Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleggel pofas lett azota, hogy nem probaltam. A konyvjelzoket, jelszavakat mindent importalt a Chromebol pillanatok alatt. Par napig most hasznalom elesben is, megnezem milyen allando hasznalatra. Ha jo lesz lehet marad. :)

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van olyan aki huzamosabb ideig használt Chrome-ot és Vivaldi-t is? Érdemes utóbbira váltani?

Live-Die-Respawn

(#3) Dave™ válasza oriic (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én igen. A Chrome igazából csak a szinkronizációban nyújt többet szerintem, meg tableten van pinch to zoom, minden másban sokkal jobb (szerintem) a Vivaldi. Minden pontja testreszabható, alapból vannak egérgesztusok, a kiegészítők ugyanúgy mennek stb. Egyetlen gyenge pontja a szinkronizáció hiánya, ha az is bekerül "tökéletes" lesz.

(#4) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Ha megoldanák a Google szinkronizációt, váltanék is...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#5) Cucuska2 válasza Dave™ (#3) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ugyanígy vélekedek. Soseá értettem, hogy miért akkora döbbenet a Chrome mert a testreszabhatósága erősen nullához tart. A motor pedig ugyanaz Vicaldinál, így rosszabb nemigen lehet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Degeczi válasza Dave™ (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a "csak" azonban mindent visz...
Ha az ember több gépen is dolgozik (+mobilon) akkor alapvetően fontos a szinkronizálás ezek között, ezért valóban elsődleges feladat lenne ennek megoldása, addig nagyon sokan kihagyják.

(#7) Szoszo94 válasza Degeczi (#6) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sajnos ez így van, a szinkronizáció az, ami miatt én is a Chrome-ot használom mindenhol.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#8) ceia


ceia
őstag

Ja, ez Chrome motoros? Akkor ennél sem lehet kikapcsolni a frissítést?

        it's more fun to compute

(#9) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Érdekes lehet ez a böngésző.
Biztosan nagy a piaci rés böngészök terén azért kínálják ezt a megoldást.
Érthető.
És akkor majd jönnek az elemzők hogy:
Mennyi memet használ
Hány szálon dolgozik és egyéb érdekes adatok.
És persze nem meglepő módon egy másik lesz a befuto ahogy az el is várható.

(#10) vlevi


vlevi
nagyúr

A szinkronizáció valóban jó dolog, de sajnos nálam nem működik, mert asztali gépen ki nem állhatoma chrome-t, két dolog miatt. Nincs rendes, gyári könyvjelző oldalsáv. Ami kiegészítőket néztem, azok közül egyik rettenetesebb számomra, mint a másik.
Ami viszont végképp eltántorít a chrome-tól, az a Directwrite. Az én szememet bántja, ahogy a betűk kinéznek, vagyis az, hogy nem képes egymás után két függőleges vonalat lerajzolni a chrome úgy, hogy azok egyformán nézzenek ki.
Itt van pl. ez a screenshot. Nézzétek meg a t b P l betűk szárait.

Vagy pl. itt, a jobb oldali kétkivágás a Firefox, a baloldal a króm. Szerintem olvashatóbbak a PH fórum kedvencei a FF-ban, mint a másikban.

Ugyanez igaz az Operára is.
Vivaldiban van könyvjelző oldalsáv, de abban, ha lehet mégrettenetesebb a szöveg megjelenítés. Pár perc után szó szerint ég tőle a szemem.

Ezért, desktopon marad a Firefox.
Azonban, telefonon, tableten a Firefox nálam elég lassúcska, ott a Chrome sokkal gyorsabb. És ott nem zavar annyira a könyvjelző hiánya, illetve ott a Directwrite negatív hatásait sem veszem észre, mert többszáz dpi-s pixelsűrűség mellett ez nem jelentkezik.
Emiatt aztán van FF és Chomr szinkronizációm is, bekapcsolva, de hát, ugyebár nem látják egymást ... :) :(

[ Szerkesztve ]

(#11) scream


scream
veterán

Hát én többször próbáltam, de mindig visszatértem a Chrome-hoz, mert még mindig nincsen benne megoldva rendesen a több felhasználó kezelése, amit nem tudok hová tenni... :U

(#12) Beerheart válasza ceia (#8) üzenetére


Beerheart
csendes tag

Ha elérhető lesz egy frissítés, akkor mindig megkérdezi, hogy most akarom-e frissíteni, később, vagy pedig kihagyom-e ezt a verziót. Utóbbi esetben csak a következő verziónál kérdez megint.

[ Szerkesztve ]

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#13) #93448704 válasza vlevi (#10) üzenetére


#93448704
törölt tag

Én nagyon érzékeny vagyok ezekre, szívből tudom az ilyenekért utálni a dolgokat.

A teljes dos/windows evolúció végigkövetése után (XT/At-től i5-ig) kb fél éve a win10-ből és a ms vislkedésébőlből teljesen kiábrándulva - váltottam egy 15" acer vn7 black seriesről egy alap 13" macbook pro-ra. Ez bizonyos szempontból visszalépés volt (pl.: háttér tár, video kártya), de mindenre találtam megoldást, (játszani pedig már jó ideje nem játszom). Tudnék egy miért vegyél macbook pro kampányt írni... nekem nagyon durván betalált.

Alapból safarit használok, de nem vagyok hardcore böngésző felhasználó. Egy helyzetben váltok chrome-ra, ha bonyolultabb google táblázattal dolgozom, mert ott a safarival vannak gondok. Ezt leszámítva imádom.
Windowson még használtam vivlaldit, de egy macOS+safari+retina kijelző környezetben az amúgy tök jól kialakított vivaldi designja egyszercsak viccessé válik és nem váltok át a safariról. Nagyon érdekes.

(#14) Melack válasza aRm1n (#4) üzenetére


Melack
veterán

Valamiféle szinkronozáció lesz. Most hogy ez Google vagy saját, nem tudni - vagy legalábbis nem láttam róla plusz infót. Köthetik Vivaldi accounthoz, amihez jár 5Gb-nyi mail tárhely, azon elfér azért sokminden.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyikőtök sem győzött meg róla, hogy nekem ez kell :P

(#16) Blindmouse válasza oriic (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én otthon Operát használok, több mint egy évtizede, munkahelyen Vivaldit. Igazából semmi extra, csak egy böngésző, ami úgy működik ahogy kell. Chrome-ot ki nem állhatom.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) dajkopali válasza KaiotEch (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

Nem voltál Opera-rajongó, ugye? :)
Az Opera valóban egy kissé geek-böngésző, de a régi változatok nagyon-nagyon jók voltak, és a Vivaldi eddig az örökség jobb részeit viszi tovább.
Ha egy faék egyszerű böngészőt akarsz, ott a Chrome, kiváló. Ha vannak extra kívánságaid, azt a Firefox biztosítja, leginkább az óriási mennyiségű kiegészítővel és a beépített eszközeivel.
De ha egy nagyon testreszabható, alakítható böngészőt akarsz, akkor az a Vivaldi (lesz).
Mindenkinek igénye szerint.

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) KaiotEch válasza dajkopali (#18) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áh így értem korrekt segítség, maradok FF-nál, bár nagyon mérges vagyok rájuk egy ideje. :R :W

(#20) Dave™ válasza dajkopali (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pontosan, sőt, időközben bekerültek olyan szolgáltatások is, amik kifejezetten illenek a régi, klasszikus Opera imidzséhez de akkor még nem léteztek, ilyen pl. a Vivaldi-féle history. Az egész olyan mint egy olajozott gép, ami az utolsó porcikájáig testre szabható. Remélhetőleg nemsokára elkészül a levelező is hozzá, meg a szinkronizáció, és akkor lesz teljesen kerek a történet.

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szép és jó, csak míg nem tudok normálisan Bandicamp-et hallgatni, ha játék közben streamelek, mert a GPU gyorsítást Cromium alapon nem lehet, vagy csak bonyolultan kikapcsolni, addig maradok a FF-nál...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Sub-ZeRo válasza KaiotEch (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A legújabb FF 64 bitet felraktam a gépre (lásd adatlapom) és úgy akad mint egy crysis egy comodor 64-en...
Nem tudom miért... Ment a levesbe... Hiába több szál, ott a chrome... Pedig az meg Youtube videóknál gáz...
Szóval még lehet visszatérek ie11-re... Akárki akármit mond, biztonság blabla, a legjobb volt számomra... Ha lett volna adblock rá. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Dokkolható DevTools yeah :)

(#24) ViZion válasza vlevi (#10) üzenetére


ViZion
félisten

+1 Directwrite kaka, ezért ez is megy a lecsóba. :(((

Sajnos Chrome-nál sem lehet már kapcsolni, vannak kiegek, de nem az igazi. Azt nem tudom mit lehet ezzel kezdeni? Már 3 VGA volt a gépben, 2 OS, de mindenhol szar. Cseréljek monitort? Lol...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Dave™ válasza ViZion (#24) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam Manjaron (Vivaldi 1.10):

(#26) ViZion válasza Dave™ (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Linux alatt nálam is biztos jó, mondjuk ott FF van.
Akkor gondolom ez win ökörség, csak tudnám, h mi. Régen kapcsolható volt Chrome-ban. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Dave™ válasza ViZion (#26) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem kapcsoltam semmit sem, attól mert Blink motort használ ez is még nem biztos hogy ugyanúgy jelenik meg mint Chrome-ban, pl. betűtípust is válthatnék ha akarnék ugye. Vagy lehet félreértek valamit.

(#28) ViZion válasza Dave™ (#27) üzenetére


ViZion
félisten

A kép vivaldiból van nálam is, pont olyan szar, mint a chrome.
Nem változik a betűtípus, hiába kapcsolgattam.
Nem lehet DW-t kapcsolni ebben sem, Chrome-ban sem, de ott régen lehetett.
Font váltásra van kieg Chrome-ban is, de azzal sem szép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) vlevi válasza ViZion (#26) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, régebben kikapcsolható volt, de utána olvastam,és valamikor, ötven valahanyas verzióból kivették ezt a beállítási lehetőséget.

Gondolom, hogy, ha 4k monitort hasznalnek, 200%-ra felskalazva, akkor nem latszana ennyire szarnak, de ne szopassanak, hogy az elmúlt tizenvalahany évben egyre vacakabbul jelennek meg a szövegek. A cleartype-t is marha sokáig tartott megszokni, de ez már sok. Egyébként a windosban is kavar valamit a Microsoft, mert ott sem az igazi. Böngészők közül a Firefox tartja magát még a cleartype-hoz, ezért nálam sokáig az fog maradni.

[ Szerkesztve ]

(#30) #87809536


#87809536
törölt tag

Nekem bejön, adok neki pár napot/hetet, aztán elválik mi lesz a sorsa. Az első benyomás nálam mindenképpen pozitív, Opera feeling :DD :)

(#31) Dave™ válasza ViZion (#28) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja hogy Windowson mindenképpen olyan mint amit linkeltél? Az kellemetlen...

(#32) Kékes525


Kékes525
félisten

"A hivatalos blogban arra hívják fel a figyelmet, hogy a legtöbb böngészőben a kezdőlap kevéssé testreszabható, így e téren is többet akarnak kínálni felhasználóiknak"
Én ettől nem esek hasra, a Speed Dial [FVD] addon sokkal jobb. úgyhogy maradok a Firefoxnál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) blash válasza scream (#11) üzenetére


blash
tag

"még mindig nincsen benne megoldva rendesen a több felhasználó kezelése, amit nem tudok hová tenni..."

portable modban telepited ahany valakinek kell, atlathatobb.

(#34) #16820480


#16820480
törölt tag

Én azt nem szeretem, hogy nem képes normálisan megjegyezni a kártyaszámot, és utána behelyettesíteni a megfelelő mezőkbe, így kb szart sem ér a funkció, úgyis elő kell keresni a kártyámat minden alkalommal, ha fizetni akarok neten (mert ugye itthon sehol nem fogadnak el PP-t...).

(#35) ceia


ceia
őstag

(#12) Beerheart Na akkor ez korrekt, nálam az megy a kukába, aminél nem lehet kikapcsolni. Nem szeretem, ha egy progi önhatalmúlag csinál bármit.

(#17) Aweriot Amíg előfordulhat, hogy a frissítés után valami elromlik, vagy eltűnik a rendszerből, böngészőből, vagy belassulhat tőle, tehát a frissítés maga nem biztonságos számomra, addig nem nagyon vonz. :U

        it's more fun to compute

(#37) Melack válasza Dave™ (#20) üzenetére


Melack
veterán

Levelező alatt az Operás beépített postafiókot érted?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Újra elő kell venni...
Bár Opera felhasználó vagyok, de semmi sem a régi, amióta ugyanaz a motor hajtja őket. Ezért le a kalappal a FireFox előtt hogy nem adták be a derekukat. Nem mellesleg most tényleg gyors lett.

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#39) Dave™ válasza Melack (#37) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, beépített IMAP/POP3 levelezőkliens, mint a régi Operában volt.

(#40) junpet válasza MaXimiliam (#38) üzenetére


junpet
tag

Csak az a szomorú, hogy FF ki fogja nyírni az NPAPI-t és csak webextension-t fogja támogatni egy kis "plusszal". Én mindig is FF user voltam, kitartottam mellettük, mert hiába csináltak valami hülyeséget, volt rá add-on vagy a motorháztatő alatt meg lehetett buherálni, szóval szerettem, hogy minden testreszabható, illetve az addonokat. A jövőben jó pár általam naponta használatos addon nem fog működni (pl Bamboo Reader, amit imádok), nagyon pipa vagyok mozillára (és nem egyedül), szóval FF is csinálja a hülyeségét, ne aggódj.

(#41) Tamás88 válasza junpet (#40) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Majd a kiegészítő írója úgy fogja megírni, hogy kompatibilis legyen. Ezért nem a FF a hibás, mert fejlődik.

(#42) vlevi válasza Dave™ (#39) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt én is imádtam az 13 előtti Operában, nem kellett két külön progit használni. Ráadásul elég jól is működött, marhagyorsan keresett, satöbbbiii.

(#43) AtHoS válasza Dave™ (#25) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy gondoltam, hogy eljött az idő kipróbálni a Vivaldit ezzel az új verzióval (1.10.867.38 (Stable channel) (64 bites)), mert a felhasználói tapasztalatok alapján már napi szintű használatra is megfelelőnek tűnik, ráadásul két számomra szükséges program bővítménye is elérhető már rá.

Szóval próbálgattam és eszembe jutott, hogy directwrite problémát olvastam win alatti használatnál itt a topikban. gyorsan rá is néztem, de nálam W10x64 alatt nincs gond a megjelenítéssel, pont úgy néz ki, ahogy az általad berakott lépen is látszik.

Persze szinte minden alapbeállításon van, nem matattam egyelőre a beállításokban, mindössze a nagyítást dobtam 125%-ra

read-only mode on the forum

(#44) AtHoS válasza scream (#11) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én keresgettem a sütikezelés személyre szabhatóságát és belefutottam a spec beállítási felületbe, ahol láttam felhasználók felvételére lehetőséget

Címsorba ezt írd: vivaldi://chrome/settings/content

read-only mode on the forum

(#45) vlevi válasza AtHoS (#43) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 125% miatt nem látod olyan rondanak. Mekkora monitort használsz, milyen felbontás mellett, hogy 125%-on használod a Windows-t?

[ Szerkesztve ]

(#46) AtHoS válasza vlevi (#45) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dell U2410 1920x1200, de nem a winben állítottam 125%-ra, hanem vivaldiban ennyire raktam az alapértelmezett oldal nagyítást

Most ránéztem több nagyítási módban is, de azon kívül, hogy kisebb-nagyobb lesz az oldal tartalma, megfelelő volt a megjelenítés, bár hardveres gyorsítás most ki van kapcsolva, mindjárt írom miért...inkább a hivatalos topikba írtam [link], de a lényeg, hogy a hardveres gyorsítással homályosak lettek a gyorshívó miniatűrök és a szövegek is. Azt kikapcsolva tűéles minden :F

read-only mode on the forum

(#47) junpet válasza Tamás88 (#41) üzenetére


junpet
tag

Ja, VISSZAfejlődik. Mivel rengeteg addont nem lehet újraírni, webextensions nem támogatja azokat a függvényhívásokat, akkor azt hogy írja újra szerencsétlen fejlesztő?
webextension < npapi

(#48) Kékes525 válasza junpet (#47) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kompatibilissé tették volna, akkor a sok kompromisszum miatt nem lehetne jó, sokkal kevesebb új dolgot tudtak volna megcsinálni. A kompatibilitásnak ára van. Sokszor nagyon sok és ezért nem éri meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) junpet válasza Kékes525 (#48) üzenetére


junpet
tag

Pontosan, nem értem miért kellett dobni a svájci bicskát egy késre, senkinek sem hiányzott a webextension ff-on, pont ettől volt egyedi. Miért kellett egy másik chromium forkot csinálni?

Viszont ha Vivaldiban lesz beépített rss olvasó és e-mail kliens, azt nagyon szeretni fogom (konkréten 3 program helyett 1 elég lesz)

(#50) Dave™ válasza junpet (#49) üzenetére


Dave™
nagyúr

JvT (az Opera és a Vivaldi alapítója) előbb-utóbb úgyis megcsinálja a tökéletes "Operát", ha elsőre nem is sikerült, majd másodikra :D A kompatibilitással meg a pluginekkel ezúttal legalább biztosan nem lesz gond. Az új Operának így viszont tényleg nem sok értelme van, az gyakorlatilag tényleg csak egy Chromium fork.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.