Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

sosem fogom megérteni a nőket...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Ennyi. :C

Mint mikor megkerdi mit fozzek es 60-szor elmondod, hogy mindegy, akkor rakerdez, hogy de miert, nem fozok jol? Vagy ha azt mondod, akkor suss langost, kQrva elet, hogy azt valaszolja, hogy azt maskor is suthetek. :W :DDD

(#3) Tim82 válasza Lenry (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a "nekem mindegy" eleve rossz indítás volt, azt érezteti, hogy tényleg nem érdekel téged a program.

Talán egy működőképes módszer, ha azt mondod, hogy valóban nem tartozik az érdeklődési körödhöz a program, de szívesen elmész vele, mert az a lényeg, hogy vele akarsz közös programot. Az meg, hogy mi a program, az másodlagos.

Nálam be szokott válni, igaz, nem is volt még olyan, hogy rosszul éreztem volna magam, mert azt mondtam a fentiekkel, ahogyan érzem és gondolom is. :)

Cserébe a barátnőm a filmnézésnél szokott őrületbe kergetni a hasonló "nekem mindegy"-gyel, rendszeresen. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) Polllen válasza Tim82 (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hajaja, a nekem mindegy nem kellett volna és minden rendben lett volna.

Akár egy "elmehetünk, ha szeretnél" és tutto bene.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) Mr X válasza Tim82 (#3) üzenetére


Mr X
veterán

Nem egyszerűbb, ha a nő egyenes, és megmondja, hogy szeretne elmenni erre, nem pedig hátulról támad?

(#6) Lauda válasza Mr X (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez igaz. Eleve gondolhatna, hogy egy ferfit abszolut nem erdekel egy eskuvoi kiallitas. Mint mondjuk ha elhivod a csajt a praktikerbe flexet venni. ;]

(#7) Mr X válasza Lauda (#6) üzenetére


Mr X
veterán

Én ilyen esetben visszakérdezek egyből, hogy te szeretnél elmenni? Na ilyenkor jön, hogy nekem mindegy. És mivel neki mindegy, én eldöntöm, aztán a duzzogás meg majd elmúlik. ;]

Hamar ránevelem az aktuálisat, hogy ha akar valamit, mondja meg, ne sunnyogjon, mert én nem fogok köröket futni.

(#8) Tim82 válasza Mr X (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, nyilván egyszerűbb volna, ha teljesen mindig a férfiak fogalmai és elvárásai alapján cselekednének.

Ez a "hátulról támad" elég erős túlzás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Esküvő kiállítás... Hát ezt buktad öcsém :D

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) bullseye


bullseye
addikt

Nekem hiányzik a történetből, hogy hány napig nem lesz szex emiat... ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11) Mr X válasza Tim82 (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Nem túlzás az, nem mondja a szemedbe, hogy ő szeretne valamit csinálni, helyette próbál rávezetni, hogy tulajdonképp te kérd meg rá. Átéltem pár ilyet tizenegynéhány év alatt. :D

(#12) Lenry válasza Tim82 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

6 éve vagyunk együtt, tudja, hogy mi érdekel és mi nem, illetve azt is nagyon jól tudja, hogy ha azt mondja, hogy el szeretne menni, akkor úgysem fogom azt mondani, hogy ne menjünk, mert engem nem érdekel.
nálam a "nekem mindegy" pontosan azt jelenti, amit: semmilyen lelki változást nem fog előidézni az sem, ha megtörténik az adott dolog, és az sem, ha nem.

Mr X kollégával értek egyet: ha el akar menni, akkor mondja azt.

mindegy is. úgy háromnegyed óra múlva itt lesz a busza, kimegyek elé és valószínűleg további kérdés nélkül elviszem a kiállításra.

(#6) Lauda ezért járok Praktikerbe az öcsémmel. mindkettőnket lenyűgöz :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Tim82 válasza Mr X (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ezt te "hátulról támadásnak" éled meg. :) (Én is megéltem már pár hasonló szituációt, nem is egy kapcsolatban, régóta nem zavar ez, nem okoz lelki törést, nem élem meg "hátulról támadásként".)

Lenry: nekem mindegy ;], én csak leírtam az ezzel kapcsolatban felmerült gondolataimat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) Mr X válasza Tim82 (#13) üzenetére


Mr X
veterán

A fogalmazásmódból ne vond le, hogy én ezt sértésként élem meg, ez csak egy kifejezés nálam. Írhattam volna gyerekes viselkedést is.

(#15) Tim82 válasza Mr X (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rendben, ez esetben tekintsük a fogalmazásmódból adódó félreértésnek. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Rögtön az első kérdésre azt válaszoltam volna, hogy nem, de elkísérlek, ha akarod.
Hamar leszoktattam életem párját az ilyesféle köntörfalazásról.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Viszlát


Viszlát
addikt

Hidd el nekem, addig jó amíg bosszankodik az ilyen reakciókon. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Komolyan a szívemből szóltál.. Épp ma mondtam neki, hogy nagyon gyorsan szokjon le erről a "nekem mind1"-ről, mert "váló ok" lesz.. Engem rendkívül fel tud idegesíteni vele.. Ha én döntök igennel akkor azért van a duzzogás, ha nemmel akkor meg azért..

(#19) D1Rect válasza Lenry (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Szilyabéblyiígyhatévutánnemérdekelnevalamiesküvőitéma?
"nekem mindegy"

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

El akarsz menni arra az esküvői kiállításra? ==(Meddig vársz még az eljegyzéssel?) :D

(#21) Lauda válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#22) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ilyet kihagyni. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23) bambano válasza Lenry (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is lehet...

én ilyenkor azt mondom, hogy nem.

szerk: más kérdés, hogy volt olyan barátnőm is, akinek teljesen mindegy volt, mint mondtál, ha veszekedni akart, bármin tudott veszekedni. analóg helyzet:
- melyik ruhát vegyem fel?
- nekem mindegy.
balhé indul.

ugyanez velem úgy esett meg, hogy:
- melyik ruhát vegyem fel?
- kinyitottam a szekrényét, kivettem belőle egyet és azt mondtam, hogy ezt.
balhé indul.

akkor meg nem tökmindegy?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Vladi válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, lényegében ez a fordítása a párbeszédnek. :DD

akkor lassan nősül a péhá.

Egyébként Lenry! Ha ennyire ismeritek már egymást, hogyhogy meglep a mostani eset? Hát úgy, hogy ez most valami másról szól. gogo 1. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) bubi92


bubi92
őstag

nincs tökéletes válasz! minden felől csapda. :K

(#26) Eastman válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Eastman
őstag

+1

A kérdés „férfiul” így szól: Elveszel? Tedd hozzá a válaszod Lenry...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) D1Rect válasza bambano (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

"ha veszekedni akart"
Instant disconnect. Menjen zsákolni, esetleg fórumozni.

"- melyik ruhát vegyem fel?"
Pontosan tudja, hogy melyiket, csak kell a megerősítés.

(#28) Lenry válasza D1Rect (#19) üzenetére


Lenry
félisten

ááá, nononononononononono.
ez most abszolút pusztán turisztikai célú dolog volt.

esküvő téren mi úgy állunk, hogy megbeszéltük, hogy ha megkérném, akkor hozzám jönne, de egyelőre ne kérjem meg, én pedig elmondtam, hogy szívesen elvenném, de egyelőre nem fogom. ennyiben maradtunk.

(#24) Vladi nem most lepett meg először, de most húzott fel ezzel először.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) D1Rect válasza Lenry (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

"abszolút pusztán turisztikai célú dolog volt."
Váll-lap kiállításra nem akart menni? Nem, mert az nem érdekli.

Lehet nem most instant leánykérés, de tuti, hogy érdekli. ;)

MOD:
"- El akarsz menni arra az esküvői kiállításra?"
"-Áhh, menjünk inkább a Hootersbe!" trololoo ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Vladi válasza Lenry (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na tessék!
Befeszülsz a kérdéstől... :Y

kész, vége, neked már annyi. igába hajtják a fejed... :(((

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) Vakegérke válasza Vladi (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy az utolsó sorod a meghatározó.
Ez az egész egy teszt volt.

Nem azt akarom, hogy elmosogass, hanem azt, hogy akarj elmosogatni!

Nem tudom miért, ez jutott eszembe.
Nem könnyű átlátni a női praktikákat. Kifacsart, számunkra kódolt módon gondolkodnak, és persze kódoltan közlik kívánságukat, akaratukat. No meg állandóan tesztelgetnek, kóstolgatnak. Hol a határ, mit bírunk, mennyire vagyunk papucs alá törhetők.

Mentorom kioktatott anno, így korán jelzett a szenzorom, ha figyelni kellett a női praktikákra.
Nálam az volt a kulcs, hogy önmagam maradtam. Már az első kérdésnél lezártam volna a dolgot, ahogy azt már korábban leírtam. Semmi cicó, nincs értelme.

Lehúztunk majdnem 35 évet békességben, szeretetben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) #19617792


#19617792
törölt tag

ateista létemre áldom az istent, hogy büdös nagy kocka vagyok és forever alone, meg nolifer, meg mitommégmi. nincsenek ilyen gondjaim. :DDD

(#33) DeFranco válasza Lenry (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez bizony egy lanykeresfelkeres volt.

No. Tok mindegy mit beszeltetek meg, a nok valtoznak. Ebbol a szempontbol pedig meg inkabb.

Kerulheted egy darabig, de tudjal rola, hogy a kanoc vege mar szikrazik ;]

Ejjenazifjupar :DDD

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Tipikus. Engem is az őrületbe tudnak kergetni az ilyenek.
Pl mi legyen az ebéd? Mikor összeköltöztünk csináltunk egy jó 70-80 tételből álló étlapot. Ahol csak olyan kaják vannak, amiket mindketten szeretünk! Tehát nem csak simán még elmegy, megeszem, hanem szeretjük azokat a kajákat. Minden nagy bevásárlás előtt ebből a listából választunk.
Erre pár nap múlva jön a kérdés, hogy - a kiválasztottak közül - melyik legyen ebédre. Mondom nekem mindegy... bármelyik jó hiszen direkt azért azokat írtuk fel.
És aztán jön a mérgelődés, hogy mért nem tudok segíteni választani stb... De ha egyszer tényleg mindegy? Persze volt már olyan is, hogy ráböktem egyre - nem akartam újrakezdeni a vitát - hogy ez legyen... erre húh az nem jó mert az sokáig tart meg múlthéten is ilyet ettünk stb... :U pfff mondom akkor hagyjál békén :DD

(#35) DeFranco válasza Dany007 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mikor összeköltöztünk csináltunk egy jó 70-80 tételből álló étlapot. Ahol csak olyan kaják vannak, amiket mindketten szeretünk!

bazeeeeee.... :DDD es meg en vagyok a hiperkocka az expense trackingemmel... na ezt megmutatom az asszonynak ;] olyan nincs, hogy valamire nincs excel tabla.

(#36) ferensz


ferensz
senior tag

Egy alternatív nevelési mód még az akárhányszor megkérdi, hogy de menni akarsz ide/oda, akkor addig hajtogatod, hogy nekem mindegy, amíg észre nem veszi, hogy ez így nem megy. Utána jön már majd az én el szeretnék menni, és te jönnél-e velem rész. Ezt mindaddig kell elismételni, amíg fogyni nem kezdenek a mindegyek tömkelegei, majd végül teljesen el is tűnnek. Kipróbáltam működik :D

Amivel engem lehet őrületbe kergetni az az "ugye"-vel kezdődő kérdések. Erre a sztenderd válasz a gúnyos igeeeen. Ha szeret, és figyel rád előbb utóbb észreveszi a szurkálódást.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#37) DeFranco válasza ferensz (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem teljesen jo ez igy sem. Nem veletlenul kerdezik meg ennyiszer, es nem veletlenul megy a hiszti ha nem kapnak valaszt.

A nok tobb-kevesebb mertekben de jellemzoen igenylik az iranyitast, vagy legalabbis az iranyitas kepessegenek megletet a partnerben. Ki kevesebbszer, ki tobbszor keri ennek bizonyitekat. Ha ez a mindennapokban nincs meg elegendo mertekben, akkor ilyen problemakat generalnak, hogy a ferfi kimutassa a kepesseget a dominanciara. Itt nem az informacio a lenyeg hanem a szituacio. Ne felj, ha az asztalra csapsz, egybol cica lesz megint. Ez egy ilyen sport.

[ Szerkesztve ]

(#38) ferensz válasza DeFranco (#37) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem ez azért egyénfüggő. Néha ilyen köröknek már csak szórakozásból állunk neki, és a vége minden esetben egy kiadós röhögés mindkettőnk részéről. Egy feszültebb, többet veszekedős kapcsolatban lehet, hogy az ilyen dolgoknak vérremenő vita lesz a vége, de szerencsére nálunk ez egyáltalán nincs így, de ha jól emlékszem ezt még anno személyesen is mondtam.

Lényeg a lényeg, egyénspecifikus dolgok ezek nagyon.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#39) DeFranco válasza ferensz (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem a vita vagy annak foka a lenyege annak amit irtam, hanem a jelenseg oka.

Attol hogy ferfi aggyal nem dekodolhato ez a kerdes-valasz-reakcio csoport, attol meg oka van :)

(#40) ferensz válasza DeFranco (#39) üzenetére


ferensz
senior tag

Ezt elismerem, komoly tudományágak épültek fel erre. (Lásd szociológia, pszichológia, és biztos egy zsákkal vannak még ilyenek)

Csak annyit szerettem volna az előbb mondani, hogy ezeknek a hátteres okoknak az erőssége is merőben változó nagyságú, és egyénfüggő.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#41) DeFranco válasza ferensz (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, ezzel az allitassal nagyot nem hibazunk. :)

(#42) Syl


Syl
nagyúr

Al Bundy megmondta a tutit! :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) Dany007 válasza DeFranco (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Ne is mond. Már régóta keresek valakit aki írna egy olyan Androidos alkalmazást, amiben felvihetném az ételeket és azok hozzávalóit. Majd a vásárlási lista összeírása annyiból állna, hogy kiválasztom a heti ételeket, a program meg összedobja nekem az előzőleg megadott adatok alapján, hogy összesen miből mennyit kell vennem. És kész is. De ilyet még nem találtam a Playen.

(#44) #19617792 válasza Syl (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

yaay, Seven of Nine. :DDD

(#45) vans? válasza Dany007 (#34) üzenetére


vans?
őstag

Ez mekkora otlet bazze, bevezetem a 'zasszonnyal. :D

hábm bábm

(#46) tildy válasza Lauda (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Embere valogatja :DDD

Amugy elmondom mi a gond jo par ferfival. Nem minddel , de jopar ilyennel talalkoztam. Az, hogy b*szik szetnezni maga korul. Azt hiszi a no azert van, hogy ki legyen o szolgalva. Nem latja, hogy maga korul szemet van. Es az a baj, hogy ezert mi nok vagyunk a hibasak. Mert a ferfi segge ki van nyalva gyerekoratol. Anyuka kedvencei sokszor, anyuka elejuk rak sokmindent. Kimenneka konyhaba, Kaja van? felkialtassal megeszik, majd lebasszak a mosatlant, es bemennek a konyhaba.
Ha nem dolgoznak, egesz nap alszanak, vagy gepeznek, nem csinalnak semmit. Hiaba vegeztek infot , meg egy if feltetel sem fut le az agyukban: if ($szennyes==teli) { Hazimunka::mosnikene() ;} Azt hiszik ez a nok feladata.

Na most, hogy befejeztem az altalanositast, elmondom, hogy a fenti dolog csak ironia , am a veletlen egybeeses nem kizart.

Egyebkent meg az egyenes dolgok hive vagyok. mondja az, hogy o el akar menni.

Ellenben igen, ha ideges vagyok en is elek olyannal, hogy basszus felallna valaki megkavarni azt a kib. szekelykaposztat, ne mindent en csinaljak ?:D

Hozzateszem, most tul sok ferfivel vagyok kenytelen egyuttelni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) DeFranco válasza Dany007 (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

excelben meg tudod csinalni, onnan meg docs, de hogy kezeled hogy mi van otthon?

(amugy Lenry baratunk ugy eltunt, szerintem most eppen egy nagyon komoly beszelgetesben vesz reszt. Szurkoljunk neki ;] )

[ Szerkesztve ]

(#48) Dany007 válasza DeFranco (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, ez nem komplett megoldás a teljes bevásárló listára csak jókora könnyítés. :)
Mi két hétre vásárolunk egyszerre. Abban benne van kb 14 féle kaja, főétel, leves ilyesmi. Persze van ami kétnapos. Szóval a lista 90%-át ezen kaják összetevői teszik ki. Az aprólékot, hogy mi van még otthon meg mi kell még azt egye-fene begépelem kézzel... Amúgy nem szokott sok minden megmaradni... Tehát nincs az, hogy maradt még 2kg krumpli ezért kevesebbet kell venni. Mindig mindenből csak annyit veszünk amennyi kell.
Egyébként az excel nem rossz ötlet. Ha sok időm lesz lehet nekiállok egyszer.

Lenryt meg nem féltem. :) Ennyi kell egy kapcsolatba. Majd megoldják. Nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Mondjuk abban is van valami ha már egy csaj esküvőkiállítást szeretne nézni és amúgy nem divat / ruha mániás akkor könnyen lehet hogy tudat alatti egyéb tervek vannak kilátásban. :D
Mondjuk én az esküvőnek nem látom sok értelmét. Ráadásul még egy kicsi is rohadt sokba kerül. Persze akinek van rá meg minden annak hajrá. De valójában az első házasan töltött nap is pont ugyanolyan lesz mint az előttelevő.

(#49) tildy


tildy
nagyúr

Egyebkent en probalom ezt egyszeruen lerendezni. Megyek ide vagy oda. Jossz vagy maradsz? Egyik sem gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Syl válasza #19617792 (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Az avatarom ne tévesszen meg :)

(#46) tildy

+1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.