixit"-ék megjavítottak 2 hónap alatt ("főpanel" csere), aztán ugyanolyan sz* lett, mint volt. Most is Logitech-em van, de már régen nem csinálnak olyan "hűha" minőséget, a garanciáztatástól meg konkrétan rosszul vagyok.
De hogy ne legyek off topik, ezek a level5 az egerek tipikus tesco-s gépekhez való ajándék egerek: jól néznek ki, de legalább fél év alatt megdöglenek.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#33) burriebonz


burriebonz
tag

Szerintem olcsóság ide vagy oda ez az anyaghasználat azért elég gáz, mondjuk tartaléknak persze azért dögivel jó ez is, de mindennapi használatra biztos nem vennék ilyet.

(#34) orion1025


orion1025
őstag

Én is hitványnak találom az anyaghasználatot, ennyit nem ér ebben a formában, hiába a hűha hatásvadászat.Egy régi IBM egeret nyúzok jó ideje, gyanítom az első képen látható összes egeret túl fogja élni....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#35) macko20


macko20
őstag

Igen jól sikerült a dizájn másolás,esetleg vmi fóliázás segíthetne a kinézetén ,Én a netezős gépemnél egy A4 office 8K használok amit egy PH-s vételhez kaptam x éve,hogy hibás,kipróbáltam és működött ,azóta is az alján 0412 sztem 2004-es gyártási idő....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36) burriebonz válasza orion1025 (#34) üzenetére


burriebonz
tag

Nekem is meg van még a tizenakárhány éves microsoft egerem az is vidáman működik, párszor már kisegített amikor valamiért megpusztult a másik! :)

(#37) orion1025 válasza burriebonz (#36) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam már egy Logitech halt ki, de ez az IBM bírja.Ettől függetlenül én Logi alá nem adom ha egér vásárlás lesz valamikor a jövőben.Nem éri meg ilyen noname dolgokra költeni, mert szeretnek meggajdulni panel ügyileg.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#38) Ryder62


Ryder62
őstag

Pont most halt meg a rágcsálóm.

1500-ba került szóval még egész jól bírta; másfél évig. Holnap mehetek egeret venni, veszek valami olcsó szutykot megint ami bírja újabb másfél évig. Anno egy 7 ezres gamer egerem ugyan ennyi idő alatt adta meg magát.

Mondjuk ez a mostani is valami noname.

(#39) burriebonz válasza orion1025 (#37) üzenetére


burriebonz
tag

Logi-val az a baj hogy van egy elég komoly minőségi szórás benne, van olyan ami tényleg rohadt sokáig húzza viszont a másik meg egy két év után megadja magát, anélkül hogy igazán intenzív használatnak lett volna kitéve, ráadásul ez nagyjából ártól független.

(#40) b.


b.
félisten

az optikai érzékelő nálam nagy plusz. valaki írta hogy 8 éves az mx 518. Akkoriban. még 1izen x ezer forint volt,és az többet ért mint ma ....szóval arányaiba ez az egér akkoriban kb 600 ft -t ért volna...

Rudi: A vezeték nélküli rágcsálónak meddig terjedt a hatósugara? kellene a Tv-t( illetve a lejátszót) irányítani valami olcsóbb, ami ha beesik a kanapéba vagy ráfolyik a kakaó nem döglik meg vagy nem sajnálom kidobni mert olcsó volt :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ár/érték arányban nincs ezekkel baj, ha a garancia is működni fog zökkenőmentesen.
Ha tényleg kibír annyi kattintást, tényleg jó egyszerű egérnek, bár továbbra is azt ajánlom, akinek csak tudom: vegyen egyszer egy minőségi egeret és talán soha többet nem kell egérvásárláson törnie a fejét.(jönnek az új, leváltó technikák :D)

(#42) kovisoft válasza djdaniel (#23) üzenetére


kovisoft
őstag

Az akkumulátoros egérhez kell valami töltő, ezért általában van hozzájuk egy dokkolóegység is. Emiatt pl. laptophoz szerintem kényelmesebb egy elemes egeret használni, mert nem kell még egy dokkolót is cipelni a géppel együtt. Nekem van Li-ion akkus is és elemes egerem is, és sokkal jobban szeretem az elemest. Van egy icipici USB-s vevője, ami mindig benne van a laptopban, meg maga az egér, és ennyi. Kb. félévente cserélem benne az elemet (de általában Eneloop ceruzaakksival használom, az nem merül le állásában), és nem egyik pillanatról a másikra merül le, hanem először elkezd pirosan világítani a LED-je, de még úgy is napokig elmegy.

(#43) Degeczi válasza djdaniel (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont fordítva: mit csinálsz saját akkus egérrel, ha napközben merül le - nem használod pár óráig, amíg föl nem töltődik?

az egyszerű elemet néhány mp alatt kicseréled, és dolgozol tovább
AA és AAA elem mindig van otthon, mert sokminden használja (pont emiatt legrosszabb esetben akár egy távvezérlőből is átteheted)

ráadásul ha elemes egy egér, a ceruzaelem helyett mindig tehetsz be akkut is
(bár amikor fél évnél is tovább működik 2 elemről egy egér, nem igazán éri meg drága, alacsony önkisülésű akkukat tartani ilyen célra)

[ Szerkesztve ]

(#44) D@ve89 válasza djdaniel (#23) üzenetére


D@ve89
tag

Valószínűleg, mint ahogy az az elemes egereken lenni szokott, van rajta egy elemtöltöttséget jelző led. Bekapcsolás után világít egy kis ideig, ha zölden, akkor minden rendben, ha piros, akkor hamarosan le fog merülni az elem. Az én kis legolcsóbb Logitech elemes egerem körülbelül még 1 hétig bírja a piros jelzéssel. (És ez 1 darab elemmel megy 5-6 hónapot, igaz csak átlagos, de azért nem pont átlagon aluli használattal.)

[ Szerkesztve ]

(#45) Amacs válasza Csapoati (#15) üzenetére


Amacs
aktív tag

akkor nem jártál jobban anyagilag. - azért ilyenkor nem önmagában az ár/teljesített_év mutatót érdemes figyelni.

(#46) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A képekről egyből virít az, hogy ezek bizony nagyon vásári műanyagokból készültek. De istenem, ezért a pénzért ellehet ezt felejteni. És az a kék 201es még istenem, még valamennyire jól is néz ki, bár ne csillogna ennyire. Mondjuk tény hogy lehet nem venném meg ezt. Lassan másfél éve használok egy Asus UX300at nagy megelégedéssel. Azon kívül hogy pont most jött le a gumi a görgőről, meg a DPI switcher gombról lekopott a felirat, azon kívül hibátlan állapotban van, És ez sem került többe 3000 forintnál, mégis elég jól néz ki, és minőségibb érzete is van (ezekhez képest). :)

All→M8

(#47) inferno88


inferno88
őstag

Ezek nem a legnemesebb rágcsálók, de számomra például a 4k-nál olcsóbb Gigabyte GM-M6880 is tökéletesen megfelel, pedig az sem üti meg ugye a Logitech szintet. Már megvan kb. 4 éve és semmi baja nincs, azon kívül, hogy ki kellett pucolni a görgő alatti részt, mert összegyűlt benne a pár éves ragacs. FPS játékok alatt is gond nélkül gyaktam a népet.

Még a melóhelyre is ezt a modellt választottam előző hónapban, mert a Lenovo patkány görgője auto-vazelines és használhatatlan(az új szigetes desktop billentyűzet pedig olyannyira szar, hogy a cégnél szinte mindegyikünk a régieket vadássza össze).Szóval 3-4k között is lehet találni korrekt egerentyűt.

Semper fi!

(#48) Csapoati válasza Amacs (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezért írtam, hogy anyagilag. :) De akinek nem a munkája/cybersport helyezése múlik az egerén, annak azért annyira durva rágcsálóra nincs is szüksége - szigorúan szerintem. Nekem a legdrágább egerem egy 7 ezres MS Intellimouse Explorer volt, az speciel 4 évig bírta. De azzal is simán el tudtam játszogatni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) mcs


mcs
veterán

Designra rendben vannak, viszont a lakkozás... :Y

(#50) vjozsef válasza djdaniel (#23) üzenetére


vjozsef
senior tag

es itt megveheted annyiert amit mondtal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.