Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Ez valami demonstrációs video?

Valami nagyobb karosszéria-széttépős esetre számítottam. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Lenry válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Lenry
félisten

igen. pár napja forgatták a BILK egyik iparvágányán.

végülis csak 30-al ment, szóval azért szét nem tépi a Ladát, de ha lett volna sofőr az autóban, akkor könnyen meg tudta volna kóstolni, hogy milyen ízű egy román ütköző.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) EczkE


EczkE
addikt

[link] :(

Asszem mindenféleképpen!

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Én azt nem tudom megérteni, hogy csap el valakit egy vonat az átjáróban autóval? :S
Most komolyan, egy vasuti vágány nyomtávja mekkora? Fogalmam sincs, tippelek 1-1,5 méter max?
Namármost ha én autóval ráhajtok mondjuk 50-60-nal mert ugye sietek... Akkor 60km/h-s sebességgel vajon hány tizedmásodpercet töltök el azon a 1,5 méter széles sínen? Mert szerintem 1 másodpercnél kevesebb az az idő amíg az autó elejétől a végéig átér a sínen.
Hogy lehet, hogy pont abban a két másodpercben ér oda a vonat is, mikor az a szerencsétlen ráhajt? :S Ehhez akkora mázli kell, hogy csak na...

De ha mégis már olyan közel jár a vonat, hogy van esélye az autóst abban a két másodpercben keresztezni a síneken, akkor az autós miért nem látja, hogy jön? Ahhoz már olyan közel kell lennie, hogy szétnézés nélkül is látszódna... Nem értem.
Sokszor mutattak olyan esetet is, ahol a vasúti sínek több száz méterre beláthatóak voltak mindkét irányban még mielőtt az illető megközelítette volna az átkelőt. Hogy lehet, hogy nem látta hogy jön a vonat? De ha jött is mekkora mázli kell, hogy pont abban a két másodpercben keresztezzék egymást, amíg az autó a sínen van?
Ezt sose fogom megérteni...

(#5) Lenry válasza Dany007 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

1435mm, plusz űrszelvény.

egyébként nagy része szerintem úgy megy, hogy:
- autó megáll, várakozik
- autós elunja a várakozást, elindul
- autó félig a sínen, mikor a júzer észreveszi, hogy "holy sajt! vonat!"
de ekkor már bachatja...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Jhonny06 válasza Dany007 (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mi az, hogy hogy? Jelzőlámpa indikálja a vonat közeledését. Ilyenkor elég nagy a valószínűsége, hogy pont akkor hajtasz át, amikor jön.

(#7) Dany007 válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ha sokat közlekedsz akkor tudhatod, hogy az hogy jelzőlámpa pirosat mutat jelentheti azt is, hogy a vonat majd csak 5 vagy akár 10(!) perc múlva jön csak...
De feltételezem, hogy akik ráhajtanak a sínekre, azok úgy hajtanak rá, hogy még nem látják a vonatot... talán nincs látótávolságban? Mert ki az a hülye aki ráhajtana miközben látja, hogy hoppá ott jön a vonat... :S

Ez egy olyan dolog, hogy régen idióta haverok megcsinálták azt, hogy a 8-as sz. főút egyik keresztező szakaszán keresztülhajtottak nyél gázzal, lassítás nélkül! Pedig az egy 2x2 sávos út itt Veszprém környékén eléggé forgalmas... 110-es sebességhatár.

(#8) kmisi99 válasza Dany007 (#7) üzenetére


kmisi99
addikt

Debrecennél van egy olyan hely hogy a vasúti átjárót követően kb 15 méter van és ott a jelző lámpa ott csak max 3 kocsi fér el és ha közben a 4. megindul a jelzőlámpa pirosra vált az már nem fog elférni az úttesten hanem a síneken marad aztán csak a hátramenet marad de itt meg még a pánik stb. Egy ilyet el tudok képzelni.

(#9) hoffman_ válasza Dany007 (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Múltkor volt nagy össznépi-baráti nyaralás világvégére kellett kiautózni - gyáááj, olyan helyek és utak, még most is fáj a szívem, hogy nem én vezettem, gyönyörű helyek vannak itthon is eldugva! - Regenyére mentünk, kb. 50 fős falu... Valahol Regenye és Szigetvár között volt egy vasúti átjáró. Megyünk épp odafele kocsival, piros lesz. Megállunk. 10sec, vonat jön, megy, sorompó fel, fehér. Így kéne ennek működnie, ami itt van pösten meg hasonló 10 perces várakozások, nevetséges.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) lapa


lapa
veterán

pont tegnap dekkoltam 3 extra órát, mert elütött a vonat egy biciklist. rendesen hallottam, ahogy egy jó darabig az én vagonom alatt csapkodja a vasat, vagyhát ami maradt belőle.

@hoffman_: ne viccelj, a gyrosforgalmi mellett még bakter tekeri a sorompót.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Oh én is voltam már olyan megállóban, ahol még messze lehetett látni, amint a vonat beáll a pályaudvarra... láttuk a fényeket. És akkor váltott pirosra a lámpa. Egészen addig piros volt amíg a vonat újra el nem indult és át nem ment előttünk. Na ez volt vagy 10-15 perc simán.

Sőt, olyan is volt már, mikor elment az egyik vonat és nem váltott vissza fehérre. Páran már átakartak menni, mikor 2-3 perccel később átzúgott a második vonat is! :D komoly volt.

(#12) Lenry válasza Dany007 (#11) üzenetére


Lenry
félisten

Páran már átakartak menni, mikor 2-3 perccel később átzúgott a második vonat is!

véleményem szerint ezt valahogy pluszban jelezni kellene az átjárókban, mert nem egy baleset volt ebből, hogy a t. user úgy gondolta, hogy ő most átmehet, mert biztos a lámpa rossz.

na persze erre a helyes válasz az, hogy ne gondolkodj, hanem kövesd a rohadt szabályokat, azért vannak, csak mindannyian tudjuk, hogy Magyarország a 10millió polihisztor országa, és mindenki mindent jobban tud.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Dany007 válasza Lenry (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, kéne igen. De én is úgy tudom, hogy mégha a lámpa meg is hibásodik akkor se szabad áthajtani. Több ilyen esetet láttam már én is. És bizony volt olyan, amikor nem volt második vonat. Egyszerűen - valamiért - piros maradt még 2-3 percig.
Nem tudom mi ilyenkor a teendő, gondolom telefonálni kell valahova... Máv? Passz.
Dühítő, de igazából kibírható az a pár perc plusz ha már úgyis ott állunk esetleg 10 perce...

(#14) Lenry válasza Dany007 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

én se tudom mit kell ilyenkor tenni.

valahol láttam egyszer egy képet egy USA vasúti kereszteződésről, ahol volt egy tábla, miszerint: "Ez itt az 123XY5 jelzésű kereszteződés, ha valami gebasz van, hívd a köv számot: xxxxxxxxxxxx"

na persze nálunk betonból kellene önteni a táblát*, hogy ne tűnjön el 1 héten belül, de az ötlet maga tetszett.

undorítóan szomorú dolog, hogy ennyire beleépült a köztudatba, hogy ami fémből van, azt ellopják

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Dany007 válasza Lenry (#14) üzenetére


Dany007
veterán

"na persze nálunk betonból kellene önteni a táblát*, hogy ne tűnjön el 1 héten belül, de az ötlet maga tetszett.

undorítóan szomorú dolog, hogy ennyire beleépült a köztudatba, hogy ami fémből van, azt ellopják"

Egyetértek! :) És persze jó röhögtem rajta... De ez a valóság és inkább elszomorító.
Persze a jelzés jó ötlet. Én már gyártottam amúgy olyan címkéket ilyen táblákra, hogy "NEM ALUMÍNIUM!" felirat volt rajta. Mert azt is ellopják ami nem alu, mert nem tudják, hogy nem az... Tehát a károkozás még akkor is fennáll mikor az ember inkább műanyagtáblát rak ki, nehogy ellopják...

(#16) Lenry válasza Dany007 (#15) üzenetére


Lenry
félisten

Mert azt is ellopják ami nem alu, mert nem tudják, hogy nem az...

no igen, klasszikus sztori, amikor L. Nintendó és K. Szandokán a vezetéket elvágva csodálkozik, hogy nincs benne réz, cserébe vakít, amikor belenéznek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Thunderzolee válasza Lenry (#14) üzenetére

ami fémből van, azt ellopják

Erről a kispesti kábellopás jut eszembe mindig. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) Dany007 válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Az brutális! Azért ezt érdemes lenne valami döntéshozónak is megmutatni, hátha komolyabban veszik a dolgokat ezek után.

(amúgy én simán hagynám úgy a kábelt ahogy van, majd akinek nem tetszik lehet menni L. Nintendóékhoz reklamálni... ;] )

(#19) Lenry válasza Dany007 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

agyonlövés, putribombázás, sóvalbehintés.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Dany007 válasza Lenry (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Vigyázz, én ilyesmiért kaptam az első bannomat! :DDD

(#21) planbmokus válasza Dany007 (#13) üzenetére


planbmokus
senior tag

Kíváncsi lennék, hányan gondolkoznak el rajta, hogy 2-3 perc vagy tolószék (esetleg koporsó).

Valami ötletes piktogrammokat kéne kitenni, és aláírni, hogy "Nem véletlenül piros, ha piros!"...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#22) Dany007 válasza planbmokus (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Ez jó ötlet! :C Tetszik!
De igazából akinek van annyi esze, hogy megkaphassa a jogsit (törvényesen), akkor annak ezt magától is tudnia kéne... Bár a gyakorlat nem ezt mutatja.

(#23) Lauda válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ez de komoly, koszi a linket! :DD

(#24) planbmokus válasza Dany007 (#22) üzenetére


planbmokus
senior tag

Van aki a Jozsón veszi, csirkéért....

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.