Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vlevi


vlevi
nagyúr

"Sokakat zavarnak az izgő-mozgó GIF-ek, "
Meg például a jobb oldalon az a batárnagy fekete-lila-sárga-ződ netakadémiás reklám :D

Nekem az az egy bajom a vivaldival, hogy a sok Blink motoros böngésző (chrome, opera, ... ) nekik sikerült a legrosszabbul megvalósítani a Directwrite-on keresztüli képernőre írást. FullHD monitoron nagyon is számítana, hogy a karaktereket pixelre igazítva írják ki, mert, ha nem így tesznek, akkor elmosódott, homályos az egész.
Ez sajna igaz az összes, Directwrite-t használó programra, csak éppenséggel egy játékban ez nem zavaró, de egy böngészőben 99%-ban szöveget olvasok, és ott belefájdul a szemem, ha életlenek a betűk :(

(#2) Glenda válasza vlevi (#1) üzenetére


Glenda
addikt

Végre, azt hittem csak engem zavar. Próbáltam Chromera váltani, de maradt az Edge, fél óra után fájnak a szemeim és a fejem is.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#3) Lalikiraly válasza Glenda (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Úgyszintén...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) vlevi válasza Glenda (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért csak felraktam, hogy lássam, hátha változott valami.
De sajnos nem :(
Legjobb példa, a telepítéskori beállító varázsló, a téma színeitől függően csúszik el fél-fél pixelnyit a címsor. Emiatt a beleírt "címsorba írt vivaldi://welcome" hol vastagabb, hol vékonyabb :(

[kép]

[kép]

Az is nagyon jól megigyelhető, hogy a vivaldi -ban a két egymás utáni v betű nem egyforma.
Felejtsük el ezt a nyamvadék Directwrite-t, mert nem vált be!

Biztos, hogy nagyobb felbontásban, egy 4K monitoron, ha 200%-ra felskálázok, akkor szép, sima lesz a szöveg, de ne ba***nak fel agyilag, hogy azért jó a 4K monitor, mert 4x annyiba kerül, mint a FullHD, és be lehet állítani a 4K monicsit úgy, hogy pont ugyanolyan legyen rajta a kép, mint 10 éve egy FullHD-n. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Kövezzetek meg, de nekem a FF-ban túl érdesek a betűk...

(#6) #41133696


#41133696
törölt tag

Sajnos ez sem adja vissza az eredeti Operát. Pedig anno azt mondták, hogy az a cél.

(#7) Nekomajin válasza #41133696 (#6) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Sehol se mondták, hogy már elérték a célt. De amúgy miért nem adja?

(#8) #41133696 válasza Nekomajin (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs saját motor, aztán ezt a nézetet az Opera tudta először:

Most pedig az Edge. Aztán nincs szinkronizáció.

(#9) Fiheman válasza #41133696 (#8) üzenetére


Fiheman
csendes tag

Tény,hogy saját motor nincs,de ez a nézet Vivaldiban is van,mindig is volt. A szinkronizáció kódja már majd nem kész,a múltkor mutatták be egy live streamben.

(#10) Nekomajin válasza #41133696 (#8) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Saját motor nem is lesz. El lehet felejteni. Nem hobbiprojekt már a böngésző motor írása, mint 20 éve. Túl sok technológia, túl gyors a fejlődés. Még ha írnának is egyet, ugyanott lennének, mint a régi Operával. Minden erőforrás a motor fejlesztésére menne el, feature-ök meg nem lennének, csak bugok. Meg a böngésző piacnak is jót tesz, ha kevesebb a motor, mert az új technológiák gyorsabban tudnak terjedni, és kevesebbet kell kókányolni a weblapokat.

Tab preview van, a szinkronizálás meg készül. Jelenleg a két nagy projekt a szinkronizálás és a levelező.

(#11) N€T0X|N válasza vlevi (#4) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Érdekes, én pont azért váltottam Vivaldira, mert egyedül ebben néznek ki egész normálisan a betűk az fhd tévémen (Maxthon4-et kínoztam sokáig, de mára használhatatlan, az 5 meg ocsmány), minden más böngészőben szutyok. Meg az Edge-ben. Vacilláltam, hogy melyik legyen, de a Vivaldi azért többet tud - pl. nomális gyorshívó - és fog tudni, pedig a "nyers" böngészés tekintetében nekem az Edge is megfelelne, sőt, szerintem még jobb is.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#12) ddekany válasza SunyaMacs (#5) üzenetére


ddekany
veterán

FireFoxban választható a font rendering típusa ("Classic GDI" azaz éles, és "Natural" (DirectWrite alapon) azaz elmosódott de pontosabb), bár alapból nem fedik fel ezt a lehetősége a beállító felületen, szóval fel kell tenni ezt: Anti-aliasing tuner. Chromium alapú böngészőkben viszont, mint Vivaldi, nincs ilyen lehetőség, mert anno a Google eltávolította a GDI-s (éles) renderelés opciót, mondván a legtöbb ember úgy is az alapértelmezést használná, és csak azért, hogy kisebbségnek kedvében járjanak, nem akarnak kétféle módot támogatni. Végül is, egy böngészőben miért is lenne olyan fontos a szöveg megjelenítés, hogy figyelembe vegyék, hogy mindenki mást preferál... :W Mondjuk hasonlóképpen azt sem értem, hogy az FF-ben miért nincs erre felfedve alapból az opció (ha valaki a homályosabbat akarja) a beállító felületen, mikor a motor tudja alapból ezt.

[ Szerkesztve ]

(#13) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az új verzió újdonságait ismertető eredeti blog bejegyzésben [link] olvasható ez a rész (itcafe-s hírben meg sem említik):

"More options for the Speed Dial thumbnails
In our previous release, we’ve given you the option to use custom thumbnails for your Speed Dials. Many of you loved this, but rightly complained that it was very easy to accidentally clear your carefully crafted thumbnail by clicking on the reload button. There’s also that little “X” there that’s quite annoying to click by mistake and end up deleting a Speed Dial altogether. To avoid all this, we’ve now added an option to hide these actions when hovering over thumbnails in Speed Dial. Go to Settings > Start Page > Speed Dial to activate this option."

Ti találkoztatok az említett beállítás helyen a reload és törlés gombokat eltüntető beállítással?

read-only mode on the forum

(#14) Rimuru válasza AtHoS (#13) üzenetére


Rimuru
veterán

Yep, igy nez ki.

Vigyázat, csalok!

(#15) AtHoS válasza Rimuru (#14) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nálam valami nem stimmel, mert nincs ilyen beállítás a gyorshívónál

Súgó/Névjegynél 1.10.867.48 (Stable channel) (64 bites)-t ír, de frissítés keresésnél azt írja Napra kész vagy! 1.11.917.39 a lehető legfrissebb verzió

Szerk.

Leszedtem az új verzió telepítőjét és kézzel ráfrissítettem...érdekes, megjelentek a beállítások itt is :F Na ennyit az auto frissítésről :W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16) Rimuru válasza AtHoS (#15) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyugi, Gentoo taroloban is csak 1 oraja kerult be. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#17) AtHoS válasza Rimuru (#16) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Viszont valamit elk..tak a gyorshívó részen, mert eddig 7 oszlop fért vízszintesen, most pedig csak 6. Ráadásul méretezni sem lehet a gyorshívó oldalt. Na kereshetem, hátha valami rejtett beállítással helyre lehet rakni :Y

read-only mode on the forum

(#18) AtHoS válasza AtHoS (#17) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem rontottak el semmit, eddig is hibás volt ez a rész, szóval goto korábbi tapasztalathoz :DDD [link]

Szerk.

No persze jó pár korábbi egyéni beállítást szépen felülírt...fene a száját. Remélem emlékszem majd miket állítgattam át :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#19) Sol@ válasza vlevi (#1) üzenetére


Sol@
tag

Úgyszintén, már az agyam kiégett a sok kereséstől, hogy lehetne beállítani... még Vivaldi topicba is kérdeztem az hittem az én szemem nem jó. Ilyen szempontból nekem a 12.17-es Opera volt a legjobb, normális vastagabb betűk. Megjelenés óta Vivaldit nyúzom és bután várom, ez kijavítsák :O :O

[ Szerkesztve ]

(#20) plejik


plejik
addikt

Nem nagyon hallottam még erről a böngészőről, most kicsit tesztelgetem, eddig sebességben nem tűnik rossznak. Sőttt.. :K

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#21) vlevi válasza Sol@ (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Volt egyszer egy Chrome kiegészítőről szó valahol, amit fel lehet tenni Vivaldi alá, és azzal egy kicsit kontrasztosabbá lehet tenni a betűket.
De, sajnos, amíg a Directwrite nem pixelhatárra igazítja a betűket, addíg ez csak félmegoldás.
A Microsoft, amikor elkezdte a Cleartype tehcnológiát használni WinXP alatt, kezdetben ott is hasonló problémák voltak. A későbbi Cleartype fontokban végül megoldották, hogy bizonyos betűméret alatt a vektoros rajzolás helyett, pixelesen is megvannak a betűk, és inkább ezt használják, mert sokkal jobb eredményt ad.
pl. egy Tahoma 8pt-t képtelenség lenne rendesen megrajzolni vektorosan, de sajnos a Direcwrite mégis megpróbálkozik vele :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.