Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) franc0 válasza ngabor2 (#47) üzenetére


franc0
őstag

Ez is ember- és kultúrafüggő.
Amíg dohányoztam a munkahelyen, addig mindig annyival is tovább maradtam benn. Önszántamból.
Ma már nem dohányzom a munkahelyen (szintén önszántamból), pedig hétvégén elmegy napi 1 doboz. És még csak nem is gondolok rá meló közben.

Ennek annyi lenne a lényege, hogy divat szidni a paraszt dohányosokat. Ez téves.
Az emberek a parasztok. A paraszt dohányos valószínűleg szintén paraszt autós. Paraszt módon szemetel, ésatöbbi.

Gergosz2
Inkább örülj neki. Aki cigit szív, mást is szív :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#52) Gergosz2 válasza franc0 (#51) üzenetére


Gergosz2
veterán

inkább csak mást szívjon és abból is egy fajtát

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#53) Huma


Huma
addikt

Gratulálok az elhatározásodhoz!
Elég nehéz leszokni erről a drogról.

Azért pedig hatalmas pirospont, hogy őszintén írsz róla és nem próbálod meg takargatni a nyilvánvalót. Sajnos túl kevés az ilyen egyenes ember.

"Főként egymás szemében akartunk nagyobbnak látszani, mert nem hiszem, hogy bárki az íze miatt szívta volna, mert mondjuk ki: az szar volt.
Néha még köhintettünk is egyet-egyet, de csak úgy hogy nagyon ne vegyék észre a többiek vagy valami kifogást keresve, hogy tegnap kicsit megfáztam. Igen, hát hogyne. De elvoltunk, mi, a „keménymag”. Akik pedig nem cigiztek, hogy tartozhatnának hozzánk?!"

Sajnos az emberek döntő többsége emiatt kezd el cigizni. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#54) Kloden


Kloden
senior tag

Gratulálok, remélem továbbra sem fogsz rágyújtani. :)

Ilyenkor elképzelem, én hogyan szoknék le pl a csokiról. (egyéb káros(?) szenvedélyem nincsen :D ) Nem lenne egyszerű. Szenvednék mint a dög, az biztos. Cigiről még gondolom sokkal nehezebb. Pedig meg kéne lépnie minden dohányosnak. Remélem tovább emelkedik a cigi ára!! ;]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#55) Dtomka válasza Kloden (#54) üzenetére


Dtomka
veterán

Januárban volt egy éve, hogy leszoktam. 17 éves koromtól dohányoztam, egészen tavalyig. (most 31 vagyok)
Mi az oka, hogy leszoktam?
Előszór a barátnőm mindig mondogatta, hogy tegyem már le.=>Barátnőnek és családnak öröm-és magamnak is
Másodszor én is akartam, mert hízni szerettem volna.=>63 ról 73 kg ra
Harmadszor a pénz sem elhanyagolható (+15 k) =>a pénz mindig jól jön!

Remélem nem szokom vissza, és remélem , hogy még sokan leszoknak. A cigizés elfüstölt pénz, és ennél már csak az idegesítőbb, hogy valakik nagyon meggazdagodnak mások halálán!Tudom drasztikus kijelentés, de ez az igazság.
Nem mondom, hogy aki 1x rágyújt az mindig dohányozni fog, és azt sem mondom, hogy ne tegye! De ha tudja és akarja akkor tegye le, mert mindenkinek csak egy élete van!

[ Szerkesztve ]

(#56) Vegadog


Vegadog
tag

Grat. az elhatározáshoz, ennyi idő már nagyon szép, én is évekig szívtam és rohadtul szenvedtem, mikor abbahagytam kb. 2 hónapig és el sem tudtam képzelni, hogy hogy lehet rágyújtás nélkül értelmes tevékenységekbe belefogni! Ez volt már több mint 2 éve, és most is gondolok rá, de azonnal eszembe jut, hogy de jó, hogy nem kell azon parázni, hogy hol tudok cigit,meg tüzet venni, és már el is múlik. A módszerek tényleg mások, az én módszerem az volt, hogy a cigi árán többek közt hardvereket, új telót vettem, vagy más hasonlókal "ajándékoztam" meg magam.

[ Szerkesztve ]

(#57) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Na, ez egy igazán jó írás.

Én már lassan 10 éve dohányzok. Volt egy korszakom, hogy napi másfél 2 doboz arany marbi. De az elmúlt. Most már csak azért szívok, mert szeretek cigizni. Jelen pillanatban arany marbi touch-ot szívok, és van, hogy 1, másfél hétig kitart. Van, hogy egy hétig rá sem gyújtok. Ha iszok, akkor is max 3-4 szál megy el egy éjszaka alatt. Régen egy doboz is kevés volt. Jah, hogy miért szívok kevesebbet? Nem tudom megmagyarázni. Pedig szerencsére nem köhögök, sportolni sportolok, úszásnál vettem észre, hogy mikor kevesebbet szívtam, hatalmasat ugrott a tüdő kapacitásom.

Van elektormos cigim is. (EgoT/EgoVV + Helix) 0mg-os löttyel szívom, imádom a füstjét. Kávé mellé is már csak ilyet szívok. Így legalább jobban ki bírom élvezni a kávé ízét.

Őszintén, nem akarok a cigiről leszokni. Most, hogy már ilyen keveset szívok, talán könnyebben is letudnám tenni, de mégis az egy jó érzés nekem, mikor nyugodtan leülhetek, s rágyújthatok egy szálra.

A törvénynek meg tényleg örülök, mert én sem nagyon bírom elviselni az erős cigiszagot a szórakozó helyeken...

Na, most megyek is és az elektromosból elszívok pár slukkot :)

(#58) Beri válasza Gergosz2 (#52) üzenetére


Beri
addikt

Egy fajtát? Feketét? Fehéret? Tarkát? :DDD

Vegadog: de jó, hogy nem kell azon parázni, hogy hol tudok cigit,meg tüzet venni
Sosem paráztam ezen. 0-24es benzinkutak mindenhol vannak :DDD

Pistiboy88: Volt egy korszakom, hogy napi másfél 2 doboz arany marbi. De az elmúlt. Most már csak azért szívok, mert szeretek cigizni. Jelen pillanatban arany marbi touch-ot szívok, és van, hogy 1, másfél hétig kitart. Van, hogy egy hétig rá sem gyújtok. Ha iszok, akkor is max 3-4 szál megy el egy éjszaka alatt. Régen egy doboz is kevés volt.
Ugyanez volt/van velem is, csak én soha nem szívtam aranyat. Gimis korom óta piros marlboro-t szívok. Tizenévesen napi két dobozzal is elpattintottam, aztán elmentem egyetemre és valahogy alábbhagyott ez a dolog. Viszont én soha nem törekedtem rá, soha nem határoztam el, hogy márpedig ritkábban gyújtok rá. Egyszerűen csak ez lett belőle. Szerintem csak elkényelmesedtem és nem szeretek szívni, hogy szívhassak :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#59) G.sysko


G.sysko
csendes tag

Én is gratulálok az elhatározásodhoz és a kitartásodhoz!! :R
Én napi 1,5 (szolgálatban 4) doboz után tettem le(már 11 éve),szóval tudom min mentél keresztűl.
A nehezén már túl vagy,mostmár csak a visszaszokás ördögét kell magadtól távoltartani.
Még egy-két évig kisérteni fog de aztán eltünik örökre. :K :K
Csak így tovább!!
Kitartás!!

Üdv!

(#60) haromegesz14 válasza Beri (#58) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Felénk a közelbe pl. nincs non-stop benzinkút, éjjel-nappali is nem rég nyitott :P

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#61) Gergosz2 válasza Beri (#58) üzenetére


Gergosz2
veterán

jajj tudod te mire gondolok :B

(#59) G.sysko

azt a k**va napi 4 doboz?!?!
grat , hogy letetted a cigit mert tuti kicsinált volna az a mennyiség

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62) G.sysko válasza Gergosz2 (#61) üzenetére


G.sysko
csendes tag

Csak szolgálatban szívtam annyit,abból meg havonta egy volt!
A napi fogyasztás 1.5 doboz körül alakult!

(#63) capulet75


capulet75
addikt

Immáron négy és fél éve nem dohányzom, ( elötte 15-öt igen). Életem legjobb döntése volt hogy kiiktattam az életemből ezt a bűdös, káros, drága és undorító dolgot.
Viszlát büdös ruhák, viszlát reggeli köhögés, viszlát lestrapált szervezet.
Vannak helyette tuti dolgok. Úgy röppenek fel a negyedikre, hogy a három éves birkakergetőm nem tud utolérni. Érzem az ízeket rendesen és nem okoz gondot lefutni egy "tizest". Ha napi árral számolunk, megspóroltam több mint 900k-t az eltelt idő alatt, és azt beszorozhatom kettővel, mert a párommal együtt tettük le a cigit.

Aki bagózik, az önző. Elveszi az időt a gyerekeitől, unokáitól. Ráadásul tűdőrákban meghalni ( mondjuk az ágyban párnák közthöz képest) szar dolog.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#64) Huma válasza capulet75 (#63) üzenetére


Huma
addikt

Az ilyen, felvilágosult emberek hol rejtőztek eddig? :)
Volt már pár dohányos topic itt a PH-n. Ott mindig az ment, hogy a nemdohányzók mondták azt amit te most. A dohányosok meg próbáltak kibúvót keresni.
Jól jött volna a támogatás a másik oldalról mert mindig az volt a dohányosok egyik legütősebb aduja, hogy "honnan tudhatod, hogy milyen, ha nem is próbáltad?"

ui: Erre olvastam valami jót nemrég itt a fórumon. "Nem kell ahhoz tojást tojnom, hogy meg tudjam állapítani melyik záp és melyik nem".

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#65) capulet75 válasza Huma (#64) üzenetére


capulet75
addikt

Igazából egész könnyű letenni a cigit ha valóban akarja az ember. És egy idő után már azon gondolkodsz hogy mi a fenéért csináltam ezt eddig?
Meg hát ugye, pénzért mérgezed magad. Ez már mekkora hülyeség?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#66) Huma válasza capulet75 (#65) üzenetére


Huma
addikt

Persze, logikusnak logikus. A függőség viszont függőség.

"A dependenciát állatokban is létre lehet hozni, például a kokainfüggő majmok vagy patkányok az önadagoló kokaint választják az élelem helyett akkor is, ha előzőleg éheztetik őket. A lelki függőség hónapokig is fennállhat az adagolás abbahagyása után, míg a testi függőség hamarabb szűnik meg. Mi okozza a lelki függőséget ? Elsősorban a jutalomközpontokban lévő dopamin felszaporodása váltja ki az örömérzést, illetve az eufóriát. Ha patkányokban ezt az idegközpontot elektromosan ingerlik úgy, hogy saját maguk is tudják folytatni az ingerlést egy kar lenyomásával, nem érdekelte őket sem az evés, sem az ivás."

Nehéz a leszokás. Mondhatni, hogy önszántából csak az ember képes rá. Közülük is csak az erős akaratúak. A többi inkább megpróbál valami kitalált dolog mögé bújni, hogy leplezze gyengeségét. Pl: "Nem is annyira káros." vagy "Tisztában vagyok a veszélyekkel, de szeretek dohányozni"

szerk:
Épp ezért, minden tiszteletem azoknak akiknek sikerül leszokni róla. Eddigi tapasztalataim alapján 10 emberből 9 elbukik.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#67) Beri válasza Huma (#66) üzenetére


Beri
addikt

Nehéz a leszokás. Mondhatni, hogy önszántából csak az ember képes rá. Közülük is csak az erős akaratúak. A többi inkább megpróbál valami kitalált dolog mögé bújni, hogy leplezze gyengeségét. Pl: "Nem is annyira káros." vagy "Tisztában vagyok a veszélyekkel, de szeretek dohányozni"
Soha nem gondolkodtam el rajta, hogy abba kéne hagyni. Arra mit mond az álmoskönyv? Váratlan vendég?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#68) capulet75 válasza Huma (#66) üzenetére


capulet75
addikt

Minden embernek könnyű lenne a leszokás ha venné a fáradságot és megkersené a kulcsot hozzá. Én speciel kondicionáltam magam, tudatosan építettem fel a cigi utálatát. Végül rájöttem hogy tényleg utálom, és ez nem az "agysúlykolás" miatt volt.

Egyébként aki elhatározza hogy leszokik, és nem teszi, az nem is akar leszokni. Pedig a cigi tényleg undorító.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#69) Kekmen válasza Beri (#67) üzenetére


Kekmen
senior tag

Benned már korábban is magamra ismertem. Ahogy az írásból is kitűnik, az első alkalommal amikor komolyabban elgondolkodtam, hogy le kéne tenni, le is tettem. Több ismerősöm - köztük egy jelenleg 60 éves hölgy szomszédom (25 év dohányzás után) is azt mondta: Meg kell érni hozzá, hogy az ember belássa, nincs értelme. Ez neki pár éve, nekem pedig most következett be, ezt embere válogatja. De ezt a vitát tudom, hogy kár lenne most lefolytatni, a második írásomban megígérem, hogy kitérek a magad/magam fajta típusra, mert van hasonlóság, több mint gondolnád! :)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#70) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Függetlenül attól, hogy dohányos-e vagy sem, mindenkinek ajánlom a 'Thank you for smoking' című zseniális filmet. Mindenki tanulhat belőle, egy teljesen más megközelítésből.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#71) Lenry válasza Vincent_ (#70) üzenetére


Lenry
félisten

fenn van a gépemen már egy jó ideje, de akkor mostmár megnézem :)

végigolvasva a topikot: örülök, hogy egyre többet teszik le, belátva, hogy egészségtelen. ezzel is kicsit közeledünk a nyugathoz.

én soha nem gyújtottam rá, semmilyenre, semennyire. nem. de ha öreg leszek, rá fogok szokni. néha azon kapom magam pl valamire várakozás közben, hogy most pont ideillene egy cigi. ha öreg leszek, rá fogok szokni. akkor már úgyis mindegy.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#72) Vincent_ válasza Lenry (#71) üzenetére


Vincent_
aktív tag

@ Lenry: Szerintem a dohányzás nem korfüggő. Rászokni könnyű, lejönni róla irtó nehéz. Csak meg kell nézni a filmet, tényleg csak azt tudom mondani rá, hogy zseniális - amellett, hogy rendkívül elgondolkodtató.

A legfőbb baj a dohányzással pont az - mint azt már többen is írták, és én magam is megtapasztaltam -, hogy pszichésen és fizikailag is függő leszel tőle. Magyarán nem tudod kontrollálni, tényleg ugyanúgy viselkedik, mint bármelyik keménydrog, tudat alatt, "hátulról" támad; nélküle rosszul érzed magad.

Amúgy ma bicajjal jöttem a munkahelyre, és végignéztem, kik dohányoznak az utcán, és mindenféle kirekesztés nélkül mondhatom, hogy a társadalom legalján élők között 90%+-os a dohányzók aránya. Ezzel nem azt mondom, hogy aki dohányzik, az csöves/legalja, de azért elgondolkoztató, hogy akik kicsit is törődnek magukkal (testükkel, családjukkal, anyagi jólétükkel, egyáltalán a jövőjükkel), azok inkább nem dohányoznak.

Sokaknak egy nagy törés kell ahhoz, hogy évek után letegyék a cigarettát. Van ismerősöm, aki édesapja tüdőrákja (25 év dohányzás után) után tette le a cigit - örökre. Az objektív előnyöket már korábban is mind felsorolták, ezeket kár ismételni.

Minden leszokás mellett döntőnek erőt és kitartást kívánok, csak jobb lehet tőle az életetek!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#73) haromegesz14 válasza Lenry (#71) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Annak ellenére, hogy már nem szívom, bennem is megfordult már párszor, hogy ha megérem azt az idős kort, amikor már tényleg nem tudok mit csinálni még a házkörül se, akkor a hintaszékbe ülve elpöfékelnék pár tömet pipát, bár pipázás etikettjét/kultúráját nem ismerem, de ha meglátok egy pipázgató öreget, mindig elfog a vágy. Pipadohánynak is olyan tömény büdös szaga van?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#74) rt06 válasza haromegesz14 (#73) üzenetére


rt06
veterán

dohanya valogatja, de a jobbak kimondottan kellemes illatuak is tudnak lenni, akar nemdohnayzok szamara is (persze ez is fust, ez is zavar sokakat)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#75) haromegesz14 válasza rt06 (#74) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Állomáson egy idősebb úr előkeresgélt egy számomra igen tetszetős pipát, talán vaníliás dohányt pöfékelt, de nagyon finom illata volt.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#76) Beri válasza Vincent_ (#70) üzenetére


Beri
addikt

Ha szerinted az a film a dohányzásról szól, nem figyeltél eléggé.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#77) Vincent_ válasza Beri (#76) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Köszi a kioktatást. Nyilván nem csak arról szól, de arra van felépítve, mint központi téma. Ha pedig többet mondtam/írtam volna, az már spoiler lett volna. ;)

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#78) Huma válasza Beri (#67) üzenetére


Huma
addikt

Ahogy Kekmen is írja a 69-es hozzászólásban. Kell hozzá egyfajta érettség. Majd annak is eljön az ideje mikor rájössz, hogy mennyire értelmetlen dolog és, hogy nem éri meg.
Nem ad semmit, csak elvesz. Ha szerencséd van akkor még azelőtt "megvilágosodsz" mielőtt még komolyabb bajod származna a dohányzásból.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#79) Beri válasza Huma (#78) üzenetére


Beri
addikt

Majd annak is eljön az ideje mikor rájössz, hogy mennyire értelmetlen dolog és, hogy nem éri meg.
Nem ad semmit, csak elvesz.

Tudom, hogy értelmetlen, meg nem éri meg. De hogy nem ad semmit... Hát, egy tábla csoki sem ad semmit ennyi erővel. Élvezeti cikk.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#80) Huma válasza Beri (#79) üzenetére


Huma
addikt

A csokoládé egészséges, finom, tápláló. Rögtön három dolog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#81) Beri válasza Huma (#80) üzenetére


Beri
addikt

A cukor nem tesz jót, a hatmilliárd kalóriától meg ötszáz kilósra hízol és szétrobban a szived.
Addig egészséges, meg tápláló, amíg napi fél kockát eszel. Vörösborból is állítólag mocskosul jót tesz, ha megiszol napi 1-2 decit, az alkohol mégsem egészséges.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#82) capulet75 válasza Beri (#81) üzenetére


capulet75
addikt

A vörösborban sem az alkohol egészséges. :) A csoki meg szuper, nem leszel függő.
Egész sokáig vettünk egy bizonyos műzlifajtát, azután észrevettük hogy annyi benne a kalória mint egy tábla csokiban.
Egy kis csoki baromi jól jön néha, sok az energia, feldob és serkenti az agymüködést.
A cigiben semmi pozitiv nincs. Max a rákszűrés.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#83) Gergosz2 válasza Beri (#81) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezzel a logikával bármire ráfoghatjuk hogy nem egészséges. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#84) rt06 válasza capulet75 (#82) üzenetére


rt06
veterán

1: a csokolade is okoz fuggoseget, megha az kozel sem olyan veszelyes
2: a cigarettanak vannak pozitiv hatasai is, ha erdekel, olvass utana (de kerek mindenkit, ebbe itt ne menjunk bele, nem errol szol a topic)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#85) Beri válasza capulet75 (#82) üzenetére


Beri
addikt

A vörösborban sem az alkohol egészséges.
De nincs bor alkohol nélkül.

A csoki meg szuper, nem leszel függő.
Ó dehogynem. Ismerek olyat, akit függőnek neveznél. Bármire rá lehet kattanni, a körömrágásra is.

Gergosz2: Így van. Minden, ami jó az életben, az vagy illegális, vagy egészségtelen, vagy erkölcstelen ;)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#86) jerry311


jerry311
nagyúr

Munkahelyen kivul nem gyujtottam ra, otthon sem dohanyzott senki. Pl. tegnap este ota nem gyujtottam ra.
Napi 4-6 szal, de igy is ugy erzem abba kellene hagyni. Volt is mar, hogy abbahagytam 2.5 evre, amikor olyan munkahelyem volt, ahol egyetlen kollegam sem dohanyzott. Most megint van kozvetlen kollega, aki dohanyzik, igy hat en is lejarok. Kicsit jo is kiszabadulni az irodai kockambol.
Aprilis kozepen, szuletesnapom utan megprobalom ujra letenni, majd meglatjuk hogyan sikerul.

(#87) capulet75 válasza Beri (#85) üzenetére


capulet75
addikt

Ez kicsit olyan megmagyarázom szagú dolog. Nyilván a nagy számok törvénye alapján van csokifüggő ember is, de vajon mennyi az arány a cigarettázók és a csokifüggők közt?
Az meg hogy van alkohol a vörösborban, az ugyen nem egy érv? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#88) Beri válasza capulet75 (#87) üzenetére


Beri
addikt

Nem érvelek a dohányzás mellett, csak szeretem. Ezen a világmindenség összes érve nem segít. Ha egyszer majd le KELL tennem, mert a tüdőm a fülemen fog kijönni, hát leteszem. De élvezem, amíg lehet.
Ugyanúgy, ahogy imádok belapátolni hat mázsa csülkös bablevest, hiába zsíros, meg koleszterin, meg só, meg blabla. Sőt, az epres milkát is szeretem (ez itt a reklám helye), ha már csokiról volt szó. Viszont az alkohol nem az én világom.
Nem élek egészségesen, nem mozgok eleget, de én ezt így szeretem. Tudom, hogy nem tesz jót, de attól még ízlik az a fránya dohány is, rohadjak meg :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#89) capulet75 válasza Beri (#88) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Nem ellened beszélek, az érveid sántítanak. Ám az álláspontodat megértem, én is szerettem bagózni. Amit a kajáról írtál, az meg nem olyan para. Jókat enni szuper, csak kicsit kell odafigyelni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#90) Huma válasza Beri (#81) üzenetére


Huma
addikt

Napi egy tábla csokitól az égvilágon semmi bajod nem lesz. Ennyi erővel minden étel káros.

"Bármire rá lehet kattanni, a körömrágásra is."
De ennek köze sincs a csokihoz vagy a bagóhoz. Ennyi erővel minden függőséget okoz?

A körömrágás egy rossz szokás, berögződés. Nem pedig függőség.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#91) Beri válasza Huma (#90) üzenetére


Beri
addikt

Ennyi erővel minden étel káros.
Szinte mindenben találsz valamit, amitől felfordulhat az ember. Live fast, die young :D

Ennyi erővel minden függőséget okoz?
Csak az, amiben találsz kellemeset is.

A körömrágás egy rossz szokás, berögződés. Nem pedig függőség.
Nyilván nem a szervezeted kívánja a bevitt körömdarabkákat, hanem a szokás hiányzik. Ahogy a cigiből sem csak és kizárólag a nikotin hiányzik, hanem a rituálé, a füst íze, a közös tevékenység.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#92) franc0


franc0
őstag

A körömrágás, a cigi és a nassolás összekapcsolható. Mindhármat kiválthatja a stressz/idegesség általi orális késztetés.

A kajára meg igenis baromira oda kell figyelni. Ez sokkal fontosabb, mint a rendszeres sport vagy a cigi letevése.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#93) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Allan Carr : Rövid úton leszokni a dohányzásról
Hát én is igy hagytam abba!
Láncdohányos voltam!Nem okozott gondott az egyik cigiről meggyújtani a következőt!
Szerencsére lassan 3éve letettem!
És boldog vagyok hogy nem szivom!
A Lényeg!!!Nincs olyan hogy csak egy szál!Vagy dohányzol vagy nem!
Én egyszer elcsábultam akkor 3 hónap alatt majdnem ugyan ugy füstöltem...
El kellett olvasnom mégegyszer!

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#94) shaft72


shaft72
tag

Demagógia és felesleges érvelés helyett: gratulálok a leszokáshoz, remélem, örökre így is marad. :C Ahogy a tüdőgyógyász ismerősöm mondta: előbb-utóbb, de mindenki abbahagyja a dohányzást.

(#95) zone


zone
őstag

Tényleg nagyon jó Allan Carr Rövid úton leszokni a dohányzásról című hangoskönyve, én 2-3-szor hallgattam meg.
14-15 év alatt heti egy dobozról jutottam el napi egy dobozig. Nem is elhatározás, hanem belátás kellett, hogy ez nem nagyon kell nekem és több, mint két hónapja nem is vettem cigit.

Azzal nem értettem egyet Allan Carr-ral, hogy kell lennie egy utolsónak. Soha nem tartottam magam nikotinfüggőnek, ahogy alkoholistának sem tartom magam, így én úgy vagyok vele, hogy ha néha alkalomszerűen ihat alkoholt az ember, úgy néha rá is gyújthat.
Heti 0 és 3 szál között fogyasztok most (ha nagy ritkán megkínálnak), így nincs bennem az az érzés, hogy nem csinálhatok valamit, amit korábban megtehettem, de mostanában amikor meggyújtok egy cigit, érdekes, hogy egyre rosszabb íze van. Lehet, hogy mégis lesz utolsó? :)

Az engem is meglepett, hogy milyen büdös tud lenni egy dohányos ember, korábban tényleg nem gondoltam, hogy ennyire érződik.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#96) sz.zoli25 válasza zone (#95) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Pedig ponta az a lényege...
Hogy az utolsó tényleg az utolsó!
Én is ugy szoktam vissza egyszer!
Egyik cimbimnél szivtam csak,mindig csak egy szálat!
2hónap mulvamár ugyanugy mint régen napi 2 doboz!
Vagy dohányzol vagy nem!Nincs olyan hogy csak....

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#97) zone válasza sz.zoli25 (#96) üzenetére


zone
őstag

És ha havonta egy hétvégén megiszok 3-4 doboz sört, akkor már minden nap kelleni fog? Marhaság. Ez nálam nem fekete vagy fehér, lehet, hogy valakinek muszáj végleg letennie, de én néha még mindig szeretek rágyújtani.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#98) jerry311 válasza sz.zoli25 (#96) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van ilyen, csak keves.
En eleve csak kollegakkal, baratokkal gyujtok ra. Otthon, meloba vagy hazafele menet nem.
Ezt akkor is tudtam tartani, ha pl egy 8 oras muszakban megvolt orankent 1 szal plusz elotte es utana egy, azaz napi fel doboz.
Ha olyan helyen dolgoztam, ahol nem dohanyoztak korulottem, akkor en sem.
Jelenleg hetkozben napi 4-6 szal megy el munka kozben kollegakkal, munkaidon kivul nulla, hetvegen nulla.
Egyebkent azon vagyok, hogy letegyem teljesen.
Igazabol valahogy ugy van, hogy egeszen addig tudom tartani magam, amig tarsasag nelkul dohanyoznek.

(#99) Kekmen válasza zone (#97) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha olvastad a könyvet, tudod azt is, hogy a hozzád hasonló típusú emberekről mit mond a szerző. Persze én nem ítélkezem, felőlem elszívhatsz heti vagy napi 1 dobozzal, a te életed. Viszont az alkohol nagyon nem jó példa összehasonlításnak. Míg az alkoholizmus egy szenvedélybetegség, a dohányzás drogfüggőség.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#100) sz.zoli25 válasza zone (#97) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

A sör nem cigi...
Ne keverd össze...
Amúgy meg embere válogatja!
A könyv is irta: van olyan akinek elég a napi 10 szál valakinek meg mire elszivja a cigit már ki is ürül a nikotin a szervezetéből...hááát én az utóbbiba tartoztam sajnos...(vagy még sem?)

http://phmegbizhatosag.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.