Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Nem nagyon találok sehol infót, hogy mi újdonság van az Office 2016-ban az Office 2013hoz képest. Csak hogy újra lett írva a felület mobilos használathoz.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Воланд válasza alevan (#1) üzenetére


Воланд
titán

cikk elso mondata?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) King Unique válasza alevan (#1) üzenetére


King Unique
titán

Én felraktam még korábban ezen leírás alapján a O365 verziót, abban szinte semmi, lényegében uaz, mint a 2013-as.

Amúgy azt furcsállottam, hogy ami a linkben-ben 32 és 64 bites verzió, az csak egy ~4 MB-os fájl és a 365 mintájára települ....azt hittem komplett ISO fájlokat lehet majd letölteni, vagy én nem látom a fától az erdőt :F Nem nyomtam végig a telepítést, ennél Microsoft Office Pressional 2016 verziót írt ki, előzőnél meg Microsoft Office 365 ProPlus, így nyilván van különbség, csak fura, hogy ezek szerint az utóbbi is online szed le mindent.

(#4) alevan válasza Воланд (#2) üzenetére


alevan
őstag

Nem láttam a linket :DDD

De ahogy látom, semmi olyan feature ami érdekelne vagy érintene engem.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) azopi74 válasza alevan (#4) üzenetére


azopi74
addikt

És ez kinek a hibája? :)
Mert engem pl igencsak érint és érdekel majdnem mindegyik. Főleg a powerquery/powerbi és valami kulturált vállalati hálón működő online collaboration megoldást (Office online-ban már kivillantotta a foga fehérjét) is várok excelbe, mert a jelenlegi shared workbook megoldás egy kalap trágya. Remélem, nem állnak meg a wordnél, és az RTM-ben már Excel is bekerül a körbe. De a többi is elég ígéretes.
De egyénként téged milyen feature hozna lázba?

(#6) alevan válasza azopi74 (#5) üzenetére


alevan
őstag

És ez kinek a hibája? :)

A munka tipusának amit végzek illetve annak a ténynek, hogy eléggé nehezen tudok másokkal kollaborálni. :DDD

De egyénként téged milyen feature hozna lázba?

Elsősorban gyorsítások (főleg ha egy hatalmas excel táblázatban dolgozom). Vagy ha törlök egy oszlopot, ne fagyjon ki az excel (ugyanazon táblázat). Olyan bugok javítása mint amikor a SUM függvény helytelen eredményt ad.

Továbbá van egy Kutools for Excel nevezetű program, mely nek az összes egygombos funkcióját integrálhatnák.

Viszont visszavonom a semmi nem érdekel az újdonságokból részt. A BUILDen demózott kiegek láttán ismerősöm szerint jópár fasza cuccost meg lehet írni amely megkönnyítené az életem. :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) cousin333 válasza azopi74 (#5) üzenetére


cousin333
addikt

"De egyénként téged milyen feature hozna lázba?"

Mondjuk kicsit fejleszthetnék az Excelben a képletkiértékelőt, mert ami benne van, az már 10 éve is ciki volt. A használata elég távol áll a kényelmes fogalmától. Ez a 2016-ra is igaz, ahol ugyanazt kapod, ami a 2003-ban is volt. De így belegondolva már a 97-ben is ilyen lehetett. Még átméretezni sem lehet.

Arról sem vagyok meggyőződve, hogy az új grafikon tulajdonság beállítás (ami a 2013-ban jelent meg) előrelépést jelentett.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem lehet h elveszített a M$, mint 20éve office felhasználót. A '13 lassacskán 7GB-ot foglal a gépemen (a win/installerbe pakolt szeméttel együtt), ez nemigazán jó jel, nehogymár egy OS-nyi helyen kelljen egy proginak terjeszkedni ahhoz, hogy egy nyavajás word doksit vagy powerpoint prezit összedobjak :U Ja, és havonta 1+giga frissítés , ami a csiganetemet egy fél estére hazavágja....

Szóval az első kérésem a M$-tól, hogy egy kicsit optimalizálják a progit, ne nézzen ki úgy, mint egy folyton növekedő szemétdomb. Lehet h késő, holnaptól tesztelem a LibreOffice-t, ha megtetszik és gyorsabb mint a M$Office, akkor marad.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) azopi74 válasza t72killer (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Szavaidból az tűnik ki, hogy nem vagy egy professzionális felhasználó, (már csak azért sem, mert akkor meg sem fordulna a fejedben a LibreOffice gondolata ;] )
Ezért nem biztos, hogy egy teljes értékű, fullos irodai programcsomagra van szükséged, valószínűleg a Universal Office is elegendő lenne, az 350 megába belefér (Word+Excel+Powerpoint)

Egyébként nem tudom, mi foglal nálad 7 GB, nálam full install van, minden komponens fent figyel, (még az is, amit szinte sose használok), van egy halom bővítménnyel, ís úgy sem foglal 1,4 GB -nál többet a 2013...
Azt se tudom, milyen havi 1+ Giga frissítésről beszélsz.

(#10) t72killer válasza azopi74 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félprofi vagyok - időnként komolyabb dolgokat (disszertáció, report) kell az asztalra tenni máskülönben semmi extra. Word-excel-powerpoint tényleg elég.

Ok, hogy a Program filesban nincs sok cucc, de körülnéztél már, hogy mennyi .msp fájl van a windows/installer mappádban? Ezek 99%-a az office-hoz tartozik (frissítések telepítői), szerencsére ha uninstallálja az ember, akkor ezek is eltűnnek, de addig nem nyúlhatsz hozzájuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) gV válasza cousin333 (#7) üzenetére


gV
őstag

küldj visszajelzést nekik, ha ide írod arról nem fognak tudni

(#12) azopi74 válasza alevan (#6) üzenetére


azopi74
addikt

Na egy kis GPGPU acceleration-t én is elviselnék Excel-be és Access-be, bizonyos esetekben jelentős gyorsítást lehetne elérni, de erre kicsi az esély jelenleg, még a MS SQL Server se támogatja az acceleratorokat.

Ezeket a KuTools féle tool-gyűjteményeket nem nagyon csipázom, mert általában az összes funkciónak kb 1-2%-a olyan, amire azt mondom, hogy hasznos, a többi mind olyan dolog, amit vagy alapból is meg lehet oldani az excelben (ha nem egy, akkor két vagy három kattintással), vagy pedig számomra teljesen haszontalan funkció :)
Szóval inkább csak ne integráljanak ilyesmit.
Most végignéztem ennek a KuTools-nak minden funkcióját, egyedül a sort worksheets funkció az, amit tud, és régóta hiányolok az excelből, mindig makrózással kell megoldanom.

Van persze nekem is egy halom dolog, amiket szeretnék az excelbe, de azoknak a többsége egyik ilyen tool-gyűjteményben sincs benne. Ha pedig a Földön mindenkinek a kedvében akarnának járni, akkor eléggé átláthatatlan (nameg instabil és lassú) lenne az egész excel, így is gyakran a bőség zavarában vagyok, és az veszi el az időm nagy részét, hogy kiválasztom az adott probléma 3-4 különböző lehetséges megoldása közül a legoptimálisabbat :)

(#13) alevan válasza azopi74 (#12) üzenetére


alevan
őstag

Amit én használok belőle (pl a cellák értékeinek eggyesítése cellaeggyesítés nélkül) sajnos nem lehet megoldani 2-3 klikkel. És igen, a makrók kiváltása a célja. Mert ha nincs tehetséged, kézséged és tudásod macrokat irni, akkor teljesen másokra vagy utalva, peddig sok funkciót lehetne integrálni egyclick-re.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) azopi74 válasza alevan (#13) üzenetére


azopi74
addikt

Amit én használok belőle .... sajnos nem lehet megoldani 2-3 klikkel

Akkor 4-el?

Mit értesz cellák értékeinek "egyesítése" alatt? Összefűzést? Az "&" operátor nem megfelelő ? :)
(Ha a CONCATENATE függvényt túl macerásnak tartod )

" És igen, a makrók kiváltása a célja. Mert ha nincs tehetséged, kézséged és tudásod macrokat irni, akkor teljesen másokra vagy utalva, pedig sok funkciót lehetne integrálni egyclick-re."

Értem én, de mindent nem érdemes beépíteni alapból, mert mindenkinek másra van szüksége. Én például nem igazán tudok elképzelni olyan szituációt, ahol az általad említett "egyesítős" funkciónak hasznát venném, te mégis használod. Viszont van egy csomó olyan dolog, amit rendszeresen használnék, te viszont lehet, hogy sohase... Pl nálam rendszeresen felmerül, hogy feltételesen fűzzek össze különböző mezőket, (egyfajta CONCATENATEIF és CONCATENATEIFS függvény a SUMIF,SUMIFS, COUNTIF, COUNTIFS mintájára), ilyenkor egy erre rendszeresített VBA-s UDF-et használok, de valószínűleg nem tömegigény, ezért nem szoktam ilyen feature requestekkel bombázni a Microsoft-ot :)
Nem kell minden elképzelhető funkciót integrálni, mert annak nem lenne jó vége. Pont ezért van ott a VBA. Pl az általád használt egy klikkes összefűzős funkciót egy egy-két soros, faék egyszerűségű VBA eljárással meg lehet oldani, ha valakinek mindenképpen arra lenne szüksége....

(#15) alevan válasza azopi74 (#14) üzenetére


alevan
őstag

Amikor scannelt táblázatokat átfuttatsz egy OCR programon, exportálod Excelben és az egész napod azzal telik, hogy nézed a sorokat hol folyt egybe vagy hol lett egy cella szétszedve kettőbe.

Amikor ilyet látsz, hogy az A1 cella tartalma szét van szedve A1 és A2-re (rosszabbik eset ha A1, A2, A3, A4, A5re van szétesve). Mindezt fűzd össze egy cellába, az eltolt cellákat húzd vissza. És mindez egy 600 oldalas scannelt dokumentumnál. Szerinted még van kedve az embernek függvényekkel baszakodni, mikor 1 click az egész? :DDD

Az a gond a VBA-val, hogy ha nem értessz hozzá, el vagy veszve. Másokra kell hagyatkozz. És amikor a főnöknek azonnal kell valami, akkor nincs olyan, hogy "pillanat, várom a szkriptet".

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) azopi74 válasza alevan (#15) üzenetére


azopi74
addikt

Hála istennek sosem kényszerültem arra, hogy szkennelt táblázatokat OCR-en futtassak át, és nehezen tudom elképzelni, hogy valaha ilyen helyzetbe kerüljek :D Nem egyszerűbb elkérni az eredeti, nyomtatás előtti táblázatot a készítőtől, mint kinyomtatni, aztán beszkennélni, és OCR-t ráereszteni? :D

(#17) alevan válasza azopi74 (#16) üzenetére


alevan
őstag

Nem, mert vagy nem adhatják ki (jogi dolgok), vagy már nincs meg nekik (nem most nyomtatott dokumentumokról van szó, főleg archiválás célzatával kell digitalizálni (meg természetesen a digitális dokumentumok előnyei miatt)).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) King Unique válasza t72killer (#8) üzenetére


King Unique
titán

Erre már én is panaszkodtam korábban, miután leszedtem ~14 GB tárhely szabadult fel...
Látom már érdeklődtél LO kapcsán a topikjában. Olyan téren jobb, hogy könnyű kis program (400-500 MB telepítés után), van portable verziója is. Viszont áttérni, a topikban is említett kompromisszumokkal jár.
Ott van a 365, az nem játszik?

(#9) azopi74 v: 1.4 GB meg kicsit kevés, akkor megnyírbáltad a telepítést, mert ha felrak minden program összetevőt, az magában 2-3 GB, még a 365 esetében is. Illetve WU-nál akkor nálad nincs beállítva, hogy egyéb termékekhez is fogadjon frissítéseket, mert a 2013-ashoz havonta 0,5 - 1GB körüli jön és főleg az eszi nagyon a tárhelyet.

(#19) alevan válasza King Unique (#18) üzenetére


alevan
őstag

Office mappám mérete. (Excel Word Powerpoint Outlook és Acces van telepítve).

Továbbá a %windir%\softwaredistribution\ mappa mérete (elvileg ide jönnek a frissítések) 1GB. És minden WinUpdate telepítve a mai dátumig.

Szerkesztés: a (#9)re akart menni, bocsil.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) t72killer válasza alevan (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Számtalanszor leírtam már, hogy a windows/installer könyvtár tele van az office frissítések .msp-ivel, ahogy King unique kolléga is tapasztalta, ez a tömeg tűnik el, amikor unistallálod a pakkot, ennyire terheli az SSD-det az office.

#18: 2013 licenszem van még az egyetemről, nem szándékoztam más office csomagért fizetni. Tartok tőle, hogy a LO kompromisszumai nem lesznek emészthetők, pedig nagyon szimpatikus a kicsi-könnyű progi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) azopi74 válasza King Unique (#18) üzenetére


azopi74
addikt

De be van állítva, hogy fogadjon minden frissítést :)

(#22) azopi74 válasza t72killer (#20) üzenetére


azopi74
addikt

Számtalanszor leírtad, de attól még továbbra sincs olyan, hogy Windows/Installer könyvtár :)

Windows/SoftwareDistribution van, ide mennek a frissítések.

Ez nálam ekkora most, pedig naprakész az office :

;)

Profesional Plus - Excel, Word,PowerPoint, Access, Publisher, InfoPath, Outlook, OneNote, PowerBI Designer fent van

(#23) t72killer válasza azopi74 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, mert ami rejtett fájl/könyvtár, az nem is létezik :W

Próbálj elindítani pár nagyobbacska .msp-t, jó eséllyel rá lesz írva, hogy az office-hoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) azopi74 válasza t72killer (#23) üzenetére


azopi74
addikt

Kötekedsz még? ;)

Egyébként Windows/Installer mappában (már akinek van ;) ) nem az update-ek vannak, hanem a telepítéshez/uninstalláláshoz/update-eléshez szükséges file-ok.

(#25) t72killer válasza azopi74 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Írd már be légyszíves abba a címsorba, hogy C:\Windows\Installer

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) King Unique válasza alevan (#19) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet ekkora, ha csak néhány összetevőt raksz fel, de WU előbb-utóbb akkor is meg fogja enni tárhelyet... Illetve azt vettem észre, hogy hiába rakok fel kevesebbet, ugyanúgy felajánlja a többihez is a javításokat havonta.
Illetve ha SP1-es telepítő, akkor annál kevesebbet tol rá egyszerre, vagy lehet azóta már néhányat visszavontak és nem rakja fel újra.
Nálam sima 2013-as volt (több összetevővel), SP nélkül, na az mire lefrissült + havi 0,5-1 GB WU, addigra simán felemésztett néhány GB tárhelyet.

(#21) azopi74: nem Office mappa mérete a lényeg, hanem a frissítések által levett össz tárhely csökenés, vagy nálad talán csak havi 100 MB jön?

(#25) t72killer: nálam 8.1 alatt nem látja a TC és fájlkezelő se, pedig be van jelölve a rejtett fájlok mutatása, csak, ha címsorba beírom, akkor jelenik...amúgy csak 991 MB, mert már nincsen fent a 2013-as + persze azóta lement pár lemezkarbantartás... :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza azopi74 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na, megvan a hiányzó könyvtár ;] ?

#26: Ez fura, nálam a TC mutatja, sőt, a windows explorer is, ha bekapcsolom a rendszerfájlok és a rejtett fájlok/mappák mutatását. win7 és 8.1 alatt is. +természetesen címsorba írva oda is lehet navigálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) azopi74 válasza t72killer (#27) üzenetére


azopi74
addikt

Most nem vagyok gépnél, majd este megnézem.

(#29) azopi74 válasza King Unique (#26) üzenetére


azopi74
addikt

"nem Office mappa mérete a lényeg, hanem a frissítések által levett össz tárhely csökenés, vagy nálad talán csak havi 100 MB jön?"

Slipstreamelve van nálam mindig minden office update, egy-két havonta újrahúzom, így egy deka helyet nem foglalnak a frissítések :)

(#30) King Unique válasza azopi74 (#29) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát akkor azt írjátok, így trükközve, integrált telepítőkkel, állandóan újrarakva könnyű azt állítani, hogy nem foglal sokat... :) Csak a nagy többségnek nincs ideje, kedve ezzel szórakozni.

(#31) t72killer válasza azopi74 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a gond, hogy a normál slipstream semmivel se jobb az utólagos update-nél. A kérdéses win/installer mappában akkoris ott sorakoznak az update-ek, ha telepítés előtt pakoltad be az iso update mappájába. Elvileg van egy spécibb integrálási mód, amire nem sikerült rájönnöm, hogy megy, mert létezik M$ készítésű SP1-es office ISO, ami csak kb 900MB, ellentétben a "bepakolós" megoldással.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) szbende válasza alevan (#1) üzenetére


szbende
csendes tag

Én a word-be néztem bele, de szövegszerkesztéssel kapcsolatos változás szinte semmi nincs benne. Ugyanaz mint a 2013, ugyanazokkal a nyűgökkel. Tetszik, hogy jobban látszik az ablaknak a kerete a fejléc kéksége miatt. Tetszik, hogy jobban látszik a bekapcsolt változás követés, vagy a mezőkódok megjelenítése a gyorselérési eszköztárban. Viszont nem tetszik, hogy száműzték a gyorselérési eszköztár színeit.
Ugyanúgy nem lehet benne normális menüszalagot csinálni a lónagy ikonok miatt.
El nem tudom képzelni, hogy ezt a felületet hogy lehet érintőképernyővel használni (pl. tabulátor, behúzás), de valaki majd csak leírja a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

(#33) Sk8erPeter válasza t72killer (#23) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy csinálod, hogy csak 7 GB körül van a C:\Windows\Installer? :DDD No, itt egy 15,3 GB-os:

C:\Windows\Installer - 15,3 GB

Persze a Microsoftot ilyen szempontból érthetetlenül védő fórumozók szerint biztos minden az én hibám. :DDD Amúgy elég régóta van fent a rendszer, mindig elég faszán tud hízni a frissítésekkel. Ezért nem is tudom, hogy fogják megoldani, hogy ha a Windows 10 után nem jelenik meg újabb major verzió, akkor ne legyen brutális méretű előbb-utóbb a Windows-könyvtár a frissítéseket követően - valamit persze remélhetőleg kezdeni fognak a problémával, mert ami most van, az tarthatatlan, hogy képes felduzzadni 30-40 GB-osra a Windows-könyvtár néhány évnyi használat után (és nem gondolom, hogy megoldás az újratelepítés, amikor egyébként nincs különösebb gond (SSD-n) az OS-sel.
A Microsoftnak szinte minden jelentősebb szoftverénél a brutális tárhelyigény a problémája, jópár példát lehet erre említeni. Mondjuk például a Visual Studiónál a külön vicc az, hogy ha külön partíciót választok a telepítési céljának, AKKOR IS kötelező a rendszerpartíción lennie több gigabájtnyi fájlnak, a legutóbbi telepítés során így a C-re került 4 GB-nyi fostalicska, és kb. 2 GB-nyi ment volna a másik partícióra, ami eredetileg a célom lett volna. SSD-nél pedig nagyon nem mindegy a foglalt tárhely, és nem is lesz az, amíg nem megy lejjebb radikálisan az áruk.

(#22) azopi74:
"Számtalanszor leírtad, de attól még továbbra sincs olyan, hogy Windows/Installer könyvtár :)"
:W Igen, ha nálad nincs, akkor biztos nem is létezik ilyen sehol... ;] Nézz picit feljebb ebben a hozzászólásban a screenshotra, és csodát fogsz látni.
Amúgy érthetetlen, hogy mi a frászért véded a Microsoftos tárhelyfoglalási szokásokat, ebben általában pont borzasztó rosszul teljesítenek. Attól még, hogy csomó Microsoft-terméket szeretek, egyszerűen viccnek találom azt a terpeszkedést, ami velük kapcsolatban tapasztalható.
Hidd el, nem lesz neked attól jobb, hogy virtuálisan veregeted a hátukat, hogy milyen ügyesek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.