Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Shing válasza Fred23 (#27) üzenetére


Shing
őstag

Szerintem aki irányítani akar annak mindegy, hogy szegény az ember vagy gazdag. Akinek időigényes, "nehéz" munkahelye van, otthon már szeret kikapcsolni. Egy egyetemi hallgató is lehet nagyon kitanult a saját szakmájában, de pár másfél órás előadás után már nem lesz kedve semmihez.

Ennyi kell és már az ember nem nagyon fejleszti magát, nem lesz tudatos választó, nem lesz tudatos vásárló, stb. Ezért is van ennyi tajparaszt főnök, de ha visszagondolsz te is biztos emlékszel pár tanárodra aki emberileg nulla volt. Pedig ha megnéznéd az önéletrajzukat, tanult, sok mindent megjárt emberekről lenne szó... papíron. De önmaguk fejlesztésére sem jut már valós idő.

pl. Az embernek nincs sem ideje, sem kedve körbenézni. Így az nyer aki a legtöbb helyen tudja magát szerepeltetni. Sajnos ezért van szénnéplakátolva minden egy politikai választáskor is, még ott is a marketing az elsődleges tényező. Elejtett fél mondatok alapján politizálnak az emberek, mélyebben már nem kutat senki.

Nem véletlenül van ennyi pénz a marketingben, reklámokban. Ez a lapcsalád is simán megél belőle, ami persze egy pozitív hozama a rendszernek...

Na mind1, kicsit elkalandoztam és ez is csak egy általánosítás, de szerintem komoly problémája a fejlett országoknak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.