Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Az első saját procim egy Intel Mendocino alapú Celeron 366-os volt :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

Vajon mennyivel lett volna nagyobb és energiaigényesebb zen3 maggal, hogy inkább a spórolás mellett döntöttek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) Yutani válasza Petykemano (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Engem inkább a forrasztott háttértár aggaszt. Legalább 500GB-os NVME SSD-re van szükség, hogy ne fogyjon el idejekorán. Szerintem.

De egyébként milyen már Abu. Mindjárt itt a várva várt NV keynote, aztán ilyen gyenge próbálkozásokkal akarja az AMD-re terelni a figyelmet.

;]

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) fatpingvin válasza Yutani (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

szívemből beszélsz, ez a mindent mindennel összeforrasztunk ez egy nagyon rossz irány. pontosan ugyanakkora merőleges helyigénnyel lehet bontható kötést is létrehozni (lásd eMMC modulok) csak szándék kéne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Trailblazer válasza Balázs Z. (#1) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont ezt akartam írni, hogy nem lőtte már el a rivális egyszer ezt a nevet?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) Petykemano válasza Yutani (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Megmondom őszintén, hogy azt a részt nem is értettem, ezért átsiklottam felette.
Milyen kapcsolat van a foglalat (gondolom itt azt kell érteni, hogy BGA vagyis forrasztott, vagy pedig m.2) és a teljesítmény között? Azt értem, hogy a forrasztott NVME SSD lapka/lapkák kevesebb helyet foglalnak, mint ha kialakítják a m.2 slotot az ahhoz szükséges vezetékezéssel, stb, amibe aztán bele lehetne nyomni a sticket. De mi köze ennek a sebességhez, amivel Abu indokolta?

Egyébként a nemvolatilis adattárolók esetén szerintem sem okés a forrasztás.

A NAND tudtommal ellentétben a HDD-vel nem úgy hal meg, hogy nem tudod kiolvasni az adatot, hanem éppen ellenkezőleg, hogy nem tudod többet felülírni. Ennek megfelelően, a megdöglött és használhatatlanná vált NAND adattárolón az adatok valójában letörölhetetlenek. Nem véletlenül vállalnak 5, némely esetekben lifetime garanciát ezekre. Mert pontosan tudják, hogy senki nem fogja cserére küldeni azt NAND adattárolót, amelyen családi fotók, videók vagy munkához kapcsolódó adatok vannak.
A német Samsung pl azt javasolta, kalapáccsal és fúróval essünk neki a meghajtónak [link]

Egy NAND eszközt, ha így elhasználódott, fájó szívvel, de elpusztítasz és cserélsz. De egy forrasztott adattároló esetén mit kezdesz? Buktad az egész notebookot, vagy ha vállalnod kell azt a kockázatot, hogy a visszaküldés során a családi fotók kikerülnek a netre.

Ezt most csak azért mondom, mert én például ugyanezzel a kifogással nem élnék a forrasztott volatilis memória (HBM) ellen. Ha a memória bekrepál az integrált eszközön, nyilván cserélteted az egészet gariidőn belül. A Garanciaidő persze megint más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) beef válasza Petykemano (#6) üzenetére


beef
őstag

Elég sok döglött SSD-t láttam, de eddig még egyik sem pusztult meg úgy, hogy read only lett. Mindig a vezérlés adta meg magát.
Ettől függetlenül a forrasztós megoldás nem barátom.

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Már előre látom, hogy jönnek a kereskedőkhöz az átlag vásárló és veszi meg közép áron az ilyen típusú ryzen 5 platformú laptopot és majd hozza be haverékhoz a számtech boltba, hogy fejleszteni kellene, aztán mikor megnézik, lesz benne egy bankkártya méretű nyák lap a borítás alatt, kb. minden ráforrasztva....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Bounti válasza Petykemano (#6) üzenetére


Bounti
aktív tag

"De mi köze ennek a sebességhez, amivel Abu indokolta?"

Valóban kevésbé érthető megfogalmazás, de szerintem itt annyi a megoldás, hogy:

A Mendocino dizájnjának egyik érdekessége, hogy kifejezetten a BGA-s NVMe SSD-khez lett tervezve, így az AMD elsődlegesen ilyen adattárolókat vár majd a gyártópartnerektől, nem sata bővíthetőséget. Ennek egyrészt a sebesség az előnye, másrészt pedig maga a platform rendkívül kevés helyet igényel, így a készülő notebookokba relatíve nagy akkumulátorkapacitás fér.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#10) lionhearted válasza Petykemano (#6) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezeken a vezérlő alapból titkosítottan tárolja az adatot. Csak használni kell ezt a titkosítást, és levédeni a kulcsot. Így "örökre" ott maradhat a titkosított adat.

Tegnap még működött...

(#11) sh4d0w válasza Balázs Z. (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akartam írni, hogy az Intelnek is volt Mendocino-ja a régi Celeron időkben... :C

https://www.coreinfinity.tech

(#12) angyalpc2 válasza Balázs Z. (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag


bizony nekem is 533Mhz 28W
250 nm
2.05V
66Mhz FSB
Szerintem még bele fért volna még a 566-600Mhz a 250nm-eres technikába Elvégre volt P3 600B is 35 W-al

most meg tartunk 5-10nm-nél

[ Szerkesztve ]

(#13) Raymond válasza Balázs Z. (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyan nem elso proci mert voltak elotte masok, de nekem is volt egy 366 -> 550Mhz :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

"A Mendocino dizájnjának egyik érdekessége, hogy kifejezetten a BGA-s NVMe SSD-khez lett tervezve"
Remek, hogy mindenki epölösödik.
Mit lehetne még integrálni, hogy még hamarabb váljon e-huladékka és kelljen újat venni?
Nesze neked greenwashing :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) villamos


villamos
őstag

Van még bőven hely az e-hulladéknak Afrikában...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16) Reggie0 válasza tibaimp (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

A BGA-t is le lehet cserelni, csak forrasztani kell hozza.

(#17) Cyberboy42 válasza Petykemano (#6) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Itt szerintem arra kell gondolni hogy az abszolut belépő szintű notikban még csak nem is volt lehetőség nvme ssd-re, esetleg egy satán bekötöttre, és most már ide is ezt várják az alap szintnek.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#18) Orcsi válasza Armagedown (#14) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hat nem tudom … nincs sok apple termekem de azert eleg sokaig lehet oket hasznalni ipad 7 eves mukodik mintha uj lenne (lenovo tablet 2 ev alatt meghalt…) de amugy meg laptopom is jol birja thinkpad lassan 6 eves… sajnos a win11 lesz majd a halala mert nem kompatibilus… szoval ha nem szutykot veszel akkor azok birjak … es nyilvan mint irodista nem kell hudeeros gep ahhoz hogy a benti clouddesktopra csatlakozzak arra szerintem egy raspberry is eleg lenne … a legjobban akkor vagy zold ha nem veszel ujat minden evben … nyilvan mindenkinek szuksege van i7re meg Ryzen7re mert kell es punktum :R

Same shit, different day!

(#19) tibaimp válasza Reggie0 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, csak ezt egy "sima" számtech bolt nem csinálja meg.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Armagedown válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

"Kicsit" nehezebb kicserélni, mint egy normál nvme ssdt.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#21) bil


bil
tag

Nem rossz, tetszik. Kiváncsi vagyok h csak laposokban jelenik-e meg vagy lesz NUC-féleség is.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#22) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az alsó hulladék kategória processzora lesz ez.

A tejfölös doboz laptopokban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

ABU Egy ilyen 2 magost, 4GB rammal, 128GB SSD-vel forrasztva mindent, wifi-t is nyákon, kívánok használatra neked életed végig!

(#24) Fred23 válasza NandoXXL (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Miért, gyűlölöd? :F

(#25) hallador


hallador
addikt

Tehát az AMD még ki sem jött 2022-es fejlesztése képes volt gyorsabb lenni, mint az intel 2020-as és még 2 magos processzora, miközben az AMD 4 magos?
Amúgy az AMD miért nem i3-1210u val hasonlította össze miért egy 2 éves modellel?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) Graphics válasza NandoXXL (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hjuszton, baj van? :N

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Jagon válasza Graphics (#22) üzenetére


Jagon
tag

"Az alsó hulladék kategória processzora lesz ez."

Szerintem semmi baj nincs a paramétereivel - kivéve talán a 2 CU-os GPU-t...
Hasonló gépet hajtok 4 éve (Aspire 3, R3 2200U, Vega 3), minden gond nélkül. Mondjuk abban cserélhető a RAM és az SSD, de nem kellett egyikhez sem nyúlni ennyi idő alatt.
Skyrimre tökéletes, GTA IV azért már megizzasztja.
A legerősebb gép az irodában - mondjuk ez az irodát is minősíti... :DDD

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#28) Armagedown válasza Jagon (#27) üzenetére


Armagedown
őstag

Az új Am5ös processzoroknál is 2 CUs GPUkról szóltak a pletykák, most már legalább tudjuk, hogy nagyjából mire lesznek képesek, kíváncsi leszek a tesztekre.
Nem jó, de a célnak megfelel, jobb, mintha nem volna semmi igp.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#29) ddekany


ddekany
veterán

Kíváncsi lennék, adott térfogattal mennyi akkumulátor kapacitás nyerhető azzal, hogy BGA-s az SSD. Meg akkor gondolom sokan forrasztják a RAM-ot is. Mert ez egy notebook, tehát billentyűzet, 10-en colos képernyő miatt már megette fene... nem kell zsebben elférnie.

(#30) plömplöm


plömplöm
őstag

ehh, több ppga procit is sikerült hozzászólni, de a legendás sepp (slot1) 300a is mendocino volt, sőt az volt az első.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#31) ddekany válasza ddekany (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Bár SSD esetén egy jelentős előnye lehet az integrálásnak a notebookba, hogy a hűtést jobban meg tudják oldani, mert pontosan tudják melyik IC hol van és milyen magas. Ha bármilyen M.2-es SSD-vel kompatibilisnek kell lenni, akkor lehet még rugalmas thermal pad-ezzel próbálkozni, de eléggé szerencsejáték.

[ Szerkesztve ]

(#32) janeszgol válasza Jagon (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Böngészni, Youtube-ozni jók lesznek. Akinek másra is kell, az vegyen drágábbat!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) tibaimp válasza janeszgol (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez jogos! Én inkább abban látom a problémát, hogy ez egy olcsó CPU, így a laptop gyártók majd egy olcsó lapost építenek belőle, kb, minden ráintegrálva a nyák-ra, és a gép a 2-3 év gart alig bírja ki, mire tönkremegy majd rajta a legrosszabb minőségű nand chip, memória, ssd vezérlő, ami csak kapaható volt a piacon, és válik a cucc igen hamar e-hulladékká a cpu-val együtt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Reggie0 válasza tibaimp (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Indiaban-afrikaban vigan atforrasztjak es meg hasznaljak evekig, nem kell aggodni.

(#35) Darmol válasza hallador (#25) üzenetére


Darmol
senior tag

Gondolom azért mert árban a i3-1115G4-t támadja, nem az i3-1210u-t amely feljebb helyezkedik el. Ha már amúgy is szóba hozták a cikkben az alacsony árát, erre a lehetőségre gondolni alap kéne legyen nálad, ha már kereskedsz velük. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#36) tibaimp válasza Reggie0 (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy érted, hogy az Európában eladott, majd e-hulladékká vált hulladék oda kerül, és ott ekkor forrasztják át és használják tovább?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Reggie0 válasza tibaimp (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. A telokat is elesztgetik fel.

(#38) tibaimp válasza Reggie0 (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) Vili


Vili
csendes tag

adjanak 16GB Ramot 500GB NVME SSD-t mindezt 14"-al 300-350 dodóér vagy ajróért és ide vele a forró számba... :))

[ Szerkesztve ]

(#40) hallador válasza Darmol (#35) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de Te tudsz már árakat? Konkrétan mennyiért fogják adni? És mennyibe fognak kerülni a termékeik, ilyenkor erre gondolni felesleges, mert az árak nem így működnek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) ddekany válasza Vili (#39) üzenetére


ddekany
veterán

Hát... Ahol ráforrasztanak mindent az alaplapra (pl. tabbletnél), ott az első dolga a gyártóknak, hogy csinálnak egy alap verziót direkt kicsit alulméretezett RAM-al és háttértárral, és aztán egy jelentősen drágábban árult (de nekik szinte ugyan annyiba kerülő) változatot, ahol utóbbival nem szívatnak. Főleg a 16 GB RAM, az már egyenesen prémium kategória és árazás lenne valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Petykemano


Petykemano
veterán

Oberon Plus Aka PS5 refresh

Így már tökre érthető, miért készült egy ilyen chip butított zen2 magokkal RDNA2-vel N6-on. A portolást nyilván a Sony fizette.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#43) MMSZoli


MMSZoli
tag

(#44) Darmol válasza hallador (#40) üzenetére


Darmol
senior tag

Mi lesz az ár, azt majd a piac meghatározza.
Nem a jövőbeni árról beszéltünk hanem arról, mi lehet annak az oka, hogy nem egy fokkal drágább kategóriával hasonlítja az AMD a termékét. Kézenfekvő magyarázat, hogy az olcsóbb szegmenst célozza vele. Azt célozza, de hogy hová megy a golyó az más kérdés.
Nem azt kérdezted mennyibe fog kerülni hanem idézem: #25 "Amúgy az AMD miért nem i3-1210u val hasonlította össze miért egy 2 éves modellel?"

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#45) hallador válasza Darmol (#44) üzenetére


hallador
addikt

Tehát kitaláltál egy elméletet, ami szerinted ok, és ezért ez így van.
Tehát semmilyen infód nincs erről, csak szerinted ez így van és fogadjuk el, értem.
Ez ahhoz hasonlít mint vitya és gyuri bácsi, olyanok mint Eder mester meg Pumukli, csak Eder mester látja. Mindenki más meg bólogat... :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) Reggie0 válasza hallador (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet nitrohigitoval te is latnad :)

(#47) Darmol válasza hallador (#45) üzenetére


Darmol
senior tag

Nagyon-nagyon erőlködsz, de Oszkár bácsi csak nem jön. :(
Nettó hülyeségeket beszélsz. És azt hazudod, hogy én is így teszek.
Idézem magam, hátha másodszorra átmegy: "erre a lehetőségre gondolni alap kéne legyen".
A lehetőség egy valószínűséget feltételez.
Nehéz nyelv a magyar. Egyéb lehetőségekbe most nem megyek bele...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#48) Robitrix válasza Raymond (#13) üzenetére


Robitrix
senior tag

sehol nem vagytok gyerekek! az én első saját PC-m egy Intel 8086 8 mhz-es turbo gép volt... Hercules grafikával. :) Ez persze azt is elárulja, hogy én még Noé bárkáján vészeltem át az özönvizet. :)

(#49) Raymond válasza Robitrix (#48) üzenetére


Raymond
félisten

Nem az elso PC-rol volt szo ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Fred23


Fred23
nagyúr

Eltelt pár hónap, a nagy letámadásból eddig annyi sikerült, hogy a hírben szereplő chipekből egy, a 7520U végre valahára elérhető lett Magyarországon is egy, azaz 1 db notiban arukereso.hu szerint. Ez az egyetlen a Lenovo IdeaPad 1 15AMN7, nemzetközi, azaz saját kézzel matricázható billentyűzettel. Fantasztikus. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.