Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bármennyire is tudománytalan, vannak igazságok a cikkben, de van tévedés is.
Én tizenkét éve szedek rendszeresen multivitamint a mai napig. Bizton állíthatom, hogy nem sok értelme van :D

Van egy olyan duma szerte a neten, hogy manapság a zöldségek és a gyümölcsök a gyors feldolgozás miatt már nem tartalmaznak annyi vitamint, mint régen, éppen ezért kell multivitamint szedni, hogy ezt pótoljuk. Azonban ez egy ordas nagy hazugság, hogy eladják a vitamint.
Az igazság pedig ezzel szemben az, hogy a tápanyagok/vitaminok túlnyomó része a növekedés elején termelődik a növényekben, így mire betakarítják azokat, már tartalmazzák már azt ami kell.

Multivitamint valóban azoknak szükséges leginkább szedni, akik valamilyen oknál fogva nem tudják megoldani a kiegyensúlyozott táplálkozást, vagy betegségből épülnek fel és nem tudnak rendesen enni stb.

Ezenkívül valószínűleg nem sok értelme van, és nem is fogunk tovább élni miatta, azonban káros hatása sincs, szóval ennyi.
Én viszont rendszeresen sportolok, meg már szokásom hogy szedek néhány vitamint, szal ez már így marad. Persze olcsóbb fajtát, 5-6 ezret havonta nem adnék ki érte. Talán ha évente költök rá ennyit...

A C vitaminnal kapcsolatban meg a cikk súlyosan téved, ugyanis immunerősítő hatása van, ami a manapság sok gödhös embernek nem ártana. Illetve a dohányosoknak is ezerrel kéne szedni, és talán egy minimálisan ellenállóbb lenne a szervezetük.
Én is ezerrel szedem, napi 1000-1500 mg kb., de nem tabi/kapszula hanem por formájában (ugyanaz mint a tabi, csak nincs összeragasztózva és magamnak mérem ki). A 500 grammos (500 ezer mg) tasak/doboz a bioboltban 1500-2000 forint között mozog, ennyinél többet nem is érdemes adni érte, és az egész családnak több mint egy évig elég.

Illetve a sport miatt szedek még calcium-magnesiumot, meg télen D vitamint, mert akkor nem vagyok annyira napon, de az én esetem más mint az átlagemberé.

Továbbá van még egy kiegészítő, amit én nagyon kedvelek, ez pedig az ALC, vagy ALCAR, vagyis az acetil-l-karnitin, ami nem zsírégetéshez kell (arra nem is igazán jó) hanem tanuláshoz, kutatások alapján élénkíti a kognitív funkciókat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.