Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Drága, és ezzel kb. mindent elmondtam erről a tévéről.

(#2) kokobe válasza Cs1csó (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Nem kell megvenni a 950-est ha nem kell a soundbar ott van a 800-as jóval olcsóbban és akkor is a mostani legjobb képminőségű oled tv-t veszed...

<---AMD___ATi--->

(#3) AxBattler válasza kokobe (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

És ahogy nézem, az 55"-os változat most csak 623k HUF.

(#4) Baryka007
Szó se róla, nekem se ezt fogja tojni a Mikulás; egy Bravia, vagy egy VA paneles Samsung nekem is tökéletesen megfelel(ne).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Baryka007 válasza AxBattler (#3) üzenetére


Baryka007
őstag

Rohanok érte a boltba azonnal ! :DDD :DDD Nekem itthon van egy Sony Bravia KD49XD 7005 teljesen kiszolgál untig... Nem oled meg izéhozé... De 4k hdr, szép képe van okos is .... Nem láttam még élőben OLED -et... De ekkora felárat biztosan nem ér meg. :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#5) junior11


junior11
veterán

Pár év múlva, majd ha olcsóbb lesz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6) MSI.Navi válasza Baryka007 (#4) üzenetére


MSI.Navi
tag

Össze sem hasonlítható az OLED a hagyományos LCD tévékkel.

(#7) Astroboy


Astroboy
őstag

Kezdődik ;]

(#8) JKJ420 válasza kokobe (#2) üzenetére


JKJ420
tag

Köszönjük, hogy végetlen bölcsességeddel, egy szóban összefoglaltad azt amit erről a TV-ről tudni kell.

Komolyan attól érzed jobban magad, hogy belekiáltod a tömegbe, hogy TE nem tudsz megfizetni valamit, csak azért, hogy hátha találsz rokonlelkeket? Miért?

(#9) macilaci78 válasza JKJ420 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztos ezt a hozzászólást akartad lekorholni? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Cs1csó válasza Baryka007 (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nana ha csak egy marad a pócon megverekszünk érte! Dobom be a kosárba teszkós májkrém mellé.

(#11) Cs1csó válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ja az lehet inkább nekem szólt a másik kommentelő teljesen jól vázolta hogy lehet ezt a minőséget olcsóbban összerakni, én voltam a sima TROLL. Rámentem az arukeresőre és kiadta hogy pár százezerrel túltolták a dolgot.

(#12) kokobe válasza JKJ420 (#8) üzenetére


kokobe
senior tag

:C

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#13) Teaway válasza kokobe (#12) üzenetére


Teaway
veterán

Nem neked akarta írni!

Nincs itthon csokid??

(#14) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A kisebb távirányító majdnem ugyan olyan mint a sok évvel ezelőtti Samsungomhoz kapott. Csak az jobb. A tapipadot kb sosem fogod használni. Ugyan így a hangvezérlést. Az lg mozgásérzékelős smart remote kb ezer kört ver erre a koncepcióra.

(#15) Xaels


Xaels
félisten

Ez a FireFox Os alapú rendszer mennyire van támogatva? Megtalálhatóak rá a legnépszerűbb alkalmazások? És azok rendben frissítve is vannak?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16) adamssss


adamssss
veterán

Dolby Vison támogatott?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) Tengri válasza adamssss (#16) üzenetére


Tengri
senior tag

Sajnos nem. Ezért sem a panának a legjobb a képe HDR-ben.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#19) #72042496 válasza adamssss (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Panasonic OLED-eken nem.

(#20) adamssss válasza Tengri (#18) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a gond. Hihetetlen, hogy nem tudják megoldani ennyiért... Pedig akkor tényleg ez lenne a készülékek csúcsa.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) #72042496 válasza adamssss (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amíg médialejátszókkal nem lehet visszajátszani DV anyagokat, addig én nem tartom akkora veszteségnek. (Jelenleg belső lejátszóval, illetve lemezről megy csak a DV. Plusz az Oppo 203 tudja talán hálózatról, nem biztos, hogy a gyári FW-rel.)

[ Szerkesztve ]

(#23) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[link] A Panasonic a HDR10+ szövetség alapító tagjaként elsődlegesen a nyílt és jogdíjmentes alternatív formátumot támogatja. A HDR10+ ben is már ott vannak a dinamikus meta-adatok. A lejátszók árkülönbségén is látszik durva ára lehet Dolby Vision liszensznek.
Szerintem Dolby Visiont hosszabb távon ki akarják szorítani. ha kell a 12 bit nekik is majd csinálnak maguknak HDR12+ szabványt.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#24) NandoXXL válasza Cs1csó (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

És még rgb led káva sincs..

(#25) GemForge válasza Cs1csó (#1) üzenetére


GemForge
csendes tag

Szinte bármelyik oled tudja a javát annak amit ez itten. Csak azok nem kerülnek 1.3 millióba. Ennyi pénzért már repülnie is kellene...

(#26) Cs1csó válasza NandoXXL (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legalább az ambilight szerű cuccot kínai ócsóban.

(#29) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok lehet tők láma kérdés de miért ilyen hatalmas az ár különbség a 65" és 77" OLEDek között ?!

a területi különbség +40% de az ár at simán dupla ha nem tripla ... :(((

Same shit, different day!

(#30) adamssss válasza Orcsi (#29) üzenetére


adamssss
veterán

Mert az már a high end ahol a pénz kb nem számít. Ezt tudja a gyár is ezért áraz így.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32) Clever0 válasza Orcsi (#29) üzenetére


Clever0
senior tag

Az is lehet, hogy nagyobb paneleknél több a selejt, emiatt nem arányos az ára. Továbbá a darabszám is nagyban befolyásolja a költségeket és lehet, hogy akár 100x annyi 55-65"-es panelt gyártanak, mint nagyobbat.

(#33) Zimmy88


Zimmy88
tag

"Az idei Pana OLED tévék továbbra is az LG által gyártott panelekre épülnek, de megkapták a házon belül összerakott HCX képfeldolgozó professzor továbbfejlesztett verzióját."

Nem is tudtam, hogy professzorfejlesztéssel is foglalkozik a Pana... ;]

FZR2000 ®

(#34) atike


atike
nagyúr

Furcsa viszontlátni ezt a médialejátszó felületet egy ilyen kaliberű tévében... :) Az otthoni Panámban is pont ugyanez... :DDD Amúgy a rútsága ellenére nálam tökéletesen szerepel - tud mindent amit kell, olyat is amit más nagy gyártók nem tudnak (felhasználói névvel és jelszó védett SMB alapú filemegosztás kezelése pld).

(#35) Cs1csó válasza Zimmy88 (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes... ezek köpenyes szakállas bácsik?

(#36) Duree


Duree
veterán

Gyakorlatilag az összes gyár ami Oled tévét készít az Lg panelt használ, lévén nincs más. Jó lenne látni egy átfogó tesztet, hogy ugyanabból a panelból az egyes gyártók mit tudnak kihozni, vagyis ez egy elektronika teszt lenne inkább. Jó lenne látni mert árkülönbség van rendesen de vajon mit takar ez.

duree54

(#37) Akula


Akula
őstag

A hangrendszer nélkül csak egy jobb minőségű OLED, semmi több. Technics megmentette őket, de szerintem csak a marketing viszi az egészet. Nekem ennyiért nem kéne, ha lenne rá, akkor sem.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) Cs1csó válasza Akula (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt sosem értettem ha tévét néz az ember akkor "szinte" mindegy hogy milyen a hang egy általános minőség elég ha pedig filmet néz az ember akkor beröffenti a millás házimozi rendszert és azzal odateker neki.

(#39) -=MrLF=- válasza Akula (#37) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Hogy érted hogy megmentette őket? Technics meg a Panasonic ugyanaz a cég, mindkettő Matsushita Electric Industrial Co.márkajelzése/védjegye.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#40) #72042496 válasza Cs1csó (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

"ha pedig filmet néz az ember akkor beröffenti a millás házimozi rendszert és azzal odateker neki"

Ez az esetek jórészében egyáltalán nem igaz. (Idevágó hozzászólás: AVSForum, Q9F téma #71)

Én kiegészítem még azzal, csak példa, hogy egy hasonló tévé lehet második megjelenítő is a projektor mellett, vagy pár éves korában átkerülhet harmadik megjelenítőnek a vendégszobába. És azért csak jó, ha normálisabban szól.

[ Szerkesztve ]

(#41) Akula válasza -=MrLF=- (#39) üzenetére


Akula
őstag

A Technics név értéke. Lehetne egy elrejtett hangszóró is oldalt, vagy alul, kutyának sem tűnne fel. De így odatéve és kiírva azért más.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#42) salapp


salapp
addikt

Én csak azt kérdezem, szerintetek ha kettőt egymás mellé teszek, jó lesz rajt' a Forza Horizon egy méterről? Nem zavaró a káva? :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43) mr.furko87 válasza #72042496 (#40) üzenetére


mr.furko87
csendes tag

Nem kell millas cucc. Egy thx es z906 logitol is leesik a csajod bugyija 😉

Üdv, Mr.Furko

(#44) Orcsi válasza Clever0 (#32) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hm erdekes 4 eve mikor 60” tv valtotta a 42” majd hanyat estem hogy bazz mekkora most meg mar kicsi ... (3,8m re van a tv) azt gondoltam a 70-80” mostanra mar tucat lesz (igaz Lcdben az is lett...) csak hat lattam az oledet eloben es sajnos tenyleg jobb mint egy bravia LCD vagy ne agy isten egy QLED

Same shit, different day!

(#45) Cs1csó válasza Orcsi (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

3,8m? Az sok, 4K-hoz kimondottan.

(#46) flexxx2 válasza Baryka007 (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Élőben boltban néztem az LG Oledet, és tényleg odaver az összes LCDnek (gondolom szobában még inkább), de én is sokallom a difit, kb 20% felárat lennék hajlandó fizetni érte.

(#47) Orcsi válasza Cs1csó (#45) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ezt most nem igazan ertem de biztos az en hibam...nem az atmero szamit a tavolsagnal? A felbontas az ebbol a szempontbol miert szamit?

Same shit, different day!

(#48) flexxx2 válasza Orcsi (#47) üzenetére


flexxx2
őstag

A szemed felbontásának/éleslátásának van egy korlátja, pl (ha jól emlékszem) 50" FHD 3.5 méternél optimális, ha közelebbről akkor már kellhet a 4k. Neten meg lehet találni.

(#49) Cs1csó válasza Orcsi (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

MIelőtt mindenki letámadná ez csak egy általános útmutató.

60" UHD tévé 1,2m - 2,4m közötti az ideális nézési távolság tehát olyan 2 m sincs.

A képátló NÖVELI a nézési távolságot a FELBONTÁS pedig csökkenti ebből a kettőből lett mixelve.

[ Szerkesztve ]

(#50) Mamuska válasza Duree (#36) üzenetére


Mamuska
őstag

Ezt én is nagyon díjaznám, elég sokat számít az elektronika is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.