Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bear_


bear_
aktív tag

Drága is, gagyi is, a sony hozza a fomáját.

(#2) CabalX


CabalX
aktív tag

Ezt kenjék a hajukra - ugyanaz a séma mint anno az X Compact-nál.
Az XZ Compact-okkal visszatértek a csúcshardverhez normális méretben, nem értem minek kell butítani megint?!
:(((

(#3) satz18


satz18
őstag

Furcsa hogy egyes gyártók a kompaktság és az ótvar nagy káva fogalmát keverik. Nem lehetne káva nélküli 5 colos telót gyártani? Egyedül az aksi kicsinyítése szól ellene.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Ennyi? :D Ez nyugodtan maradhat Japánban.

(#5) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Úgy látom egy jó ideig nem kell váltanom telefont, elég gyenge a felhozatal 140mm alatt.
Ez sem valami erős ajánlat.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Harmatos SoC és akku, de egy jó árazással szerintem nem lenne tragikusan rossz ez a mobil!
"Por- és vízállósági szabványa IP58"
Ez szerintem tévedés lesz. Arról van szó, hogy a Sony -más gyártókkal ellentétben- a 8-as szintű vízállósági minősítés mellett mindig kéri az 5-ös szintű vízállósítási minősítést is. Vagyis vélhetően IP68 lesz a mobil, csak mikor a vízállóság kapcsán sok helyen IPX5-ről és IPX8-ról írnak, sokan hajlamosak ezt IP58-nak érteni.

(#7) Depression válasza Fred23 (#6) üzenetére


Depression
veterán

Mire nem elég a snapdradon 630, amihez elég egy mikroszkópikus kijelző?
Ebbe a méretbe így is csak egy 2700-as akksi fért bele. Mennyi lenne a készenléti ideje egy 800-as sorozattal? Fél nap? Akkor meg azért menne a nyígás.
Ez a proci bőven elég akadásmentes működéshez, videózáshoz, ami mindig előkerül a kistelefont igénylőknél, hogy nekik elsődlegesen csak telefon legyen. Aztán ha mégis van egy ilyen, akkor sosem elég, mert ha nincs benne 5000-es akksi, meg SD885-ös soc, vagy 200MP-es OS-es kamera, akkor hírtelen mégsem kell, mert azzal már nem lehet menőzni. :C

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

NA mondom, majd tuti mindenki lelkesen mondja, hogy ejj végre, kompakt telefon...

De látom semmi se jó .... :D

Ez a telefon rohadt kicsi lett, és egykézzel simán lehet kezelni.. A káva miatt lehet rinyálni, de oldalt nincs neki, és ez a használhatóságot javítja.

Nekem kéne, ez szerintem jó lett így ahogy van, de mondjuk a cetlin lehetne vágni, mert egy Sharp C10 olcsóbb. Ellenben picivel szélesebb.

Hűha, most nézem a Sharp C10-es csak 40 ropi kintről :D az bizony meg van rendelve azonnal.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Fred23 válasza Depression (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem kell bele SD855, de egy SD710-et én bizony igényelnék! Nekem még böngészésnél is érezhető a difi egy SD630 és egy SD710 között, tapasztalat. Oké, nem tragikus a helyzet, de sokat próbálgatva a jobbat már zavaróvá válik a másik könnyen.

Ettől függetlenül nem látom annyira negatívan ezt a telót, írtam is. Ha kapna egy jó árat, nem lenne szörnyű ajánlat!

[ Szerkesztve ]

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezen meglepődtem. Semmi átütő erő. Mintha egy Z1 melletti széria lenne ez, csak közben eltelt 6 év, nem? :U

Még szerencse, hogy erre nem kerül, mert a DoCoMo az nem GSM-et használ, hanem valami mást, mint az I-mode.

Miért is veszi meg ezt valaki?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) vicze válasza Depression (#7) üzenetére


vicze
félisten

Csak úgy egészen mellesleg, a S835-nek 2700-es aksin a készenléti ideje, folyamos LTE-n semmit se kikapcsolva, úgy 4-5nap. Normál használattal(3-4óta SoT) 2-2,5nap.

Amúgy meg a végső probléma minding az lesz hogy túl drága, és nem ingyen dobják az ember után könyörögve.

[ Szerkesztve ]

(#12) Vinrael válasza Depression (#7) üzenetére


Vinrael
tag

" mikroszkópikus kijelző".. Menten berosálok. 5" már mikroszkopikus egyeseknek. Sokkal használhatóbbak, praktikusabbak ezek a telefonok, mint a nagy vágódeszkák. Már ez is épphogy csak elfér egy zsebben. Ezen a méreten is el lehet alkalmanként böngészni, játszani. Oda pedig kellhet a kakaó.
"Ebbe a méretbe így is csak egy 2700-as akksi fért bele." Már hogyne fért volna bele nagyobb? Ott a Xiaomi Redmi 4: 5", 4100-as akksi...

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#13) amadeus11


amadeus11
senior tag

RIP Sony Mobile!

There is a star

(#14) Fred23 válasza vicze (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nokia 8 Sirocco 140.9 x 73 x 7.5 mm, 3260 mAh + SD835 -> [link]

Ránézésre szuper, nem?! Viszont ezekkel a viszonylag kicsi telepekkel próbálj meg 4K-ban videózni sokáig! :N
Átlag laza két nap az üzemidőm, de ha mondjuk egész nap fényképezni és videózni szeretnék, az már nem biztos, hogy menne. 2700-as akkuval meg nagyon nem lennék elégedett. Akkor lőttem a képet, mikor be volt kapcsolva a teszt végén a fényképező alkalmazás -és rögtön ki is számolta, hogy így már nem bírná sokáig.

Ugyanez, mikor nincs bekapcsolva a végén a fényképező. Nem mindegy, hogy 15:15-öt bír még, vagy 1:15-öt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Depression válasza Vinrael (#12) üzenetére


Depression
veterán

Csak közben elfelejted, hogy ez 18:9-es keskenyített változat. Maga a kijelző olyan keskeny, mint hajdanán egy 4,5"-os.
A telefon meg egy centivel keskenyebb, és egy centivel alacsonyabb is, mint a redmi 4, közben van benne OIS, nfc, stb, ami ugyanúgy foglal helyet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Graphics válasza Vinrael (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondold át újra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) vicze válasza Fred23 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó fenének akarnék 4K videót nézni egy 5"-os HD kijelzőn, kösz de nincs miért méregessek...

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz. Igaz az Xperia 10nél leszóltam az S630at 120 ezerért (oké, ott 3 giga ram van), de itt a kisebb méretet fizeti meg az ember.

Tehát 140x67 mm.
Samsung A40: 144.4 x 69.2 mm.
S10e: 142.2 x 69.9 mm. Oké ez nem egy kategória vele.

[ Szerkesztve ]

(#19) Depression válasza janeszgol (#18) üzenetére


Depression
veterán

Az aA40 sem egy kategória ezzel, az ennél azért gyengébb, de olcsóbb is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) Fred23 válasza vicze (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vannak egyéb kijelzők is feltehetően, amiken az ember megnézné az általa lőtt videókat, de mondjuk én simán nézek 4K videókat is mobilon, ha olyanom van.

Én kifejezetten szeretem a kis készülékeket, de az is biztos, hogy 3500 mAh-s akku alatt már nem fogok keresgélni legközelebb; persze ez simán jelentheti tényleg azt, hogy valamivel nagyobb készüléket tudok csak majd venni. Sokáig fontolgattam az XZ2C-t is anno, de pontosan az akku volt az egyik, ami miatt végül inkább a Sirocco lett. Mert másfél napig elmegy 2870 mAh-s akkuval az is, viszont 3 óra alatt is lemeríthető 4K videózással.

Az Xperia Ace teljesen jó annak, aki csak néha szeretne lőni pár képet, illetve csinálni néhány pár perces videót időnként. Számolhat a jövendő tulaj stabil 1-1,5 napos üzemidővel, csak ne 130k-t kérjenek érte, vagy többet! 80-90k-ért még azt is mondanám, hogy valszeg jó vétel lenne, de 130-ért baromira sok. Akkor már vesz az ember tavalyi XZ2C-t kábé ennyiért, ha annyira Sony kell neki.

janeszgol:

" itt a kisebb méretet fizeti meg az ember"

Ez a baj, hogy már feláras a kompakt méret!

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol válasza Depression (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

De egy kategória és nem gyengébb, hanem erősebb a benne lévő SoC.
Az hogy olcsóbb az nem azt jelenti, hogy nem egy kategória.

(#22) janeszgol válasza Fred23 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Régen több volt az ehhez hasonló méretű telefon. Ott a Sony ZR, a 2013as Nexus 5, Galaxy S4, LG G2. Ezek a kijelzőjükhöz képest jó méretűek voltak.

(#23) Ghard


Ghard
őstag

Elképesztő, hogy nem képesek kiköhögni egy kávamentes telefont z3/z5 compact méretben, 4 giga rammal meg valami gyorsabb Soc-al. 5" fullhd, 130cm-es mérettel, komolyan, csak ennyi kellene :U

(#24) Graphics válasza Ghard (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

130 cm? Aztakurva' , az azért betyáros lenne :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) fornettisuti válasza Ghard (#23) üzenetére


fornettisuti
veterán

Akkora mint a TV-m.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) Aprósólyom válasza Graphics (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Majdnem mind1, hogy hogyan lelkesedünk érte, ha marad Japánban. Ez van. Mikori ez a S630? Mert ha jól emlékszem a tavalyi Sharp C10-ben is ilyen volt már.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem is hangzik annyira rosszul, biztosan lenne vevőköre, csak az aksiért és a távol-keleti megjelenésért kár, no meg persze az ottani ár se olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#28) 7Heads Drago válasza satz18 (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az a vicc, hogy csak a káva mérete alapján le is írjátok, miközben akár egész jó kis telo lehet. Persze a Sonyt ismerve ez nem biztos...
Azért a tesztekre nem ártana várni...
Persze a mai kor dizájnjának nem felel meg, de kit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) Ghard válasza Graphics (#24) üzenetére


Ghard
őstag

(#25) fornettisuti

mm akart lenni :DDD

(#30) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Mindig megörülök, mikor meglátom a kompakt jelzőt...
Aztán mindig csalódok.

(#31) Depression válasza kaposznyak (#30) üzenetére


Depression
veterán

Csalódsz? A fenti hsz-em alapján mondd el, hogy miben!
Én leírom, hogy polski méretben szeretnél 3m³-es rakteret, 300le-t, és 3 literes fogyasztást. Te hogy gondolod?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) ClioRS


ClioRS
őstag

LG G2 2013-ban: 138,5 mm, 5,2", 3000mAh akku
Szép munka a Sonytól ez a teló 130 ezerért :DDD

(#33) KISDUCK válasza Depression (#31) üzenetére


KISDUCK
addikt

A Sony eddig tudott csúcs compactot csinálni, most miért ne tudna, ha akarna? Persze az akksi nem volt nagy, de az üzemidő használattól függött. Aki nem crysis 3-t tolt rajta 4k-ban annak bírta a telefonja bőven és még barométert is sikerült belepaszirozni az nfc, FM rádió meg a többi hülyeség mellé, akkor most mi szab gátat annak hogy megcsinálják ma azt amit évekkel ezelőtt tudtak?

[ Szerkesztve ]

(#34) Depression válasza KISDUCK (#33) üzenetére


Depression
veterán

Igen, és megváltották vele a világot, rekordokat döntöttek, mert akkora volt rá a kereslet, ugye?
Ha meg nem akarsz crysis 3-at futtatni (amit ekkorka méretben amúgy is eltakarsz teljesen az újjaiddal) , akkor mihez is kell a csúcsproci?
Hozzáteszem, hogy ez nem low-end, ezzel is el lehet bohóckodni játékokkal is, kellően fluid, és nem egy használhatatlan cucc.
De most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mihez nem elég! Meg lehet győzni, hogy kinézzek a buborékomból, csak egy hétköznapi dolgot írj!
Nekem helio x25-ös telefonom van, ami kb. ugyanezt a teljesítményt nyújtja, és még sosem akadt meg komoly játékokon kívűl.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) WaG_Gaming válasza Fred23 (#6) üzenetére


WaG_Gaming
tag

Ez nem azt jelenti, hogy elméletileg korlátozottan porálló és 30 percig, 1,5 méteres vízmélységben vízálló?

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#36) KISDUCK válasza Depression (#34) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt hittem, hogy eddig az volt a téma hogy mi fér bele egy kompakt telefonba nem pedig az hogy sikeres-e a Sony vagy sem. Most megéri azon vitatkozni, hogy kinek mekkora teljesítményű socra van szüksége a telefonba? Győzkődhetjük itt egymást hogy most sd855 vagy sd630, aztán jön majd valaki hogy "mekkora sznobok vagytok én az sd430-cal elvagyok. Mondjatok valamit amire nem elég". Aztán megint megy a felesleges eszmefuttatás, majd jön valaki hogy "ti mekkora sznobok vagytok nekem elég a Nokia 3310. Mondjatok valamit amire nem jó" és így tovább visszafelé haladva a technikai fejlődéseb/teljesítményben.

(#37) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Hű, pedig ez tetszene. A kávák kényelmesek, az ujjlenyomat olvasó oldalt, kamerából is a szokásos mennyiség, ráadásul a hátsó nem áll ki a hátlap síkjából, valamelyest lekerekített és 70 mm-nél keskenyebb gépház (zsebbarát), vízálló, 4/64 GB, 8 mag, 3,5mm-es jack... jöhet! :K

Ilyen lelkesnek legutóbb a Samsung Galaxy A3 (2017) kézbe vételekor éreztem magam (ez csak 5 mm-rel hosszabb és 1 mm-rel szélesebb). Annak csak az volt a rákfenéje, hogy az elöl-hátul üveg borítás iszonyú törékennyé tette. Ennek vajon miből van a hátlapja?

Mondjuk, nálam még mindig a Sharp Aquos R2 Compact viszi a prímet (méretben az még szimpatikusabb volna), csak ugye az most kb. negyed milla, és az EU-t meg se közelíti. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Narancskoma


Narancskoma
tag

Kicsit túlárazottnak érzem. Kíváncsi leszek az eladási statisztikákra.

(#39) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Az utolsó kompaktnak nevezhető csúcs hardverű telefonjuk a z5c-volt. Imádtam ahogy a z1c-t és a z3c-t is. Ezt a telefont nem tudom mire véljem. Sajnos tényleg egyre lejjebb csúszik a sony. Sajnálom mert imádtam a mobiljaikat. (Amiket használtam: x8, mini, s, sp, z1c, z3c, z5c)

Huawei P30

(#40) Fred23 válasza WaG_Gaming (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

A cikk itt a Mobilarénán IP58-at ír, ami azt jelentené, hogy nincs teljes porállósága a készüléknek, de az Xperia blog már IP68-at ír, pontosan úgy, ahogyan tippeltem: elvégezték az 5-ös szintű vízállósági tesztet IS.

Vagyis jobb, mondhatni tökéletes a készülék porállósága, ennyi a difi.
Itt meg lehet művelődni, ha valami nem világos.

(#41) janeszgol válasza Fred23 (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Tök mindegy, úgy is elromlik fél éven belül. Sony termék. ;]

(#42) Fred23 válasza janeszgol (#41) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is leírtam már őket, mégis tudnék örülni a feltámadásuknak, szóval fölöslegesen nem savazom őket. :D

Majdnem pont egy ilyen készüléket akartam venni 3 hónapja, mint ez az Xperia Ace! Jobb akku, SoC, minőségi kamera, és Qi töltés persze, de a forma és a méret nekem teljesen oké. Nem nagyon zavar a tényleg hatalmas káva sem, bár persze lehetett volna valamivel kisebb... (Nálam jobb a nagyobb káva, mint a notch vagy a kameralyuk!) A 18:9-es képaránya is sokkal kellemesebb, mint amivel a nagyobb tesóinál találkozhatunk. Szóval egy nem tragikus mértékben elszúrt telót látok, amit egy jó árazással szerintem bárhol el lehetne adni.

[ Szerkesztve ]

(#43) kaposznyak válasza Depression (#31) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

4"-os kijelző, ami számomra kompakt.

(#44) cinemazealot válasza Fred23 (#42) üzenetére


cinemazealot
addikt

És azt lehet tudni, hogy melyik modell volt az a "majdnem pont egy ilyen készülék"? :)

Egyébként fura, hogy valahogy én is kezdek bizalmatlan lenni a Sony-val, pedig az acro S-t nagyon szerettem, amíg a szervizben cserélt kijelzője a sarkokban el nem kezdett elválni az üvegtől. Hétköznapi telefonnak viszont a Mini Pro tökéletesen megfelel, csak kár hogy mai felhasználásra már kevés benne a kraft.

(#45) Graphics válasza kaposznyak (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És melyik 4"-os készülék az amit használsz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Fred23 válasza cinemazealot (#44) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy értettem, ha már akkor lett volna ez az Ace, bekerült volna a szóba jöhető telók közé, mert ilyesmi tulajdonságokkal kerestem mobilt: kicsi, IP minősített (minimum IP67), minimum 4 GB RAM, jó SoC, jó kamera, lehetőség szerint nincs notch vagy bármi hasonló förtelem, szuper üzemidő, szuper kijelző, lehetőleg Android One, 3.5 jack, vezetéknélküli töltés, sík kijelző, és úgy 150k keretből.

Végül volt már 170k-m mobilra, következő hónapban lett volna akár 200 is, de az A3 2017-ről még mindig nem váltottam, csak őrlődtem. Csak kompromisszumos készülékeket láttam ugyanis, még akkor is, ha felmentem volna árban 200-ig is (S10e). Végül hosszas mérlegelés után a Nokia 8 Sirocco mellett döntöttem, mert annak volt a legjobb ár-érték aránya éppen, illetve szerintem jól fogja tartani az árát. Most is őt választanám, tényleg egy szuper készülék, de a fogása nem a legkényelmesebb. Legközelebb valami olyan lesz, ami kényelmesebb fogású. :)

Anno majdnem vettem egy acro S-t, pontosabban egy ACRO HD SO-03D-t. Gyönyörű készülék volt, és nagyon durva az a kép, amit betettél! :(

[ Szerkesztve ]

(#47) vicze válasza _CICAFIU_ (#39) üzenetére


vicze
félisten

A XZ1C volt az utolsó, pont akkora mint a többi.
A Z5C inkább mini tojássütő, nem csúcs HW. ;]

(#48) cinemazealot válasza Fred23 (#46) üzenetére


cinemazealot
addikt

Működésben, kezelhetőségben egyébként nem hátráltat, csak csúnya. :) Most szegénykém ott pihen a fiók mélyén, pedig bírná még a strapát, csak egyfelől a rajta lévő Ice Cream Sandwich sem egy mai csirke (de ha még frissíteném Jelly Bean-re azzal sem lennék sokkal előrébb), másfelől a mostani Mini Próm (még ha fele annyi maggal és fele annyi RAM-mal is) ugyan eldöcög a KitKat alapú Xperia Legacy-vel, de legalább zsebre tudom vágni. Navigáláshoz meg netezéshez viszont már egy kínai tepsit (Meizu m1 note-ot) használok. Annak meg az a rákfenéje, hogy nem kezeli a B20-as LTE sávot, így netezéskor mindig visszabutul EDGE-re. :D A GPS-e sem a legtutibb, néha percekig nem talál jelet még bekapcsolt mobilnet mellett sem.

Szóval ezért nézem most én is a kompakt készülékeket, nagyjából azokkal az igényekkel, mint amit most Te is felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

(#49) kaposznyak válasza Graphics (#45) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Hát ez az, hogy nincs ilyen. A mai "kompaktok" már kissé nagyok nekem.

(#50) beef válasza Graphics (#8) üzenetére


beef
őstag

Hm, ez a C10 jónak tűnik következő telefonnak. Kár, hogy custom ROM nincs hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.