Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem kérek flame-et, csak okos hozzászólásokat.
Hibák lehetnek benne.
Az elkészülését köszönöm az életem párjának.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Z-o-t-y válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Nagy vitatéma. Sztem nem kell ilyen nagy szavakat használni mint pl a BŰN. Nem szabályos, jogellenes, de az életben annyi minden az, mindenki kipróbálta a szeszt meg a cigi 18 éves kora előtt, akkor az BŰNÖS? átmegyek a zebra melett egy 20 méterre az úton mert lusta vagyok odáig elmenni, a bűnös eget rám. Na mindegy ezek abszurd példák, de az mindenkinek világos hogy ezzel kárt okozunk a készítőknek, de mégis mindenki csinálja, viszont arra is jó hogy mielőtt megvennél valamit eredetiben, először "kipróbálod" h megéri e egyáltalán a pénzét,én nem rég egy zenei cd-vel jártam így.

http://instagram.com/_doublez_

(#3) Lexerxist


Lexerxist
csendes tag

Ez is törölve lesz.

(#4) TheDragon007 válasza Lexerxist (#3) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Aláírásod odab... :DDD

Egyetértek, egyelőre még nem igazán lehet dűlőre jutni a warezkérdésben, mivel mindkét oldalnak elegendő nyomós érve van a saját igaza mellett. :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#5) Lexerxist


Lexerxist
csendes tag

Én úgy vagyok vele, hogyha nem tetszik minden zene egy albumról, akkor is megveszed. Aztán meg letöltöd a netről azokat amelyek tetszenek a következő vagy régebbi albumairól az adott előadótól. Lényegében ez is bűn, de te tudod, hogy kifizetted azt az értéket amit letöltöttél, tehát nem hivatalosan nézve nem is lopás. És eredeti albumod is van attól az illetőtől...

De sokan már ezt sem teszik meg, mert ugye egy pendrive ára már akár több eredeti zenei CD -nek az árával kerül többe. Tehát a jogvédők is lopnak vagy inkább kicsalnak pénzt az emberektől, így meg jogos az, "hogy letöltöm a zenét, mert már fizettem érte az adathordozó árával".

Más dolog a film meg a játék... Sokaknak igazából nincs rá pénze, még ha félre is akarna rakni rá, akkor sem. A legtöbb játékos gyerek, ők pedig a szüleiktől kapják a pénzt, azok pedig nem biztos, hogy el vannak eresztve ilyen téren, a gyerek meg persze letölti.

Akinek van rá pénze vegye meg az adott "dolgot"! Ez a lényeg! :)

(#6) wednesday


wednesday
őstag

Jól felépített és elgondolkodtató cikk.
(Félek, hogy ugyan arra a sorsra jut, mint az előző írások is. Mert a warez TABU téma, ki se lehet ejteni ezt a szót. Nem beszélünk róla.)
Én is azt tudom mondani mindenhol van igazság. A kalózkodás mértékét meg nagyon nehéz felderíteni a hatásukról már nem is beszélve. Nagyon nehéz objektív képet alkotni egy olyan dologról, amit inkább szubjektív szemlélet hat át.

(#7) vPhis


vPhis
aktív tag

ebből se lesz semmi, vannak teljes weboldalak amik ezzel foglalkoznak, nehogymár itt egy cikkben megváltsuk a világot.

"..miért töltünk le illegálisan tartalmakat. Most jöhetne valaki azzal, hogy filmet, zenét otthonra magáncélra az ember legálisan tölt LE. Amit valaki letölt azt a drót másik végén valaki feltölti illegálisan, tehát jogsértés történik, ezt be kell látni.
Bűnrészes vagy egy letöltésnél is."

LEtöltünk legálisan, FELtöltünk illegálisan, de csak a FELtöltő követ el jogsértést. szóval nem leszünk bűnrészesek. Összekevered a P2P-rel ahol mindenki bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Amit valaki letölt azt a drót másik végén valaki feltölti illegálisan, tehát jogsértés történik, ezt be kell látni.": ez az állítás így ebben a formában nem igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Neil Watts válasza bambano (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

pl. <tetszőleges disztróneve> LiveCD-k :)

(#10) Vakegérke válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia "rokon"!

Megszólaltam volna, de félek, hogy nem lett volna elég okos. Márpedig ez kitétel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

98%-ban egyetértek a cikkel. :R

(#12) Lexerxist válasza vPhis (#7) üzenetére


Lexerxist
csendes tag

Ha hivatalosan a letöltő nem is bűnös, de a lelkiismerete akkor is bűnös lesz, mert ugye így vagy úgy, de egy másik ember munkáját használja úgy, hogy az nem engedte meg és nem fizetett érte semmit. A másik ember tisztelete és a bűntudat lenne az, ami megállítaná a letöltést. De ez szubjektív dolog... Hogyan lehet valaki igazságos egy igazságtalan világban? :))

[ Szerkesztve ]

(#13) vPhis válasza Lexerxist (#12) üzenetére


vPhis
aktív tag

nade ez van fordítva is: illegális amit csinálunk de a lelkiismeret nem lesz bűnös, igaz ez ritkább de hát ahogy írtam is: nem fogjuk megoldani azt ami a nagy weboldalaknak sok éve nem sikerül

[ Szerkesztve ]

(#14) Taranti


Taranti
senior tag

Azért az ilyen témájú fórumokat azért zárják be egy idő után, mert a vitatkozók álláspontja semmiben sem közeledik egymáshoz.

Mellesleg, aki alkotó munkát végez, az 99,9%-ban megveszi a programo(ka)t, mert ott nagyon nagy a lebukás veszélye (pl. könyvelő feltört számfejtő progival dolgozna?), és mert viszonylag rövid idő alatt megtérül a befektetés.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) TheDragon007 válasza Taranti (#14) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Pedig aztán a könyvelő programok tényleg drágábbak mint egy nyamvadt kis OS (félmisi körüliek), aztán designban hol vannak? :DDD

Mondjuk egy cég költségvetése sem összeegyeztethető warezpistikéével :N

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#16) wednesday


wednesday
őstag

Van mikor nem alkotó tevékenység miatt van szükség egyes drága programokra, hanem tanulás céljából. Ha célirányosan tanul az ember akkor szüksége lehet arra, hogy otthon is legyen MS Office, Photoshop, Auto CAD, stb. Mikor az a házi vagy vizsga, hogy pl CAD-be otthon rajzolj meg valamit, majd ad be.

Arra kiváncsi lennék azért ha elméletbe hirtelen minden warez lehetőség megszűnne 1 pillanat alatt(gyakorlatba ilyen nem lesz), annak milyen hatása lenne. Vajon több program, szoftver fogyna? Elképzelhető, na de mennyivel?
És milyen hatása lenne vagy lett volna pl: a hardware vásárlásokra?
PC alkatrészek pl: VGA kártyák, perifériák, CD-, DVD-írók, írható optikai lemezek, asztali lejátszók, MP3, MP4 lejátszók, pendrive-ok stb.
Vagy pl szélessávú internet előfizetések.
Lenne, rá hatással? Elképzelhető, és milyen mértékben?
Aztán befolyásolja e maga a warez a legális vásárlásokat? Vajon milyen mértékben? Befolyásolja e pl: a gamer újságok eladásait?
Kibogozhatatlan szálakkal kapcsolódnak már ma a dolgok egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#17) Depression


Depression
veterán

4. Alkotó programok: azért töltöd le, hogy megtanuld kezelni. Különben nem vesznek fel, vagy rögtön kirúgnak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) TheDragon007 válasza wednesday (#16) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Igasságod vagyon :R
De: a házi feladatot CAD-be megrajzolni csak akkor kérik a tantó bácsik ha bebiztosítta neked a suli a CAD szoftvert, kötve hiszem hogy kötelezővé tennék warez CAD használatát bárhol is :U

Ha viszont saját magad tanítod mert CAD dizájnból akarsz kenyeret, akkor már vállalkozó leszel, tehát szükséged lesz előbb-utóbb egy legális CAD progira (freeware CAD esetén tárgytalan az egész téma).

Amíg viszont csak a kezelését akarod megtanulni, addig kényes téma hogyan szerezd be a kipróbálandó verziód :DDD

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#19) Narxis


Narxis
nagyúr

Sok dologgal egyetértek az írásodban, úgyhogy azokat írom le amivel nem igazán jutok dűlőre..

1. beta op. rendszert nem tanácsos hétköznapi használatra ajánlani, bármennyire is legális.
2. Magyarországon nem bűnös az aki magáncélra letölt, csak az aki feltölt.

És most egy kicsit bőveben. Miért warezol aki warezol?

Mit is csinált az ember még az idők hajnalán? Mit is csinál a ma napig? Gyűjtöget. Bizony. Kezdetben fát, gyümölcsöt, táplálékot. Aztán aranyat, ezüstöt, végül pénzt. Miért? Mert az neki jó. Ha megszerezhetem ingyen azt amiért amúgy meg kellene dolgoznom akkor szerinted inkább dolgozzak meg érte? Persze, akitől "lopok" az gyak. ingyen dolgozott nekem. Kemény dió, de mivel nem kell a szemébe néznem és nem látom a következményeit ezért inkább "elveszem" ingyen.

Szerintem így gondolkodik egy warezoló. Ha úgy kellene lopni egy szoftvert vagy játékot vagy akármit mint egy kézzel fogható dolgot, pl. autót, pénzt akkor sokkal kevesebben mernék megtenni. De ha olyan könnyen lehetne autót, pénzt lopni mint szoftvert akkor bizony nagyon sokan lopnának.

Thanos was right.

(#20) whiz


whiz
aktív tag

"Miért töltjük le mégis? Mert jön új verzió, szeretném a régebbi vassal használni és nincs 41.640 Ft-om megvenni a legújabb rendszert. De én ezt már egyszer úgyis kifizettem. Itt jogosnak tartom a letöltést"

Francokat fizetted ki. Az új verziót szerinted tökingyen, hobbiból fejlesztik? :U

Nem akarok különösebb kommentet írni (egyébként sok leírt dologgal kapcsolatban egyet értek veled), mert nem szeretnék álszentnek látszani, de azért vannak határok...

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#21) bambano válasza Neil Watts (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A szerzői jogi törvény nem feltöltésről meg letöltésről beszél, hanem sokszorozásról és nem az a választó vonal, hogy le- vagy feltölt, hanem az anyagi haszonszerzés kérdése. Amelyik sokszorozás még közvetve sem szolgálja anyagi haszonszerzés célját, az magáncélúnak minősül és legális.

Ez csak zeneművekre, filmekre vonatkozik, a szoftvernél explicite ki van emelve, hogy sw másolása illegális nagyjából minden esetben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Neil Watts válasza bambano (#21) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R

(#23) Blindmouse válasza whiz (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezt kifejezetten az apple gépekre gondoltam, az árat is az apple.hu-ról kopiztam. Nem hobbiból fejlesztik. De a szoftver neve? OSX. Ha megnézed a történetét, láthatod, hogy volt os1 os2... Mostmár csak alverzióknál tartanak. Te szeretnéd, ha pl a windows service pakkok egy új oprendszer árába kerülnének? És mint mondtam, itt eggyütt adják el a kettőt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) bambano válasza Blindmouse (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért, nem kerülnek egy új oprendszer árába? A vista sp3-at w7-nek hívják és pont egy új oprendszer árába kerül... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) whiz válasza Blindmouse (#23) üzenetére


whiz
aktív tag

Nos, 100%-ig nem vagyok képben az apple-t illetően, de ettől függetlenül az állítás abban a formában nem volt helyes, és követendő szvsz...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#27) h-yle válasza Blindmouse (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Nagyon jó, hogy megírtad, csak minek? Megint összekeveredik a jog, a társadalomi jelenség, az etika és az erkölcs, valamint a szubjektív vélemény nyilvánítás. Remélem a következő írásnak ebben a témában értelme is lesz... :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Racecam válasza Lexerxist (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az aláírásod már törölve is lett.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#29) Thunderzolee

Tetszik az, amit a TV műsorokról/sorozatokról írtál. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) h-yle válasza Thunderzolee (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Csak kár, hogy mivel a sorozatokért a reklámok nézésével fizet az ember így a letöltésük ugyan annyira káros/elhanyagolható a készítőkre nézve mintha egy filmről lenne szó.

Az hogy a TiVo nem tilos, nem jelenti azt, hogy nem okoz(hat) anyagi károkat. Lásd még a használt játékok piacát...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Azt nem értem hogy a szerzők miért nem csinálnak maguknak ,,warez" oldalt.Nem kell a terméket legyártani,nem kell reklámra költeni,nem kell az élősködő kiadókra,jogvédőkre költeni.Sőt,hardvergyártók,számtechboltok,bolthálózatok,még fizetnek is azért hogy reklámozzák őket.Igen,lehet hogy meglepő de számos tracker tele van a hardwergyártók és üzletek reklámjaival,gondolom nem ingyen.
A kiadók és az őket képviselő jogvédők csak kárára vannak mind az előadóknak mind a fogyasztóknak.Számos jobb sorsra érdemes zenész,énekes vagy kis játékfejlesztő tűnt el a sűlyesztőben azért mert nem feküdt le a kiadónak. Ők úgy gondolják:Akkor lehetsz sikeres HA MI MEGENGEDJÜK!
A gazdaságnak hihetetlen károkat okozó jogvédők ámokfutásairól nem is szólva.

Minden szerző,előadó,programozó,fogyasztó stb közös érdeke hogy ezek a rendkívül kártékony szervezetek örökre eltűnjenek a Föld színéről.Inkább előbb mint utóbb!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#33) PowerBuldog válasza h-yle (#30) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És itt Mo-n te hogy szeretnéd megnézni mondjuk az USA-ban levetített - hozzánk talán 1-2 év múlva eljutó - sorozatot? Én pl Smallville és Heroes rajongó vagyok. Ezeket le is szedem miután leadták odakint. Most akkor szerinted ez bűn, hogyha nem akarok várni 1 évet, hogy megnézhessem a rettenetes magyar szinkronnal őket? :U

Játékokhoz csak annyit, hogy ami minőségi, azt érdemes megvenni. Újabban sok "hulladék" kerül ki, aminek a játékélménye elég elhanyagolható. Rágyúrnak a grafikára aztán összecsapnak egy sztorit.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Valahol sántít a dolog. Ha akarnának tudnának olyan másolásvédelmet programoknál és játékoknál, hogy senki nem indítja el. Miért nem teszik? A sok warez letöltő ingyenreklám a fejlesztőknek.
Aki így tölti le, ha erős másolásvédelemmel lenne ellátva úgysem venné meg. És ha 100 emberből 1-2 megtér és megvásárolja, az is haszon :) Nem is beszélve azokról, akik látták havernál és megtetszett, amúgy meg nem is hallana esetleg róla. Én régebben semmit nem vettem meg, mert nem tudtam, nem volt rá pénzem. Mostanság egyre több mindent megveszek, mert ezzel elismerem a fejlesztők munkáját, és főleg mert van rá pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már megint a kiadók fizetett hirdetését láttuk...

(#36) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Torrentezünk, warezolunk, DC-zünk, másolgatunk. Legálisan, vagy sem, jogosan, vagy sem. A te dolgod eldönteni, hogy amit csinálsz az jogos-e. Az is, hogy ítélkezel-e mások felett."

Ezt a hülyeséget honnan vetted? Ilyen alapon bármikor eldönthetném, hogy jogosan szúrok hátba valakit. Törvényekről hallotál már?

***

(#37) csetresz válasza ollie (#36) üzenetére


csetresz
csendes tag

:R :R :R

.

(#38) raczger


raczger
őstag

Én így látom a dolgokat a saját szemszögemből:
Oprendszer az jogtiszta, laptophoz adták. Szoftverekből talán 1-2 olyan van ami crackelt, de azokat is ritkán használom. Kevés zenét hallgatok, azokat letöltöm. Új és ígéretes játékokat ki szoktam próbálni, ami igazán jó játék azt meg is vettem eredetibe, ez nálam szám szerint 4 játék, amikkel majdnem napi szinten játszok is. Sorozatokat szoktam nézni, de nem tévében mert az egy ***... az! TV-ben max forma1-et szoktam nézni, a sorozatokat pedig letöltöm és akkor nézem meg amikor ráérek vagy jólesik. Filmeket viszont sokat szoktam letölteni, bár elmúlt pár hétben nem volt nálam jellemző. Őszintén szólva egyedül a filmeknél van kis bűntudatom mert az tényleg picit sok, és moziba nem szoktam járni (azért mert nem szeretem, nem csak a mozit, de a várost sem ahol van).
Tehát egyedül a filmeknél gondolom úgy, hogy az sok lesz. De belegondolok, hogy egy-egy dvd, vagy adathordozó után mennyit lenyúl az artisjus... Ugyhogy végsősoron mégis fizetek az ezeken a cuccokon való adatok tartásáért, így végsősoron én úgy érzem, hogy tiszta a lelkiismeretem. Keresztény gimibe jártam, ott a szerzetes oföm mondta, hogy az a bűn amit annak érzel, amit annak mond a lelkiismereted.
Nyílván mindent nem lehet letölteni, ezért is van az, hogy az általam ténylegesen használt dolgok legálisan megvannak (szoftverekre értem).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#39) Sweet Lou 6 válasza TheDragon007 (#18) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Márpedig sajnos van példa bőven ilyenre. Hogy ne menjek messzire, nekem gimiben az infoháziaimat muszáj volt wordbe meg excelbe megszerkesztenem, mert a tanár szerint office 2003-a "mindenkinek kell hogy legyen", és hiába mondták többen, hogy nem vették meg és ingyenes alternatívát használnak otthon, messziről nem érdekelte a tanárt.
Tudom, hogy diákoknak lehet kedvezményesen igényelni, de hát hányan tudnak erről egy átlagos iskolai osztályban?

sweetlou6.wordpress.com

(#40) TheDragon007 válasza Sweet Lou 6 (#39) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Na ez a példa pont nem jó, mivel az openoffice is eltudja menteni a dokumentumot .doc és .xls kiterjesztéssel. Ráadásul a funkciók, amiket egy gimis tanár kér, nagyjából egytől-egyig megtalálhatóak az OpenOffice.org Calc és Writer alkalmazásaiban. Vagy valami ultraspeciális dolog volt feladva házira? :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#41) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Egy észrevétel:
az irodai programoknál a Foxit Reader mint ingyenes alternatíva megemlítése felesleges, hiszen az erre általánosan használt és ismert Adobe Reader szintén ingyenes.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#42) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Még egy észrevétel: a filmek, és zenék letöltése magáncélú felhasználásra, amennyiben csak az én és családom műélvezetét szolgálja, nem bűncselekmény, és nem büntetendő.
A feltöltés már igen (pl DC esetén is), illetve software-re, ez nem vonatkozik.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#43) bandras0226 válasza ollie (#36) üzenetére


bandras0226
aktív tag

,,hogy jogosan szúrok hátba valakit" ez azért erős csúsztatás.Mondjuk:jogosan hazudok anyucinak mert...,vagy jogosan futok át az úttesten piros lámpánál.Ez így helyénvalóbb.A torrentezés miatt érdekes módon csak a kiadóknak fáj a feje,mondjuk nem véletlenül.Egy zenész egy jól sikerült túrnéval több pénzt keres mint egy átlag ember egész életében valaha is fog.Egy filmstúdió egy jó filmmel nem csak a gyártási költségeit hozza be,hanem tisztes nyereséget is termel csak a mozi jegyek eladásaiból.Érdekes módon nem ők pattognak.
A szerzőknek,előadóknak ha lesz egy csöpp eszük akkor torrenten fogják forgalmazni a termékeiket akár 1,2 dollárért.Egy jó filmet vagy zenét tízmilliószámra lehetne értékesíteni neten ez azért nem kis pénz,és ez legalább az övék.Mellé koncertek mozijegyek meg is van a tisztes haszon.
Az előadó jól jár ,a vásárló jól jár.Biztos lesznek olyanok akiknek ezek után is ingyen kell minden,de hát ki nem szarja le?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#44) 7 válasza Sanyix (#25) üzenetére


7
addikt

Sanyix figyelmeztetve warez miatt.
Az Alapelvek itt is érvényesek, nem akarom látni senkitől, hogy azt hirdeti, mit szokott warezolni. Eddig ez a feltétel az említett hozzászólás kivételével teljesült, és remélem. ez a továbbiakban is így marad.

(#45) Neil Watts válasza Racecam (#28) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tudom, nem az Én dolgom, de miért? :)
Az ember ilyet sem írhat ki? :D
Az Alapelvekben van ilyen pont? :)
Tudod mit? megnézem!
MOD: Jahogy:

"minden olyan hozzászólást, amely faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozást sért."

[ Szerkesztve ]

(#46) TheDragon007 válasza Neil Watts (#45) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Áá, semmi :B

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#47) Neil Watts válasza TheDragon007 (#46) üzenetére


Neil Watts
veterán

Küldtem privit!

(#48) ollie válasza bandras0226 (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miről beszélsz?? Itt törvényekről beszélünk, nem pedig arról, hogy lehet e hazudni anyucinak otthon. A törvényeket pedig kötelesek vagyunk betartani.
Amúgy meg a piroson való átsétálásért is jogosan büntet meg a rendőr.

A csúsztatás pedig az, hogy bármiféle jogtalan szoftverletöltés elfogadható morálisan.
(esetleg abandonware lehet kivétel)

***

(#49) Lexerxist válasza Racecam (#28) üzenetére


Lexerxist
csendes tag

Jó gyorsan észrevetted. Már nem most írtam ki... Köszi azért, ki akartam cserélni valami újra tegnap, mert már régen ez volt és már unalmas. Így legalább tényleg kicserélem. :)

(#50) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Undorító egy téma. Azonban én a warezolók egy bizonyos hányadát nem ítélem el, a kényszer viszi rá, és hiába a sok okos példa, hogy csak havi 500ft, meg így csinálja, és akkor olcsón lesz játék, meg azzal oldja meg, stb. Ha nincs pénz, nincs pénz. Ha szereti a játékot, akkor szereti.

Elég sok nagy kiadó/cég/mozisztár csinálja mocskos módon, őket nem illeti sajnálat, azonban a CD Projekt összes kollégájának hálás vagyok, hogy megcsinálták a Witchert, és hogy 5 darab ezresért rám is sózták. Én sem vagyok angyal, de a körülményekhez képest mindenki meg tudja oldani, magához mérten.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.