Hirdetés

2020. október 21., szerda

Gyorskeresés

(#1) Tigerclaw

Tigerclaw
nagyúr

Már csak azt kellene megoldani, hogy a chromebookok ára tükrözze az értéküket. Anno olcsó fapados, erősen limitált funkcionalitású, de biztonságos gépnek álmodták meg ezeket, de mára drága fapados, erősen limitált funkcionalitású, biztonságos gép lett belőlük. Pont nem az amire az oktatásnak szüksége lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) opr válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

opr
addikt

Pont ugyan ezt akartam irni, hogy ennek az egesz Chromebook mizerianak addig volt ertelme, amig nem ugyanannyiba (vagy tobbe) kerultek, mint egy normalis, teljes erteku laptop, erosebb hw-el, sokszor gyarilag win-el.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) kisvakond111 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

kisvakond111
tag
LOGOUT blog

De mostmár van benne csili-vili Ryzen meg Vega ;]

"amúgy mint olyan"

(#4) hallador válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

hallador
addikt

Igen Magyarországon.
auspreiser

Ma is van értelme. Nekem is van és jó. A Windows-os szenvedés nem kell, mert sokkal hatékonyabb, arra amire való. Minden másra ott a vannak az ingyenes office programok.
Most épp a nagykerek mohóságát ne vetítsük le, a komplett világra. Mert nem sok értelme van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

(#5) stratova válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

stratova
veterán

Mondjuk a referenciának használt A6-9220C-t tényleg nyugodtan lehet már nyugdíjazni, ha 6 W-on már ott a 3050e, 3015e, 3020e.

(#6) Tigerclaw válasza hallador (#4) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Azt tudom, hogy hasznos es jo is, már többször akartam venni csak mintha túl sokat kérnének érte. Inkább árulnák az OS-t külön.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) freeapro

freeapro
senior tag

Szerintem az olcsó kínai celeronos Win10 ultrabookok kinyírták ezt a piacot.
Minek szarakodni valami limitált cuccal, ha a nem limitált is jó office alkalmazáshoz, meg böngészéshez meg filmnézéshez.

200$-ért már vannak gyengébbek, 300$-t meg IPS monitorosok.

[ Szerkesztve ]

(#8) Alchemist válasza hallador (#4) üzenetére

Alchemist
őstag

Ezeknél olcsóbb és jobb egy néhány éves refurb üzleti noti, ha pedig könnyedebb tartalomfogyasztás az igény, arra pedig ott vannak a CB-nál könnyebb és olcsóbb tabletek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) b2fodist válasza freeapro (#7) üzenetére

b2fodist
csendes tag

Azok szerintem nem konkurencia a Chromebook-nak. CB eladások legnagyobb részét a nagy iskolai/irodai beszerzések adják. Ezen a piacon számít a termék támogatás/garancia/stb meg lassan hogy kínai márka e :U . Céges flottába se rendel senki dzsunkafont.

(#10) Tanisz

Tanisz
senior tag

Nekem ezek a Chromebookok teljesen kimaradtak a látó/érdeklődési körömből.

Valaki aki már használt/használ ilyesmit az világosítaon már fel pár mondatban, hogy mire jó, hogy használható, mire?

Elkezdtem infót nézni róla a neten, de jó lenne ha olyan valaki is írna róla pár mondatot, aki tényleg használta :)

Sok szép és jót írnak róla, de nem tudom, hogy pl ha valakinek szövegszerkesztésre kellene (word/excel alternatív dolgok) offlineban is tudja-e használni, vagy csak a netes google féle docs, sheetet...stb?

Valamit pl androidos telefont lehet-e vele szinkronizálni...stb. Ha igen, az milyen szinten működik?

Köszönöm előre is a segítséget :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#11) edward2 válasza Tanisz (#10) üzenetére

edward2
addikt

Régen egy Chrome volt. Akkor volt értelme amikor a netbookok vérgyengék voltak ez meg elég jól működött.

Azóta a Google szokás szerint meghülyült. Most már futnak rajta android appok meg a legújabb infók szerint (ha jól emlékszem) már windows appok is futni fognak.

Közben kettéválasztották az OS-t és a Chrome-ot is így végülis ott vagyunk hogy van egy laptopod amin semmi sem natív, igazán használni se lehet semmire, de legalább drága annyira amennyiért már kapsz egy normális WIN10-es lapost.

(#4) hallador
Windowsos szenvedés már igen jó ideje nincs. 10-es windowsal nem tudom kinek mi problémája lehet...

(#12) moleculez válasza edward2 (#11) üzenetére

moleculez
addikt

Pont most kellett könnyű tanulós laptopot venni, asszony visszaült az iskolapadba (persze virtuálisan), és hát izé... Honor Magicbook 499£ plusz ajándék egér. Tanulói jogviszonnyal meg úgyis jár ingyen O365. Nem egy egyedi eset, sima egyetemista laptopot keres. :U

Az alvás a gyengék kávéja. Krumplikás Papri.

(#13) Reggie0 válasza moleculez (#12) üzenetére

Reggie0
nagyúr

De ugye nem az AMD-set vetted?

(#14) Tigerclaw válasza edward2 (#11) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Nalam most pont az egyik laptopot csontra fagyasztja instant az egy W10 frissites ami kb. egy hete jott. Az egyetlen megoldas, hogy visszaallitottam korabbi allapotra... (tegnap masodszor, mert megint frissitett) Raadasul azzal szembesultem, hogy nem lehet kikapcsolni az updatet, csak eltolni 1-2 hettel, amit most kovetnem kell. Ez azert eleg oldschool windows dolog.

Nalam mondjuk nincs virus problema, de ebben is jobb a Chrome OS.

Ami problema, hogy nalunk csak szurkeimportban letezik, mint minden Google eszkoz, igy meg dragabban beszerezheto, de az eredeti ara is tul magas, a benne levo hardverhez kepest.

(#15) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#14) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Jelzem, hogy a masodik PC-m is hasznalhatatlanna lett a windows frissites miatt. Mas generacio, mas processzor. Csak ennel mar a login kepernyo se jon be, igy talan vissza se tudom allitani.

(#16) mad823 válasza edward2 (#11) üzenetére

mad823
aktív tag

De most őszintén: egy átlag egyetemistának kell bármi más egy böngészőn kívül? Abban ma már pont elfut bármi...

(#17) AxBattler

AxBattler
félisten

Örvendetes hír, bár eddig sem az alkalmazott CPU kínálat volt a rákfenéje.

Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy miért nem fogy nálunk a 100-150k HUF-os ársávban, amikor a droid tableteket, iPad-eket, filléres/búcsús notikat ugyanennyiért bőven viszi a jónép?
Pardon. Jobban mondva: miért nem kapható?
Csak mert €350 körül bőven jó/használható Chromebook-okat lehet venni külföldön. :U

Android-os MS Office-al, Xbox (xCloud) appokkal, érintőképernyővel, pen-el simán jó lenne a hétköznapokra, 8-10 órás üzemidővel, 120k HUF-ért.

(#18) velizare
A hazai szitázómestereknek ez mióta akadály?

[ Szerkesztve ]

"A CPU-k tekintetében pedig egészen vad irányt vett a magömlés a projektekben." by Abu85 ........................................... Cable management is for the weak! ..............................................

(#18) velizare válasza AxBattler (#17) üzenetére

velizare
veterán

mert nincs magyar billentyűzet hozzá.

mod: Westet próbáltam befűzni rá kb. másfél éven keresztül egy Asus C300 magyarítására. aztán feladtam. szerintem ő is, csak sokkal hamarabb. ha van még jelölted, küldd át kérlek a ph nickjét. iskolába beszerezni ilyen csak a KLIKen keresztül lehet/érdemes, rajtuk meg szerintem nem tudod átverni ezt a megoldást. kivéve, ha jól fekszel valakinél.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#19) Tigerclaw válasza mad823 (#16) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Raadasul egyre tobb irodai webapp-ja van a Google-nek es ahogy nezem, nem is akadnak fel rajta a nepek, hogy word, excel, ppoint helyett a google alternativakat hasznaljanak, meg ha funkcionalitasban mas kategoriat jelentenek. A Stadiat ne is emlitsuk. Mondjuk nem tudom, hol helyezkedik el a cloud-gaming palettan, de mivel csak Chrome kell hozza, elmeletileg mukodik ezeken a gepeken is, hacsak nem tul regi CPU van bennuk.

Ha lenne hivatalos magyar Chromebook forgalmazas engem is jobban erdekelne, de ez lehet hogy meg tavoli celkent sem szerepel a Google naptarjaban.

[ Szerkesztve ]

(#20) velizare válasza Tigerclaw (#19) üzenetére

velizare
veterán

a chrome os kiválóan tud magyarul out of the box, a gyártók nem hisznek az itthoni piacban.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#21) moleculez válasza Reggie0 (#13) üzenetére

moleculez
addikt

De :K , és köszöni szépen jól elvan :K

(#22) MeszesKPT válasza velizare (#20) üzenetére

MeszesKPT
őstag

Ezért meg a felhasználók sem hisznek a termékben. 22-es csapdája.

(#23) Tigerclaw válasza velizare (#20) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Inkabb a Google-n mulik, hogy nalunk is elerheto legyen a hardveres szegmense hivatalosan, benne a Chromebook is persze magyar bill. kiosztassal. Ezek a gyartok siman hozzak ide a hasonlo hardverrel szerelt gepeiket Windowsal, vagy OS nelkul.

(#24) Tigerclaw válasza MeszesKPT (#22) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Itthon kb. nem is ismert csak a hozzank hasonlok koreben, de meg nekunk sincs kozvetlen tapasztalatunk. Nekik kell lepniuk eloszor, mashogy nem mukodik.

(#25) AxBattler válasza velizare (#18) üzenetére

AxBattler
félisten

Ennyire nem éri meg? Akkor tényleg bajos lehet, marad a matricázás. :U
Így tényleg csak valami központi/befektetői akarattal fog bármi is változni.

Aprón nézegettem a hirdetéseket, de csak refurbished kapható, 6 hó garival, külföldi kiosztással, 14-15.6" méretben... meh. Vékony kávás, táccsos, 13.3" lenne az igazi.
:(

"A CPU-k tekintetében pedig egészen vad irányt vett a magömlés a projektekben." by Abu85 ........................................... Cable management is for the weak! ..............................................

(#26) Tigerclaw

Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk idosebb, vagy IT analfabeta embereknek inkabb egy ilyen rendszert kellene megtanitani, nem a Windowst. Iskolakban, foleg a mostani tavoktatasos, digitalis oktatasos idoszakban is ez lenne idealis. Egyszerubb, biztonsagosabb, kevesebb dolgot lehet rajta elallitani...csak forgalmazni kellene, hivatalosan.

(#27) Pingüino válasza edward2 (#11) üzenetére

Pingüino
junior tag

"Windowsos szenvedés már igen jó ideje nincs. 10-es windowsal nem tudom kinek mi problémája lehet..."

Ebbe szerintem ne menjünk bele. Sokaknak van vele nem kevés gondja.

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.

(#28) AxBattler válasza Tigerclaw (#26) üzenetére

AxBattler
félisten

+1
Talán még a One UI-t is ide venném, mivel egy idősebbnek könnyebb lehet ugyanazt a felületet megszokni telefonon + tableten + notin + "asztali gépen", még ha az nem is ChromeOS.

(#29) opr válasza Tigerclaw (#26) üzenetére

opr
addikt

szerk: Felreertettem, amit irtal, erto olvasas egyes, uljek szepen a sarokba. Igazad van, egyetertek, +1. :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) Reggie0 válasza moleculez (#21) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Hat, csak az a baj veluk, hogy jobban eszik az akkut, mint reklamozzak, mivel az AMD elszurta a 2x00u szeriat es a PC6 allapotott le kellett tiltani, mert fagyast okoz(de nem ritkan ezzel egyutt a CC6-ot is tiltjak). 8 orat nem nagyon fog menni, inkabb 6 orat bir. Arrol mar nem is beszelve, hogy alulfeszelni sem lehet, le van tiltva, igy optimalizalassal sem tudod a hibat kompenzalni. Intel ebbol a szempontbol jobban teljesit.

[ Szerkesztve ]

(#31) b2fodist válasza Reggie0 (#30) üzenetére

b2fodist
csendes tag

Nekem volt Matebook D 2500u, semmi baj nem volt vele. Matebook X 8550u-ra váltottam a 3K kijelző és 16GB RAM miatt, semmi különbség nincs az üzemidőben.
Ha mostanában vette amúgy is 3500u-val van szerelve,

(#32) Reggie0 válasza b2fodist (#31) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Pedig van, foleg a katalogusadatokhoz kepest. Ezek ismert problemak az AMD procikkal, nekem is Thinkpad A485 van, szemelyesen elvezem a bugokat es hianyossagokat :) Most, hogy 96Wh akku van a gepen, igy az uzemido nem izgat annyira, de egy ilyen csak beepitett akksis cuccnal azert problema.

[ Szerkesztve ]

(#33) edward2 válasza mad823 (#16) üzenetére

edward2
addikt

Pont egy egyetemistának kell több mint chromebook:
Gondolom a CAD program is fut böngészőben meg a programozói programod is.

(#34) edward2 válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

edward2
addikt

Egy laptop és egy PC lett használhatatlan egy win10 Update miatt?

(#27) Pingüino
Légyszíves mondj példákat, mert ez így elég széles hogy 'hát van akinek van problémája'

(#35) Reggie0 válasza edward2 (#33) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Az atlag egyetemista foci/kozgaz szakos, nem mernok.

(#36) Tigerclaw válasza edward2 (#34) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Igen sajnos. Most mindketto vissza lett allitva a frissites elotti rendszervisszaallitasi pontra es igy mennek. Meg ki kellett kapcsolnom a frissitest erre a honapra, amit majd kesobb tolnom kell folyamatosan, amig nem jon valami javitas.

(#37) Sanya válasza hallador (#4) üzenetére

Sanya
veterán

Java egy jó combos intel celeron n4100 cpuval van szerelve, ami kb kevesebbet tud, mint a gyerekeimnek ajándékozott régi telefonom.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) moleculez válasza b2fodist (#31) üzenetére

moleculez
addikt

Így van 3500u van benne. Az idle fogyasztás is egész baráti. Igaz nagyrészt (főleg most járvány alatt) 99% otthon használja, ha meg be kell menni mégis, akkor itt az iPad.

(#39) Pingüino válasza edward2 (#34) üzenetére

Pingüino
junior tag

Nem "hát van akinek van problémája", hanem "Sokaknak van vele nem kevés gondja".
És azért ne menjünk bele, mert millió meg egy probléma le lett már írva, ne offoljuk szét ezt a topic-ot is. Ha nem találsz egy windows 10-re panaszkodó embert sem, akkor a hiba nálad van.

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs.

(#40) edward2 válasza Pingüino (#39) üzenetére

edward2
addikt

Ja panaszkodásból mindig lehet találni. Saját magam 3 win10es géppel rendelkezem. Családban van legalább másik 5. Senkitől egy szót sem hallottam.

Biztos mi vagyunk szerencsések.

(#41) sb válasza hallador (#4) üzenetére

sb
veterán

Nem erről beszél szvsz.
Gyártók jöttek ki nagyon nagy százalékban 900-1000+ USD-s Chromebookokkal.
Sokszor amúgy irreálisan erős hw-vel, tehát nem sz*rt adtad drágán. De ettől értelme még nem sok volt ill. egyáltalán nem ez volt valóban az eredeti terv ezzel az ökoszisztémával...

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#42) sb válasza Pingüino (#39) üzenetére

sb
veterán

A realitások talaján kellene maradni.
Valószínűtlen egy rohadt bonyolult OS esetében, hogy hibátlan legyen. Nyilván aki ezt mondja és user errorozik annak sincs igaza.

De azért a "sokaknak nem kevés" is költői túlzásnak tűnik ha a felhasználóbázishoz nézem. Gyanítom a win10 userek döntő többségének nem hal meg a rendszere minden második héten... vagy akár csak nagy update-eknél.

(Én azt hiszem értek hozzá valamennyire, motorház alatti dolgokhoz is, mégis volt nagy update utáni hálózati lehalásom nekem is (a legendás SMB tiltások idején) amit valóban nem lehetett megoldani ha egyszer el volt cseszve. Volt backupom de már nem segített soksok beleölt munkával sem.
Viszont ettől eltekintve meg vígan használom több gépen évek óta. Sanszosan több gondom volt Win7-tel vagy bármivel, minél régebbre megyünk vissza időben.)

szerk: Ja és az OS helyére be lehet helyettesíteni a vga drivereket is. Ott is hazudik mindenki aki szerint rakássz*r/használhatatlan vagy "sosevoltgondvele" bármelyik gyártó drivere. Azok a topicok is zárhatóak. :D

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#43) sb válasza Reggie0 (#30) üzenetére

sb
veterán

Erről az állapotproblémáról van valami konkrét vagy akár hivatalos elemzés/leírás?

(#44) Alchemist válasza mad823 (#16) üzenetére

Alchemist
őstag

Az egyetemista nem fog örülni a browser only megoldásoknak olyan helyeken, ahol éppen nem elérhető a net (jónéhány ilyen hely van).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#45) Reggie0 válasza sb (#43) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Persze. pl. kernel.org-os threadeken megtalalod. AMD oldalan nincs kint, mert veletlenul csak ehhez a szeriahoz nem adnak ki Revision Guideot...

(#46) edward2 válasza sb (#42) üzenetére

edward2
addikt

Szerintem azt is érdemes számba venni, hogy chromebook user szintet hasonlítunk össze. Én nem vonom kétségbe, hogy sok power user szív a windowsal, de aki csak használja netezni, lightroomra, játszani és hasonlókra az nem sok problémába fog ütközni.

Ez például windows XP vagy vistán sem volt még így, de a 7 és 10 szerint mindennapi usernek hibamentes.

(#47) mad823 válasza Alchemist (#44) üzenetére

mad823
aktív tag

Szerencsére egy google docs, sheets vagy slides megy offline is...

(#48) Pingüino válasza edward2 (#40) üzenetére

Pingüino
junior tag

Tudod, egy hiba meglétét könnyebb bizonyítani, mint a nem létét. Ha valakinél, akár csak egy embernél is jelentkezik, akkor a hiba létezik. Ha viszont egy embernél nem jelentkezik, az még nem jelenti automatikusan, hogy nem létezik.
Gondolkodj el ezen. :)

(#49) Pingüino válasza sb (#42) üzenetére

Pingüino
junior tag

Nem azzal van a baj, hogy nem tökéletes egy OS, mert valóban egy bonyolult rendszerről van szó, amit nem egy ember fejleszt, lehetetlen hibamentesre csinálni. Viszont lehet, hogy a tesztrészleget nem kellett volna leépíteni.

(#50) thgergo

thgergo
tag

Cikkben levő 14 nm-os 4 magos 11 CU-s Raven Ridge szerintem hibás. Helyette nem a szintén 14 nm-os 2 magos 3 CU-s Dali van ezekben?
Nem hiszem, hogy külön a Raven ridge-nél több mint felét tiltanák le jó kihozatal mellett a 3 3250C-3050C között. Továbbá sok Desktop Athlon is hibásan Raven Ridge-nek van feltüntetve a Prohardveren, pedig azok natív 2 magos dali lapkák, pl 3000G.

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.