Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pohár


pohár
félisten

Aztaku...
Te aztán megjártad, de rendesen... :(

Ez mikor volt?? Gondolom jobban érzed már magad, és jobbulást kívánok!! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2) 7


7
addikt

Megmondom oszinten, ritka pocsek volt olvasni. Nem azert, mert rosszul irtal volna, hanem azert, mert atereztem. Kell egy kis ido, hogy megnyugodjak, utott a dolog.

Ird ki az elejere, hogy gyenge idegzetuek ne olvassak, nekem is kell most egy kis pihenes. :)

@pohar: En is vegig birtam olvasni, de, hala az empatikus keszsegemnek, nem voltam epp a legjobb formamban, mikor befejeztem. :P

[ Szerkesztve ]

(#3) pohár válasza 7 (#2) üzenetére


pohár
félisten

Gyenge vagy :P :B
Én bírtam végig :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4) Kicsirics77 válasza pohár (#3) üzenetére


Kicsirics77
veterán

még jó,hogy leszoktam már vagy 4 éve
de pont ilyen fájdalmaim voltak reggelente kivéve,hogy nem perforált a tüdődm de a hátam majd leszakadt minden reggel,ja és a másodikon már nem kaptam levegőt,ma meg már gond nélkül szaladgálok akár a 6-ig is.
minden elismerésem én belehaltam volna mert elég rosszul tűröm a fájdalmat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5) gPoint


gPoint
tag

Atyaég!

Két hete próbálkozom (az éveken át tartó próbálkozásokat nem számítva) leszokással de ez megerősített abban hogy soha többet nem kellene rágyújtani.

(#6) Gambit válasza 7 (#2) üzenetére


Gambit
őstag

Én szurkálós résznél abbahagytam, és csak a végét olvastam el. Nem bírom a szenvedést, és úgy tűnik, olvasni sem vagyok képes róla. :(

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#7) Levin01


Levin01
őstag

Na én rá sem szoktam, szóval nincs ilyen gondom. A cigarettázás az emberi "butaság" ( és most nagyon finoman fogalmaztam ) csúcspontja. Sokkal inkább zavar, hogy nincsenek tekintettel azokra akik nem akarják kinyírni magukat. Én történetesen ugyan úgy büntetném a dohányzást mint a kokainhasználatot. Betiltani, üldözni, megsemmisíteni.

(#8) pohár válasza Kicsirics77 (#4) üzenetére


pohár
félisten

Jól is tetted!! :K
Én rá se szoktam, nincsenek ilyen gondjaim hál' Isten...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9) Sanyix


Sanyix
őstag

nekem a legkeményebb az ébrenlétes mandulaműtét volt eddig, hány és öklendezés inger (de hányni nemtudsz semmit, mert éhgyomor) keltő fújós érzéstelenítővel, 10 centis tűvel torkonszurkálással, ilyen ollószerű izével vágogatással, és undorító cafatok kitépkedésével. De ez mind semmi a tiédhez képest, jól írtad, átéreztem.

De az miért van, hogy sokkal keményebb dohányosoknál nincs ilyen?

(én nem cigizek, egyszer próbátam ki ilyen "miaszartesznekezen" indíttatásból, két slukk után azt mondtam "ebbe nincs semmi jó", majd éjszaka kiokádtam tőle az aznap megevett összes kaját, ami véglegesen megpecsételte nálam a dohányzás sorsát örökre, mert a hányástól meg félek mint a tűztől, ezért nem tudok ész nélkül sem piálni, mint egyesek :)

Apámmal meg abbahagyattam a dohányzást. 20 évig nyomta, majd még kisebb koromban mikor valami csínnyel, meg nemtanulással felidegesítettem, megkérdezte, hogy mit csináljon hogy rendesen viselkedjek. Mondom hagyd abba a dohányzást, mert megöl. Ok, abbahagyta, úgy hogy addig szívta, majd kész vége annyi, semmi átmenet. De állítólag én nemnagyon tartottam be a megállapodást, de az számít a legkevésbé. Ebből kiindulva szvsz mindenki abba tudja hagyni a dohányzást, aki akarja.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10) Jag válasza pohár (#1) üzenetére


Jag
senior tag

Februárban volt és nem voltam egy hónapig melózni. :DDD
Most úgy állok, hogy állandóan érzem a tüdőm, mert ugye oda van nőve két helyen, ezért feszül. Ez már így marad. A bal oldalamat a mai napig nem érzem rendesen, mivel ott szétvágtak izmot, ideget mindent. :-)
Néha fáj, szúr és néha teljesen olyan feszítős érzésem van, mit egy komolyabb buli után, mikor elszívtam egy este 2 doboz cigit...

yetike.

Rendben, kiírtam.

(#13) Dave™


Dave™
nagyúr

Nálam jobban kevesen utálják a dohányzást, de egészen biztos vagy benne, hogy ahhoz köthető a dolog? Csak mert ha ennyire mutogatták a kórházban, akkor gondolom elég ritka, viszont az ország lakosságának min. 1/3-a dohányzik. De attól még mindenki leszokhatna, undorító egy szokás...

(#14) pohár válasza Sanyix (#9) üzenetére


pohár
félisten

Nekem kb 5 évesen volt mandulaműtétem, ébren persze :)
Most vagyok 19 :D
Nah szal csak megszúrták a mandulámat 2 tűvel, meg se éreztem :)
Utána levágták a mandulámat, és el volt intézve a dolog, kis vattanyomogatás, és kész :)
Nem volt több 5 percnél, 0 fájdalom :)

Én néha itt a koliban vízipipázok, de az mégsem cigi, mert hideg a füstje, és nincs benne kátrány, nikotin meg ultrakevés van benne...
Azt hiszem 1kb pipadohányban van 0,1gr nikotin... Aki erre rászokik az nem ember :DDD
Meg javarészt a vízipipadohány aszaltgyümölcsből áll, az ízéért szívják, és finom is, főleg ha epreset vagy barackosat szívsz! :K :)

Egyszer próbáljátok ki hogy víz helyett tej, és fahéjas dohányt raktok bele, és kicsit felturbózzátok egy-két szegfűszeggel és őrölt fahéjjal :)
Azt mondják isteni, nem próbáltam még, de ha tehetem kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Wáá, hát ez durva. Végig olvastam, de a csövel való játszadozást, nem szívesen. Mindenesetre erőt, egészséget a továbbiakban.

Nem tudom egyébként, de néhány orvos, csak a hecc kedvéért mond néha hajmeresztő dolgokat? Van amikor úgy tűnik a viselkedésükből, hogy nem is tekintenek emberként arra, akit éppen vizsgálnak. Persze becsülöm a munkájukat, hiszen én már ott elvéreznék, hogy injekciót adjak a másiknak, meg nekik is időnként tele lehet a tökük a pácienssel, ha az olyan, de mégis fura.

Üdv. H

(#16) Elmör


Elmör
senior tag

Nagyon megszenvedtél ezzel a dologgal, sajnállak is érte, de a lényeg, hogy már jól vagy! ;)
Nem választhat ma már az ember altatást? :F
Nekem a mandula kioperálás is altatással ment, meg utána a tájogvágás, amit a mandulaműtétkor "kaptam". Persze tudom, hogy nem annyira egészséges az altatás, de én tuti csak úgy vállaltam volna, mert irtózom a tűktől, nagyon nem bírom a fájdalmat! :U A tüdő szelelést meg hogy a fenébe nem vették észre, nem értem. :(
Nálam a max fájdalom eddig a nagylábujjköröm levétel volt. Hiába kaptam érzéstelenítőt, az nem sokat hatott. Ott is kértem az altatást, de a doki kiröhögött! Bezzeg ha ő feküdt volna ott, asszem nem sokat mosolygott volna, meg még utána másnap, amikor letépte a friss kötést a tanuló, mert nem gondolta, hogy az fáj! :W

(szerk.: helyesírás)

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#17) old gray


old gray
addikt

Ez szörnyű dolog, majdnem megtörtént velem is: 1 hónapja küldtek engem is kórházba, légmell gyanújával. Melóban egy crt monitort akartam áthelyezni az egyik asztalról a másikra, a hátamban egy égető-szúró érzés jelentkezett, azt hittem szimplán becsípődtem / rándulás. Nem múlt el a fájdalom, pár perc múlva alig tudtam megmozdulni és légszomjam volt. Háziorvos megvizsgált: irány a kórház, nem játék, ekkor mondta el, hogy lehet légmell. Ekkor döbbentem le, hiszen az egyik munkatársam fiát 2x kezelték ilyen betegséggel, 3 hónap eltéréssel és a története szerint szörnyű kínokat élt át. Most, hogy leírtad: ez a kínok kínja. :( Nekem szerencsém volt, nem alakult ki légmell. Kaptam kenőcsöt, meg gyulladáscsökkentőt és hamarosan elmúlt. Ami furcsa: a múlt héten nehezebb súlyt emeltem (~30-40kg) és u.ott jelentkezett az égető érzés, és hirtelen bent rekedt a levegő, igaz nem olyan mértékben mint először, de még most is fáj enyhén mozgás közben. És igen, napi 10-20 szál cigi nálam is elfogy. Lehet én lennék a következő jelölt? :O

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#18) pohár válasza old gray (#17) üzenetére


pohár
félisten

Hát lehet... :(
Pl volt osztálytársam apja úgy szokott le hogy mikor rájött a cigizhetnék, akkor bekapott egy fekete Negro-t, és azt rágcsálta helyette :D

Próbáljátok ki, hátha segít... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19) marcee


marcee
addikt

Jó írás, jó a stílusod, humorérzéked.

Mondjuk a bagózást emiatt nem fogom abbahagyni, számomra eleve nem derül ki a sztoriból, hogy a PTX kapcsolatban lenne a dohányzással. Egy cimborámnak kétszer volt eddig spontán PTX-e, de Ő nem dohányzik.

\m/

(#20) Levin01 válasza marcee (#19) üzenetére


Levin01
őstag

Viszont jó eséllyel szívja a többi dohányos füstjét. :C

(#21) Smarc


Smarc
újonc

Őszinte részvétem és elismerésem a megpróbáltatások miatt, bár szerencsére én ezeket nem tapasztaltam(remélhetőleg nem is fogom) azért együtt tudok érezni(a fiatal orvossal úgyszintén, amikor én először csináltam mellkas drainálást tuti jobban izgultam mint a beteg, rémes volt)
re5pect a leszokásért :R

(#22) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ehhh... nem irigyellek. nekem faterom nem volt hajlandó leszokni a cigiről... most gége nélkül él, és nincs egyetlen foga se. valahogy nem bírom megérteni a cigiseket, meg úgy általában a rendszeres dohányzókat. néha (átlagban havonta 1x, mostanában ritkábban) szoktam én is vízipipázni. az se egészséges, de azért nem szokok le róla, mert rá se szoktam...

nem vagyok orvos, de valszeg a légmell és a dohányzás között annyi az összefüggés, hogy a cigit erővel kell szívni, így nagyobb az esélye, hogy a mellhártya és a tüdő közötti kapcsolat/vákuum megszűnik. ilyen alapon bármilyen, nehezített légvétellel járó dolog hasonlóan veszélyes lehet.

(#23) Jag válasza Elmör (#16) üzenetére


Jag
senior tag

Altatásban műtöttek, ezt nem írtam le, igazad van.
A szelelés nem látszott, nem volt akkora luk, csak épp annyi, hogy eresztett. :-)
Egyébként nekem már gyanús volt, hogy valami gubanc van, mert tele ment levegővel a bőröm. Akkora lett a mellizmom, mint Swarzinak. :-)

Igen, a PTX lehet bárkinek. Elsősorban a magas, vékonyabb testalkatú, fiatalabb fiúk betegsége. Nem mondható biztosra, hogy a dohányzás miatt van, de hogy nem tett jót, az biztos.

Ez lehet, hogy nem a cigi miatt volt, de nem adom meg még az esélyét sem, hogy a dohányzás miatt kerüljek még egyszer ilyen helyzetbe...

Ha érdekes lehet, van egy műtét utáni képem otthon, feltehetem. :DDD

Ooo Smarc:

Látom hozzáértő vagy. Kérlek javíts ki, ha valahol butaságot írtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#26) old gray


old gray
addikt

Utánaolvastam a dolognak: [link]

Nekem ebből az jött le, hogy akár nálam is kialakulhatott kisebb mértékben.....

"A spontán pneumothoraxos betegek mintegy felében a betegség ismételten jelentkezik. Tanácsos a dohányzás elhagyása, valamint kerülni kell a magaslati levegőn való tartózkodást, a légi utazást nem túlnyomásos fülkében, a sportok közül a búvárkodás kerülendő. A betegeken esetleg műtét segíthet. "

Nem elég egyszer átélni, hanem a tudat ott motoszkál az agyadban, hogy bármikor újra megtörténhet.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#27) shtml válasza Dave™ (#13) üzenetére


shtml
őstag

Nálam jobban kevesen utálják a dohányzást

Jelen! :DDD

(#19) marcee:

Sebaj, majd a tüdőrák vagy a gégerák jobb belátásra térít. Vagy sem, mert a megrögzött dohányos mindig meg tudja magyarázni, hogy a betegsége nem a cigarettától van. ;]

Jag:

Szerencsés ember vagy, de ezt komolyan mondom. Most szenvedtél egy kicsit, de egész életedre megszabadultál a dohányzás minden egyéb káros következményétől. Egy tüdőrák, gégerák vagy hasonló 10-20 év múlva sokkal súlyosabb lett volna.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) Dave™ válasza shtml (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most mondhatnám, hogy versenyezzünk, de gyerekes és parttalan lenne, szóval legyen, te győztél, én csak kicsit kevésbé utálom:)

(#29) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát tényleg nem gyenge az írás.
Én már egy hónapja szerencsére leszoktam, remélem sikerül is tartani.
Az elejét olvasva teljesen egyet tudok érteni és átérezni a dolgot, én is szerettem cigizni.
A megpróbáltatásaidért minden tiszteletem, nem lehetett ilyen "sima", mint ahogy leírtad, pedig már ez így se gyenge :U .
Jobbulást és vigyázz magadra ezután!

- http://pazsitz.hu -

(#30) #64791808 válasza shtml (#27) üzenetére


#64791808
törölt tag

Sebaj, majd a tüdőrák vagy a gégerák jobb belátásra térít.

Igen, vagy a fapizsama. Csak ne az én adómból fizessék a kezelést, mert nem fair.

(#31) Lenry


Lenry
félisten

hát esett a HP-m rendesen olvasás közben... most inkább pihenek én is egy kört...

húbazmeg... ezt még olvasni is rossz volt...
még jó, hogy soha nem gyújtottam rá... nem is fogok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szóval ez akkor a dohányzás miatt volt? Remélem ez segít sokaknak leszokni róla.

***

(#33) marcee válasza shtml (#27) üzenetére


marcee
addikt

Egyszer beszarattak tüdőszűrés után, jött a papír, hogy azonnal húzzak vissza vizsgálatra, akkor egy fél napig nem gyújtottam rá! :D De kiderült, hogy sportszívem van (ki tudja mitől?) és éppen dobbanhatott a felvétel közben, mert csak egy bazinagy elmosódott foltot láttak a felvételen és nem tudták mi az! Mondanom sem kell, hogy már a kapuban újra rágyújtottam! :P

Cerebellum: Három éve 10 évet adott nekem a háziorvos, mikor mentem hozzá a jogsi miatt orvosi vizsgálatra: magas a vérnyomásom, 115 kiló vagyok, bagózok és nem mozgok semmit. Szóval asszem rám nem kell majd sokat áldoznod az adódból, elvisz az első infarktus. Ellenben az extrém- és élsportolók jól meg fognak rövidíteni!

\m/

(#34) shtml válasza #64791808 (#30) üzenetére


shtml
őstag

Nem a te adódból fizetik, hanem a dohánytermékekre rakott ún. jövedéki adóból.

Vagy legalábbis abból kellene. Ha mégsem abból fizetik, akkor az állam simán lenyúlja az egészségkárosító termék forgalmazának hasznát, a kárt meg ráterheli a nemdohányzókra. Ha ez így van, akkor ez valóban nem fair, de erről épp nem a dohányosok tehetnek.

(#33) marcee:

Végül is te tudod, mennyit ér a saját életed. Remélem, még időben rájössz, hogy az életed fontosabb a dohányzásnál.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#35) naot


naot
tag

Járhatnál előadásokra az iskolákba, a 'Ne cigizz!' kampány keretében. Egyébként az egészben az a gáz, hogy nem csak magadat, hanem a környezeted is szennyezted. Neked egy ilyen brutális tortúra kellett, hogy felismerd, amit egy józan ember azonnal felismer. A dohányzás káros.

Egyébként milyen idős vagy?

[ Szerkesztve ]

(#36) naot válasza shtml (#27) üzenetére


naot
tag

"Most szenvedtél egy kicsit, de egész életedre megszabadultál a dohányzás minden egyéb káros következményétől."

Ez az, ami - tudomásom szerint - nem így van. A kátrány és egyéb mérgező anyagok sokáig a tüdőben maradnak.

(#37) Hasek válasza naot (#35) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

"Neked egy ilyen brutális tortúra kellett, hogy felismerd, amit egy józan ember azonnal felismer. A dohányzás káros." - Azért ez nem így működik. Attól hogy valaki dohányzik, még lehet józan. Sőt! A dohányosoknak állítom hogy 70%-a tudja hogy mennyire káros az amit csinál, ha másért nem is, azért mert megtapasztalja. A kérdés akkor ugyebár adott, hogy miért is dohányzik? Erről megint csak állíthatom, hogy legalább a 70%-ék nem tudja megmondani azt, hogy miért szokott rá. Vannak ködösítések hogy "jajj ideges volt", meg hasonló érvelések, de hogyha jól magába tekint a dohányos ember, akkor rájön hogy valójában nem tudja. Egyszerűen rágyújtott és kész. Azt meg hogy miért nem szoknak le, Jag fogalmazta meg jól a címben. Mert nincs okuk. Nem érzik azt, hogy na nekem most le kellene szoknom, mert egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy mivel is járhat. Az pedig vajmi kevés, hogy elmeséled nekik, hiszen a legtöbb ember a saját kárán tanul. Jó az írás a maga nemében, nekem is el kellett takarnom a szememet, mint hülye gyereknek aki először lát pucér nőt, de ettől kevesen fognak leszokni. Akik azt mondják hogy na ezért most leszokok, azoknak tetemes része nem is fog, vagy pedig nem ez a fő ok, ez már csak a végső lökés ez iránt. Ezért mondják azt, hogy sajnos a legtöbb ember a maga kárán tanul(tisztelet a kivételnek). Viszont ez mindennel így van, szóval megint csak nem lehet egyértelműen ráhúzni hogy "nem józan ez az embe"r, hiszen ez nem "dohányos" tulajdonság, hanem emberi. Mindenkire igaz, ha nem dohányzásban, akkor másban. Mindenkinek megvannak a maga gyengeségei. Valaki állandóan felhúzza az agyát minden apróságon, aztán egyszer csak ott van a migrén...

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#38) Agostino


Agostino
addikt

Hát, hű... pont pár hete filóztam azon, hogy jól esne egy szál cigi ( nem szoktam dohányozni, valamiért megkívántam, kutya tudja miért, talán mert sokan fújják az orrom alá ) de ez után a cikk után ha agyonvernek se gyújtok rá, az fix. Kitartás, Jag, szebb napokat!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#39) shtml válasza naot (#36) üzenetére


shtml
őstag

Igazad van, de ne mondd, hogy nem találtad ki, mit akartam mondani.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) shtml válasza Hasek (#37) üzenetére


shtml
őstag

Attól hogy valaki dohányzik, még lehet józan.

De csak abban az értelemben, hogy nem részeg, hiszen a cigaretta nem tartalmaz alkoholt.

Erről megint csak állíthatom, hogy legalább a 70%-ék nem tudja megmondani azt, hogy miért szokott rá.

Nem is az a lényeges, miért szokott rá, hanem az, miért nem szokott még le. Az nem magyarázat, hogy nincs rá okuk. Csak a legelvakultabb dohányosok tagadják a dohányzás rendkívül káros voltát.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) Nkboy


Nkboy
senior tag

Jobbulást kívánok a cikkírónak!

Azért arra kíváncsi lennék ha nem lenne cigaretta, kávé, alkohol akkor az ehhez hasonló betegségek kialakulását mire fognák rá?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42) PazsitZ válasza Hasek (#37) üzenetére


PazsitZ
addikt

(#35) naot: Felismerik, felismerte az író is. Csak van akinek 20 év után se lesz tőle baja van akinek 5 év után igen.

Miért szokott rá? Én személy szerint tudom. Anno úgye csak úgy mert kiváncsi voltam, meg mert menő. Azóta pedig megszokás és úgymond megszerettem.
Kávé, de akár egy sör mellé is pótolhatatlan. :(

Amúgy jól látod és fogalmaztad meg a dolgokat. :K
Nagyjából mindenki tisztában van vele, hogy mennyi minden történhet, de mindig úgy gondolkodik az ember, hogy velem nem, meg még bírom, majd egyszer leteszem...
Az is igaz, hogy pusztán önmagában ettől nem valószinű, hogy csak úgy pikk-pakk leszokik valaki. De mindenképp érdemes elgondolkozni rajta, és ad egy plusz lökést azoknak akik olvassák.

Én pl már több, mint egy éve mondogattam, hogy le kellene szokni, drága is nem is egészséges..., (és az a vicc, hogy ez is volt a fontossági sorrendem :B ) mire eljött a tényleges elhatározás.

(#41) Nkboy: Valószínű nem egyedül a cigi az oka, de feltehetőleg "lendített rajta".

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#43) shtml válasza Nkboy (#41) üzenetére


shtml
őstag

Nem valószínű, hogy a légmell a dohányzás miatt alakult ki nála. De van épp elég más betegség, amely ráfogás nélkül is kialakul a dohányzás hatására.

Vagy kissé cinikusan mondhatnám azt is, hogy próbáld ki magadon. Vagy inkább mégse.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) Hasek válasza shtml (#40) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

"De csak abban az értelemben, hogy nem részeg, hiszen a cigaretta nem tartalmaz alkoholt." - Hmm...Ínycsiklandozó volt ez a mondat. Képzelj el egy olyan ember, aki kipróbált ezt azt, ésszerű határok között, hogy legyen rálátása a világra. Hogy rendszerezni tudja, hogy mi az ami jó, és mi az ami rossz, és aztán miután megtapasztalta, oda tudjon állni, és elmondhassa azt, hogy na mi az amiben ennek a félnek ad igazat, és mi az amiben a másiknak. Dohányellenes voltam. Frankón elküldtem melegebb éghajlatra azt, aki cigivel kínált. Aztán kíváncsi voltam, és rágyújtottam. Mire voltam kíváncsi? Arra hogy miért jó? Nem. Arra, hogy mi az, amire azt mondom hogy NEM. Megtapasztaltam, tudom. Tudom hogy van igazság abban, amit Jag is leírt, hogy a kézmozdulatok is hiányoznak az embernek, mert az, a maga nemében talán egy "stílus". Tudom viszont azt is, és kitartok az mellett, amit ez az írás is sugall, hogy káros. Rettentően, és most is ellene vagyok, de már úgy, hogy tudom mi az amit tagadok. Én se vagyok józan? Csupán a saját bőrömön akartam tapasztalni, ennyi. Ez nem jelenthető ki ennyire egyértelműen. Soha.

"Nem is az a lényeges, miért szokott rá, hanem az, miért nem szokott még le. Az nem magyarázat, hogy nincs rá okuk. Csak a legelvakultabb dohányosok tagadják a dohányzás rendkívül káros voltát." - Ebben igazad van. Írtam is még előtte, hogy legalább a 70%-a tudja jól hogy káros, hiszen tapasztalja egy bizonyos szinten. Viszont a legelvakultabb egészségmániásokat rettenti el az, hogy köhög kettőt(elnézést ezektől az emberektől a megnevezésért, de nagyjából ez így van)

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#45) kételkedem válasza Jag (#10) üzenetére


kételkedem
addikt

A kórházban nagyon kicsinek és kiszolgáltatottnak érzi magát az ember, én még látogatni is csak akkor megyek, ha nagyon muszáj. Jobbulást Neked!

Egy elütés benne maradt:
"És jött az a mondat, amit ember ilyenkor nem szelet hallani."
És jött az a mondat, amit ember ilyenkor nem szeret hallani.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46) kavicssli


kavicssli
addikt

Jobbulást! :K :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#47) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én 30éves vagyok, sokszor szoktam már le, vissza, le, vissza. Nem zavart, sosem volt gondom a leszokással. Aztán idén mégsem tudtam letenni, haverok, buli, stb. 4 hete úgy éreztem, elég volt. Azóta utálom a füstöt, nem megyek szórakozóhelyekre, zavar a bagósok lehelete, közelsége. Magam sem értem, de nagyon örülök ennek.
Tegnap leszoktam a kávéról is. Ha ezzel végeztem, jöhet az antialkol'. Mert egyre jobban élvezem, hogy nem mérgezem magam...

Jah, nekem két súlyos közlekedési balesetem volt, fél évig nem tudtam lábra állni. Eddig ötször műtöttek, most megyek újra. A Te sztorid nekem semmi... ;)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) shtml válasza Hasek (#44) üzenetére


shtml
őstag

Örülök, hogy tudtad értékelni a mondat rejtett finomságait. :DDD

Anno nagyon régen én is dohányoztam kb. 4 évig, még középiskolában. A szokásos banális okokból kezdtem el, a csoporthoz tartozás vágya stb. Aztán az előfelvételis egy év után 2-3 nap alatt leszoktam, azóta sem szívtam egy szálat sem. Szóval én is tudom, mit utálok, de nagyon.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#49) 3shae


3shae
aktív tag

Nagy arc vagy,és régen nevettem már ilyen jót!

Köszönöm!

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#50) commanDOS


commanDOS
senior tag

Áh, ez nagyon szar :(
Olvasni is rossz volt. Gyorsan átgondoltam hány komolyabb esetem volt, amikor műtőasztalon feküdtem, és rájöttem, hogy én még semmit nem éltem át...
Jó.. volt egy varrat a térdembe, egy a hüvelykujjam tetején (4-5 hét írástudatlanság), volt még v.mi vagdosás és hasonlók.
Szóval ezek pitiáner dolgok, mert törésem se volt még, igaz ne is legyen ezeknél komolyabb soha senkinek!
De ezek nekem bőven elegek voltak ahhoz, hogy örök életem rettegjek az orvosoktól meg a kórházaktól. Holott gondolom a te eseted sem az orvosok balfaszsága miatt volt ilyen kínkeserves, hanem, mert így alakult, komplikáció miegyéb és egyébként is gondolom ez a szokásos eljárás az ilyen eseteknél. De ettől függetlenül iszonyatos bátorság kell, hogy ezek után orvoshoz menjen bárki.

A fájdalomtűrésről meg annyit, hogy én is addig tűröm a fájdalmat, amíg nagyjából kontroll alatt tudom tartani. És sokszor nem is a fájdalomérzet miatt rettenetes az egész, hanem, mert belegondolsz, hogy miért fáj és egyből elborzadsz

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.