Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) JanR


JanR
addikt

Töltsétek le az Internetet ;]

MOD : A diginet meg szép és jó, csak az a baj, hogy nagyon kicsi a kiépítettsége és álltalában lakásokban, panelokban van. A UPC-hez meg annyi, hogy a DIGI is lehet, hogy nyögdécselne akkora lefedettség mellett, amekkora a upc-nek van ( tudom, hogy sok helyen nincs, de akkor is sokkal kissebb arányban van kiépítve a digi, mint a upc. )! A UPC se volt ilyen szar 3-4 éve...

[ Szerkesztve ]

(#102) papírzacskó


papírzacskó
tag

Hát ezek b*zik. :W Nyomják itt a 120-as netet itt a környékemen meg ki sincs építve a hálózat :O Pedig Debrecen belterület.... :S Ez kicsit szomorú.

[ Szerkesztve ]

TDU2: PapirzacskoHUN

(#103) h-yle


h-yle
addikt

Én alapból úgy állnék hozzá, hogy ezt a netet nem egy gép hanem egy modern háztartás használja.

Ennek fényében menjen egy időben 3-4 gép (pl. egy HTPC, és 2 normál gép, és mondjuk egy média server), ahol a HTPC-n 1080p-s video-t streamelnek a nappaliba, közben a mediaserver szed egy szintén HD filmet, sorozatot. A maradék két kliens gép egyikén valaki online játszik (ping itt kulcsfontosságú) a másikon pedig VoIP beszélgetés folyik mondjuk egy 480p-s videobeszélgetés formájában, valamint kis file-ok (kép zene...) esetenkénti letöltése.

Ez még nem is annyira elszállt dolog. Sőt ha azt nézzük hogy aki ilyen netet vesz, az valszeg nem egyedül fog róla maileket nézni akkor még realitás alapja is van.

Ami ugye érdekes lenne itt, az az, hogy server oldalról mekkora sáv lenne (filmletöltés), folyamatos lenne-e a stream ( HD film a tv-n), normális lenne-e a játéknál és a VoIP-nél a ping (ez ugye server függő, de vegyünk ideális körülményeket, tehát játéknál max 40es ping, VoIP-nél meg érzésre).

Ami még érdekes lehet az a rooterek viselkedése. Melyik, hogy viseli ezt a sebességet, és mennyire hatékony (ha van egyáltalán) a QoS ilyen igénybevétel esetén.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#104) PH-User válasza ^Clown (#45) üzenetére


PH-User
addikt

Vásárosnamény. :((( Esküszöm, mintha az Isten háta mögött lenne! :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#105) Gabor tm válasza papírzacskó (#102) üzenetére


Gabor tm
tag

Hehe, én Bp, upc központtól 3 sarokra, és nem lehet bekötni upc kábelt :D Bár net téren nem is vágyom rá, az alapján amiket hallok, de tv-nek jó lett volna :D

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#106) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

1. UPCnél torrent felejtős ;]
2. ebből a 120megából gondolom 4 lesz szerződésileg a garantált minimum és majd ugathatsz a holdvilágra ha csak 4 vagy 5 ;] ;]
3. egyszer a digi a fejükre nő ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#107) R válasza CsíkosMókus (#6) üzenetére


R
aktív tag

:K :C

(#108) Hunter2 válasza eXodus (#40) üzenetére


Hunter2
addikt

Erről dobhatnál egy linket.

(#109) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

én még mindig divx-eket nézek, mert spórolok a sávszéllel..
itt egyesek ezzel szemben már azt írják, hogy 4 gépen néznek egyszerre full hd filmet, meg 2 ember játszik.. ők geek-kommunában laknak?

[ Szerkesztve ]

(#110) B.Tamas


B.Tamas
csendes tag

sovany feltöltés letöltés is volt már jobb...

költözzetek koliba.. nem tipp ;)

(#111) venember83


venember83
nagyúr

Top Gear és Fifth Gear, valamint régi Totalcar adások seedelése. Legális s minél többen nézhetnek igényes műsorokat. :K

(#112) papírzacskó válasza Gabor tm (#105) üzenetére


papírzacskó
tag

Ebbe nekem még annyi a szívás hogy digi is csak elvétve van meg itt a környéken csak 2 megás t-online net van.:S

TDU2: PapirzacskoHUN

(#113) infectedmann


infectedmann
őstag

Szerintem egyértelmű, hogy mindenki főleg warezolásra használna egy ilyen brutálisa csomagot, de azért a feltöltés lehetne egy kicsit erősebb is.
Az én HD mániámnak jót tenne egy 50 megás feltöltés, így nem kéne seedservert bérelni.

[ Szerkesztve ]

(#114) Gabor tm válasza papírzacskó (#112) üzenetére


Gabor tm
tag

Digi úgyszintén nincs itt, kábelen csak a tvnet, de az havi 10ért még mindig csak 1,5mbitet adna, szal most adsl van, tvnetwork, 10m/600k-t tud havi 6500-ér... Bár a 2megánál azért jobb, engem is csak a feltöltés zavar igazán..

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#115) DemonDani válasza h-yle (#103) üzenetére


DemonDani
addikt

meg osztanám az egész penelnak mert amit te írtál az elmenne 20/2ből is... Cisco 2851eseket betennék aztán az egész ház tolhatná a VoIP-t mögé meg vagy 3 Catalyst 3650-E h fullosan be legyen terítve aztán az egészet átengedném egy címre fordítva :) :D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#116) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Így otthoni használatra talán semmi értelme. :U
Céges felhasználásra talán.

Esetleg az lehet még érv, hogy elég sok frissítés pillanatok alatt lejön. Fedora alatt 150 mega heti átlagban. :DD De erre tán a 20-30 mega is elég.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#117) edward2


edward2
addikt

120mbitben én nem látom a potenciált:
-gamerek: a ping nem lesz stabilabb a nagyobb sávszéltől, sőt láttunk már csodát...
-letöltők:
1. szerezzetek munkát fölösleges lesz annyit letölteni (mondjuk régen én is halmoztam a sok fost mint mokus a makkot)
2. meséljétek már el nekem hol van meg a 120mbites felhasználók kiszolgálásához szükséges háttér? torrent? 20mbites vonalamat nem tudom kihasználni az általam érdekesnek talált torrenteknél... (+ISP korlátozás!?) szerver? ja ki az a barom aki ad neked 120mbit full accot. Youtube? furcsa mod engem 600knál korlátoz/video... jo akkor ilyen alapon egyszerre szedhetek 15öt.

Egy pozitivum talán hogy egy családnak vagy albérletben lakoknak nem kell több vonal már.. Bár a tapasztalatom, hogy itt 20mbiten 3an elvagyunk vígan. (tény, hogy torrentet letiltottam :) ).

(#118) Auratech


Auratech
őstag

Egyértelmű, hogy projektoros video konferenciára használnám, ha felfelé bírna 5-6 mbitet valósan. Valódi brodcast minőséget házilag. Nem feltétlenül hd- ben. Elég lenne sd is.
A vlc-vel streamelném pont-pont, vagy multipontosan. A hangot is hifiben, legalább 320-as hd wma-ban. 5.1 el. Mondjuk egy házikoncertet egy házibuliról. Ehez nem feltétlenül kell ez a sávszélesség. De nem ártana. A felvelé 10mega azért nem eget rengető. Csak legyen stabil 8. Ha elterjed a 40-50 megás szinkron sávszél, vagy több, mint amit Fülöpszálláson használnak, kezdődhetne a valódi virtualizációs forradalom. Virtuális gépemen futó jól konfigurált célrendszeremet "kölcsönözni" tudnám. Gyors hálózattal, de szoftveresen nem ellátott eseti feladatra alkalmatlan gépet bíró barátomnak.
Pld: kirándulásának hd videóit az én virtuális gépem gpu támogatású programjának segítségével átkonvertálhatná hd-divx- be, meg pal mpg2-be töredék idő alatt, bénázás nélkül. Mindezt a nagy sávszél segítségével. Nekem persze multimédiás dolgok jutnak eszembe.

Auratech Field Recording

(#119) Protezis


Protezis
őstag

DVD-írás "on the fly".

#65: Nehogy azt hidd, hogy a PH!-n lévő e-mail linkelés biztonságosabb. Kb fél óra alatt össze lehet szedni ~3000 címet.

[ Szerkesztve ]

(#120) domi007 válasza Ranagol_5 (#36) üzenetére


domi007
őstag

Legegyszerűbb ha veszel 2 digit :DDD :DD :DDD

Ilyen feltöltés mellett nekem sincs ötletem, mit lehetne kezdeni... :O :(

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#121) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Konkrétan semminek. Warezolni nem lehet. Feltöltési sebesség kevés. 300Gb korlát. Sima internetezéshez ez sok. Meg ugye olcsónak kéne lennie. Ha olyan 120/60 lenne jó áron csinálnék egy ingyenes Ftp szervert. De 10-el nem érdemes.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#122) Stormbird


Stormbird
tag

Árak tekintetében, ne feledkezzetek meg az áfa emelésről

(#123) Puma K


Puma K
veterán

Nekem jelenleg 30/3Mbit-es netem (havi 3200Ft társasházi kedvezmény+tévé havi 6700Ft) van az UPC-nél. Nagyon örülök neki mert ha meg van nyitva a youtube 4 ablakkal és esetleg GTA IV-es videókat nézek HD minőségben és gyorsan akarom hogy betöltsön akkor gyorsan betölt de van mikor közben megy a skype 4 emberes konferencia beszélgetéssel persze én vagyok az 'admin' olyankor, továbbá megy az msn 5-6 emberrel folyamatosan akiknek van hogy küldök valami zenét ami 20megás van hogy megy még a Steam is, meg megy a WoW 2 ablakkal. Meg ügye a torrent is szokott menni néha-néha közben.

Meg szeretem mikor újra rakom a gépet és a drivereket/frissítéseket pikk-pakk letudhatom mert lazán szedek maximális sávszélességgel.

Én szeretem az UPC-t mert ha bármi problémám van (ami ritkán szokott előfordulni) akkor telefonálok, kapcsolnak egy kollégát akivel meg tudom vitatni hogy mit miért hogyan és az esetek 100%-ában megoldódnak a problémák. A sávszél délután 30-ról le szokott menni 25-re mikor él az egész társasház, de este 8 után vissza jön az "elveszett" +5Mpbs :D Nem értem miért nem csinálják azt mint más szolgáltatók hogy a letöltési sebesség felét legalább megadják feltöltési sebességnek vagy van hogy a letöltési sebesség és a feltöltési sebesség megegyezik. A kerületünkben nincs DIGI nem is kell szar a tévé adásuk (csúszik a kép és a hang 30mp-ként, szarakodik a net. VI. ker új építésű ház. Saját szememmel láttam/tapasztaltam, azóta már nem ott laknak ismerősömék hanem a XIII. kerben ahol UPC van :D ). Lehet a net olcsó de ha elérnek egy bizonyos határt egy adott társasházon belül akkor egymás elöl szívják el a netet és ezáltal csökken a net sebessége? UPC-nél ez érezhető de max 5mpbs. nekem és még szerintem másik 31 lakás közül 10-15 embernek van 30Mbps-es nete :) Mi lehet a Diginél egy panel esetében? :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#124) Tom5 válasza raskolnikoff (#106) üzenetére


Tom5
addikt

kb ezt akartam írni én is... :K

(#125) brd


brd
nagyúr

Semmit. UPC. Ameddig van más, el kell kerülni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#126) Dot


Dot
őstag

Lehet már írták: de ha a upc "emel"/fejleszt/ akkor a digi is fog/így észszerű/ és ez csak nekük digiseknek jó!!!! :)

szerk: ahogy észrevettem a upc-seknek mindíg nagyobb a pingjük mint másokank..

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#127) Dot


Dot
őstag

hmm. Legalább erre is büszke lehet magyarország... fejlett infrastuktúra. Ez a fontos nem a világválság!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#128) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Ehem, izzéé.Lenne bőven tippem:]

Lássukcsak...Egyszer megy a torrent, amin monnyuk 70 megával csurog a mindenféle, főként az a bizonyos kategória:D
Aztán AZ egyik 102 centis tv re kimegy a hd tv adás 5 mega kb, monnyuk eurosport 2 , vagy esetleg valami más.Egy másik 22 es monitorra webcam menne a csajjal......Live ban mellékesen megy a rise fm(alap tertozék:]szépen halkan),
Közbe cs zek is kicsit, meg ha nembaj, akkor még hostolok egy LFS szervert...Csak úgy mellékesen:]

És még marad egy kicsi.

(#129) Cyberslider


Cyberslider
őstag

120 Mbit a Chellonál??? Akkor megvan mit csinálnék.
Versenyeztetném a user-eket, ki éri el hamarabb a havi letöltési korlátot.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#130) vtechun válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


vtechun
veterán

Én T-Kábel Docsis 3-as 25 megás nettel találkoztam. Annak stabilan 5 - 6-os a pingje :) Gondolom ez is hasonló lesz, ha nem nagyon terhelt az ág.

(#131) vtechun válasza papírzacskó (#102) üzenetére


vtechun
veterán

Debrecen belterületen lehet lesz hamarosan T-Home optika ;)

(#132) gxyb


gxyb
aktív tag

Kizárólag csak e-mailezésre tudnám használni... :Y :C

(#133) Isee


Isee
senior tag

Most lesz 120 megás net, jó hogy a torrent az menne mint az állat, de mellette ott lenne a ma is jelen lévő forgalomkorlátozás. nem tudom pontosan, de asszem a tizedére csökkentik az adatforgalmat ha nem modorálod magad, nem?
Barátomnak most van 30megás upc-je kb másfél hónapa, csinált is csak az egyik torrent oldalon 800g adatforgalmat (mondjuk ebben benne van a fel és le töltés is) és már kapta is a levelet hogy ejnye-bejnye irgum-burgum, nem leszünk jóban.
Így viszont nem tudom mi értelme lenne. :F
Igazándiból csak raj tudsz lenni, hogy bakke, nekem 120-as netem van, milyen jó már. :DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#134) Isee válasza vtechun (#131) üzenetére


Isee
senior tag

Hát ez az, hogy belterületen, én meg itt szívok a külterületi vámospércsi út végén t-mobile-os WNW stick-kel :)
igaz nekem bőven megfelel, tényleg csak net+starcraft :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#135) DemonDani válasza Cyberslider (#129) üzenetére


DemonDani
addikt

Azt elérni meg egyszerű lenne... magyar gamedemó szerverekre felmész és mindről lehúzod az összes nagyot... (több azért kell hogy ki is húzd azt a 120at...) Meg előtte csinálni kell 250GB helyet Xd mert közben nincs idő ilyenekre ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#136) Dany007


Dany007
veterán

Sz.tem ez abszolút fölösleges. A jelen helyzetben, körülmények között nincs értelme 120Mbit letöltési sebességnek. Ha meg még hozzávesszük, hogy a warez, mint olyan tilos, akkor végképp értelmetlen.
Streaming HD filmeket így is lehet nézni egy 10Mbites nettel is. Egy átlag filmet már így is 30 perc alatt lehúzok. De még egy átlag (mert szedtem már 8Gb-os 1080-ast, meg 16Gb-osat is : )) HD filmet meg max pár óra alatt. Mindezt max 10Mbittel. Akkor még is mire használná az átlag júzer ennek a 12x-ét 24/7/30nap?
Ha most fejből összeírnám az összes filmet, sorozatot, játékot, programot amit le akarnék tölteni, és megfelelő vinyóm is lenne rá, még akkor is max 1 hét alatt le tudnám tölteni ilyen sebességgel. Aztán utána mi a fenét kezdenék a 120Mbittel?
Értem én, hogy tartani kell a fejlődés növekedését meg minden... De amíg abszolúte nincs szükség rá, addig minek ilyenekre költeni az erőforrásokat?

Szal őszintén szólva a kérdés engem is felettébb érdekel. Kíváncsi leszek mi lesz az az értelmes(!), érdemben használható ötlet, amire az átlag júzer ki tudná használni a 120Mbites letöltést hónapról hónapra...

(#137) bossvico


bossvico
senior tag

Én kiváncsi lennék a UPC-s ötletgazdára, hogy ő minek szánta ezt.

Oké, Hd adások stream, pillanatok alatt eléred a letöltési korlátot, meg hamar a végére érsz ezeknek az adásoknak. Meg nem is nevezném ezeket hd-nek,kissé tömörítettek.

Torrent az ugye csúnya dolog, az korlátozva van. Letöltök pár ingyenes dolgot, recepteket, játékdemót, feltöltöm a képeimet, skypolok az amerikai nagynénémmel ha sikerül a papíron 10mb-s nettel, és otthoni userként asszem ennyi.

Valami e otthonba egy e családnak, vagy cégnek tudom elképzelni inkább.
De upc-t ismerve irreálisan drága lesz.

:(

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#138) papírzacskó válasza vtechun (#131) üzenetére


papírzacskó
tag

Azt is megérdeklődtem már :DDD Azt mondták túl sokba lenne a hálózatbővítés..... :C

[ Szerkesztve ]

TDU2: PapirzacskoHUN

(#139) commanDOS


commanDOS
senior tag

Letölteném a dallas és a szomszédok összes epizódját
és nyitnék egy retro videókölcsönzőt :DDD
A befolyt összeget felajánlanám a szomjas embereknek.
Ehh, egy sör de rám férne már :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#140) papírzacskó válasza Isee (#134) üzenetére


papírzacskó
tag

Nekem sem lenne túl sok bajom csak néha fogja magát ez a vacak speedtouch modem vagy mi és újraindul, kikapcsol...

TDU2: PapirzacskoHUN

(#141) brd válasza Dot (#127) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, lassan enni nincs mit, mert módszeresen szétkúrták/kúrják Magyarország mezőgazdaságát, a külföldi cucc meg szar (de idehozzák, hogy azt vegye a "paraszt", a magyar helyett), de a zinternet az gyors...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#142) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Végül is, nálunk is csak ilyen lassú net van. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#143) Csakénvagyok válasza Kendek (#142) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Baszki, nekem meg ilyen

(#144) Sanyix válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


Sanyix
őstag

pingnek semmi köze nincs a sávszélességhez...
nekem 8 megás kábelnettel is 5-7-es pingem van magyar szerverekre (nem kodra).

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#145) brd válasza bossvico (#137) üzenetére


brd
nagyúr

Annak szánta, aki eddig is meg volt lepődve, ha pl. az ADSL nem 8 "megával szakított", hanem mondjuk csak 4-gyel, de azért megrendelte, mert az volt a hirdetésben. ;) Itt lesz 120 Mb/s, 6-7 órán keresztül, vagy lesz (ahogy nő az előfizetőszám), 100, 80, 50, 20 Mb/s..., majd beáll szépen a ÁSZF-ben garantált minimumra, aztán mehet az ember a sóhivatalba (és verheti a fejét a falba, hogy nem DIGI-t köttetett - már ahol elérhető).

The only real valuable thing is intuition.

(#146) Isee válasza papírzacskó (#140) üzenetére


Isee
senior tag

nekem nem szokott újraindulni, és stabilan tud 5-6 megás sebességet. ami amugy netezésre doszt elég.
az megint más tészta ha 120megás netem lenne akkor menne a torrent meg minden éjjel nappal. :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#147) eastsider válasza Isee (#146) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem így is megy :O :D

[ Szerkesztve ]

(#148) Isee válasza eastsider (#147) üzenetére


Isee
senior tag

de remélem nem mobilnettel..... :)

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#149) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

úgylátom mindenki csak a warezba tud gondolkozni.
Nekünk a cégnél pl. jól jönne ennyi sáv, mert elég sok gépünk van, valamint oktatási központként is működünk (~70gép).
Ehhez tartozik még egy szerviz, ahol telepítés után jól jönne ha a frissítések, és a driverek gyorsan lecsorognának, és nem kellene várakozni.
De önmagában is, egy 10+ gépes cégnél, ahol 2-3 ember online rádiót hallgat, már erősen elfogy a sáv a többi usernek, és a munka is lelassul.
A 10megás feltöltés pedig szintén céges környezetnek jön jól, mert az aszinkron ADSL mellett ha valaki küld egy 5+ megás email, akkor a többiek addig csak malmoznak.

Otthoni használatra pedig persze, mindenki a torrentet említi, csak ez a 120mbit nem a diginél van, így el lehet felejteni az önfeledt torrentezést. Egyszerűen a chello nem fejleszt megfelelően, ezért korlátoz. Ha kiépítené mindenfelé normálisan a hálózatát, a filecsere sem okozna problémát. Persze nehéz felmérni hogy hol kellene beruházni, és lehet hogy vissza sem hozná az árát. De ez tipikus kelet európai gondolkozás. Optikát kihúzni minden internet elosztódobozba meg nem fognak.
A digi meg kihasználja ezt, vesz középkategóriás switcheket, kiépíti a panelek pincéjébe az optikát (vagy lant), és onnan lannal kiosztja a juzereknek a netet. És neki ez csak jó, mert a fejlesztés nem kerül annyiba, mint a sima koaxon átvitt technológiák fejlesztése.
Viszont a kertvárosba a digi labdába sem rúg, mert ott nem tudja ezt eljátszani. Ott csak koaxon kábeltv hálózaton lehet az ADSL-nél szélesebb sávot megoldani. (persze vannak érdekességek, pl Bóly, ahol a ház előtt van optika. Akár Gbites kapcsolat is lehet a végfelhasználónál, szinkron adatátvitellel!)

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#150) eastsider válasza Isee (#148) üzenetére


eastsider
nagyúr

a-a gprs-szel

amúgy ez a max itt: :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.