Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Boldog szülinapot :)
Immáron már én kb 6 és fél éve aktívan használom :)) 0.641 es verzió óta amit még a C.Panoráma magazinhoz adtak anno :) (2002 februári szám.. akkoriban még aktív vevője voltam :DDD )
A kezdeti hibákat mára szerintem nagyon jól kinőtte :) És ha figyelembe veszem, hogy anno csak kényszerből kezdtem használni mert nem volt a közelembe ismerősnek MS Office (hehe.. igen-igen.. nem legális verzióról beszélek.. már rég volt :P )..
Egészen megszerettem :)
Mára már van MS Office-om is (legális, de igaz csak Campus licences.. de többet nem is fizetnék se Office ért se Op.rendszerért.. akkor inkább Linux/OO.o kombó.. mára egész használható már) kényszerből a 100%-os kompatibilitás miatt (mert abba kapok sok mindent, amit szerkesztgetnem is kell esetenként, így a Viewer sajna nem elég..)...

Tehát :) én akkor most boldog örömmámorral térek át a 3.0-ra :) és ha nem is jönne sok újdonság az se zavarna, mert lényegében már most is tudott mindent amire nekem szükségem volt :) (emlékszem anno még mindig a 2.0 ás verziót használtam amikor már volt 2.2-es is.. és a 2.2-es verziót használtam még mindig mikor volt már 2.4 :) .. most legalább nem 1 évre rá frissítek :D de nagy elégedettségemben nem is próbáltam keresni újabbat mert nekem megfelelt :) ez legalább majd már magától frissít :)) )

Mod: u.i.: Elnézést nem szoktam ennyi szmájlit használni általában csak most elkapott a hév, és nagy örömömben túl sokat használtam és emiatt annyira tarka lett a hozzászólásom, hogy most az egész hozzászólás olyan mint egy karácsonyfa :D .. sebaj :) legalább (szerintem) volt rá okom... :))

Mod2: Most annyian próbálják letölteni, hogy összeomlott a szerverük? :DDD Mert nem megy megint (vagy még mindig :) )

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Vladi válasza DraXoN (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem bírta a nagy érdeklődést a szerverük. Tettek ki egy sima letöltési oldalt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Traxx


Traxx
őstag

A .doc és a .xls kezelése milyen ennek a 3.0-nak? Mert a cégünknél 2003-as Office van, docx-el és xlsx-el még nem is találkoztam mások által küldött anyagban sem :D Én meg itthon 2000-es Office-t használok, de ha ezeket jól kezelné, akkor lazán váltok :K

Yaye: szerintem is rengeteg embernél ez számít. Ha tökéletes lenne a kompatibilitás, nagyon sokan váltanának - ingyen van, jogtiszta, tudja azt, amit kell, szép, illatos :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4) Yaye


Yaye
őstag

Egyetlen fontos fícsörre kellene gyúrniuk: az MS Office formátumokkal való hibátlan kompatibilitásra, olvasásban és írásban egyaránt. Ez volna szerintem a single most important tulajdonsága egy ingyenes irodai csomagnak, ami labdába akar rúgni. Amíg a világ 9/10-e MS-t használ, addig az ember egyszerűen nem engedheti meg magának hogy a szoftvere ne legyen kompatibilis. Nem várható el az összes létező emberkétől akivel dokumentumot cserélek, hogy a kedvemért ne az alapértelmezett formátumában mentsen, ill ODF-et nyitogasson nehézségek árán. És nem, nem elég hogy nagyjából helyesen kezeli a régebbi MS formátumokat.

Ez kb 100000000-szor fontosabb volna, mint az új funkciók, meg az új, dizájnos kinézet.

(#5) Dr. Romano válasza Traxx (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"...docx-el és xlsx-el még nem is találkoztam..."

Hát akkor várd ki amíg jobban elterjed az Office 2007, mert alapértelmezettben mindent "x" formátumba ment :((
Nekem is szoktak ilyen doksikat küldeni, ilyenkor egyből küldöm vissza korrigálásra, mert én is a jó öreg Office 2000-et használom még :)

Yaye
"Nem várható el az összes létező emberkétől akivel dokumentumot cserélek, hogy a kedvemért ne az alapértelmezett formátumában mentsen, ill ODF-et nyitogasson nehézségek árán."

Ez -ahogy az előbb is írtam- elmondható az Office 2007-ről is csak ott ugye xdoc stb...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) Traxx válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem elég lenne a .doc és a .xls (közel) 100%-os támogatása :) Meg ahogy olvastam, az OpenOffice tud PDF-be is menteni, és az se lenne éppen rossz...

Az 1024 sor nálunk elégséges a táblázatkezelőben, ha meg az Office funkciók jó részét hozza itt (mondjuk a függvények terén), akkor nyert ügyem van :)

Egyébként én a dwf formátummal szívtam (ez egy AutoCAD formátum, akinek nem mondana sokat), és a cégnél lévő CAD csak dwg-t kezelt. Az autodesk honlapjáról lehúzható megjelenítő pedig lazán használhatatlan volt, pedig csak ki szerettem volna nyomtatni :(( Erre meg a képembe tolnak egy 100-200 megás nézegetőt...hát grat. Hosszas keresgélés után találtam olyan progit, amivel megnyitható lett...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7) Yaye válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


Yaye
őstag

"Ez -ahogy az előbb is írtam- elmondható az Office 2007-ről is csak ott ugye xdoc stb..."

Nem egészen. MSO2003-at használók letölthetnek egy hivatalos frissítést és máris olvassa a docx-et meg társait, probléma megoldva. A régi doc-ot és xls-t meg nyilván hibátlanul olvassa az MSO2007, tehát a kétirányú kompatibilitás sima ügy. OOO-val egyik irány sem igazán oké.

Traxx: "a tökéletes lenne a kompatibilitás, nagyon sokan váltanának - ingyen van, jogtiszta, tudja azt, amit kell, szép, illatos"

Így van. Az MS Office tudásának a 90%-át nem használja ki a felhasználók 90%-a. Nekik nagyon bejöhetne egy kicsit kevésbé nagytudású, de teljesen kompatibilis, ingyenes opensource termék. Pl nekem is elég volna.

(#8) Traxx válasza Yaye (#7) üzenetére


Traxx
őstag

Én mondjuk az excellel csak alapdolgokat csinálok, 1-2 függvény az, amit rendszeresebben, 1 probléma volt, amit itt kérdeztem meg, hogy hogyan kell, mert az Excel függvényei között nem leltem olyat, ami tökéletes lett volna. Mindez jópár év alatt :) Tehát én is benne lennék abban a 90%-ban. Wordben sokat használom a táblázatos részt, néha a rajz eszköztárat, de ezeken kívül semmi látványos és spéci extrát. Powerpoint-ban is az alapot, plusz tudjak a bemutatóba hangot beszúrni, animációt időzíteni. Access, ilyesmik nem érdekelnek :)

Ha mindezt megadja ez a 3.0 kielégítő kompatibilitással, akkor zsír :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9) róland válasza Yaye (#7) üzenetére


róland
veterán

Az OO3 3 fejlesztése már a vége felé járt, mire az MS hajlandó volt kiadni a régi .doc,. xls, stb formátumainak leírását. (Azt is erőteljes állami/uniós kényszer hatására.)

A docx, xlsx, stb. formátumok, pedig még nem bejegyzett szabványok. (Cikk valahol a PH!-n, hogy miért is húzódik még ez a szabványosítás.)

Amúgy a Microsoft is használhatta volna a szabványos OpenDocument formátumokat. (De mint oly sokszor, megint saját megoldást kell ráerőltetni a felhasználókra.)

A felhasználók 90%-a által készített dokumentumokat mindkét irodai programcsomag megfelelően kezelné, ha a felhasználók tudnák azokat használni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) Yaye válasza róland (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Nagyszerű, akkor bizonyára hamarosan megkapjuk a hibátlan doc/xls/ppt kompatibilitást jelentő patchet, és mivel a szabvány sem lehet titkos, ezért az is csak hetek kérdése lehet, hogy azt is hibátlanul olvassa/írja. Kíváncsi vagyok, mi lesz a kifogás egy-két hónap múlva...

Az MS olyan, amilyen, azon lettem volna megdöbbenve, ha az ODF-et választják.

A felhasználók meg... ha öreganyámnak kereke lett volna... :U

(#11) Keem1


Keem1
addikt

A magyar mikor jelenik meg? :U

(#12) Siera


Siera
senior tag

nekem marad a microsoft office:)
de azért ha azt nézzük,hogy ingyen van...

(#13) Dare2Live válasza Yaye (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

MS direkte saját szabványokat kreál amivel 100%ban kompatibiliset csinálni képtelenség így a "9/10" miatt.....

Keményen kihasználja MS a monopolhelyzetét ez van.

Átlagvállalkozásnak mondjuk tök kidobott pénz az MS termék ez is mindent tud a docx támogatás töketlensége ellenére. szvsz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

AZ Office 2007-tel való inkompatibilitásért nagy kár, pedig nekem pont erre lenne szükségem... Mindenesetre respect a fejlesztőknek! :R

(#15) sghc_toma válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Nekem is szoktak ilyen doksikat küldeni, ilyenkor egyből küldöm vissza korrigálásra, mert én is a jó öreg Office 2000-et használom még

a Compatibility Pack-et egyszerűbb feltelepíteni, mint mindig visszaküldeni a doksikat ;)

in asm we trust

(#16) floatr válasza sghc_toma (#15) üzenetére


floatr
veterán

A felhasználók kellően nagy százalékának fogalma sincsen róla, hogy egy letöltéssel orvosolható a formátumprobléma. Nem nyitja meg --> szopóág

(#17) sghc_toma válasza floatr (#16) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hát most erre mit mondjak... az embereknek az a kellően nagy százaléka miért nem bírja elolvasni, amit kiír az office? én is onnan tudok a kiegészítésről, hogy az office megkérdezte, hogy le akarom-e tölteni, mikor próbáltam megnyitni egy pptx-et..

in asm we trust

(#18) Traxx válasza róland (#9) üzenetére


Traxx
őstag

"Az OO3 3 fejlesztése már a vége felé járt, mire az MS hajlandó volt kiadni a régi .doc,. xls, stb formátumainak leírását. (Azt is erőteljes állami/uniós kényszer hatására.)"

De ha kiadta, akkor csak várható Yaye hsz-val némileg összecsengve, valami patchféleség, hogy teljeskörűen támogassa az OO3, nem? :U Vagy ez már csak egy következő verzióban fog megvalósulni?

A docx-et meg én is visszaküldeném, ha az itteni gépen OO3 lenne, és nem nyitná meg úgy, ahogy kell :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19) Dr. Romano válasza sghc_toma (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem ilyet soha nem írt ki, talán mert 2000-et használok?Mindenesetre köcce a linket (2000 alá is jó?)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) sghc_toma válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hmm, nekünk Office XP írta ki, lehet, hogy a 2000 nem szól.. vagy esetleg nálad nincs fent valami frissítés, ami tudatja az Office-szal, hogy van ilyen is..
a linken ott van a támogatott Office-ok között a 2000, úgyhogy mennie kell..

in asm we trust

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A formátum problémára igazán az lenne a megoldás, hogyha lenne egy szabvány, amihez minden cég és program igazodna. Akkor teljesen nyitott lenne a verseny, és lényegtelen lenne, ki mit használ.

Az OpenOffice csak most kezdi a docx sorozatot visszafejteni, még a munka elején járnak. A sima doc már egész jól áll, bár még vannak hiányosságok. Leginkább a tördelés szokott szétesni.
Akinek szüksége van rá, javaslom próbálgassa néhány példa dokumentummal.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Traxx válasza Vladi (#21) üzenetére


Traxx
őstag

ööö, várj...akkor most az OO az MS által kiadott formátum leírások alapján végzi azt, hogy a program tökéletesen megjelenítse a doc, xls fájlokat, vagy csak így visszafejtősdivel? Mert ha jól értelmezem, ha megkapják az eredeti dokumentációt, akkor fel tudják húzni a teljes kompatibilitást, amúgy necces...jól okoskodok? :U (meg persze a docx-re is ugyanez...)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#23) Vladi válasza Traxx (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg nem volt doksi, visszafejtegetés ment. (Jó példa az ntfs, ami évekig készült, mire 1.0 lett.) Persze doksival gyorsabb, attól függ, mennyit ad ki a Micorsoft.
De az igazi a tényleg független szabvány lenne.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) localhost válasza Vladi (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Magyar kiegészítő, haszonnal

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) Vladi válasza localhost (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a linket! :R
A teljesen magyar verzió egyébként még várat magára. az fsf-nek újra kell fordítani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Polesz válasza Vladi (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Van ilyen szabvány: Open Document Format, ez most jár az 1.2-nél. ISO által elfogadott szabvány.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) róland válasza Vladi (#21) üzenetére


róland
veterán

A docx-et nem kell visszafejteniük, mert nyílt, s talán hamarosan tényleg szabvány lesz az is az odf mellett. (Valami jogi vita miatt még nem fejeződött be a szabványosítása, így nem adható ki a dokumentáció. Ha jól emlékszem itt a PH!-s lapcsaládban is volt róla hír.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#28) student


student
őstag

fujj maj ha lesz ribbon skinje leszedem addig useless bullshit. ;]

(#29) Nagy Gábor válasza Traxx (#3) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello Traxx!
Írod: "docx-el és xlsx-el még nem is találkoztam mások által küldött anyagban sem... "

Mázlista vagy. Nem sokkal az MS Office 2007 megjelenése után több egyetemen tanuló ismerősöm, és néhány orvos ismerősöm keresett, hogy az Egyetem oldalairól, illetve a felügyeleti szerveiktől, partnereiktől egy sor .docx és .xlsx kiterjesztésű fájlt kaptak, amivel kellene csinálni valamit, de a rendszerük (és rendszergazdájuk) nem boldogul vele.

Kellemes dolog, ha egy új szoftverkiadás olyan dokumentumformátumot használ, amely lehetővé teszi az új szolgáltatások használatát, de ez egyúttal egy nem kívánt kényszert jelent mindazoknak, akiknek csak azért van ilyenre szüksége, mert fogadniuk kell a mások által készített dokumentumokat, s maguk nem különösebben igénylik az új programkiadás vevőcumi szolgáltatásait.

dr. Nagy Gábor

(#30) Nagy Gábor válasza róland (#9) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szia Roland!

Írod: "A docx, xlsx, stb. formátumok, pedig még nem bejegyzett szabványok. "
Pontosítanék. A Microsoft kierőltette második nekifutásra, hogy az OpenXML szabvány legyen, csak az a bibi, hogy a végén elfogadott "szabványnak" nem felelnek meg teljesen az Office 2007 jelenlegi dokumentumformátumai.

:Y :Y

dr. Nagy Gábor

(#31) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Most így, lassan egy héttel a megjelenés után: kinek milyenek a tapasztalatai a csomaggal?
Mi a helyzet az MSO 2007-es dokumentumokkal, valaki látott már komolyabb hibát azokkal kapcsolatban?
Ha csak olvasni tudja őket, az azt jelenti, hogy más formátumba el tudom menteni a megnyitott fájlt, ugye?
Magyar verzió nem tudjátok mikor lesz kész?

(#32) Keem1 válasza mob_zzz (#31) üzenetére


Keem1
addikt

Nem próbáltam, de egy tuti: a megnyitott docx-et pl. doc vagy odt formában el tudod menteni.
A magyar elvileg csak néhány hetes csúszással jelenik meg, még a fordításán ügyködik az fsf.hu. De ha dobsz nekik egy mailt, megmondják, hol tartanak.

(#33) mob_zzz válasza Keem1 (#32) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Igen, olvastam, hogy egy kis galiba volt a fordítással és még csak most készül. Remélem mihamarabb letölthető lesz!
Még valakinek tapasztalat egyébként?

(#34) mob_zzz válasza mob_zzz (#33) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Már letölthető a magyar verzió is. Kíváncsi vagyok rá!

(#35) VaZso válasza mob_zzz (#34) üzenetére


VaZso
senior tag

Én ma - vagyis tegnap - néztem, akkor még nem volt meg.

Kíváncsi leszek rá, bár egyelőre nálam a letöltés oldalon:
"GNU/Linux Javasoljuk a használt disztribúció által szállított csomagok használatát."
még akadályoz... :)

(#36) localhost válasza VaZso (#35) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én is ma 11.06 néztem rá itt a letölthető magyar! ugorjá'_ide!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37) Vladi válasza VaZso (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez alkalommal linuxos build nem készült. Mivel szinte minden Linux-disztribúció az ooo-build rendszerre alapozza saját OpenOffice.org-csomagját, fejlesztéseink és javításaink előbb-utóbb automatikusan bekerülnek ezekbe a disztribúciókba"

:(

3 hét fedora 10-ig. Abban már tuti az lesz. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) floatr válasza Vladi (#37) üzenetére


floatr
veterán

Az intrepidbe sem került be, se angol, se szingaléz

(#39) VaZso válasza Vladi (#37) üzenetére


VaZso
senior tag

Pedig jó lenne, ha csinálnának.

Mandriva 2009-ben a 3 bétája volt, gondolom, azt frissíteni fogják.
A 2008.1-hez kétlem, hogy be fogják tenni.

2009-cel pedig most nincs kedvem szórakozni, hogy beletegyek egy normális kernelt, mert a benne lévő RC akárhányas egyszerűen használatatlan a gépemen. Majd még lehet, hogy szórakozom vele, de jobb volna megvárni a 2009.1-et, ha normális rendszert szeretnék...

Fedorát még nem próbáltam, lehet, hogy azt is meglesem egyszer. :D

(#40) Traxx


Traxx
őstag

Nos...leszedtem a magyart, és teszteltem pár céges doc-al és xls-el. Tapasztalat: 90 egypár %-ban jól jelenítette meg a cuccost :K A kb 15 céges "próbadoksi" közül 2-nek cseszte el a tördelését, ebből az egyiket egy enter kitörlésével, a másikat többnek a beszúrásával sikerült kompenzálni. A doksiba beágyazott képekkel nem volt gondja, egyedül az egyszerűsített céges logó nézett kis máshogy, mint word-ben (az is kép, de nem a hivatalos céglogó, hanem csak a szöveges formája...de kép...viszont a betűtípus másképp néz ki OO-ban :F ) Máshonnan kapott céges anyagokat is korrektül megjelenít, azoknak a logóját is :)

A táblázatkezelő része nagyon jó, ott nem vettem észre semmi eltérést.

A powerpoint-jánál viszont az egyik bemutatóba ágyazott zenét nem játszotta le.

Összességében jó :C

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#41) gortys


gortys
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem eltűnt a menü sor az ablakok tetejéről, csak az eszköztárak maradtak. :F Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Az egész úgy kezdődött, hogy az eszköztárak végén rányomtam a lefele nyílra és az 'Eszköztár testreszabása...'-ban rámentem a 'Menük' fülre amitől a progi elszállt "váratlan hiba" miatt. Azóta állandóan egy dokumentum helyreállítóval indul az OOO3, a menük pedig eltűntek. :W
Van valakinek ötlete mi lehete ez?

(#42) gortys válasza gortys (#41) üzenetére


gortys
csendes tag

uninstall...

(#43) Vladi válasza gortys (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg keresd meg a könyvárát a documents and settingsben. Azt törölve visszaáll defaultra. Szerintem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Bermi


Bermi
aktív tag

sziasztok,

nem vagyok gyakorlott, semmilyenen office programban, szeretném sorszámozni az oldalakat (csak számmal) a ods-ekben és van olyan amelyiket pl. 12-19-ig szeretném, tehát nem előlről, ezt hogy lehet megcsinálni?

F1.....

(#45) Brutforsz válasza Bermi (#44) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

1. Formátum → Oldal → Élőláb → Élőláb bekapcsolása → OK

2. Az élőlábba kattintasz → Beszúrás → Mezők → Oldalszám

3. Duplakatt az oldalszámon → A megjelenő ablakban az Eltolás értékének megadod a szükséges értéket (ha 12-vel kívánod kezdeni a számozást, akkor 11-et)

Ha formázni óhajtod az oldalszámot, akkor szintén kattints az élőlábba, és használhatod a szokásos formázási beállításokat.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#46) Almácska


Almácska
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e ebben az Open Office-ban olyan képszerkesztő, mint a MSO-ban a Picture Manager ? Többnyire csak a képeknél a 'Levágás' funkciót használom mást nem nagyon, de ez hiányozna.
Köszi a válaszokat.

(#47) Vladi válasza Almácska (#46) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Van benne rajzoló modul.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Bermi válasza Brutforsz (#45) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszönöm :R

F1.....

(#49) Almácska válasza Vladi (#47) üzenetére


Almácska
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.