Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddekany


ddekany
veterán

Vajon a jövőben lesz IE10 Vista ill. 7-re? (XP-re már tudjuk hogy nem lesz, mivel IE9 sem volt.) Ha nem, akkor ismét a hajunkra kenhetik az új ajánlások támogatását a webes fejlesztők, amíg most már nem csak az XP, de a Win7 is kihalt...

(#2) Narxis válasza ddekany (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Win 7-re lesz, ott van a hírben, hogy beta már lesz, akkor végleges is lesz...

Thanos was right.

(#3) Gergosz2


Gergosz2
veterán

én ezt kihagyoma ie 9 elzetesi is nagyon bugos volt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) rt06 válasza Gergosz2 (#3) üzenetére


rt06
veterán

ezeket alapvetoen - mint a hir is irja - nem az atlagfelhasznaloknak szanjak, hanem azon fejlesztoknek, akik a bongeszo megjelenesere szeretnek ismerni annak kepessegeit, illetve ahhoz igazitani az oldalaikat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5) Gergosz2 válasza rt06 (#4) üzenetére


Gergosz2
veterán

jogos , de ettől függetlenül benne van az emberben hogy minél előbb szeretné kipróbálni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) floatr válasza ddekany (#1) üzenetére


floatr
veterán

Nekem is büdös egy kicsit ez a kötöttség. Sosem fogunk szabadulni az IE8-tól sem, pedig ezek a feature-ök már egész jól hangzanak.

(#7) Narxis válasza floatr (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Valahogy rá kellene kényszeríteni a felhasználókat, hogy mindig a legújabbat használják, legalább böngésző téren. Saját érdekük is.

Thanos was right.

(#8) floatr válasza Narxis (#7) üzenetére


floatr
veterán

Csak sajnos náluk ez nem így megy. Nem is értem... mintha saját magukat akarnák leírni a böngipiacon. Az IE8 most bukott alá az aktuális chrome verziónak a SC szerint, az IE9 meg nem akar igazán terjedni. Ha most az IE10 is beszáll a ringbe hasonló fragmentációval, akkor le fogom köpni, aki legközelebb exploderes fejlesztésekkel ötletel

(#9) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Juhé. Alig várom hogy 4 féle IE böngészőre optimizáljam weboldalaimat a másik négy különböző mellett.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) ddekany válasza Narxis (#2) üzenetére


ddekany
veterán

"Win 7-re lesz, ott van a hírben"

Baz... valahogy átsiklottam rajta. Viszont, látom a neten, hogy Vista-ra nem lesz IE10. Kérdés, hogy mire az XP kihal (tehát az IE8, legalábbis ideális esetben), vajon hány százalék Vista lesz. Nagyon remélem, hogy 1% alatt, mint jelenleg az IE6 részesedése (azaz, már jobbára figyelmen kívül lehet hagyni, max. kirakok egy figyelmeztetést a látogatónak, hogy nem fog így menni).

(#11) ddekany válasza floatr (#8) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hát remélem beledöglenek a szemétkedésükbe. Egyébként Magyarországon, ahogy elnézem, már csak 23-25% az IE részesedése (azon belül, tehát ha a 2x%-ot 100%-nak vesszük, sajnos 10-enpár % IE7 (imádom... ami megy IE6-on és IE8-on, az rendszeresen szétcsúszik IE7-en... yeeeah), és 3-4% IE6 nevű böngészőnek álcázott malware), a többi FF (47%), Chrome (20% körül!), és az aprólék (Opera, Safari, Android böngészője). Mondjuk ezek közül még az Android tud érdekesek... szereti megnövelni a checkboxok méretét és marginját, ami ugye elve egy fájóan béna területe a HTML/CSS-nek, szóval az ember sokszor kénytelen megbecsülni hogy max. hány pixeles lehet... na, az Android jól megbüntet az efféle amatőrségért.

[ Szerkesztve ]

(#12) plus44 válasza Gergosz2 (#5) üzenetére


plus44
veterán

Úristen, most láttam meg az aláírásod! Ennyit mondok--> :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) Tomcat válasza ddekany (#10) üzenetére


Tomcat
őstag

Nálunk kicsit vegyes a géppark. Vannak zömében asztali Vista x64 Business-t futtató gépeink és vannak 7Pro X64-e előtelepített gépek vegyesen aszatli, notebook, munkaállomás. Ha a Vista-ra nem lesz IE10 akkor legfeljebb használjuk addig a IE9-et amíg lehet aztán keresünk egy alternatív böngészőt mint az IE6-nál volt az XP-s időkben. :)

Tomcat

(#14) ddekany válasza Tomcat (#13) üzenetére


ddekany
veterán

"aztán keresünk egy alternatív böngészőt mint az IE6-nál volt az XP-s időkben"

Ahol van (rendes) rendszergazda... a valag otthoni gépnél és sok kisebb cégnél nincs, ott bizony marad amit legutóbb felrakott a Windows Update. (És az is jobbára csak legál gépen... nemrég voltam valahol, és láttam hogy IE6 van az amúgy újnak tűnő gépen... lett is balhé! ;])

(#15) floatr válasza ddekany (#14) üzenetére


floatr
veterán

Én mostanában próbálom promótálni az MSI-telepítős chrome frame-et, hátha a nyomorult IE6/7 mellé elfér a rendszergazdinál. Nem kis segítség lenne...

(#16) BiP válasza ddekany (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

"Vajon a jövőben lesz IE10 Vista ill. 7-re?"
Gondolom nem akarnak minden egyes Preview-t Win7-en is tesztelgetni, elég a bétát, rc-t, véglegest.

"Ja, hát remélem beledöglenek a szemétkedésükbe."
Az, hogy nem térnek át az emberek az új windows-ra és (emiatt) az új böngészőre, az nem az ő szemétkedésük. Talán inkább bénázásuk, hiszen nekik is az lenne az érdekük. Ők is az új verziók felé terelik a népet, (pont azzal, hogy a régi rendszerre szándékosan nem adják ki. Amivel maguknak még munkát is spórolnak.) csak nem jön össze. (...emiatt meg munkát csinálnak a webfejlesztőknek)

Nem használok Chrome-ot, de az agresszív frissítési módjuk és gyors fejlesztési ciklusaik ez a frissülési folyamatot tök jól segítik. Vannak ilyen grafikonok, ahol jól látszik, melyik böngészőből milyen gyorsan cserélődnek le a régi verziók.
Meg is van.

(#17) #41133696


#41133696
törölt tag

Nem tudom, ki hogy van vele, de ez a fajta eljárás azt sugallja, hogy a Windows 7 már elavult... úgy hogy még kint sincs a Windows 8.

Ezek után nem lepődnék meg, ha Windows 7 esetében ilyen olyan funkciók hiányoznának. Mint ugye anno az XP-n nem volt védett mód.

(#18) floatr válasza BiP (#16) üzenetére


floatr
veterán

De az is lehet, hogy (ön)ámítás az, hogy az ember 3 évente verziót vált, és érdekes módon ha megnézed a többi böngigyártók, egyik sem szarakodik ilyen marhaságokkal, hogy adott verzió majd csak a következő oprencerre megy már csak fel. Aki el akar terjeszteni egy technológiát, az nem állít mesterséges korlátokat elé.

(#19) #41133696 válasza floatr (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én is azt gondolom, hogy aki egy megvásárolt OEM vagy dobozos Windows Licencet a kiterjesztett támogatás végéig akar használni, tehát nem érdekli az újabb Windows verzió mert vagy csak böngészik nem játszik, vagy nincs pénze rá, vagy sorolhatnánk még ... azt nem fogják ilyen húzásokkal a váltásra rávenni. Mondhatni ön gól, mert megmérgeli magát, hogy ő csak az elavult böngészőt kapja?! Vált, de nem új OS-re, hanem konkurens böngészőre, és sok ilyen ember lesz, mondhatni tömeg. Ez a tömeg mely pedig eddig IE-t használt, szépen eltűnik az IE táborból, és megjelenik a Mozilla, az Opera, a Safari, vagy a Chrome táborában.

Egyébként nekem már az sem volt szimpatikus, hogy a már nyíltan beismert bukásnak számító Vista, ahol ugye tudjuk, hogy az Ultimate verzió annyiba kerül Magyarországon mint egy jobb PC... nem kapta meg a Windows Media Player 12-t - iszonyú munka lehetett volna elkészíteni rá... - és a DX 11-et sem. Pedig eredetileg úgy volt, hogy majd mind kettő érzkezik rá. Elvileg a Windows 7 a Vista alapjaira épül.

Egyébként ezért is nehezen magyarázható már az is, hogy az IE10 Vistára miért nem lesz elérhető... Nade az újabb fejlemények fényében már annak is örülni kell, hogy Windows 7 -re elérhető lesz. IE 11-ről pedig kár is ábrándozni a Windows 7 tulajoknak, köztük nekem is.

(#20) ddekany válasza #41133696 (#19) üzenetére


ddekany
veterán

"Mondhatni ön gól, mert megmérgeli magát, hogy ő csak az elavult böngészőt kapja?!"

Ez az egész közvetlenül nem a felhasználó baja, hanem a webes fejlesztőké. Nekik amíg egy böngésző részesedése iszonyatosan le nem csökken (mondjuk 1% alá), úgy kell elkészíteni az oldalt, hogy azon is (most: jó esetben IE7-en, rossz esetben IE6-on) működjön. Persze valahol a végén a fejlesztés plusz költsége ill. az újabb Webes "szabványokra" építés ellehetetlenítése visszaüt a felhasználóra is.

(#21) Tomcat válasza #41133696 (#17) üzenetére


Tomcat
őstag

:K
Pont ezaz! Mi 5év aláírt licenc szerződéssel vettünk 2008-ban Vista x64-es, 2010-11-ben 7x64-s gépeket. Ha akarunk sem tudunk a 2008-as gépektől 2013-ig megszabadulni, illetve a 2010-es gépektől 2015-ig megvállni mert köt a megállapodás a beszállítóval. Egy nagyvállalatnál nem cserélgetik pikk-pakk a gépállományt az MS óhaja szerint, hanem ez egy időigényesebb folyamat.
A Vista-t még talán fenntartással de el tudom fogadni hogy 2013-ra már elavult lehet, de az hogy 7 2015-re ezek alapján már csak csökkentett támogatást kap(hatna) az MS szándéka szerint enyhén szólva is "bicskanyitogató" hatást vált ki belőlem.

Tomcat

(#22) ddekany válasza BiP (#16) üzenetére


ddekany
veterán

"Az, hogy nem térnek át az emberek az új windows-ra és (emiatt) az új böngészőre, az nem az ő szemétkedésük."

Húhú de még milyen vastagon az övék. Már nem az, hogy nem rohan mindenki új Windows-t venni, hanem hogy a régi Windows-okon nincs új IE. Tudom, nincs ilyen-olyan GPU-s gyorsítás meg fejlett szöveg renderelés stb XP-n, de most nehogy már a szabványok támogatásához az kelljen... Francokat. És a felhasználót pont nem érdekli a szabvány támogatás, mivel a weboldalak úgyis kénytelenek őhozzá alkalmazkodni, tehát nem is tapasztalja a gondokat, tehát ezzel nem nyomják az új Windows felé sem. Ez semmi más, mint a webes fejlesztőkkel való kicseszés. És lehet hogy direkt csinálják ezt, mert nem tetszik nekik az a jövő, ahol a weboldalaknak egyre nagyobb a szerepe a hagyományos Win-hez kötött alkalmazásokkal szemben, ergo, beteszik a csutkát, drágítják a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

(#23) #41133696 válasza Tomcat (#21) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elvileg ugye lehetne Upgradelni a licenceket Windows 7 -re, csak hát ezek a pályázatok úgy szoktak kinézni, hogy az intézmények megkapják a gépeket tokkal vonóval szoftverrel, aztán se hardveres fejlesztés , se szoftveres, csak a nagy tábla az ajtóban, hogy höhö e-Magyarország ponty :D

Most még az a jó, hogy van a Microsoft Security Essentials, mert legalább az egyébként általában nem túl geek kategóriájú kezelőszemélyzetnek - például egy könyvtár esetében - nem kell agyalniuk, hogy milyen védelmi szoftvert válasszanak - ahol ugye csak ingyenes eszközök jöhetnek szóba.

Most is azt mondom, hogy:

Az XP-ket tényleg le kell cserélni, de ha Vista van a gépeken, az ilyen körülmények között, ahol nem kell DX 11-es játékokat futtatni, csak böngészni, filmeket nézni - például kultúrális intézmény, a Windows Vista bőven jó biztonsági szempontból is meg minden más szempontból is. Nyilván ha van lehetőség váltani Windows 7 -re az előnyös.

A Vista azért is jó még tartalmasabb ideig, mert a hatalmas előrelépésnek tekinthető Internet Explorer 9.0 teljes pompájában fut. Van GPU gyorsítás is, csak az AeroPeek nyilván kicsit fejletlenebb.

Ahol én lakom egyébként most a könyvtár új gépeket kapott, mázlijuk volt, mert Windows 7 -eket kaptak hozzájuk, és elégedetten nyugtáztam, hogy Microsoft Security Essentials-t telepítettek.

Microsoft-nál egyébként az a trend, hogy öt évig jár "mainstream" támogatás, öt év után kiterjesztett, ebből adódóan Windows 7 esetében 2014 októberének végén lép életbe a kiterjesztett, ha pontosan 5 évet számítunk.

(#24) #41133696 válasza ddekany (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt én értem, és el is fogadom, de a nagy helyzet az, hogy:

a) az átlag felhasználók nem gondolkodnak eddig
b) hidegen hagyja őket

(#25) BiP válasza floatr (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem csak a következőre, a mostani win7-re is fel fog menni.
(mondjuk szerintem Vista SP2 is ráférhetne a listára) De azért tényleg nem elvárható, hogy XP-re is jöjjön minden verzió. (Mert oké, hogy nem 3évente vált az ember rendszert, de azért az XP már mégiscsak >10 éves.)
Ennek ellenére amúgy tényleg pozitív a többi böngészőgyártótól, hogy nem szaroznak ilyenen, lefordítják minden verzióra, 'oszt hadd szóljon.
Csak ugye míg a böngészőgyártóknak csak az az érdekük, hogy minél többen használják (lehetőleg a legújabbat), ezért megcsinálják régi rendszerre is, addig az MS több fronton is érdekelt, ő ezzel a -gyenge- eszközzel próbál hatni az emberekre, hogy azért váltsanak oprendszert is időnként.

(#22) ddekany: Nem tudom, az MS mennyire szándékozik szivatni a webfejlesztőket, de ezt kicsit összeesküvéselméletnek érzem. (persze ettől még lehet benne valami)

[ Szerkesztve ]

(#26) julius666 válasza BiP (#16) üzenetére


julius666
addikt

Vannak ilyen grafikonok, ahol jól látszik, melyik böngészőből milyen gyorsan cserélődnek le a régi verziók.
Meg is van.

Kíváncsi vagyok mennyi időbe fog telni amíg az FF 3.x verziókat egy lapon emlegethetjük majd a régi IE-kkel. Gratulálok Mozilla. :(((

(#27) #41133696 válasza BiP (#25) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az XP-ért én egy szót sem szólok, mert 10 év nagy idő még az ember életében is, nem hogy egy szoftver életciklusát tekintve...

Viszont az sem lehet az érdekük, hogy elő álljon egy olyan helyzet, ami már egyszer előállt az IE6 esetében. Igaz most nem az IE6 lenne a főszerepben, hanem az IE8, és majd az IE9 a Vistások miatt.

Mert most jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy három IE verzióhoz kell javítási támogatást biztosítania az MS-nek: IE8 - az XP -sek miatt, IE9 és IE 10.

Így aztán a statisztikákban, amelyek oly fontosak a böngészőfejlesztőknek a hírdetők miatt is, nincs egységes IE részesedés, hanem 2 -3 részre szakadt foszlányok vannak.

Összehasonlítás képen ha most a béta verziókat nem számítjuk a Google-nél van az aktuális build, aztán jónapot.

(#28) banhammer


banhammer
veterán

Valahogy nem tud megmozgatni az IE.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) BiP válasza #41133696 (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Ebben teljesen igazad van.
Én sem értem egyébként - persze értem, hogy miért csinálhatják így, csak hogy miért nem élvez prioritást az újabb verzió azonnali elterjesztése.
Nekik is egyszerűbb az új verzióra a fókuszt helyezni, az általános megítélés is javulna, az átlag biztonsági szint, no meg a webfejlesztőknek is jobb lenne.

(#30) ddekany: Jó, igaz, nem tekitnhető minden szempontból 10 évesnek, főleg, hogy az SP2 óta gyakorlatilag egy új ciklusa vette kezdetét.
Meg azt is tudom, hogy ha akarnák, simán kiadhatnák XP-re, mert technikai akadálya nem igen lenne. Csak próbálom megérteni a stratégiájukat (még ha szerintem nem is helyes), hogy miért nem tesznek mégis így.

[ Szerkesztve ]

(#30) ddekany válasza BiP (#25) üzenetére


ddekany
veterán

"De azért tényleg nem elvárható, hogy XP-re is jöjjön minden verzió."

Elég nehéz olyan alkalmazást találni, ami fut Win7-en de nem fut XP-n. Pl. az MS Office 2010 is fut XP-n. Persze mert az eladása után pénz jön be nekik... A böngésző ellenben ingyenes, pontosabban benne volt az ára Windows-éban. Szóval akkor lehet mondani, hogy üzletileg megértjük, de másfelől egy olyan területen tartanak be, ami most gyorsan fejlődik, és ma már simán a leggyakrabban használt alkalmazás típus (böngésző). De, ám legyen, csak akkor ismét levonható a következtetést, hogy az Explorert bizony mindenhol tűzzel vassal irtani kell, annak ellenére, hogy gőzerővel fejlesztik. Akár fel lehetne venni a vírusírók adatbázisába, mint nemzetközi gazdasági károkozót... ;]

"de azért az XP már mégiscsak >10 éves"

Na azért nem épp 10 éve adták el az utolsó XP licenceket, szóval nem arról van szó, hogy valami 10 éve vásárolt szoftvert használnak az emberek... meg persze a 60% részesedés sem épp elhanyagolható.

(#31) Tomcat válasza ddekany (#30) üzenetére


Tomcat
őstag

Igen, 2007-ben még bőven XP-s gépeket vettünk mi is, amiket mostanában "selejteztünk le", amik lassan már csak porfogónak lennének jók. :)

Tomcat

(#32) #41133696 válasza BiP (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amikor megjelent az IE7 és a Vista, elmondták, hogy lesz IE7 XP -re csak nem lesz védett mód, mert technológiailag kivitelezhetetlen vagy olyan bonyolult lenne megoldani, hogy az nem lenne kivitelezhető.

Ezt az emberek megértették és elfogadták. Azonban én azt gondolom, hogy egy IE9 simán kiherélt állapotában ,akár GPU gyorsítás nélkül is kiadható lenne XP-re is. Mert az XP 2014-ig tehát még három évig életben lesz tartva, és vele együtt az IE8 is. Elég lenne egy olyan IE9 XP-n ami támogatja a HTML5 -öt és a főbb újdonságokat.

Félreértés ne essék, én továbbra is MS Fan vagyok, csak ugye ha valami szúrja a csőrömet azt leírom.

Ami a Vistát illeti. Azt gondolom, hogy a Vista egy olyan rendszer amelyet gyorsan elakarnak felejteni, azaz nem fogják 13 évig még véletlenül sem életben tartani mint az XP-vel tették. Ha jól emlékszem 2017 a Vista kiterjesztett támogatásának a vége. Na most akkor lehet kombinálni, hogy 2017 -ig még hány IE verzió fog megjelenni, és ugye azok már nem fognak elérhetőek lenni Vistára.

Az XP és a Vista kapcsolata különleges kicsit. Az XP-t a Vista váltotta, csak az XP a Microsoft eddigi legsikeresebb operációs rendszere lett, melyet talán a Windows 7 népszerűségben megpróbálhatna befogni ha lenne elég ideje - ugye itt a hat éves XP - Vista ciklusra gondolok. De ugye már azt tolják, hogy a Windows 8 mindenek előtt.

Ezek után mit várhat az ember ? 3 éves marad a fejlesztési ciklus de úgy hogy két év múlva már kapod az arcodba, hogy elavult az operációs rendszered vazze, mindjárt itt az új ...

Az MS helyzete kellemes és speciális egyben. PC-n nincs ugye igazi konkurenciájuk, olyan kényelmes monopóliumuk van, hogy a saját korábbi rendszereik illetve böngészőik jelentik számukra a konkurenciát - és itt ismételten az XP - Vista viszonynál lyukadtunk ki :)

(#33) WonderCSabo válasza julius666 (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kíváncsi vagyok mennyi időbe fog telni amíg az FF 3.x verziókat egy lapon emlegethetjük majd a régi IE-kkel. Gratulálok Mozilla. :(((

Wait. What?

(#34) julius666 válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


julius666
addikt

Elég lapos annak a görbének a meredeksége, egy olyan 5% masszívan be fog rá rendezkedni, itt cafén is sokan teszik az agyukat hogy márpedig ők nem váltanak, "a mozilla meg mindenki más kapja be".

Csak idő kérdése hogy mikor lesz ugyanolyan elavult és ezáltal olyan projekteknél, ahol nem tehetik meg hogy szemet hunyjanak a felhasználói bázisa felett, visszahúzó erő.

(#35) WonderCSabo válasza julius666 (#34) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja értem, Téged az zavar, hogy nincs még silent update a 3.6-nál egyáltalán, így sokan be fognak oda ragadni. Reméljük a support hiánya azért kilövi az embereket (mert egy idő múlva már nem lesz support ott).

(#36) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

lehet letöltöm, hogy megnézzem milyen lesz majd letölteni a megszokott böngészőm ;]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#37) WonderCSabo válasza kiskaktusz (#36) üzenetére


WonderCSabo
félisten

wget http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/latest/win32/hu/Firefox%20Setup%20*.exe -O C:\firefox_setup.exe :)

[ Szerkesztve ]

(#38) ddekany válasza julius666 (#34) üzenetére


ddekany
veterán

Hacsak az FF 3.x auto-update-jének nem tud kötelező (de nem csendes) frissítéstr parancsot adni az update site... De ennyire előre nyilván nem gondolkodtak.

(#39) WonderCSabo válasza ddekany (#38) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tud, mivel ilyen nincs a kódban.

(#40) fgordon válasza ddekany (#30) üzenetére


fgordon
senior tag

Jelenleg a netre kötött gépek több mint a fele, 53% XP hazánkban... Vista 4, Win7 39 %. 4% meg a Mac és a Linux összesen... Ez a statisztika alapján:

http://gs.statcounter.com/#os-HU-monthly-201011-201110

Az IE pedig csökkenően 16 % most összesen.

MS-nek böngészőt fejleszteni érdemes, mert a Win-re fejlesztők talán ezt a böngészőt tudják legkönnyebben beleintegrálni a fejlesztéseikbe, de nem tudnak piacot növelni a Windows-os megkötés és a XP támogatás hiánya miatt.

Nézzük leegyszerűsítve: ha az Firefox / Chrome / Opera meg tudja oldani, hogy fusson ugyanaz a program pár 10 mbyte-os méretben XP / 2003 / VISTA / Win7 alatt, az MS is meg tudná, csak nem akarja az IE-vel.

Az MS kényszeríteni akarja az embereket az újabb szoftver vásárlásra, de az emberek nem akarják... MS szerencséje, hogy a legtöbb notebook-on kötelezően van Windows telepítve...

Szóval az IE 10 egy nagyon szűk rétegnek készül... MS fan/developereken és tudatlan felhasználókon kívül nem ismerek mást, aki IE-t használna... Kb általánosítva: aki azt sem tudja, hogy mivel böngészik, na ő használ IE 5.5/6/7/8-at...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#41) ddekany válasza fgordon (#40) üzenetére


ddekany
veterán

Érdekes, hogy nálunk 20% alá esett már az IE, míg globálisan 40% körüli részesedéssel rondán otthagyja a konkurenciát. Úgy néz ki, nálunk az FF brutális népszerűsége az ami kifogta az IE vitorlájából a szelet, mert a Chrome használat a globális 20-25%-tól nem nagyon tér el. Világviszonylatban amúgy Chrome már beérte az FF-et népszerűségben, de nálunk az említett durva FF arány miatt közel sem.

(#42) WonderCSabo válasza ddekany (#41) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért meg kéne nézni egy hazai szolgáltató statisztikáit is, azok pontosabb adatokat adnak itthonra.

(#43) ddekany válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


ddekany
veterán

Én is hasonló arányokat látok néhány weboldal alapján (nem kockáknak készült oldalak), kivéve hogy az IE inkább 20%-os mint 16%. Szóval kb. igaz lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#44) #41133696 válasza ddekany (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Napi friss : Lehagyta a Chrome a Firefoxot

Ha már felhozódott :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.