Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

erröl szerintem Mr.Csizmást kell kérdeznünk

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) Lenry válasza .bableWes (#1) üzenetére


Lenry
félisten

gondoltam erre is, de jobban szeretek blogolni, minthogy egyszerűen írjak neki egy privátot. hátha idetalál ő vagy old_rocker és megosztja mindannyiunkkal a tudást :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) .bableWes válasza Lenry (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

értem. kiváncsi vagyok rá én is

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Szerintem a háborúhoz van köze. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) Zolaash válasza Lenry (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mert a mozdonyvezetők századosok, a peronon szobrozó többi vasutas meg csak őrmester (vagy alközlegény-pótló-helyettes-honvéd-droid).

Rip and tear

(#6) #11666432 válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


#11666432
törölt tag

Szerintem is. A vasút ugyanis anno nagyon fontos volt a hadsereg szállításához. Gondolom az állomásokat is katonai személyzet kezelhette.

(#7) danih


danih
addikt

Van egy régi katonai szólás: "Ha mozog, tisztelegj neki" :)
(If it moves, salute it!)

(#8) Cadal


Cadal
őstag

Egy barátom hívta fel rá a figyelmemet mikor rákérdeztem nála a dologra, hogy a mávnál is van rangrendszer. Nem túl friss a kép, de az látszik rajta, hogy alapja lehet a tisztelgésnek.

(#9) Móci


Móci
addikt

Hív a vasút, vár a MÁV! - valamiért emlékszem erre, lehet a papától hallottam.
A tisztelgésre én sem tudok mit mondani, de az biztos, hogy régen elég komoly munkahely volt a vasút. Kár, hogy ennyire szétlopták/lesüllyedt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Mr.Csizmás válasza Cadal (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez a kommunista "rákosi" féle rangrendszer, ha nem tévedek.

az egyenruhám az ez utáni korszakot képviseli, de van egy ilyen rangjelzéses zakóm, mégpedig forgalmi I/a szakcsoport ami gyk. a tisztképzőt végzetteket jelölte.

itt is érvényes az a mondás, ha csíkja van, tisztelegj neki - pl. az igazgatósági igazolványokon, vagy itt a képen a stráfokon.

a tisztelgés kérdése

régebbre nyúlik vissza, mint a háború, anno ugyanúgy monarchisztikus berendezkedésű társadalmi-hazai szolgálat volt, mint a katonaság, egyenruhával, szabályokkal, civil élettől-munkától eltérő felfogással, és persze emiatt rangrendszerrel is, ami adta, hogy tisztelgéssel kell köszönni.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Lenry válasza Mr.Csizmás (#10) üzenetére


Lenry
félisten

vártam már, hogy idetalálj :DDD

tehát akkor nem is a vonatnak tisztelegnek, hanem a mozdonyvezető magasabb rangú, mint az állomásfőnök, ezért tiszteleg neki?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Mr.Csizmás válasza Lenry (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

öööö,

na ez egy másik kérdés, csak teóriám van rá:

- másik szolgálati ág, és megfelelően köszönti (harckocsizós se úgy köszön a konyhásnak hogy "csá b*zmeg mi van veled")

- fontosság miatt tiszteleg, mert a vonatnak közlekednie kell pontosan

(ne keverjük ide a mostani fél-anarchisztikus csoportrendszert)

ui.: jó a kép, Sophiane-expressz a bükkösdi volt hídon (nyomvonalkorrekció miatt elbontották)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Vladi válasza Lenry (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Fater azt mondta, hogy egymásnak köszönnek így. Nem a vonatnak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Lenry válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Lenry
félisten

biza :K
sőt, ha jól megnézed a képet, akkor látszik is már az épülő új nyomvonal a híd alatt/mögött

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Mr.Csizmás válasza Lenry (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vasárnap hasonlót láttam - igaz külföldön.

ausztriában a tauernbahnon kereszteztük a régi nyomvonalat derékszögben :)

és hogy tudjál róla: ez az egyik hobbim, a megszűnt, elveszett állomások, vonalak, sínekkel foglalkozni :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) Thunderzolee

Áhhh... egy Nohab.
Könny szökött a szemembe. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.