Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ASdS


ASdS
csendes tag

"ha otthon – pláne megfelelő eszközök hiányában – senki sem áll neki otthon"

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem kellene valami szabványt létrehozni arra, hogy az elektronikai eszközöket hogyan kell megtervezni, összeszerelni, hogy bizonyos fokig szerelhető/javítható legyen, ezáltal is csökkentve az elektronikai hulladékot? Gondolok itt arra, hogy ne lehessen egybe ragasztani a kijelzőt és az érintőpadot, hogy esetleges leejtés esetén cserélni lehessen a betört plexit, stb. Vagy, hogy csavarokat, többször ki és be pattintható füleket használjanak ragasztás helyett, és még sorolhatnám... Aki pedig nem felel meg ezeknek, nem forgalmazhat az Eu-ban.

Amiket manapság a laptopokkal csinálnak, az is kész botrány, telefonokhoz/tabletekhez annyira nem értek. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) -=MrLF=- válasza sanzi89 (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Egyetértek, már csak környezetvédelmi szempontból is jó lenne egy ilyen kötelező rendszer.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) chris-v válasza sanzi89 (#2) üzenetére


chris-v
senior tag

Olcsóbb és gyorsabb, csak ragasztgatni, mint minden részt csavarozgatni. Ha meg a balfasz user összetöri a kijelzőt, akkor így járt, majd vesz még egy eszközt, mert javítani nem éri meg. Így a cégnek lesz plusz bevétele.
Az elektronikai hulladékkal ebben a szép fogyasztói társadalomban, meg kb soha nem foglalkozott senki és ezután sem fog, abban biztos vagyok.
Ja nem, helyesbítek, nem foglalkoznak olyan hulladékkal ami nem éri meg :) Pár éve kezdték el a régi számítógépeket is beolvasztani, hogy a nemes fémeket kiszedjék így nyereséges a buli.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#5) DooMbo válasza sanzi89 (#2) üzenetére


DooMbo
tag

Jó lenne gy ilyen protokol, ami meghatározná az alapvető összeszerelési struktúrát, de erre sajnos nem lehet kötelezni senkit... Ha apple eldobható kütyüt akar csinálni a javítható helyett akkor csak csinálja... Úgyis el tudja adni az Amerikaiaknak iszonyatos nagy profittal... akkor minek tökölni a javíthatósággal.

(#6) Reggie0 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra is kene szabvany, hogy a felhasznalo hogyan koteles kezelni az eszkozt, es ha ettol elter, akkor birsagoljak meg gondatlansagbol elkovetett elektronikai hulladek kepzeseert....

(#7) jamez


jamez
senior tag

Úgy van kitalálva ha elromlik vegyél újat. :(((

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#8) gerii válasza sanzi89 (#2) üzenetére


gerii
addikt

Olyan szinten avulnak el, mennek össze az eszközök, hogy nem sok értelme van, mert mindenképp a kukában végzi a gép pár éven belül.
Inkább a headset, töltő, 20kg kezelési papírt kellene betiltani, annak lenne érezhető hatása.

(#9) Darthforce92


Darthforce92
tag

Nem mellesleg a sok ragasztóanyagnak van kipárolgása ,ami pedig rendívül egészségkárosító lehet.

(#10) madgie válasza sanzi89 (#2) üzenetére


madgie
titán

Nem muszáj végigolvasni ezt a cikket (sőt :D), de ez a lényeg:

"Az elektronikai eszközök újrahasznosítási üzletágában a cél a 7 évvel korábban eladott készülékek tömegének legalább 70%-át visszanyerni a folyamat során. Jackson elmondása szerint az Apple ezt túlteljesíti, átlagosan elérve a 85%-ot, beleértve azoknak a nem Apple készülékeknek az újrahasznosítását is, amelyeket a vásárlók hoznak be (például kedvezményes készülékvásárláskor)."

Szóval nem hiszem, hogy ezzel kéne támadni az almát. Nem szerelhető könnyen? Ja, de ez mindig ilyen volt, soha nem csináltak úgy semmit, hogy a barkácskedvűek kedvére tegyenek. A legegyszerűbb kapitalista szemlélet vezeti őket, miszerint a megengedhető legkevesebb garit adjuk alapból, ha többet akarsz, fizess érte pluszban, ha félsz, hogy összetörik, köss rá biztosítást...

(#11) sanzi89 válasza madgie (#10) üzenetére


sanzi89
addikt

Én nem az almát támadtam, hanem úgy en bloc az összes gyártót, a szemléletet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"7306 mAh" Wow, ez meddig bírja egy feltöltéssel?? :C

Live-Die-Respawn

(#13) pengwin válasza sanzi89 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Énb nagyon is a modularitás, a szerelhetőség mellett vagyok, de szerintem a mobileszközök szerelhetősége egy zsákutca...
Amint megbontod, soha többé nem lesz olyan masszív mint új korában, ezek egyszerűen nem arra valók, hogy otthon meg tudd őket szerelni.
Ha meg komoly javíthatóságot követelsz meg, akkor minden tablet és telefon kb. 15-20mm vastag lesz, mert kell a hely a szerelhető kialakításhoz.
Pl. ultrabookoknál is az tud igazán vékony, könnyű és mellette viszonylag masszív lenni, amiben forrasztva van a SoC, RAM, sőt talán még a háttértár is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) madgie válasza sanzi89 (#11) üzenetére


madgie
titán

Ja, abban igazad van. Az előző hozzászólásba még bele akartam fűzni, hogy az átlag Xiaomi és társai tuti nem foglalkoznak sz*rt se ennyit az újrahasznosítással... de végül nem írtam bele, mert lehet igazam sincs, meg flame-szagú. Na mindegy, ide már beleteszem, offba.

(#15) L3zl13 válasza Reggie0 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt hittem az már be van építve az árba. :P

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Hieronymus válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs baj a ragasztással.
Egyenletesen rögzít, szemben a csavarozással, ami csak pontokon. Esésnél és hajlítás szerű terhelésnél jobban teljesít a jó minőségű ragasztóanyag, mint a csavarozás.

Sokszor elfelejtjük, hogy minden ragasztóanyagnak van oldószere, Amivel közel nulla erő bevetésével lehet a kötést oldani, ha szükséges.
De, a jól tervezett termékek esetében nincs szükség javításra. Közel azonos ideig maradnak üzemképesek az eszköz alkatrészei. Ha a várható meghibásodás ideje felülmúlja a technológia elavulásának sebességét, akkor nincs gond.
Mindenki örül, hogy van egy eszköze, ami javítás nélkül bírta a leselejtéséig.
(Na jó nem mindenki. néhányan szeretnék legalább ötven évig üzemképesnek tudni az eszközt.)

Ha akkora behatás érte az eszközt, ami károsította, például a kijelzőt, borítékolható a további alkatrész károsodás is.
Az első generációs Nexus 7-re ráültem. Kicseréltem a kijelzőt, de nem lett tökéletes. És nem a kijelzővel voltak gondok. Lumia 535 telefonom kijelzője elsötétült. Garanciába javították. De nem sikerült visszaállítani az eredeti állapotot.

Volt szó itt arról is, hogy más gyártók nem foglalkoznak a termékeik újra hasznosításával. Nem szép, de nem is nagy baj.
Ha valami elromlik és javíthatatlan, a hulladékudvar megfelelő gyűjtőjében van a helye és nem az általános szemétben. Ha te nem oda viszed, az nem a gyártók sara. A környezettudatosság nem csak a gyártókra vonatkozik. A mögöttük álló láncszem a felhasználó. A felhasználón műlik első sorban a hulladék sorsa.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Reggie0 válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak az a ciki, ha az oldoszer viszi a tobbi alkatreszt/burkolatot is.

(#18) strogov


strogov
senior tag

A ragasztónak nincs köze az újrahasznosíthatósághoz. Apple cuccot az apple-nél sem szerelnek. Kapsz egy másikat, a rossz meg megy a bontóba. Ha az élettartama végén újrahasznosítóban végzi a gép akkor a ragasztás senkit nem fog zavarni. Egy kis (oldószeres) fürdő után darabjaira hullik a gravitációtól.

(#19) macilaci78 válasza jamez (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Helyesebben: Úgy van kitalálva, hogy elromlik és vegyél újat. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) madgie válasza macilaci78 (#19) üzenetére


madgie
titán

Hát azért annyira nem, én a legelső iPad óta használom ezeket, egy sem ment tönkre (a mostani is otthon három éve megy).

(#21) Reggie0 válasza madgie (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Komoly statisztika:)

(#22) macilaci78 válasza madgie (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami úgyis lesz, amiért "tönkremegy": leejti, megszűnik a terméktámogatás, kevés lesz a vas, vagy nem a szoftver, elpusztul a nem cserélhető akku, stb.
PDA, palmtop is van még ma is, ami működőképes, csak éppen egy tudományos számológép leiskolázza?
450 MHz-es telefonok alól kihúzták a hálózatot...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) Hieronymus válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az újrahasznosításkor már nincs nagy jelentősége.
Bár erre vigyáznak a tervezés fázisában. A gyártáskor sem okozhat kárt a műanyag alkatrészekben a ragasztó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Reggie0 válasza Hieronymus (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

En a szervizre gondoltam.

A ragasztas es a ragasztas feloldasa azert meroben mas folyamat, meg ha csak az oldoszer koncentracio-eloszlasat nezzuk is. Ergo ami kiparologva nem okoz kart, belemeritve mar nem biztos, hogy egeszseges.

[ Szerkesztve ]

(#25) -Skylake- válasza sanzi89 (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert is kellene neked otthon nyitogatni egy ipadet ? Mert szabvany szerintem is kene, de pont arra, hogy ne tudd szetszedni. Ha baja van, a szervizbe megcsinaljak.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) Hieronymus válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért merítenék oldószerbe a telefonokat?
Szervizben bizonyosan nem, hiszen ismerniük kell a ragasztó eltávolításához előírt technológiát..

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) madgie válasza Reggie0 (#21) üzenetére


madgie
titán

De hát pikkpakk elromlik, úgy van összerakva, neméted? :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Reggie0 válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, akkor ugy mondom, hogy az el menten kell a ragasztohoz eljuttatni az oldoszert, ami szuksegszeruen azt jelenti, hogy elobb es nagyobb mennyisegben van jelent az osszeillesztett muanyag feluletek menten, mint a ragaszto ele menten.

Osszeragasztaskor pedig a ragasztoban van nagy koncentracio, es a kornyezo muanyagok fele kevesebb.

(#29) L3zl13 válasza -Skylake- (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Otthoni szerelhetőség" értsd 3rd party szervíz általi szerelhetőség.

Miért is lenne jó az a felhasználónak, ha a gyártó ki tudja kényszeríteni, hogy csak a vele szerződésben álló márkaszervizekben lehessen valamit javítani?
Ez többnyire csak annyit eredményez, hogy drágább lesz a javítás.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Reggie0 válasza madgie (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyet is csak te irtal. No meg te keszitesz egy gyartora 3db mintabol statisztikat. Ok, elismerem, a szoras legalabb kicsi...

(#31) mirci18 válasza -Skylake- (#25) üzenetére


mirci18
addikt

És miért ne lehetne otthon szerelni egy egy eszközt?
Én időnként szerelgetek telefonokat és?

Elég szomorú hogy az Apple arra gyúr hogyha tönkremegy benne valami akkor dobd ki.
Annó az ipoddal megjárták.
Nem gyártottak hozzá pótaksit ezért jól megbüntették őket.
Megérdemlik. Hogyha a vásárló javítattni akar hadd javíttasson már.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#32) Béééla válasza -Skylake- (#25) üzenetére


Béééla
őstag

Legalább egy akkucserére. Én például örültem, amikor a kindlem elkezdett fél nap alatt lemerülni, és ki tudtam kapni a modemet (anélkül újra megy sokat) vagy hogy új akkut tud kapni.

Bélabá

(#33) Reggie0 válasza mirci18 (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azert buntettek meg oket, hanem mert a hivatalos szervizuk nem volt hajlando cserelni a meghibasodott akksit gariidon tul, mondvan vegyen a juzer uj ipodot. Erre kaptak a vevoktol egy csoportos pert, amit elbuktak.

[ Szerkesztve ]

(#34) mirci18 válasza Reggie0 (#33) üzenetére


mirci18
addikt

Persze de kérdem én gyártatott pót akkumulátorokat hozzá az apple?
Nem.

Ez a fajta megoldás hol divat a kis kínai noname cégeknél.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#35) hemaka válasza strogov (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amugy igen.

(#36) twollah1976 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Majd pár évtized múlva lép valamit az EU, mint anno a mobiltöltők szabványosítása ügyében.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.