Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ellia


Ellia
addikt

Nekem ami igazán tetszett benne az a mögötte lévő lore - misztikum, viszont szeritem belesett abba a hibába a játék, mint a többi hasonló nyitott világú, hogy a térkép tele van szórva rengeteg kérdőjellel, melyeknek nagy része totál érdektelen. Ha ezeket csinálod akkor a játék felére már túl erős leszel és hiába játszol magasabb nehézségi szinten, játszi könnyedséggel darálod le a tartalmat. Mellékküldetések se túl erősek és valahogy a nagyobb fokú interakciós is hiányzott az NPC-k felé. Ja és az utolsó csata nagyon gagyi lett sajnos... :(

Nem rossz játék, élvezhető, látványos de számomra vannak hibái, hiányosságai. Mindenesetre várom a második részt.

(#2) Lenry válasza Ellia (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nekem tetszett az utolsó csata, bár harcoltam már grandiózusabbat, de nem éreztem gyengének.
az már inkább nem tetszett, hogy utána visszarak a csata előttre... a Witcher 3 után is visszarendeződik a világ, de itt még maga a küldetés is megvan, és akár újra is játszhatnám. mintha be se fejeztem volna, és ez nagyon zavarja az OCD-met.

de ugyanígy zavart, hogy pl hiába gyűjtöttem össze az összes bögrét, virágot, Banuk szobrocskát, az árusok, akik kérték ezeket, ugyanúgy köszöntöttek, ugyanazzal a "ha még látsz ilyet, hozzál ám!" szöveggel, holott nyilván nincs több, megkaptad mindet. nem lett volna nagy dolog az ilyen apróságokat lekezelni.

"Nem rossz játék, élvezhető, látványos de számomra vannak hibái, hiányosságai. Mindenesetre várom a második részt."

ugyanígy érzek :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) bitpork válasza Lenry (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

wtf OCD?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) Lenry válasza bitpork (#3) üzenetére


Lenry
félisten

valójában OCPD

egyébként valószínűleg nincs ilyenem, csak marhára tud zavarni egy beragadt küldetés vagy egy fordítva álló csempe, tudod, azok a kis apró baszok, amiket +1% befektetett energiával meg lehetett volna oldani, de valaki azt mondta, hogy jóvanazúgy

ez

ezt is legszívesebben átphotoshopolnám :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Polllen válasza Lenry (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam a játék megjátszotta azt, hogy a végső csatában letartoltam minden ellenfelet, pár másodpercig nem történt semmi, nem volt ellenfél a pályán, azután cutscene és legyűrtek a támadók. Rég láttam ennyire gagyi átvezetést. :N

Imádom a sci-fi-t, az alapötlet jó a játékban, a vadászat is pazar, de az ember-ember elleni harc nagyon gyenge és bizonyos pontokon nem tudtak - számomra - értelmes átvezetést összehozni.

A végét meg nagyon hagyjuk. Zs 2.0.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) bitpork válasza Lenry (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a képen több hiba is van :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) vhw


vhw
addikt

"a jó fiúk jók, a rosszak meg rosszak"

Nem tudom...

A "jó törzs" egy bigott vallási szekta, aki kitaszít egy ártatlan gyereket - a saját szemszögükből meg mégis okuk van rá.

Az egyik ún. "jófiú" egy apa gyilkos, aki polgárháborút robbant ki.

A gépek objektíven nem "rosszak" - teszik a programjukat - vörös szemmel vagy anélkül.

Sylens-nél pedig az utolsó pillanatig sem igazán tiszta, hogy milyen szándék vezérli...

A fordulat inkább ott van, hogy felfedezi a főhős/játékos hogy kicsoda és miért van mégis értelme egy első pillantásra nevetséges primitív törzses - robot dinós sztorinak.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8) Lenry válasza vhw (#7) üzenetére


Lenry
félisten

amiket leírsz, azok valóban úgy voltak, de én arra gondolok, hogy pl Avad végig a Carja-megmentő jófiú volt, azért én vártam, hogy kiderüljön valami piszkosság a hátterében, vagy legalább megmerényelje valaki, de nem, végig megmaradt csillogószemű idealistának.

Helis is ilyen régi-JamesBondos gonosz volt, akinek nincs valódi pozitív oldala hanem egyszerűen csak gonosz, cserébe a főhős tervezett megölése előtt fél órás monológban foglalja össze a céljait.

a Norát én sem értem, hogy mindenre az a válaszuk, hogy kitiltanak a törzsből és hozzád se szólhat többé senki, mert csak. ez nekem is értelmetlen, de valamivel meg kellett indítani a konfliktust :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Polllen válasza Lenry (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig a legéletszerűbb rész a száműzetés. Sok közösség működött és szerintem még működik most is hasonló elvek mentén.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) Navaren


Navaren
aktív tag

Ha talán emlékszel, ennek a bejegyzésnek a kapcsán már beszéltünk a játékról pár szóban.

Azóta én is kijátszottam már a játékot és nagyjából hasonló a konklúzióm nekem is.

A legnagyobb csalódás nálam is a sztori volt.
De nem is igazán a linearitása miatt, hanem mert az 'agyam' az egyre gyűjtögetett részletekből - persze nyilván szubjektíven megítélve, de - sokkal "jobb" történetet összefantáziált, mint ami a végleges sztori volt, emellett ahogy írod, minden jó ötletével együtt az egész elég... buta, na.
Persze, már a saját írásomban is benne van az, hogy a fősztori manapság egy open world játékban tulajdonképp sajnos csak egy egészen apró szelete a játékban fellelhető contentnek, és az ezt kibontani hivatott questek alatt is tulajdonképpen éppen ugyanazt csinálod, mint a millió mellékküldi/bizb*szgyűjtögetés közben is.

És ami talán picit még nagyobb gond, hogy megint nincs vége, érződik, hogy ez csak egy fejezet volt az eposzból, mint a Mass Effect: Andromeda, a játék kapcsán sok az olyan karakter/történetszál, amelyik kapott egy ideiglenes lezárást, miközben ott lóg a feje felett, hogy "ebből még lesz valami, ami fontos lesz", ezt pedig én különösen nem szeretem egy történetre fókuszálni - hivatott, single player játékban.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.