Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #51736960


#51736960
törölt tag

hál istennek ribbont nem raktak bele.

(#2) -=RelakS=- válasza #51736960 (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kinek a pap ...

Nekem bejön a ribbon, bár a régi menü+toolbarral sincs gondom :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3) #40553216


#40553216
törölt tag

Életemben nem csináltam még matematikai képletet semmilyen Office programban. Most kipróbáltam. Az alábbi kb. 2 perc volt, beleszámítva a rég volt tanult, és majdnem olyan rég elfelejtett kombinatorikai jelzés (binomiális együtthatók) jelentésének és megjelenítési módjának kikeresését is. :DDD

Külön tetszik a TeX-jellegű szöveges képletírási lehetőség. Meg a különböző helyeken előforduló karakterek (pl. a nagy zárójel) megfelelő méretezése. Mondjuk egyik sem 4.4 újdonság, csak most jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Inkább azzal kellene kezdeni valamit, hogy embertelen lassan nyílnak meg pár soros dokumentumok is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) n00n válasza #40553216 (#3) üzenetére


n00n
őstag

Borzasztó sokat segített nekem is ez a Képletszerkesztő a fizikai/matek beadandóimnál a főiskolán. :)

Egyébként tetszik ez a 4.4. Nem értem miért nem alapértelmezett az új ikonkészlet mindenhol, miért csak OSX-en, mert szerintem nagyon jól néz ki.

(#6) hunluki


hunluki
senior tag

Csak ajánlani tudom a LO-t :) Otthonra bőségesen elég, ingyen van, és aki anno még 2003-as office-on edződött, annak jobban kézre is fog esni mint a ribbonos MSO. Örülök hogy van ilyen projekt, szerencsére ismeretségi körömben (privát célra) mindenki ezt használja, nagyon kényelmes kis otthoni office.

(#7) Lenry válasza n00n (#5) üzenetére


Lenry
félisten

bakker, tényleg sokkal szebb az OS X verzió.
át lehet állítani a Windowsost?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) lev258 válasza Lenry (#7) üzenetére


lev258
veterán

Azt mondja, hogy:
Options/View és ott valahol. :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Jól néz ki! Szerintem megvárom a 4.4.X-et, de tutira ki fogom próbálni!
Egyébként mintha magyarul is tölthető lenne...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) dajkopali válasza AxBattler (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

:R - köszi, reggel még a régebbi verziót láttam - javítom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Kékes525 válasza AxBattler (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, töltöm is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Kékes525 válasza lev258 (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott nem találom...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) lev258 válasza Kékes525 (#12) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, hogy van pontosan Windows alatt; Linux alatt az ikontémák külön csomagok, amik nem települnek automatikusan (neked kell, ha szeretnéd). Lehetséges, hogy Windows-ra is külön kell őket letölteni. Kicsit még keresgélek, tedd te is. :)
Nem látsz több lehetőséget, vagy hogy érted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#14) joghurt válasza -=RelakS=- (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Protip: A monitorod fekvő képarányú. A dokumentum álló képarányú. A legnagyobb öngól a munka ellen a képernyő függőleges méretéből elvenni akár egy pixelt is. Márpedig a ribbon kb. három toolbarnyi helyet foglal.
Tegnap is láttam egy szakdolgozatot írogató kiscsajt a netbookjával. Kb. mintha harckocsizó kiképzésen venne részt, annyit (nem) látott a szövegből.

Az új ikonok grafika szempontjából nekem is jobban tetszenek, és egységes stílusúak, de a Metro-jellegű monokróm dizájntól hányni tudok, még ha nagyon trendinek is tartják. Szintén gyakorlati szempontból: Nem vagyok színvak, így egy ikon színe igenis komoly információt hordoz a számomra, és lényegesen felgyorsítja a megtalálását.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) emvy válasza joghurt (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Segitek:

while (!sleep) sheep++;

(#16) azopi74


azopi74
addikt

Na kipróbáltam, a táblázatkezelő továbbra is egy rakás sz*r. Úgy látszik ebben sose lesz az excelnek konkurenciája, pedig nem ártana egy kis verseny.

(#17) Zotya84 válasza hunluki (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

És aki még Office 95-n edződött? ;]

BTW, nekem bejön a 2013-ban levő ribbon, csak egy-egy dolog nem általában kézre benne, de már kezdem megszokni, hogy azok hova kerültek. Egyébként nagyjából egyetértek veled.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) bozont válasza Kékes525 (#12) üzenetére


bozont
veterán

A Sifr-t kell választani az Osx témához.

(#19) Kékes525 válasza lev258 (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan, nem látok olyan lehetőséget, ahol ezt állítani tudnám. Én is keresni fogom...

(#18) bozont: Köszi, megnézem. Megvan!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) lev258 válasza bozont (#18) üzenetére


lev258
veterán

Az nem OSX téma. Mindössze azon a rendszeren ez az alapértelmezett.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21) AxBattler válasza joghurt (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

A nagy doksigyártó embereknek ezért kell pivot-os monitort venni, ill. win-es tabletre váltani - utóbbi esetében simán lehet állítva használni a kijelzőt egy megfelelő tokkal, külső BT-s billentyűvel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#22) azopi74 válasza #40553216 (#3) üzenetére


azopi74
addikt

Próbáld meg ugyanezt math input panellel, kicsit felgyorsítja a dolgokat :)

(#23) #40553216 válasza pilóta (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mivel a doc és a docx MS tulajdon, és nyilvánvalóan mindent megtesznek azért, hogy nem legyen 100% a kompatibilitás (még a „nyílt” OOXML-ben sem), mert ezzel az egyik legfőbb bevételi forrásukat veszítenék el, így nem könnyű, amit szeretnél.

(#16) azopi74
Mi az a „rakás sz*r”?

Köszi a javaslatot, de nem központi kérdés. Ezért tollat, táblagépet nem veszek, egérrel meg nem írok ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#24) -=RelakS=- válasza joghurt (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Protip:
Office 2010-től a súgó kérdőjele mellett van egy felfelé mutató nyíl. Megnyom, és a szalag eltűnik, csak a fülek maradnak meg. Fülre kattintva előbukkan a szalag, ami el is tűnik, amit a szükséges funkciót kiválasztottad.
Még próbb tip:
Igazi pro nem egerészik, hanem <alt>+betű kombinációkkal hoz elő funkciókat a szalagról (már amihez nincs shortcut), innentől a rejtett szalag nem baj.

Más kérdés, hogy 1440 soron nem izgat a szalag mérete, 1024*768-ban már bajos lenne :]

AxBattler: Igen, aki egész nap doksit gyárt, annak az állított kijelző még jobb, ott meg aztán van hely akár két ribbonnak is :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) emvy válasza #40553216 (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

A doc nem a dokumentum szinonimája.

while (!sleep) sheep++;

(#26) #40553216 válasza emvy (#25) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom. De ezek a „tetű lassan nyitja meg a doksit” esetek túlnyomó többségében az MS-formátumokkal fordul elő.

(#27) #06658560 válasza -=RelakS=- (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Átlátszóság beállítása shortcuttal hogy is van? Normális keret megadás, stb.?

(#28) -=RelakS=- válasza #06658560 (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ennyire nem vagyok pro, de még egyszer:
Ami a szalagon van, az billentyűkombinációval is elérhető.
Pl:
Word (angol)
<alt> - <h> - <b> - <s> - bekeretezi a kijelölt szöveget.
<alt> - <n> - <t> - <i> - táblázatot beszúr

Ezt az átlátszóságot nem találtam a szalagon...

Azért - van a billentyűk között, mert egymás után, és nem egyszerre kell lenyomni.
Szóval, ami a szalagon fellelhető, azt ilyen útvonallal el lehet érni.

Ugye, az <alt> megnyomása után buborékok jelennek meg a szalagon, benne betűkkel, azokat kell nyomogatni. Pont ugyanúgy működik, mint anno a menüben az aláhúzott betűk.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) pilóta válasza #40553216 (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

De az odt nem MS tulajdon. Mégis egy odt-t a 2007-es MS office egy szemvillanás alatt megnyit, a LibreOffice meg szüttyög vele hosszú másodpercekig...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) |DavidWoody| válasza azopi74 (#16) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Jujj ne mond ilyeneket a Prohardver lapcsalád oldalain , mert jönnek és megköveznek úgy , hogy pislogni sem tudsz majd. Minden ilyen topikba téma ez , hogy szarazoffice mert LO/OO ingyér jobb:)

-woody-

(#31) lev258 válasza |DavidWoody| (#30) üzenetére


lev258
veterán

Senki nem várja el, hogy istenítsd, hiszen a funkciói valóban el vannak maradva a Microsoft szoftverétől. Ettől még általános használatra, valamint akár irodai környezetben is megfelelő lehet. Az igényektől függ.
pilóta: A Microsoft Office-od előre betölt a rendszerrel együtt (a háttérben), vagy teljesen hidegen indítod? A sebességben sajnos sok egyéb tényező is játszik, maga a rendszer is. Gondolom nem meglepő, hogy Linux-on a LibreOffice rendszerint gyorsan tölt be. A Microsoft Office egyszerűen jobban hozzá van igazítva a rendszerhez, hiszen egy családhoz tartoznak.

Eddig még nem szabadultak el az indulatok, maradjon is így!

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32) emvy válasza pilóta (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Na erre kivancsi vagyok, lemerem. Mindjart jovok a screencasttal. :)

while (!sleep) sheep++;

(#33) |DavidWoody| válasza lev258 (#31) üzenetére


|DavidWoody|
tag

"Senki nem várja el, hogy istenítsd, hiszen a funkciói valóban el vannak maradva a Microsoft szoftverétől. Ettől még általános használatra, valamint akár irodai környezetben is megfelelő lehet. Az igényektől függ."

Ez a legszebb 3 mondat , amit az utóbbi mondjuk egy évben olvastam itt phn. Ennyi a lényeg. Ezt kéne megértetni azokkal , akik szarráflamelik az összes ilyen topikot. De látom , te érted , tisztelet. :R

-woody-

(#34) lev258 válasza |DavidWoody| (#33) üzenetére


lev258
veterán

A diszkussziót és a vitát szeretem, csak a sárdobálást nem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35) emvy válasza emvy (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat megse. Egyreszt be vagyok jelentkezve az MS Office-ba, es latszik a nevem, meg minden, a masik meg az, hogy probaltam talalni nagymeretu prezentaciokat meg szovegfajlokat, de az MS Office meg a LO is szempillantas alatt elindul, boven fel masodperc alatt, szoval nem tul latvanyos.

while (!sleep) sheep++;

(#36) lev258 válasza emvy (#35) üzenetére


lev258
veterán

Te szegény. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) #40553216 válasza |DavidWoody| (#33) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt kéne megérteni, valóban. Az MSO-t „istenítők” részéről is. Hogy nem mindenkinek és nem minden cégnek van szüksége Sharepoint Server-re, szimultán dokumentumkészítésre, és a többi fícsörre, aminek hiánya miatt fikázzák (nem is az LO-t, hanem inkább) azt, aki a most általad olyan nagyon dicsért mondatokat leírják.
MSO-n tudsz bármikor bármelyik támogatott nyelvre váltani ingyen?

(#35) emvy
Kis rajzolás: kitörlöd a neved? ;)

(#38) sirály12


sirály12
őstag

Kipróbáltam, és meggyőzött. Amire nekem kell arra tökéletes.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#39) emvy válasza #40553216 (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Videobol? Ah, maceras. De tenyleg mindketto villamgyors (i7@4.6, 24GB RAM, SSD).

while (!sleep) sheep++;

(#40) #40553216 válasza emvy (#39) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja, jogos. Bár nem lehetetlen, sőt, még csak nem is bonyolult. Csak munkásabb.

[ Szerkesztve ]

(#41) #41133696


#41133696
törölt tag

Szép lett, lehetett volna szalagos is, de rendben van így is :)

(#42) zolee0307


zolee0307
őstag

Az normális, hogy a beállításokban, jobb egérgombos menüben nem minden magyar, hanem angol?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#43) lev258 válasza zolee0307 (#42) üzenetére


lev258
veterán

Egyáltalán nincs kizárva. Mivel most jelent meg, a nyelvi támogatás lehet hiányos.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44) zolee0307 válasza lev258 (#43) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, végülis lehet. Először azt hittem, hogy azért lett ilyen, mert csak frissítettem, nem szedtem le az előző verziót, hanem csak rátelepítettem, de most láttam itt a topikban egy képet, és ott is ilyen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#45) kispx válasza zolee0307 (#44) üzenetére


kispx
addikt

(#46) scope2007


scope2007
addikt

én régóta a LibreOfficet használom a Microsoft féle helyett
jóféle :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47) Lenry válasza scope2007 (#46) üzenetére


Lenry
félisten

mi is a cégnél akinek nem feltétlenül szükséges, annak nem veszünk MSO-t.

túlnyomó többségnek bőven elég. lehet, hogy elvérzik durva képleteken meg agyonszerkesztett doksikon, de amíg a legtöbb irodában arra kell a Word meg az Excel, hogy belepötyögjenek némi infót, aztán mentés, nyomtatás, addig tökéletesen bőven elég a LibO.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) llaszlo


llaszlo
veterán

Alternatív letöltési link, vagy torrent link? Mert sehol sem elérhető. "Failed to open page"
Otthoni felhasználásra azért van más alternatíva is. Ott van a google office, az MS Live office.
Ezek is ingyenesek és az átlag usernek bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#49) #06658560 válasza -=RelakS=- (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez még nem normális keretezés. Ott van az is, keresd még!

(#50) scope2007 válasza Lenry (#47) üzenetére


scope2007
addikt

ez tökéletesen megfelel, így van...

igazából, már csak annak kellhet aki azt tanulta be, illetve azt tanulják a suliban.. mert más néven, vagy más helyen vannak a felületek..
aki micro wordben, excelben fog vizsgázni, az természetesen nem Librén fogy gyakorolni :DDD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.