Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

1. Sosem jártam majálisra.
2. Nem zavar a nyárfa sem, nekem sosem száll a szemembe, pedig erre is van rengeteg.
3. Nem veszek olyan drága napszemüveget, mert nem én vagyok a célközönség.

troll off ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Lehet farmert is kapni 100-150k-ért. Sőt tangát és babakocsit is. Problem? :P

(#4) Lenry válasza mzs718675 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

nem az vele a gond, hogy lehet kapni, hogy van rá vevő... holott mind az eladó, mind a vevő totálisan tisztában van vele, hogy b*szottul nem ér ötödannyit se.

és a legszebb, amikor az egészre még egy lapáttal rátesz a sznob marhája, mert megpróbálja megmagyarázni, hogy ez mennyivel jobb, mint a valós árú ikertestvére, és hogy mennyire megérte megvenni.

nembazmeg! ha már ilyen hülye vagy legalább ismerd be, vagy maradj csöndben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

én 5e ft-nál többet nem költök napszemüvegre, mert nincs olyan nyár amikor az épp aktuálisat le ne ejteném, rá ne ülnék vagy be ne raknám egy zsebbe a kulcsommal... Szóval nálam fogyótermék.

A poén az volt mikor tavaly én is elbizonytalanodtam, hogy nem-e kéne márkásabbat venni, majd a friss 2e Ft-os tescos szerzeményemmel beballagtam egy szemüveg márkaboltba, ahol kimérték, hogy 100% UV szűrés, ja és polarizált is volt... Idén C&A-ban shoppingoltam egy jót szintén gombokért.

Én csak ámulva látom a szemüvegboltok téli parasztvakítását, mikor van pofájuk kiírni hogy 90%-os leárazás, és még úgy is 30e Ft egy napszemcsi.

Szóval kínában 1000Ft-ért legyártatnak egy szemüveget, majd itthon eladják 100e-ért. És lesz aki megveszi, mert 5-ös BMW kabrióból ciki kiszállni 10e ft-os szemüvegben. Meg milyenazmár ha az embernek a TV-je drágább mint a szemüvege nem?

(#6) koshmar


koshmar
őstag

"Pedig venni kéne egyet, mert akkor talán nem könnyezek végig egy sétát a szabadban"

Plusz- ha értékelhető darabról van szó- meg is védi a szemed az UV-sugárzástól.
Mert ugye a bóvli f_s csak annyit csinál, hogy kitágítja a pupillád, aztán még több UV-fény jut be...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#7) mzs718675 válasza Lenry (#4) üzenetére


mzs718675
csendes tag

inkább csendben maradok és megyek napozni az új napszemcsimbe. :P

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry válasza mzs718675 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

:DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Azért vannak ezek a durván túlárazott portékák, hogy legyen hol elköltenie a gazdag rétegnek is a pénzét. Hiába ugyanolyan jó a 500 Ft-os dugóhúzó, mint a 150k-s ti az előbbit veszitek mi meg az utóbbit ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry válasza Lengyi (#9) üzenetére


Lenry
félisten

hibrid megoldás: vegyél 500Ft-ért dugóhúzót, a maradék 149.500-at meg add nekem: számodra az eredmény ugyanaz, én viszont sokkal boldogabb leszek, mintha kihagytál volna az üzletből :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) JoeYi válasza Lenry (#10) üzenetére


JoeYi
őstag

az úgy nem jó. Vegyél egy doboz 500 ft-os dugóhúzót, és nyiss egy luxusdugóhúzó webshopot :)

(#12) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Napszemüveg: bemész a szakboltba és nem 50-ért, hanem 15 ért (akciósan 10-ért) veszel egy neked tetsző Polariodot a következők szerint:

- a neked tetsző színű lencsével (kékes-sárgás-barnás mind más hangulat, mindenkihez más passzol)
- olyan legyen, ami a perifériás látásodat is fedi, tehát vastag szárú, ha nem akarsz légyszemeket
- méretre felvételkor már pont megfelelő, sem kicsi sem nagy

Használod egy fél szezont, és utána havonta áldozol egy kecskét annak, aki feltalálta a polarizált lencsét. Nem vakít el semmi, még az üvegen megcsillanó nap sem, látsz mindent, mert nem kell annyira sötétnek lenni a lencsének, mint egy eldobható esetén (a polarizáció miatt), nem sül ki a szemed, mert ez _tényleg_ véd az UV sugárzás ellen, és a megfelelő színtől a hangulatod +2-vel növekszik.

Értem a felháborodásod, de egyszer próbálj ki egy ilyen szemüveget egy hónapig, és utána nem veszel gagyit többet. 50-100 tényleg őrültség, de a minőségi polc alsó sorát kötelezővé tenném.

(#13) eddie17 válasza DeFranco (#12) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem is Polaroid van, 10 ezres kategória, előtte kínai volt, ég és föld. Nagyon megérte az árát!

(#14) r-chee


r-chee
őstag

Első bekezdést osztom.
Május 1. amúgy:
1, A munka ünnepe a nemzetközi munkásmozgalmak által kiharcolt ünnepség, hivatalos állami szabadnap, amely a munkások által elért gazdasági és szociális vívmányokat hivatott megünnepelni (1882 óta).
2, A szerelem ünnepe is egyúttal, hiszen a legények ekkor állítanak májusfát azoknak a leányoknak, akinek udvarolnak.
3, Az EU-hoz való csatlakozásunk 8. évfordulója

1, Szeretem a fizetett ünnepnapokat, de a ledolgozás miatt marhára utálom, ha nem hétfőre és péntekre esnek.
2, Rég elvesztette valódi jelentéstartalmát.
3, Nincs rajta mit ünnepelni.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#15) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem 60k-s leárazott szemüvegem van, de nap- nélkül. Így én max azt tudom elképzelni, hogy a drágább szemüvegekben sokkal jobb minőségű lencse van, aminek meg kell fizetni a kifejlesztését, a technológiát. Hasonlóan mint, hogy ugyan kb 5-10e forint legyártani egy processzort, de a tervezés, licensz, stb nincs ingyé.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Speeedfire válasza lezso6 (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hasonló nálam is...50k, de csak sima. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17) Dr. Romano válasza eddie17 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pontosan mi a különbség, mert nekem most kínai van, de nem tudom megérné e a váltást egy komolyabb darab.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Lenry válasza lezso6 (#15) üzenetére


Lenry
félisten

a szemüvegszemüveg más. lencse meg csiszolás meg dioptria meg anyámkínja, bár azt se hiszem, hogy minden évben új technológiát fejlesztenének, hogy ennyibe kerül, de azért talán még mindig több meló van benne, mint egy színezett plexidarabban

(#12) DeFranco ezt a 15k-s Polariodot még megnézem :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) DeFranco válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Látsz. Mindent. Durván.

A kínai szemüveg ebből a szempontból kétféleképpen működik. Vagy látsz rendesen, de akkor vakít az erős fény, vagy a becsillanás, vagy jó eséllyel nem vakít el, de akkor meg nem látsz rendesen, mert annyira sötét a lencse. Persze látsz, de nem annyit és nem úgy.

A másik a fényérzékenység. Nekem erősen fényérzékeny a szemem, ez szó szerint fájdalmas méreteket tud ölteni, szabad szemmel, (mondjuk a mai nap fényerősségét tekintve) biztosan, könnyezek, nem látok, és úgy menekülök a fény elől mint Vlad Tepes. Dzsunka napszemüvegben csak akkor, ha közvetlenül kapom a sugarat mondjuk egy autó hátsó szélvédőjéről. Polarizált lencse mellett semmi. Nézhetek akár a napba is (kis túlzással) egyszerűen semmi nem képes még hunyorgásra sem késztetni. Teljesen kontroll alatt van minden, ami mondjuk vezetésnél létszükséglet.

A harmadik az UV sugárzás. Ezzel meg az van, hogy amit itthon veszel, legyen az kínai szemüveg is, jó eséllyel tudja az UV400-as szűrést, amikor megveszed. Az olcsó szemüvegeknél viszont egy olyan réteget visznek fel ennek érdekében, ami az UV fényt úgy szűri, hogy közben maga a védőréteg bomlik le anyagában, ami azt eredményezi, hogy idővel csökken, majd megszűnik a védelem. Ekkor rosszabb, ha rajtad van a szemüveg, mintha nem lenne, mert a pupilla nevű kiskapu tárva nyitva, te meg kapod az áldást ha kell, ha nem. Minőségi szemüvegeknél ez a réteg drágább, de állandó ;)

Persze ki lehet fogni 1000 Ft-os szemüvegből is tényleg polarizáltat, és tartós UV védelemmel ellátottat, de erre semmi garancia. Ellenben ha egyszer beruházol egy rendes napszemüvegre, még ha abból az olcsóbbikat veszed is, akkor az kemény tokban hordva, meg vigyázva rá 10-20 évig elkísér.

Édesanyám borzasztóan spórolós, nem költene el egy felesleges fillért sem, de sikerült rábeszélnem egy Polákdroidra azóta emlegeti, hogy élete egyik legjobb vásárlása volt. (Én meg irigykedem, mert az kékes lencsés, én meg mindig olyat akartam, de örültem, hogy legalább barnában találtam a hikomat fejemre rendeset)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Romano válasza DeFranco (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi szépen ebből most tanultam!
Láttam hogy a Polaroidot ajánlod, ennek utána nézek én is :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) DeFranco válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt ismerem, arról tudom, hogy nem csak divatmárka, hanem tényleg minőség, és relatíve nem drága. Lehet más is jó, sőt biztos, de ajánlani ezt tudom :)

(#22) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Kedvem támadt venni egy uj napszemüt.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#23) r-chee válasza dy_nmq (#22) üzenetére


r-chee
őstag

Nekem is :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#24) Иван


Иван
őstag

Hogy-hogy mi a napszemüvegben a drága? Az ami egy Apple termékben (az alma logó rajta) vagy egy Smart kocsiban (fél autó kettő áráért! ;] ).

Amúgy gyakorlatilag olyan világban élünk, ahol minden túlárazott. A ruhák gyártási költsége akár kínai vagy guccsi 10 és 50 ft körül mozog, az autókon is van egy rahedli profit, a kütyükön is, a bútorokon is, mindenen.

De mne zavarjon. Akinek van pénze, hadd vegyen luxuscikket. Én is vennék. Inkább lenne 100 ezres napszemüvegem, mint semmim. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) GabN73


GabN73
addikt

(#26) Dany007


Dany007
veterán

En kb 4 eve vettem la'cost napszemuveget 23 ezer forintert. Ez az elso komolyabb napszemuvegem es igen latvanyos a hatasa. Egyszeruen erezni rajta, hogy szuri az uvt is nem csak sotetit. Korabban csak ilyen mezei "divat" napszemuvegeim voltak. Na azok tenyleg csak sotetitettek, a nap ugyanugy vakitott benne. Ez most viszont teljesen jo.
50-100 ezerert viszont ekte penzkidobas es parasztvakitas szemuveget venni. Meg menozni se lehet vele, hiszen messzirol senki nem mondja meg h ez most 100k vagy csak 30.
30 ezer fole nem erdemes menni (hacsak nem a design fontos), es erdemes optikusnal valasztani vagy neten. De semmikepp ilyen kipakolos bazarostol.

(#27) DeFranco válasza Dany007 (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szuri az uvt is nem csak sotetit

Szerintem azt akartad mondani, hogy polarizál (-t a lencse). Az UV szűrést nem látod :)

(#28) eddie17 válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


eddie17
addikt

Leakartam írni még plusz tapasztalatot, de mindig " a kapott adatok érvénytelenek." Így csak annyit mondok mint a többiek. Megéri.
Ilyenem van amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#29) DeFranco válasza eddie17 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kritizál a blogmotor? ;] :DDD

(#30) eddie17 válasza DeFranco (#29) üzenetére


eddie17
addikt

Most hülyén hangzik, de amíg azok a mondatok voltak benne a fenti hibaüzenetet írta. Beírtam először csak egy "a" betűt, elküldte a hsz-t. Na mondom kicseszek vele, és szerkesztem, ugyanaz a hibaüzenet...

[ Szerkesztve ]

(#31) Lenry válasza eddie17 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

vannak tiltott szavak, amiket ha tartalmaz a hsz, akkor kapod ezt a hibaüzenetet

pl üccsicsekk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) eddie17 válasza Lenry (#31) üzenetére


eddie17
addikt

Ok, akkor megvan a probléma. :)
Szóval olyan nyaralós papírral tudtam megvenni a szemüveget. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) DeFranco válasza Lenry (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennek mi értelme? :F

(#34) GabN73 válasza DeFranco (#33) üzenetére


GabN73
addikt

Hirdetni ilyesmiket tilos - gondolom jól funkcionál szűrőként, így egy pár gonddal kevesebb -

(#35) koshmar válasza DeFranco (#27) üzenetére


koshmar
őstag

Csak majd a hiányát fogja érezni 20-25 év múlva...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36) Dany007 válasza DeFranco (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Nyilván nem, csak arra próbáltam utalni, hogy a különbség szembetűnő volt.
De ilyen kategóriában már mindegyik szűri az UV-t is. Amíg a 3 ezer forintos kategória nem biztos.
Bár a múltkor vizsgáltak be egy rakás kínai piacos hamisítványt és kiderült, hogy azok is szép számmal szűrik az UV-t csak van amelyik nem kellő mértékben.

(#37) DeFranco válasza Dany007 (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

#19 :)

(#38) Valty


Valty
aktív tag

Én iszonyat fényérzékeny vagyok és erős fejfájást okoz a napsütés, nálam márciustól októberig kötelező a napszemüveg, és sokszor előveszem télen is. Évekig Polaroidot hordtam, annyira nem drága és iszonyatosan jó. :)

Januárban valahol elhagytam a napszemüvegem, és mivel az optikus már ismer, mondta, hogy próbáljak ki egy Ray-Ban-t, hiszen úgyis ki lesz használva.

Először nem nagyon akartam felpróbálni mivel majdnem 4szer annyiba kerül, mint a Polaroid, viszont miután felvettem, már nem is akartam letenni. Ugyanúgy polarizált, csak nem plexi, hanem üveg, viszont valahogy még kényelmesebb és egyáltalán nem sötétít, olyan mintha nem lenne a fejemen semmi. :)

Van kínai vacakom is az autóban, de ez csak szükség esetére, mert fáj tőle a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dany007 válasza DeFranco (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Na jólvan látom, akkor ugyanarra gondolunk! Én is pont ugyanezeket tapasztaltam.

(#40) Иван válasza Valty (#38) üzenetére


Иван
őstag

Nekem is anno síeléshez kellett napszemüeg, Hervisbe volt utalványom aztán egy polaroidot léptem meg. Mondjuk szerintem rajtam a legtöbb napszemüveg gázosan áll, ugyh ritkán veszem fel.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) nem_tom


nem_tom
őstag

Ezért veszek dobozos sört majálison, csapolt helyett. Az is 400Ft, de azt nem lehet felvizezni. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.